Web Sitesi Yapımı ve Kurumsal Site Yapım

İçindekiler

Kurumsal web sitesi yapımı ve web sitesi yapımı, kurumsal web tasarımı nasıl olmalı çeşitli hazır siteler ile yapılabileceği gibi; sıfırdan kodlamayla da yapılabilir. Web sitesi yaptırma fiyatları da hazır site platformları ve kodlama ile yapılan siteler için ayrı ayrı ücretlendirilir. Bu içeriğimizde, web sitesi yaptırma fiyatları ve en iyi ücretsiz site kurma konuları başta olmak üzere; ihtiyacınız olan bütün konularda bilgi verilecektir.

Web site yapım sitesi, birçok ihtiyacınıza yanıt verse de; çoğu zaman yetersiz kalır. Fakat yine de kod eklemeleri, çeşitli eklentiler ve opsiyonlar ile istediğiniz hale getirebilirsiniz. Bunları yaparken web site tasarımında dikkat edilmesi gerekenlere göz atmanızda fayda vardır.

web site yapim uzmani

Web Sitesi Yaptırma Fiyatları

Web sitesi yaptırma fiyatları, sitenin içerdiği özelliklere ve diğer detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Basit bir portföy sitesi 1000 TL’ye yapılabilirken; özelleştirilmiş ve özel istekler ile donatılmış bir e-Ticaret sitesi 20 bin TL’ye yapılabilir.

Bu konuda yani fiyat belirlemede beklentileriniz ve istekleriniz etkin rol oynar. Ücret ödemeden ya da çok düşük meblağlar ile web sitesi kurmak istiyorsanız; web-tasarimci.com gibi en iyi ücretsiz site kurma sitelerinden yardım alabilirsiniz.

Hazır web sitesi platformları, genellikle paket halinde hizmet sağlarlar. Dünya çapında en çok kullanılan hazır site platformlarından WordPress’te site kurmak ücretsizken; belirli özellikleri (tema, eklenti, özel alan adı vs.) de barındırmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekecektir. WordPress site kurma ücretleri için link üzerine tıklayabilirsiniz.

Sonuç olarak, basit bir web sitesini web-tasarimci.com ya da Wix site ile ücretsiz şekilde oluşturabilirsiniz (wix sadece wix domaininde ücretsiz site kurmanıza izin verir). Size özel bir web site için ise, ortalama olarak minimum 2.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Web sitesi yapımı için internet üzerinde sayısız platform bulunmaktadır. Bunlardan en popülerleri web-tasarimci.com, Wix, WordPress ve Google Sites (Yeni katıldı) olsa da;

 1. Tumblr
 2. Tr.GG
 3. Joomla
 4. Grav
 5. Drupal
 6. Shopify da popüler olan hazır site kurma ve site yapım sitesi arasındadır.

Google Web Sitesi Kurma Nasıl Yapılır?

Google, bir süre önce “Google Sites” adı altında bir hizmeti faaliyete soktu. Google Web sitesi kurma, yalnızca birkaç adım ile yapılabilen ücretsiz web site açma konusunda başarılı bir servistir. Peki, Google Sites nasıl kullanılır? Google Sites’de nasıl site açılır?

Google Web site kurma için, ilk olarak buraya (https://sites.google.com/new) tıklayarak Gmail hesabınız ile panele giriş yapın.

google web sitesi kurma

 • Karşınıza çıkan sayfaya site adresinizi / başlığınızı girin.
 • Ardından logonuzu da ekleyerek, bir sonraki aşamaya geçin.

google web sitesi kurma-2

Ekranın sağ kısmında yer alan bileşenlerden herhangi birini site sayfanıza ekleyebilir, düzenleyebilir ve kendinize has bir tasarım oluşturabilirsiniz. Site ana sayfasında kullanacağınız yazılar, resimler ve diğer unsurlar da aynı şekilde buradan eklenebilmektedir.

google web sitesi yapma 3

Sağda yer alan üçlü bölmeden seçerek, uygun görseller ekledim ve açıklamalarını kısaca yazdım. Bu eklediğim görsel ve yazılar, sitemdeki kategorileri belirliyor.

google web sitesi yapma 4

Kategori olarak dedim fakat tamamen görsel olarak eklendi. Sayfa bölümünden belirlediğiniz bu kategoriler için alt kategori – sayfa oluşturabilirsiniz.

Bunun için sayfa yazısına tıklayın, aşağıda yer alan artı (+) butonuna tıklayarak yeni sayfa oluşturun.

Eğer alt kategori ya da oluşturduğunuz kategori altında içerik yayınlamak istiyorsanız; oluşturduğunuz sayfanın yanında yer alan üç noktaya tıklayarak “Alt sayfa ekle” butonuna tıklayın.

google web sitesi yapma 6

Alt sayfa ekledikten sonra, muhtemel olarak böyle bir görüntü ortaya çıkacaktır.

google web sitesi yapma 7

Şimdi sıra, bu sayfalara içerik eklemeye geldi. Bunun için açtığınız sayfanın üzerine tıklayın, hemen yukarıda yer alan ekle sekmesine gelin ve metin kutusu ekleyin.

google web sitesi yapma 8

İşlem bu kadar.

Diğer sayfa içeriklerini de ekledikten sonra; ekranın sağ üst kısmında yer alan yayınla butonuna tıklayarak; sitenizi yayına alabilirsiniz.

Deneme amaçlı yapılan örnek Google Sites web sitesine gitmek için buraya (BAKINIZ: https://sites.google.com/view/deneme-site-123) tıklayın.

En İyi Hazır Site Platformları

En iyi hazır site platformları, temel olarak ihtiyaçlarınıza çözüm oluşturabilecek özellikleri içerisinde barındırır. Teknik bilgiye çok fazla ihtiyaç duyulmadan kurulabilecek siteler; paravan blog, kişisel blog, niche blog, e-Ticaret sitesi olarak kullanılabilir. En iyi profesyonel hazır site platformları listesine geçmeden önce artılarına ve eksilerine göz atmakta fayda var.

ArtılarıEksileri
Genellikle temiz kodlanmıştır, hızlıdırTemiz kodlanmasına karşın, zengin bir tasarım / görsellik vadetmez
Kısa süre içerisinde açılıp yayımlanabilir
Kod bilgisi gerektirmez, herkes açabilirGenellikle site üzerinde ciddi değişiklikler ve ekleme yapabilmek için kod bilgisi gerekir
Hosting şartı yoktur, platform tarafından sağlanırHostinge erişim olmaz, site verilerine erişilemez
Domain şartı yoktur, platform tarafından sağlanırDomain, genellikle platformun uzantısını kullanır. Markalaşmak için uygun değildir.
SSL sertifikası genellikle platform tarafından karşılanır
Teknik bilgi gerektirmezTeknik bilgi gerektirmemesine karşın, olası bir sorunda platform ile iletişime geçmek oldukça zordur.

internet sitesi yapma

Gerekli değerlendirmeleri yaptık, peki; en iyi özelliklere sahip site kurma platformları hangileri?

 1. Web-tasarimci.com
 2. Wix
 3. Site123
 4. Weebly
 5. Shopify
 6. Tumblr

Web-Tasarimci.com

Diğer platformlarda tasarımların sizler tarafından yapılması gerekirken, web-tasarimci.com yüksek kaliteli ve modern ve iş kollarına göre ayrılmış şık tasarımları sizlere hazır olarak sunmaktadır. Böylece vakit kaybetmeden profesyonel ve kurumsal bir web sitesine sahip oluyorsunuz. Diğer platformlarda ise tasarım geliştirmek size kaldığı için hem platformu öğrenme için zaman kaybı olmakta hem de profesyonel tasarımcı olunmadığı için yapılan siteler çok basit ve kurumsallıktan uzak durmaktadır. Hazır tasarımlara ulaşmak için iletişime geçmeniz  yeterli!

web tasarimci site yapimi

Tumblr

Ücretsiz blog sitesi açma konusunda oldukça başarılı olan Tumblr, aynı zamanda bir sosyal paylaşım ağıdır. Site içerisinde blog açabilir; ücretsiz ya da ücretli temaları kullanabilirsiniz. Diğer site yapıcılara nazaran kullanımı çok daha kolaydır. Açılan bloğun URL adresi xxxx.tumblr.com olsa da; kendi domaininizi de sitede kullanabilirsiniz.

tumblr site yapma

Wix

Wix, dünya üzerinde en sık kullanılan site yapıcılar arasındadır. Sürükle – Bırak yönteminin hakim olduğu Wix, ücretsiz domain ve hosting vermesinin yanı sıra; kendi domaininizi ve hostinginizi de kullanmanıza olanak sağlar.

wix site yapma

Site 123

Site 123, en eski hazır site kurma platformları arasındadır. Ücretsiz bir şekilde sitenizi açıp, yayın hayatınıza merhaba diyebilirsiniz!

site123 web sitesi yapma

Weebly

E-Ticaret ve Blog siteleri için uygun olan Weebly, içerisinde birçok zengin temayı da barındırıyor. Görsellik açısından Wix ile yarışabilecek düzeyde olan sistem; kullanıcılara birçok özelliği vadediyor.

weebly internet sitesi yapma

Shopify

Genellikle e-Ticaret sitesi açmak isteyen kişiler tarafından kullanılan ücretsiz site yapma sistemi olan Shopify, üye olan herkese tek tıkla mağaza açma olanağı tanıyor.

shopify sitesi yapma

Hazır Web Sitesi Yapımı Nasıl Olur?

Hazır site nasıl yaptırılır? Sorusu, henüz web site açmamış ya da vakti olmayan kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Web sitesi yapımı genel olarak teknik bilgi gerektirse de; yardımcı olan platformlar aracılığıyla kısa süre içerisinde kod bilgisi olmaksızın gerçekleştirilebilir. Google Sites örneğinde de gördüğümüz gibi, site kurma konusunda herhangi bir kodlama yapmadan basit bir internet sitesi yarattık ve anında yayına aldık.

Fakat daha başarılı, daha fazla özelliğe sahip ve okuyucuya iyi bir deneyim sunan internet sitesi yaptırmak istiyorsanız; Google Sites ve Wix gibi hazır sistemler işinizi görmeyebilir.

Hizmet verenlerden Web Sitesi yapımı ve Hazır site yaptırmak istiyorsanız, bu işi meslek olarak edinen kişiler ya da profesyonel ajanslarla çalışmanız gerekmektedir. Bunun en temel sebebi, hazır sitelerde olmayan fakat SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) için mutlaka gerekli olan bileşenleri kullanmaları, özel optimizasyon yapmaları ve istediğiniz temayı kullanmalarıdır.

Bunun yanı sıra SSL sertifikası, içerik panelinin daha konforlu ve geniş özelliklere sahip olması, özelleştirilebilir görünüm sunması başta olmak üzere birçok özelliği de beraberinde getirir.

Hazır site yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve size özel web tasarım fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

web site yapim uzmani

Web Site Yapımı Uzmanı Hangi Yeteneklere Sahiptir

Web site yapımı uzmanı, işini gerçekten iyi yapabilmesi için bazı yeteneklere sahip olmak zorundadır. Bu yetenekler ortaya çıkan işin kalitesini de doğrudan etkileyebildiği gibi; başarılı bir sonuç ortaya çıkarabilmek için gereklidir.

Web site yapımı uzmanının sahip olması gereken yetenekler şu şekildedir;

 1. Yaratıcılık,
 2. Hayal Gücü,
 3. Hızlı karar verebilme,
 4. Analitik becerilere sahip olma,
 5. Güçlü iletişim yeteneği,
 6. Teknik açıdan sorunları çözebilme yeteneği,
 7. Teknik SEO (arama motoru optimizasyonu) bilgisi,
 8. Photoshop ve benzeri programları kullanabilme yetisi,
 9. Grafik tasarım konusunda tecrübeli ve bilgili olması,

Gerekli olan yetenekler ve yetkinlikler arasındadır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar