Hazır Web Sitesi

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber insanların yaşamına giren çok sayıda daha önceden hayal bile edilemeyen olgular var. Onlardan bir tanesi de hazır web site olgusudur. Bu yazıda da başta hazır site kurmak olmak üzere bu konu ile bağlantılı olarak son derece kapsamlı bir biçimde en ince ayrıntısına kadar bilgiler verilecektir. Ama öncelikle web tasarım nedir diye bilmeniz gereken temel bir konu var. Web tasarımı nedir yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hazır web sitesi kişilerin kendi internet sitelerini kendilerinin kurması amaçlı olarak alanında uzman ve deneyimli kadrolar tarafından hazırlanan yapılardır. Özel olarak hazır web tasarım site yazılımları yapılır. Bunun için farklı yazılım dilleri kullanılabilir. Sonuçta ortaya farklı şablonlar çıkar. İnsanlar da onlar içinden kendilerine en uygun olanı seçer. Hazır web sitelerinde profesyoneller için olanlar, elektronik ticaret için olanlar, blog tarzı vb. şeyler için olanlar vardır. Hepsinin de kendi içinde amaca yönelik farklılıkları bulunur.

Hazır Web Sitesi Kurma Nasıl Yapılır?

Adım adım giderek öncelikli olarak  hazır web sitesi kurma nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermek gerekir. Burada söylenmesi gereken en temel şey kişinin  ilk olarak bildiği güvendiği işine en çok yarayacağını düşündüğünü bir hazır siteyi satın almasıdır. Burada kendisine en uygun olan şablonu seçmesi son derece önemlidir. Hazır internet sitesi satın alındıktan kişi önüne gelen şablonların içine bilgileri girer. Kendisi ile ilgili resimleri yükler. Son kontrolleri yapar. Sonrasında da siteyi ilgili alan adında yükler. Çoğunlukla alına hazır siteler alan kişiyi otomatik olarak neyi nasıl yapacağına dair adım adım yönlendirir. Bunun akabinde hazır web sitesi kolayca kurulmuş olur. Normal işin özünde veri girişi gibi olan bir durumdur. İlgili alanlara doğru bilgilerin girilmesi yeterlidir. Kısaca ilk adım hazır site satın al adımının doğru ve eksiksiz bir biçimde yapılmış olmasıdır. Devamı kendiliğinden gelecektir. En son aşamada da site yayınlanarak devreye alınır.

hazır-web-site-kurma

Profesyonel Hazır Web Sitesi Nasıl Yapılır? 

Profesyonel web sitesi tasarımı çok daha başka bir süreçtir. Burada hazır web tasarım sitesi bile olsa adım adım son derece dikkatli adım atmak gerekir. Bu tür siteler yapılır iken  sitenin adı belirlendikten sonra, öncelikli olarak firmanın hedefleri, bunun akabinde de ana hedef kitle belirlenir. Bu iki aşamadan sonra alan adı ve hosting alındıktan sonra üstte belirtilen kriterlere en uygun olan şablon seçilir. Sonrasında da profesyonel hazır internet sitesi içine kurumun bilgileri ve orijinal fotoğrafları yerleştirilir. Böylece de profesyonel hazır web tasarım sitesi yapılmış olur. Site tüm işlemler bitince yayınlanır. Normal bir sitede olması gereken her şey burada da olmak durumundadır.  Müşteri odaklı temaların seçilmesi işin burada püf noktasıdır. Bunun dışında yapabileceğiniz bir de google web sitesi kurma vardır. Google internet sitesi kurma işlemi nasıl diye merak ediyorsanız link üzerine tıklayabilirsiniz.

Hazır E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur?

İnternet sitesi nasıl kurulur; Hazır e ticaret web sitesi kurmak işlemi de tıpkı üstte belirtilen ilk iki işlem de olduğu gibidir. Yani öncelikle hazır e-ticaret şablonlarından bir tanesi satın alınır. Sonra da tıpkı diğerlerinde olduğu gibi bilgiler girilir. Burada önemli olan olgu kişilerin kendi satacakları ürünlerinin bilgilerini doğru ve eksiksiz bir biçimde girmesidir. Yani ürün adı, ürün görseli, ürün fiyatı, üründe kullanılan malzemeler, ürünün ebatları gibi tüm bilgilerin ilgili alanlara girmesi gerekir. En ufak bir eksiğin olmaması ve ilgili alanlara çok doğru ve anlaşılır, kafa karışıklığına yol açmayacak biçimde girilmesi gerekir. Elbette hazır e-ticaret web sitesi kurulur iken bir e-ticaret web sitesi adı girilir. Son aşamada da site yayınlanarak hazır hale getirilir.

hazır-eticaret-web-sitesi

Hazır İnternet Sitesi Fiyatları Nasıldır?

İşin finansal yönüne gelindiği zaman hazır web tasarım fiyatları çok farklı parametrelere göre değişir. Adım adım giderek web sitesi fiyatları noktasında belirleyici olan unsurların başında hazır web sitesinin şablonunun nereden satın alındığı konusu gelir. Sonuçta her bu alanda hizmet veren firmanın kendince bir fiyat politikası vardır. Bunun yanı sıra örneklem vermek gerekir ise hazır e ticaret web sitesi fiyatları ile diğer hazır web sitelerinin fiyatları arasında farklılıklar yer alır. Yine alınan hazır web sitesinin özelliklerine göre de rakamlar değişiklik arz eder. Bunun yanı sıra kimi yerlerde hazır internet sitesi ücretsiz olan paketler de vardır Buralardan da hiçbir ücret ödemeden paketler alınarak rahatlıkla kullanılabilir.

hazır-web-sitesi-fiyatları

Hazır Web Sitesi Paketi Nasıl Bir Şeydir? 

Hazır web site paketi nasıldır bilmeyenler için nasıl bir şeydir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir bilgi verilebilir. Hazır internet sitesi paketi kişilerin kendi internet sitelerini kurmaya yarayan pakettir. Kişiler kendilerine en uygun olan profesyonel hazır web sitesi, hazır internet site paketini satın alarak ister imalat, ister hizmet ister ise diğer sektörlerde kendilerine dair sitelerini başkalarına gereksinim duymadan rahatlıkla çok az bilgisayar bilgileri bile olsa kendilerine verilen bilgiler doğrultusunda kolayca kurabilir.

En İyi Hazır Web Sitesini Kimler Yapabilir?

Şimdi de en iyi hazır web tasarımı sitesi kimler tarafından yapılabilir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise o noktada şu bilgiler verilebilir. Bu alan aynı zamanda işini severek yapanlar çok daha iyi yapabileceği bir iştir. Bunun dışında daha önce hazır web sitesi kurma deneyimi olanlar, bu alanda herhangi bir kurumdan eğitim alanlar, bilgisayar bilgisi yüksek olanlar bu alanda son derece iyi işleri başarabilecek olan kişilerdir.

Hazır Web Site Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor? 

Hazır web site yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Güvenli bir alt yapısı olmasıdır
 • Doğru bir yazılım ile hazırlanmalıdır
 • Kolay ve anlaşılır bir site hazır site olmalıdır
 • Müşteri kimselere gerek kalmadan rahatça kullanmalıdır
 • Hiçbir sorun çıkarmamalıdır
 • Hazır web sitesinde kullanılan renklere dikkat edilmelidir
 • Hazır web sitesinde kullanılan dile dikkat edilmelidir
 • Müşterilerin tüm beklentilerine yanıt vermelidir
 • Hazır web sitesinde tüm bilgiler örneğin iletişim, adres, hakkımızda gibi bölümler olmalıdır.
 • Ekonomik olarak da çok abartılı olmayacak biçimde emek eksenli hazırlanmalıdır.

hazır-web-site-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler

3 Madde İle Hazır Web Sitesi Avantajı

Hazır web sitesinin 3 temel avantajı şu şekilde ifade edilebilir:

 1. Diğer sipariş bazlı hazırlanan sitelere göre çok daha ekonomiktir.1 site yaptırımı yerine 3 hazır site kimi zaman alınabilir.
 2. Bir diğer avantajı kişinin istediği zaman istediği gibi üzerinde oynayabilmesi ve istediği zaman istediği değişikliği yapabilmesidir.
 3. Ayrıca hazır web sitesinin devreye alınması çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşir. Özellikle zamana karşı yarışanlar için en doğru tercihtir. 

Elbette bunlar dışında da başka avantajları da yok değildir.

Hazır İnternet Sitesini Kimler Yapıyor?

Hazır site yapanlar arasında öncelikle bu alanda hizmet veren firmalar vardır. Yani hazır web tasarımını yapan çok değişik kentlerde yazılım firmaları vardır. Web-tasarımci.com firması da bunlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra yine bu alanda hizmet verenler arasında kendi adına bu işi yapan yazılım mühendisleri, bilgisayar programcıları gelir. Yani işin özünde bu işi yapanlar web sitesi kurması alanında eğitim almış ön lisans ya da lisans mezunu olan kişilerdir. Burada yaş cinsiyet gibi faktörlerin hiçbir önemi yoktur. Herkes bu alanda eğitim almış ve deneyim sahibi ise bu alanda iş yapabilir. Hazır site olgusu başlı başına özel bir iştir. Müşteri beklentilerini iyi bilmek ve bu alanda olan gelişmeleri bilmek gerekir. Dolayısı ile tüm bu kriterleri taşıyan herkes hazır web sitesi yapabilir.

web-tasarımcısı

Hazır İnternet Sitesi İle Para Nasıl Kazanılır?

Hazır internet sitesi ile para kazanmak isteyenler şunları yapabilir: İlk olarak az da olsa bir alt yapı olması gereklidir. Alt yapı oluşması için ücretsiz web tasarım kurslarına katılım sağlanarak web tasarım eğitimleri alınabilir. Hazır internet sitesi tasarım şablonları hazırlayarak bu işten kolayca para kazanabilir. Bu alanda piyasada son derece ciddi bir talep vardır. Bir diğer seçenek ise hazır web sitesi satın alanlara bu konuda yardımcı olmaktır. Yani sitenin içeriğini girmek, site sahibini doğru bir biçimde yönlendirmek, siteyi yayınlamaktır. Bazen de sadece sitenin kurulumu aşamasında hazır internet sitesini satın alanlara danışmanlık yapmak yeterlidir. Duruma ve sürece göre para kazanılabilir. Kişiler üstte belirtilen alanların birinde ya da tüm alanlarda ya da sadece birkaçında hizmet vererek para kazanabilir.  Bu biraz da kişinin deneyimlerine ve tercihine kalmış durumdadır. Hiç hazır internet sitesini hazırlamayan kişiler bile bu işten rahatlıkla para kazanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hazır web sitesi nasıl yapılır?

Kişilerin hazır olan web sitelerini yapmak için atmaları gereken adım son derece basittir. Öncelikli olarak word pres vb. bu alanda hazır site kurma paketi satın alınır. Bunun akabinde de site alınan şablonun yönlendirmeleri doğrultusunda kolay ve zahmetsiz bir biçimde kurulur.

Bir web sitesi nasıl kurulur?

Bir web sitesinin kurma adımları şu şekildedir: Öncelikle olarak bir hazır web sitesi paketi satın alınır. İkinci aşamada kurulacak olan sitenin adı girilerek içerik eklenir. Üçünü aşamada da site içeriği tamamlandıktan sonra yayına alınır.

İnternet sitesi kurmak ne kadar?

İnternet sitesi kurma maliyeti çok farklı parametrelere göre değişir. Bu alanda hizmet veren firmanın fiyat politikası fiyatları değiştir. Bunun yanı sıra kurulan internet sitesinin özellikleri, dil seçenekleri ve sayfa sayısı da internet site kurma maliyetlerini değiştiren diğer unsurlardır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar