Wix ile Nasıl Site Kurulur ve Ücreti Nedir?

Wix site kurma ile  kullanım konusunda kolaylık sunan ve internet sitesi sahibi olmak isteyenler için ideal çözümler sunmayı başaran ücretsiz(kısmen; yazıda anlatılacaktır detaylı olarak) platformlardandır. Hazır temalı web sitesi kurmak olarak da bilinen bu çözüm sayesinde kullanıcıların bir web sitesine sahip olması oldukça kolaydır. Sürecin adım adım ilerlediği düşünüldüğünde bu adımlara sizin için hazırladığımız rehberden ulaşabileceksiniz. Siz de bir web sitesi kurmak üstelik Wix ile bunu ücretsiz gerçekleştirmek istiyorsanız size özel olarak hazırladığımız bu rehberi tüm detaylarıyla incelemelisiniz! Ayrıca bu yazımızda web tasarimci ile ücretsiz web sitesi kurma ile wix ile ücretsiz site kurma arasındaki farklardan bahsedilecektir. Avantajları ve dezavantajları birbiriyle kıyaslanacaktır.

Wix Nedir Nasıl Girilir?

‘Tam İstediğiniz Gibi Bir Site Oluşturun’ sloganı ile size özel bir web sitesi tasarlamanızı sağlayan bu platform; ücretsiz olması (wix’e bağlı domain adlarında sadece) sayesinde pek çok insanın dikkati çeker. Ücretsiz bir internet sitenize sahip olmak için harekete geçtiğinizde süreci başarıyla tamamlamanız mümkündür.

Wix ile Adım Adım Site Kurmak

Wix ile örnek bir site oluşturmak için size nasıl bir yol izleyeceğinizi açıklayan rehberimizle aşağıdaki adımları incelemelisiniz. Şimdi hazırsanız Wix ile adım adım nasıl bir internet sitesine sahip olacağınıza göz atabiliriz.

1. Wix Giriş Yapın

Wix ana sayfasında (https://users.wix.com/signin) bulunan ‘Başla’ butonuna tıklayarak giriş ekranına yönelebilirsiniz. Burada sizden bir üyelik oluşturmanız ya da mevcut üyeliğinizle giriş yapmanız istenir. Üyelik oluşturmak istiyorsanız bu adımları tek tek atlayabilirsiniz. Öte yandan Facebook, Google ve Apple kimliğinizle de Wix sistemine giriş yapabileceğinizi unutmamalısınız.

Giriş yaptıktan hemen sonra birkaç soru içeren bir test ile karşılaşacaksınız. Bu testi doldurmak size daha doğru sonuçlara ulaşma noktasında çözüm sunacaktır. Eğer bu aşamaları manuel seçmek istiyorum diyorsanız ‘Atla’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

2. Nasıl bir site kuracağınızı seçin

Wix ile site kurmada 2. adım olarak tercih edeceğiniz seçenek ön plana çıkmaktadır. Burada ilk seçenek olan ‘Wix ADI Sizin İçin Bir Site Kursun’ sizi bir önceki sayfadaki sorulara yönlendirecektir. İkinci seçenek olan ‘Editör ile Kendi Web Sitenizi Oluşturun’ ise doğrudan bir şablon seçmenizi sağlar. Tercihiniz hangisi olursa olsun wix site kurma işlemlerini tamamlamanız mümkündür. Bu aşamada seçiminizi yaparak bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Wix ile site kurma konusunda tecrübeniz yoksa ilk seçeneğin sizin adınıza daha ideal olacağını unutmamalısınız.

3. Tema Seçimi

Wix siteniz için soruları cevaplayarak ya da doğrudan şablon seçerek ilerlediğinizde bir tema seçmeniz istenir. Bu temalar sol kısımda konularına ya da popülerliklerine göre sınıflandırılmıştır. Örneğin bir blog oluşturmak istediğinizde nasıl bir blog oluşturacağınızı seçmek için size farklı alternatifler sunulur. Wix ile site örnekleri arasından bir seçim yaparak hangi tasarımın sizin için ideal olacağını saptayabilirsiniz.

4. Bu Siteyi Düzenle

Tema seçtikten hemen sonra seçtiğiniz temanın sol üst kısmında yer alan ‘Bu Siteyi Düzenle’ seçeneğine tıklamalısınız. Bu sayede seçtiğiniz sitenin bütün detaylarını düzenleme şansı elde edebileceksiniz. Butona tıkladığınızda sayfanın yüklenmesi bir nebze uzun sürebilir. İnternet bağlantınızla da ilgili olan bu durumu dikkate alarak 30-40 saniye beklemelisiniz.

4.1 Sayfaları Düzenleme

Seçtiğiniz tema ile ilgili Wix sayesinde pek çok düzenleme yapabileceğinizi kesinlikle unutmamanız gerekir. Çünkü Wix ile site kurmak isteyen pek çok insanın sadece hazır temayı kullanabildiğini ve herhangi bir düzenleme yapılamayacağını düşündüğü bilinmektedir. Sol üst kısımda yer alan ‘Sayfalar’ sekmesine tıklayarak sayfa geçişleri ve yazıları da dahil pek çok detayı düzenleyebilirsiniz. Bu kısımdan mevcut yazıları değiştirip silebileceğiniz gibi ekstra yazılar da yükleyebileceğinizi unutmamalısınız.

4.2 Arka Plan Ayarı

Wix ile site kurmak basit ama bir o kadar da uzun süren işlemler gerektirebilir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de her detayı manuel bir şekilde düzenleyebiliyor oluşunuzdur. Arka plan kısmını her sayfa için farklı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Üstelik arka planda kullanacağınız görsel – videoların sadece mevcut örneklerden olmasına da gerek yok. Kendi yükleyeceğiniz görselleri kullanabileceğiniz gibi Shutterstock ve diğer stok görsel sitelerinden de görsel satın alabilirsiniz. Seçeceğiniz görsel Wix ile örnek site konusunda kusursuz bir sonuç elde etmenizi sağlar.

4.3 Ekle Butonu

Wix ile sizin için en uygun çözümlerden fayda sağlamak mı istiyorsunuz? Bu durumda yapmanız gereken Ekle Butonu ile kusursuz bir sonuca ulaşmaktır. Bu sekme sayesinde sizleri bekleyen birbirinden değerli seçenekler vardır. Bu kapsamda ister dekoratif bir nesne isterseniz de mağaza ile alakalı eklemeler yapabilirsiniz. Ekle Butonu ile sitenizin daha işlevsel özelliklere sahip olması mümkün olur.

4.4 Tema Yöneticisi

Tema yöneticisi ile siz de başarılı seçeneklerden faydalanmak adına harekete geçebilirsiniz. Wix e-ticaret ya da Wix blog örnekleri oluşturacaksanız Tema Yöneticisi ile hem renk hem de metin kısmında düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Zira Tema Yöneticisi, Wix ile site kurmanın daha anlamlı bir şekilde dönüşmesini sağlar. Renkleri dilediğiniz gibi kullanabilirken yazı tiplerinin de arzu ettiğiniz şekilde dönüştürülmesi Wix ile site oluşturmak adına çok özel alternatiflerdir. Siz de mutlaka bu seçenekleri kullanmalı ve kaliteden yana tercihinizi ön plana çıkarmalısınız.

wix medya ekleme

4.5 Medya

Oluşturacağınız ücretsiz Wix sitesi sayesinde kaliteli seçeneklerden yararlanabileceğiniz gibi medya kısmı oluşturarak da kaliteyi elde edebilirsiniz. İster bir fotoğraf stüdyosu isterseniz de bir slayt gösterisi oluşturarak web sitenizin beklentilerinize cevap verecek özelliklerde olması hayli değerlidir. Siz de bu konuda kaliteden yana tercih kullanın ve ayrıcalıkları yaşayın!

5. Site Tasarımı

Wix’ten site kurma konusunda doğru çözümlere ulaşmak adına site tasarımı ile alakalı da başarılı çözümleri yakalamalısınız. Bu kapsamda en önemli detaylardan bir tanesi de sitenin tasarımıdır. Wix ücretsiz site kurma yapıyor olsanız da tasarımın size özel olması mümkün. Bu noktada dilediğiniz sütunu sağa – sola kaydırabilir ya da istediğiniz görselliği yakalamak adına harekete geçebilirsiniz. Burada önemli olan tamamen sizlerin taleplerine uygun bir çözüm üretmektir.

wix önizleme

6. Ön izle ve Yayınla

Web sitenizin tam anlamıyla hazır olduğunu düşündüğünüzde artık önizleme ve yayınlama adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede siteniz yayınlandığında nasıl gözükeceğini değerlendirebilirsiniz. Önizleme seçeneği size sitenizin nasıl görüneceğini sağlarken yayınla ile artık web sitenizi herkese görünür kılabilirsiniz.

Wix dışında web sitesi nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Wix ile Site Kurulumu Örnekleri

Yukarıda adım adım web sitesi kurma noktasında Wix ayrıcalıklarından faydalanacağınız seçenekleri sizlere sunduk. Bu sayede sadece görsel değil aynı zamanda işlevsel olarak da başarılı bir hizmete erişmeniz mümkün. Peki, Wix ile daha önce kurulmuş web site örneklerini incelemeniz mümkün mü?

  Wix ile site kurulumu işlemlerini gerçekleştirmek adına daha önce tasarlanmış olan wix örnek siteler incelemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem daha kaliteli bir görsellik elde edebilir hem de herhangi bir tasarım hatası oluşmadan size en uygun sonuca ulaşmayı sağlayabilirsiniz. Eğer daha önce hiç tasarım yapmadıysanız ve bu konuda nasıl bir yol haritası izleyeceğinizi de bilmiyorsanız Wix site örnekleri ile alakalı gerekli incelemeleri tamamlamalısınız. Wix site kurma yorumları sayesinde ulaşabileceğiniz birbirinden özel örneklere şimdi bakmanın tam zamanı!

    • Koi Sushi Raleigh

  Bir cafenin internet sitesi olarak tasarlanan Koi Sushi Raleigh (https://www.koisushiraleigh.com/), ilk bakışta bir Wix sitesi olduğu anlaşılmayacak kadar kusursuzdur. Wix site kurma nedir sorusuna cevap bulabileceğiniz bu sitenin tasarımı Wix site kurma noktasında elde edebileceğiniz en ideal sonuçtur. Siz de Wix ile neler yakalayabileceğinize bu örneği inceleyerek öğrenmelisiniz.

    • Xiaobycrustz

  Wix’te site kurma ile alakalı en ideal sonuçlardan bir tanesine ulaşmak adına Xiaobycrustz ile size en uygun seçeneklerden fayda sağlayabilirsiniz. Bir pastane ve çikolata dükkanı için hazırlanan bu web sitesi sade ve ilgi çekici tasarımı ile başarılı bir Wix örneği olduğunu hissettirir. Siz de Wix site kurmak istiyorsanız hemen Wix login işlemleri ile tasarım harikası bir çözüme kapı aralayabilirsiniz.

   Wix Site Kurma Ücretsiz mi?

    Hemen bu sorunuza cevap verelim; wix hem ücretli hem de ücretsizdir. Wix, insanların kişisel ya da kurumsal bir web sitesine sahip olması adına tercih ettikleri çok değerli platformlardan bir tanesidir. Ücretsiz web sitesi kurmak için tercih edebilirsiniz fakat kuracağınız site “siteadı.wix.com” domaininde yayınlanır yani kendi site adınız olmaz fakat kendi alan adınızı kullanarak site açmak isterseniz bu ücretlidir. Tasarımı ve düzenlemeleri ücretsiz bir şekilde yaparak web sitenizi oluştururken ekstra ödemeniz gereken bir ücret olup olmadığını da merak edersiniz.

     Sonuç olarak, wix ile site kurmak adına para ödemeniz gerekmese de size uygun bir alan adı satın almak için çeşitli ücretlere katlanmanız gerekmektedir. Bu da tamamen opsiyoneldir. Yani Wix sunucu server ücreti ya da Wix komisyon ücreti olarak herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Burada önemli olan sizin talebinizdir.

      Wix alternatifi kendi alan adımızı kullanarak ücretsiz site kuracağımız bir platform var mı?

       Evet, web-tasarimci.com ile tek sayfa siteleriniz ücretsiz olarak kendi alan adınızda yayınlayabilirsiniz. Böylece wix’te olmayan tamamen kendi alan adınıza özel bir siteyi ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

        Wix E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Uygun mudur?

         Wix blog örnekleri ve Wix e-ticaret örnekleri konusunda en başarılı seçenekler olarak dikkatleri çekmeyi başarır. Bu nedenle de hemen herkesin aklında acaba Wix ile şu tür web sitesi kurabilir miyim sorusu vardır. Siz de bu konuda soru işaretlerine sahipseniz yapmanız gereken sadece Wix ile kaliteden yana tercih kullanmak adına uygun seçeneklere kapı aralamaktır. E-ticaret de bu seçeneklerden bir tanesi olarak düşünülebilir.

          Wix site kurma para kazanma platformu olarak da değerlendirilebildiğinden e-ticaret için uygun bir alt yapıya sahiptir. Pek çok insanın ücretsiz olması nedeniyle sanki kaliteli çözümler sunmuyormuş algısı ile yaklaştığı Wix, aslında kaliteli bir çözüm üretmek adına da değerlidir. Eğer görsel olarak basit tasarımları ucuz fiyata bulmak istiyorsanız Wix sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Eğer siz de bir e-ticaret platformuna sahip olmak istiyorsanız kesinlikle Wix ile en ideal seçeneklerden bir tanesine sahip olabilirsiniz. Çünkü Wix sadece ücretsiz olmasıyla değil sade bir tasarıma sahip olmasıyla da dikkat çeken bir platformdur.

           Wix Site Kurma Fiyatları ve Komisyon Oranları

            Wix ile site kurmak ücretsiz olsa da domain ve diğer bazı ekstra durumlara yönelik çeşitli ücretler ödemeniz gerektiğini ifade edebiliriz. Bu nedenle de bütün ödemeler ve diğer detayları dikkate alarak harekete geçmeniz sizin adınıza önemli olacaktır. Şimdi hazırsanız Wix ile ödemeniz gereken ücretler ne kadar daha yakından bir göz atalım!

             wix site kurma fiyatları

             Profesyonel Web Sitesi Paketleri

              Wix, site fiyatlandırması ve komisyon tutarlarını belirlerken 2 temel kıstas sunar. Profesyonel web sitesi bu kıstasların ilkidir. Bir web sitesi kurmak istediğinizde dikkate alacağınız bu tercihin altında 4 farklı paket vardır. Farklı özelliklere sahip olan bu paketlerin ücretleri Wix tarafından güncellenmektedir. Siz de kendiniz için en uygun ücretlerin hangisi olduğunu ya da hangi paketin size uygun olacağını seçebilirsiniz. Burada önemli olan en düşük fiyatı seçmek değil beklentilerinize cevap verecek seçeneklerden fayda sağlamaktır.

               Wix komisyon ve paket fiyatlarını doğru bir şekilde değerlendirdikten sonra size en uygun hizmete ulaşabilirsiniz. İnternet sitesi kurma fiyatları, domain ve sunucu fiyatları hakkında daha detaylı bilgiyi ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz.

                wix profesyonel web site paketleri

                İşletme ve E-ticaret Paketleri

                 İşletmeler ve e-ticaret kuruluşları tarafından tercih edilen seçenekler de Wix ile sizlerle buluşuyor. Burada değerli olan kesinlikle beklentilerinize cevap verecek e-ticaret paketlerinden bir tanesini tercih etmektir. Zira doğru bir paket seçmediğinizde kaliteli sonuçlara ulaşamayacağınız gibi işletmeniz için başarılı bir sonuç da elde edemeyebilirsiniz.

                  E-ticaret sitelerinin gerek görsel gerekse de alt yapısı konusunda kusursuz olmasının gerekliliği açıktır. Siz de bu tür durumları dikkate alarak kaliteden yana en ideal seçeneklerden bir tanesini tercih edebileceksiniz. E-ticaret konusunda başarılı bir sonuca ulaşmak adına depolama alanı da başta olmak üzere dikkat etmeniz gereken detaylara bir göz atmanız olacaktır.

                   Wix ile Site Kurmanın Avantajları Nelerdir?

                    Wix ile ücretsiz bir site kurmak sizin için de çok değerli değil mi? O halde Wix ile ne tür avantajlar elde edebileceğinize daha detaylı bir şekilde göz atalım! İşte Wix ile ücretsiz site kurmanın sizin adınıza getirdiği ayrıcalıklar!

                     Profesyonel Görünüm

                      Ücretsiz site oluşturma platformu olarak kabul edilse de Wix’in en değerli yanı sade ve profesyonel bir görüntü sağlamasıdır. Bu nedenle de hemen herkes için Wix ile site oluşturmak oldukça değerlidir. Bu kapsamda siz de profesyonel bir görünüme sahip internet sitesi oluşturmak adına mutlaka Wix tercihinde bulunmalısınız.

                       Çeşitli Şablonlar Sunar

                        Tema ve şablon seçimi konusunda birbirinden özel seçeneklerden faydalanmak adına da Wix ile site oluşturma ayrıcalığından fayda sağlayabilirsiniz. Her ihtiyaca uygun alternatifler sunmayı başaran bu seçenek sayesinde siz de 500 kadar şablondan yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz. Wix ile site kurmak sandığınızdan çok daha avantajlı bir imkana kapı aralayacak!

                         Geliştirilebilir Özellikler

                          Wix’in önemli özelliklerinden bir tanesi de sürekli geliştirilebilen yanlara sahip olmasıdır. Bu bağlamda da Wix ile size uygun bir alternatiften fayda sağlamak adına sürekli güncellenebilecek bir alternatiften faydalanmalısınız. Çünkü Wix, her geçen gelişen özellikleri sayesinde kaliteyi yakalamanızı sağlar.

                           Kodlama Bilgisine İhtiyaç Yoktur

                            Wix ile site kurmak istiyorsanız herhangi bir kodlama bilmenize ihtiyaç yoktur. Çünkü tamamen hazır şablonlar üzerinden tasarlanacak olan web sitenizin kalitesini sağlamak mümkün olacaktır. Kodlama bilmeden kusursuz bir seçeneğe sahip olmanızı sağlayan alternatiflerden yararlanmak adına kaliteyi yakalayabilirsiniz. Wix ile site kurmak sandığınızdan çok daha kolay olacak!

                             7/24 Destek

                              Wix, site oluşturmak adına tercih edeceğiniz paket ne olursa olsun alacağınız hizmet kesintisiz olacaktır. 7/24 servis ağı sayesinde yaşayabileceğiniz bütün sorunların önüne geçmenizi sağlar. Bu kapsamda sitenizin herhangi bir şekilde servis dışı kalması da söz konusu olmaz. Üstelik alacağınız hizmetler sayesinde kaliteli çözümlere ulaşmanız da mümkündür.

                               Mobil Uyumluluk

                                Mobil uyumlu bir web sitesi demek kusursuz bir çözüm anlamına gelir. Bu nedenle de sizin için en ideal seçenekleri ön plana çıkararak kaliteden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Wix, mobil uyumluluk ve diğer pek çok konuda size kusursuz çözümler sunarken başarılı bir hizmete ulaşmanız adına da gerekli bütün seçenekleri sunar.

                                 Tüm bu detaylara daha farklı bir bakış açısıyla göz atmak adına Wix site kurma ekşi ve Wix site kurma Youtube araştırmaları yapabilirsiniz. Bu sayede hem Wix e-posta fiyatları hem de diğer bütün soru işaretlerinize cevap bulabileceksiniz. Sizleri bekleyen sonuçlar hem heyecanınızı arttıracak hem de kısa sürede kusursuz bir web sitesine sahip olma imkanınızı da yükseltecek. Hazırsanız Wix ile site kurma para kazanma işlemleri ile ideal seçeneklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz ya da kendinize özel çok daha kaliteli ve kurumsal bir tasarıma sahip olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz

                                  E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

                                  Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

                                  İlgili Yazılar