Profesyonel Hazır Web Sitesi

Profesyonel hazır web sitesi ilk olarak tasarımı ile dikkat çeken, güçlü bir altyapıda çalışmasını sürdürmelidir. Ziyaretçiler hazır internet sitesi üzerinde dolaşırken donma ya da yavaşlama gibi durumlar ile karşılaşmamalıdır. Ayrıca profesyonel bir web sitesi her zaman güncellemelere ve yeniliklere açık olmalıdır. Kolayca özelleştirilebilir olması da kendine çekecek ve önemli özelliklerinden biridir.

Firmaların hazır web siteleri internetteki saygınlığı adına oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı firmayı en iyi şekilde yansıtan, temsil eden bir web sitesinin olması son derece önemlidir. Firmalar bazı hizmetler verir ve bu verdiği hizmetleri, sundukları ürünleri insanlara çok iyi bir şekilde tanıtmak için profesyonel hazır web sitesi, hazır e-ticaret sitelerine ihtiyaçları vardır.

Firmanıza ait logonun orijinal ve sizi temsil eden, dikkat çekici renklere şekillere sahip olması ekstra olumlu olacak özelliklerden biridir. Bunun için web sitesi kurma esnasında  firmanıza özgü bir tasarım yaptırmanız ya da yapmanız önemlidir. Hazır bir web site öncelikle ziyaretçilerini memnun eder nitelikte olmalıdır. Firmanızın web sitesinde müşterileriniz firmanız ile ilgili bilgilere ve diğer öğrenmek istediklerine rahatlıkla erişebilecek şekilde kolay site olmalıdır. Sizi ziyaret edenler firmanızın hangi alanda çalıştığını kavrayabilmelidir. Web sitenizi, web tasarım firmaları aracılığıyla hızlıca yaptırabilir veya hazır web sitesi satın alabilirsiniz. Web tasarım firması ve en iyi 3 web tasarım firmasını merak ediyorsanız linkten yazımızı okuyabilirsiniz.

profesyonel-hazır-web-site-kurma

Profesyonel hazır web sitesi nedir?

Peki, profesyonel web sitesi nasıl yapılır? Öncelikle web siteler firmaların internetteki en önemli temsilcileridir. O firmanın kim olduğu, hizmetlerinin neler olduğu web sitesi sayesinde  daha ulaşılabilir ve anlaşılabilir hale gelir. Bunun için açıklayıcı, dikkat çekici ve araştırılanların kolay bulunduğu bir site olması gerekir. Profesyonel bir web sitesine sahip olmak için bir diğer en önemli kriter de web sitenizin tasarımıdır. Web sitenizin tasarımı için henüz bir fikriniz yoksa web sitesi tasarımı örnekleri inceleyerek kendinize bir yol haritası çizebilirsiniz.

Eğer bir kişi belirli bir konuda bilgi edinmek için araştırma yapmıyorsa ve firmanız hakkında ufak da olsa bir bilgiye sahip değilse bu durumda tamamen sitenizin tasarımına dikkat edecektir. Sitenizin tasarımına göre sizi yorumlayacaktır. Çünkü internette sizin kim olduğunuzu ne iş yaptığınızı bilmeyen kişiler vardır. Eğer firmanız profesyonel bir web sitesi tasarımına sahip olursa daha ilgi çekici ve olduğundan büyük görünebilir. Aksine kötü bir tasarım ise olduğundan küçük bir firma olduğunuzu, amatör olduğunuzu gösterebilir.

Firmanızın ziyaretçiler tarafından iyi bir şekilde tanınması için web sitenizin tasarımının iyi olması ve yazılım alt yapısının iyi olması son derece önemlidir. Türkiye’de ve dünya genelinde gün geçtikçe internet kullanımı da artmaya başlamıştır. Bu internet kullanımının artışı ile birlikte bu işin farkında olan kurumsal web tasarımı firması önemi, web sitesi paketleri hakkında araştırma yapmaya çoktan başladı.

İnternet kullanımının artması markaların da kimlik değerlerini doğrudan etkiler. Sektörde yer alan firmalar var olan siteleri için yatırım yaparken web sitesine sahip olmayan firmaların ise profesyonel hazır web sitesi fiyatları hakkında bilgi alması, kendi adına bir web siteye sahip olması önemlidir. İnternetin bu kadar fazla ve faal bir şekilde kullanılması her sektörde kurumsal mücadeleyi meydana getirmiştir.

İnternet kullanıcıları araştırma yaptıkları şirketlerin web sitelerin arasında karşılaştırma yapma imkanını da bulabiliyor. Bunun için web sitesi tasarımı ekstra bir öneme sahiptir. Peki, web sitesi tasarımı nasıl yapılır? Kullanıcıların araştırdıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulabildiği, tasarımı ile dikkat çeken, firma hakkında yeterli bilginin bulunduğu bir web site olmalıdır. Artan internet kullanımını fırsata çeviren prestijli firmalar tasarladıkları web siteleri sayesinde ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde tanıtma imkanı buluyorlar.

Profesyonel hazır web sitesi neden tercih edilir?

Firmanıza ait olan web siteniz ziyaretçilerinize şirketiniz hakkında bilgi verir. Ziyaretçilerin bilgi alabildiği olan yer olan web sitelerinin çevrimiçi olarak hezimet vermese dahi iyi bir tasarıma sahip olması önemlidir. Bilgilere hızlı ve kolay erişilmesi, araştırılan konunun kolayca bulunabilmesi gibi durumlar firmaya ait olan sen sitesini profesyonel yapar. Çünkü web sitesi günümüzün şartları altında olmazsa olmazları arasındadır.

Profesyonel hazır web sitesinin tercih edilme sebepleri arasında firmaların kendini daha iyi tanıtabiliyor olması ve artan internet kullanımı ile birlikte daha fazla insanla buluşma imkanı yaratmasıdır. Yani işletmenizi bilmeyen bir kişinin dahi web sitenizin amacına hakim olması gerekir. Profesyonel hazır web sitesi altyapısında hazır temalar bulundurur ve bu hazır temalardan bir tanesini web sitenize uygulayabilirsiniz. Yani temel işlemler kolayca ve teknik bilgiye sahip olmadan yapılabilir.

Web sitesinin yönetim paneli sayesinde her detayı değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz. Hazır site uygulamalarında istediğiniz özel tasarımları kullanabilirsiniz ya da tamamen hazır şablon ve takaları tercih edebilirsiniz. Hazır web siteleri diğer özel tasarımlara göre daha ekonomiktir. Bu sayede düşük bütçeli işletmelerin de tercih edebilmesi için olanak tanır.

hazır-web-sitesi

Profesyonel hazır web sitesi nasıl yapılır?

Öncelikle herhangi bir web sitesini yapmak için web tasarım eğitimi almış olmanız gerekiyor. Kısacası web tasarım ile ilgili bir altyapınızın olması gerekmektedir. Web tasarım trendleri gün geçtikçe değişse de artık her firmanın mutlaka belirli amaçlara hizmet eden bir web sitesine sahip olması gerekmektedir. Profesyonel web sitesi tasarımı nasıl yapılır? İlk olarak işletmenizi tanımayan kişilerin dahi dikkatini çekecek, amacınızı bilecek bir web sitesi tasarımına sahip olmanız gerekir. Bir ziyaretçi web sitenizi ziyaret ettiği zaman ne yapmak istediğini ve sizin ne yaptığınızı net bir şekilde bilmelidir.

Web sitenizin insanların sizi kolayca bulabileceği bir web adresine sahip olması da önemlidir. Böylece potansiyel müşterilerinizi zorlanmadan kendinize çekebilirsiniz. Ziyaretçilerin firmanızın web sitesine kolay bir şekilde ulaşabilmesi için işletmenizin adını içeren basit bir web adresi oluşturmanız da önemlidir. Alan adınız ve bununla birlikte seçtiğiniz renkler, tasarımlar dahi işletmenizi temsil ettiği için her şeyin birbiri ile uyumlu olması önemlidir.

Logonuzun web sitenizde kullanacağınız renkler ve tasarımlar ile uyumlu olması avantaj sağlayacaktır. Çünkü bunlar insanların sizi hatırlamasına yardımcı olur. Web sitesi türleri arasından hangisini seçerseniz seçin ziyaretçilerinizin sitenizde aradığını buldukları kolay bir hizmet oluşturmanız gerekir. Çünkü insanlar bilgiyi hızlı ve kolay bulmayı severler. Bilgiyi ne kadar kolay ve hızlı sunarsanız o kadar başarılı olursunuz.

Web sitenizde firmanıza ait olan iletişim bilgilerinin kolayca bulunması da önemlidir. Çünkü eğer bilgileriniz olmazsa insanlar sizinle iletişim kuramaz. Ulaşım kanallarını kolayca bulamayan potansiyel bir müşteriyi bu sebepten dolayı kaybetmek istemezsiniz. Web sitenizde yer alacak harekete geçirici bir mesaj da çok işe yarayacaktır. Bu hazır mesajın ziyaretçilerinize ne yapması gerektiği ve sonuç olarak ne elde edecekleri yani örneğin; ” Bilginle Kazan Zevkle Harca” tarzında bir alt metine sahip olması gerekir.

Tüm web siteleri için mobil trafik önemli bir yere sahiptir. Bunun için de iyi bir kullanıcı deneyimi olmazsa eğer ziyaretçi kaybetme olasılığı daha yüksek olur. Sonuç olarak kullanıcılar kendilerine daha iyi deneyim sunan bir site bulmayı tercih ederek sitenize gelmemeyi tercih ederler.

Web siteniz için içerik de önemlidir. Arama motorları ve sosyal medya ile trafik alma şekline en çok etki eden içeriktir. Bu sebepten dolayı içerikler müşteriniz ile alakalı ve bilgilendirici olmalıdır. Bir de insanların yorumları çok önemlidir. Çünkü diğer kullanıcılar da yorumları okur ve buna dayanarak karar verir. Başka kullanıcılar sitelerinizi ziyaret ettiğinde bu yorumları görmelidir.

Google Analytics olmadan teknik olarak bir işletme web sitesine sahip olabilirsiniz fakat Google Analytics, web sitenizin trafiği adına önemli bir yere sahiptir ve fazlaca bilgi verir. Ayrıca google web sitesi kurma ile yine hazır internet sitesine sahip olabilirsiniz. Google Analytics de tamamen ücretsizdir.  Bunun için kurmak basittir.

profesyonel-web-sitesi-tasarımı

Profesyonel hazır web sitesi yapan firmalar hangileridir?

Sizi rakiplerinizden farklı bir konuma getiren hazır yazılımlar, seo uyumlu, göz alıcı ve kullanıcı odaklı web siteleri tasarlayan pek çok farklı firma bulabilirsiniz. Sizi dinleyen ve fikirlerinizi dijital dünyaya taşırken danışmanlık hizmeti de veren web sitesi tasarlayan firma ile anlaşmanız sizin için iyi olacaktır. Bunun için hazır web sitesi paketi araştırması yapabilirsiniz ve bütçenize uygun bir firmayı seçebilirsiniz.

Profesyonel hazır web sitesi fiyatları ne kadar?

Eski web siteniz istediğiniz tarzda olmayabilir ve mobil uyumlu özelliği bulunmayabilir. Bu durumda yeni teknolojiye ayak uydurmak sizin en doğal hakkınız. Mobil cihazlar ile uyumlu olan internet sitesi yaptırmak istiyorsanız sizin için eski internet sitenizin verilerini koruyup yeni web tasarımına adapte eden web sitesi paketleri bulabilirsiniz. Web sitesi fiyatları projeye özel olarak değişiklik gösterebilir. Uzman bir ekiple çalışmanız ve internet sitenizin titizlikle hazırlanması önemlidir. Firmanızın kurumsal yapısına uygun bir web sitesi rakiplerinizden bir  adım önde olmanızı sağlar.

Profesyonel hazır web sitesi fiyatları ortalama olarak  2.000 ₺ – 5.000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. Ancak özgün bir web tasarımı isterseniz bu durumda fiyatlar 10.000 ₺ – 20.000 ₺’ye kadar yükselmektedir. Özel bir proje ya da web site satın alma istemeniz durumunda da bu fiyat 50.000 ₺ kadar yükselmektedir.

hazır-web-sitesi-fiyatları

Web sitesi fiyatları ne kadardır, neye göre değişir?

Web tasarım sitelerinin maliyetleri çıkarılırken bazı durumlar göz önünde bulundurulur. Öncelikle doğru bir fiyatlandırma için istenilen tasarımın bütün incelikleri bilinmelidir. Web sitesinde bulunacak fonksiyonlar ve imkanlar da fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

GoDaddy web sitesi nasıl yapılır?

-Ilk olarak sitenize başlamak için ücretsiz şablonlardan birini seçerek işe başlayın. Eğer kişiselleştirmek isterseniz içeriklerinizi ve işletme bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. -Entegre pazarlamadan yararlanın. Çünkü insanlar bu sayede iş yapmaya uygun olduğunuzu öğrenir. -İstediğiniz cihazdan her şeyi yönetebilirsiniz.

Web sayfası nasıl tasarlanır?

-İlk olarak güçlü bir hosting hizmeti edinmek ile başlayabilirsiniz. Hosting web sitesinde yayınlanacak sayfaların, resimlerin ve dokümanların internet kullanıcılarının erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. -Daha sonra bir web sitesi kurulum aracı seçimi yapın. -Son olarak da içerik ekleyin

Alan adı aldım siteyi nasıl kuracağım?

Alan adınızı aldıktan sonra bir alana ihtiyacınız olacaktır. Bu alana da 2. Soruda yanıtladığımız hosting hosting adı verilir. Hosting firmalarının çok güçlü bilgisayarları bulunur. Sitenizin bulunduğ bu bilgisayarlar veri merkezi adında yüksek seviyede internet hızına sahip özel yerlerdedir. Hosting satın almadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Yanlış bir hosting firması seçerseniz tüm verilerinizi yok edebilirsiniz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar