WordPress Web Sitesi Fiyatları

WordPress web sitesi fiyatları, özelliklere ve web sitesi tasarım kalitesine göre değişebilir. İşte wordpress site ve fiyatları etkileyen unsurlar!

WordPress nedir sorusu kendine özel bir web sitesi olmasını isteyenlerin son dönemlerde fazlasıyla araştırdığı bir konudur. Birçok yönden kullanıcıya avantaj sunan wordpress tabanlı site tasarımları, günümüzde yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. 

Bir web sitesi açmak istiyorsanız ve tercihinizi wordpress siteden yana kullanmayı düşünüyorsanız site yazılımına, wordpress web sitesi fiyatları ve tasarımına dair tüm özellikler hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır.

WordPress Nedir?

WordPress site, basit bir web sitesi arayüzü olarak web site kurulumunu kolaylaştıran bir platformdur. Geliştirilebilir özelliği sayesinde günümüzde birçok yeniliği içerisinde barındıran önemli bir içerik yönetim sistemi haline gelmiştir. Bu sayede dünya genelinde kullanılan tüm web sitelerinin neredeyse yarısı WordPress alt yapısı ile kurulmuş olan sitelerdir. 

WordPress web sitesi, kurulum sırasında herhangi bir kodlama gerektirmeyen ve bir teknik bilgiye sahip olmanıza gerek duymayan basit bir arayüzdür. Açık kaynak kodlu bir yazılım olması sayesinde ücretsiz ve aynı zamanda da kullanımı kolay bir platformdur. Kişisel web sitesi, sosyal ağ, blog ve e-ticaret siteleri gibi web sitelerinde kullanılabilir özelliğe sahiptir.

wordpress-nedir

WordPress Web Sitesi Neden Tercih Edilmelidir?

Günümüzde teknolojinin sürekli gelişmesi beraberinde web sitelerinin kullanım oranını da büyük oranda yükseltmiştir. Dolayısıyla da web sitesi açmak firmalar gibi artık kişisel kullanıcılar için de alternatif bir fikir haline gelmiştir. Bu noktada sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde en çok tercih edilen wordpress site kurulumu olmaktadır. 

Dünya genelinde geliştirilebilirliği ve güvenilirliği en fazla olan wordpress hazır web sitesi, yeni web sitesi açanların bile kolayca kullanabileceği bir arayüzdür. Aynı zamanda kolay ve pratik kullanım imkanı sunan wordpress, SEO hizmetlerinde de arama motorlarında avantaj sağlayan bir yazılıma sahiptir. İçerik yönetimini kolay ve çeşitli hale getiren WordPress, tüm bu nedenlerden dolayı tercih edilme nedenleri oldukça fazladır.

wordpress-web-sitesi

WordPress Site Kurarken Fiyatlar Neye Göre Belirlenir?

WordPress site yaptırmak istiyorum diyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de site fiyatlarıdır. Ancak burada tek bir genel-geçer fiyat vermek mümkün değildir. Şöyle ki; web sitesinin teknik özelliklerine ve tasarım kalitesine göre fiyatlar da değişkenlik gösterebilir. Ancak wordpress web sitesi fiyatları üzerinde doğrudan etkili olan bazı durumlar vardır. 

WordPress site kurarken fiyatları belirleyen en önemli hususların başında hosting gelir. Dolar kuru üzerinden fiyatlandırılan hosting fiyatları tercih edeceğiniz 12 aylık ya da 24 aylık sürece göre değişir. Bunların yanı sıra web sitenizde kullanacağınız özel alan adı, eklentiler ve özel tema alımları da fiyatların artmasına ortam hazırlayan özelliklerdir. Ancak diğer web site kurulumlarına göre wordpress site, hem daha ekonomik hem de daha kullanışlı ve pratik olmaktadır.

WordPress Web Sitesi Kurulumu Hizmetleri Nelerdir?

Web tasarım hizmetleri, profesyonellik gerektiren bir hizmet alanı olmakla birlikte wordpress site kurulumu, wordpress site nasıl yapılır daha basit işlemlerden oluştuğundan gerek ekonomik açıdan gerekse zaman tasarrufu açısından daha tercih edilebilirdir. Ancak wordpress site kurulumunda da sunulan belli başlı profesyonel hizmetler vardır. 

WordPress web sitesi kurulumu, ilk olarak ana içeriği belirlenmesiyle başlar. Ardından;

– Domain sorgulayarak alan adı belirleme,

– Web hosting hizmetleri,

– WordPress arayüz kurulumu,

– Tema ve eklenti ekleme hizmetleri wordpress web sitesi kurulumu sırasında alabileceğiniz hizmetlerdir. 

Bu profesyonel hizmetleri Web Tasarımcı dan alabilirsiniz.

wordpress-web-sitesi-kurulumu

Tek Sayfa WordPress Web Sitesi Fiyatları

Tek sayfa web sitesi, tek bit HTML sayfasından meydana gelen siteler olarak tanımlanır. Bu web siteleri genellikle tüm sitenin ana sayfasını içeren sitelerdir. Bu tür web siteleri üzerinde genellikle web sitesinin SEO çalışmaları detaylı olarak yapıldığından web sitesi kurulumu da SEO çalışmalarına yönelik gerçekleştirilir. 

Tek sayfa wordpress web sitesi fiyatları, genel olarak profesyonel bir web sitesinin tasarım ve kurulum işlemleri ile kıyaslandığında daha düşük fiyat bandında seyredebilir. Ancak burada tek sayfa wordpress web sitenizin tema, eklenti, backlink ve benzeri gibi sahip olduğu tüm özellikler yine fiyatların belirlenmesinde etkin rol oynar.

Tek sayfa web sitesi fiyatları için link üzerine tıklayabilirsiniz.

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel web sitesi kurulumu, tasarımından teknik kurulumuna kadar profesyonellik isteyen bir iştir. Bu işi de genelde web tasarımcı yapar. Hosting ve domain yani alan adı, etiketler, tema kurulumu ve tasarım özellikleri kurulum sırasında en önemli aşamaları oluşturur. 

Profesyonel wordpress web sitesi fiyatları, hosting ve domain fiyatlarının yanı sıra aynı zamanda tasarım özelliklerine göre de değişkenlik gösterir. Standart düzeyde bir web sitesinin tasarımı 2.000 ila 5.000 TL arasında değişkenlik gösterebilirken profesyonel bir web sitesi fiyatı daha da yüksek maliyetlerde olabilmektedir. 

Özgün tasarıma ve güçlü bir alt yapıya sahip profesyonel bir web sitesinin fiyatı değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 10.000 TL civarında olmaktadır. Ancak özel proje için ya da büyük firmalar için kurulan üst düzey profesyonellikteki web sitelerinin maliyetleri 50.000 TL gibi yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Burada fiyatları belirleyen en önemli unsur tasarım ve teknik özellikler olmaktadır. 

WordPress ortalama web tasarım fiyat listeleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

wordpress-web-sitesi-fiyatları

WordPress Hazır Web Sitesi Fiyatları

WordPress hazır web sitesi fiyatları, 1.000 TL gibi uygun maliyetlerde seyredebildiği gibi web sitesinin özelliklerine göre bu maliyetler 16.000 ila 20.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Web sitenizde olmasını istediğiniz özellikler ve talep ettiğiniz tasarım hizmetlerinin kalitesi doğrultusunda wordpress web sitesi maliyeti de değişecektir. 

Kurulum için ödeyeceğiniz wordpress web sitesi fiyatları haricisinde web sitenizin güncel kalabilmesi için her yıl hosting, SSL ve mail hesaplarını güncellemek için 1.000 ila 2.000 TL arasında maliyetiniz olacaktır. 

Yıllık güncellemeler kapsamında tema, eklenti güncellemeleri ve hack saldırılarına karşı güvenlik önlemleri yer alır. Böylece web sitenize yeni içerik girmek, backlink yapmak ve banner gibi işlemleriniz daha kolay ve daha pratik hale gelecektir. Geliştirilebilir özelliğe sahip wordpress sitenizi aktif kullanabilmek için bu güncellemeler önemlidir ve wordpress web sitesi fiyatları üzerinde belirleyicidir.

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress Kaç Lira?

WordPress arayüz ücretsiz olsa da site kurulumu ücretlidir. Özellikle bu fiyatlar hosting kurulumuna göre farklılık gösterir. USD bazında satılan hosting fiyatları ise 12 aya ve 24 aya göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle de Wordpress sitenin kaç lira olacağını belirleyen unsurlardan birisi hosting olmaktadır.

WordPress Blog Ücretli mi?

WordPress blog yani WordPress.org tamamen ücretsiz bir yazılım olmaktadır. GPL lisansı ile hazırlanan WordPress blog web sitenizde tüm kontrolü ele almanız mümkündür. Aynı zamanda değiştirilebilir ve geliştirilebilir özelliğe sahiptir.

Web Site Ücretleri Ne Kadar?

Web sitesi tasarım ve kurulum ücretleri web sitenin özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Özgün tasarımlı bir web sitesinin fiyatı 10 bin TL’ye kadar çıkabileceği gibi özel projeler için hazırlanan kapsamlı ve özgün web sitelerinin maliyeti 50 bin TL civarına kadar bile çıkabilir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar