Google SEO

Aramalarda Daha Üst Sıralarda Çıkın ve Müşteri Sayınızı Artırın!

İnternet Başarınızda En Önemli Adımlardan Biri

Google SEO Çalışması Neden Önemlidir?

Google seo, arama motoru optimizasyon hizmetidir. Kısaca sitenizin aramalarda google’da üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmanın adıdır. Google 120’den fazla kritere göre siteleri sıralamaktadır. Bu kriterlerden bazıları sitenin sahip olduğu backlink sayısı, içerdiği makalelerdeki kullanılan kelimeler, sosyal medyada paylaşım sayısı, sitenin güvenli olup olmaması gibi daha başka pekçok faktörü dikkate alarak siteleri sıralar. İşte, seo çalışmasında bu kriterler dikkate alarak google da üst sıralarda çıkmanız için çalışma yapılır.

İlk Sayfadakiler Ne Kadar Tıklama Alır?

google-tiklama-orani-yuzde

Bu sorunun cevabı uluslararası araştırma şirketi Chitika’nın yaptığı araştırmada açıkça belli oluyor. Yandaki pasta grafiği arama kelimelerinden arama sonuçları 1. sayfası, 2. sayfası ve diğer sayfaların aldığı trafiğin oranını göstermektedir. Buna göre ilk sayfadaki siteler arama trafiğinin %91.5’ini almakta. Yani arama yapanların %91.5 sadece ilk sayfadaki sonuçlarla yetinmektedir. 2. sayfa ise arama trafiğinin %4.8’ini almaktadır. Sonraki arama sayfasındaki sonuçları ziyaret edenlerin sayısı daha da düşmektedir. Yani kısacası google’daki arama sonuçlarından faydalanabilmek için ilk sayfada yer almanız gerekmektedir aksi halde ziyaretçi sayınız çok çok ciddi şekilde düşmektedir. Bu da sizin internet üzerinden yeni müşteri bulma ihtimalinizi oldukça düşürmektedir.

5 Adımda Nasıl Çalışıyoruz?

Google Seo Fiyatları Nasıl Belirlenir?

En net ve kısa cevap olarak; yükselmek istediğiniz kelime sayısına ve anahtar kelimelerin zorluğuna göre belirlenir. Anahtar kelimelerin zorluğunu ise o anahtar kelimede ilk sayfada çıkan sitelerin otoritesine (seo kuvvetine) göre belirlenir. Örneğin, milliyet.com.tr, hepsiburada.com, trendyol.com çok güçlü ve otoriter sitelerdir. Bu sitelerin yüzbinlerce destek veren ve refere olan sitesi bulunmaktadır (backlink). Ayrıca bu siteler konularında yıllarca içerikler üretmekte ve çok sadık kitleleri bulunmaktadır. Dolayısıyla, örneğin bu sitelerle rekabet edilecekse çok yüksek rekabetli anahtar kelimeler seçlmiş demektir.

İstediğim Anahtar Kelime Sayısı Pakette Yoksa Hangi Paketi Seçmeliyim?

Daha az veya daha fazla anahtar kelimede çıkmak istiyorsanız “Talebe Özel Paket” seçilmelidir. Bizimle irtibata geçerek anahtar kelimleriniz bildirilir. Sonrasında söz konusu anahtar kelimelerle ilgili rekabet durumu araştırılarak size bir fiyat teklifi önerebiliriz.

'Çok Yüksek' Rekabetli Anahtar Kelimelerde Sıralamaya Çıkmak İstiyorum Ne yapmalıyım?

yuksek-rekabetli-anahtar-kelimeÇok yüksek rekabetli anahtar kelimelere örnek olarak “ayakkabı satın al” verilebilir. Yanda “ayakkabı satın al” diye girildiğinde Google’da çıkan sonuçlar üstte gözükmektedir. Görüldüğü gibi trendyol, flo, ayakkabidunyasi ilk 3 sırada çıkmaktadır. Bu firmalar SEO’ya her ay ciddi bütçeler ayıran bunun yanında pek çok yerde tanıtım yazıları çıkan, ayrıca yine pek çok kişi tarafından bilinen ve trafiği çok olan firmalardır. Bu gibi yüksek rekabetli anahtar kelimelerde elbette rekabet edilebilir ama aylık SEO çalışmaları için çok daha fazla bütçe ayrılması gerekmektedir. Hedeflediğiniz yüksek rekabetli kelimeler için SEO çalışması maliyetlerini ve süreci öğrenmek için “Talebe Özel Paket” i seçerek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi İçin Hangi Paketi Seçmeliyiz

Durumunuza özel olarak e-ticaret SEO paketi önerebiliyoruz. Hangi ürünlerin öne çıkmasını istediğiniz, o branşta rekabet durumuna göre paketinizin maliyeti ve süresi belirlenmektedir. Dolayısıyla e-ticaret siteleri için “Talebe Özel Paket” seçilmelidir. İrtibata geçtikten sonra size detayları bildiriyor olacağız.

Kurumsal Google SEO Paketlerimiz

  • Düşük Rekabetli Kelimeler
  • Orta Rekabetli Kelimeler
  • Yüksek Rekabetli Kelimeler
  • Talebe Özel Paket
Kurumsal SEO PaketleriDüşük Rekabetli KelimelerOrta Rekabetli KelimelerYüksek Rekabetli KelimelerTalebe Özel Paket
Kurumsal SEO Paketleri
TL4000
/aylık
TL5000
/aylık
TL7000
/aylık
TL?
/aylık
Anahtar Kelime Sayısı
Yükselmek istediğiniz kelime sayısı (eğer daha fazla kelimede yükselmek istiyorsanız özel paketi seçebilirsiniz)
444Anahtar kelime sayısı sizin tarafınızdan belirlenir.
Aylık Yükseliş Garantisi
Sitenizin çalışma süresince HER AY yükselmesini garanti ediyoruz
Aylık Site Sıralama Raporu
Her ay istediğiniz anahtar kelimelerde sitenizin kaçıncı sırada olduğu raporlanır.
Site Hatalarının Analizi
Sitenizin yükselmesine engel olan hataların analizi ve raporlanması. Bunlardan SEO ile ilgili olanlar tarafımızdan düzeltilir. Sitenin hızı veya yüklenmemesi gibi sorunlar web tasarımcınız tarafından düzeltilmelidir.
Mobil Uyumluluk Analizi
Mobil uyumlu olmayan ya da mobilde hata veren sayfaların tespiti
Kırık Link Analizi
Site içindeki yazılarınızda açılmayan linkler sitenizi olumsuz etkiler.
Kopya İçerik ve Çift İçerik Analizi
Kopya içerikler sitenizin yükselmesine engele olur, benzer şekilde aynı içeriğin sitenizde birden fazla sayfada yayınlanması (duplicate content) da soruna sebep olur.
Site İçi SEO Çalışması
Siteniz üzerinde teknik olarak yapılması gereken SEO çalışmasını ifade eder.
Zararlı Backlinklerin Analizi
Sitenizi destekleyen her backlink faydalı değildir. Bazı backlinkler zararlıdır. Bunlar cıkartılıp bunlar Google'dan backlink profilinden çıkartılır.
Rakip Analizi
Rakiplerinizin backlink profili ve içerikleri analiz edilir buna göre hareket planı belirlenir.
İçerik Oluşturma
Konunuzla alakalı kelimlerde öne çıkabilmek için sektörünüzle ilgili SEO uyumlu yazılar sitenize eklenir.
Site İçi Link Oluşturma
Kendi içeriklerinizden ilgili sayfalara doğru şekilde link verilerek SEO avantajı sağlanır.
Çeşitli Tanıtım Çalışmaları
Haber sitelerinde ve değişik sitelerde sitenizle ilgili tanıtım yazıları yayınlanır.
Blog Çalışması
Adınıza açılmıs bloglarla siteniz desteklenir.
Sosyal Medya Paylaşımları
Değişik hesaplardan ve sosyal medya platformlarından sitenizin sosyal medya güvenilirliğinin artırılması için paylaşımlar yapılır
Rehberlere Kayıt
Sitenizin çeşitli rehberelere kaydı yapılır
Video Sitelerinde Paylaşım
Tanıtım amaçlı siteniz youtube ve daha 20 farklı video sitesinde tanıtımı yapılır.
Etkili Forum Sİtelerinden Link Alma
Sizin adınıza siteniz sadece en etkili forum sitelerinde tanıtılır
Etkili Sözlük Sitelerinden Linkleme
Sadece SEO açısından faydalı sözlük sitelerinden siteniz için backlink çalışması yapılır
SEO PaketiDüşük Rekabetli Seo Paketi İçin İletişime GeçOrta Rekabetli Seo Paketi İçin İletişime GeçYüksek Rekabetli Seo Paketi İçin İletişime GeçTalebe Özel Seo Paketi İçin İletişime Geç

SIKÇA SORULAN SORULAR

SEO paketlerimizde ilk aydan itibaren olumlu sonuçları ve yükselişleri görmeye başlarsınız. Fakat ilk sayfaya çıkmak rekabet durumuna göre minimum 3 ay alacaktır.

Evet, çalışmaya ilk başladığımızda sitenizin sıralamasını gösterir rapor alacaksınız. Çalışmaya devam ettiğimiz sürece her ay sitenizin belirlenen anahtar kelimelerde yükselişini garanti ediyoruz.

Bir site kurulduktan sonra o siteden müşterilere ulaşabilmeniz için 2 seçenek vardır: Birincisi SEO, ikincisi reklam. Dijital reklamlara sürekli ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Gösterim başına veya tıklama başına ödeme yapılır. SEO hizmetinde ise belli anahtar kelimeler ön planda tutularak çalışma yapılmasına rağmen diğer anahtar kelimelerde yükselme sağlanır. Bu da sitenizin tıklama başına veya gösterim başına sürekli ödeme yapmaksızın daha çok trafik almanızı ve daha çok müşteriye erişmenizi sağlar. SEO uzmanlarımızla sizlere hizmet vermekten ve karınızı artırmaktan mutluluk duyarız.

SEO 1990’lardaki şekliyle bir gecelik bir çalışma şeklinde yapılmıyor. 1990’larda anahtar kelime site sayfalarında anlamlı ve anlamsız şekilde çok bolca geçirilerek yapısal bozukluğu olsun olmasın her site sıralamaya giriyordu. 2010’dan sonra arama motorları ciddi olarak akıllanmaya başladılar. Bu kapsamda arama motorunu kandırmaya yönelik eylem yapılıp yapılmadığı, ziyaretçi hareketleri, referans ve backlink veren sitelerin kalitesi, site içerisindeki yaızılarda çokça anahtar kelime geçmesi değil, mantıklı ve doğru şekilde metinlerin bulunması, sştenin açılma hızı, reisimlerin optimize edilmiş olup olmaması gibi pek çok şeye bakar oldular. Ayrıca tüm bunların 1 gün içinde yoğun olarak yapılıp sonraki günler hiçbir şey yapılmamasını şüpheli hareket olarak adlandırmaya başladılar. Dolayısıyla SEO çalışması artık zamana yayılmış, son kullanıcıya hitap eden doğal ve kaliteli backlink siteleri kullanılarak yapılmasını zorunlu kıldı. Bu da sonuç alma süresini ve çalışma süresini minimum 3 ay’a çıkarttı. Tabi ki çalışmanın başladığı ilk aydan itibaren yükselmeyi garanti ediyoruz. Fakat yükselmenin etkileyici seviyelere ulaşması için minimum 3 ay gerekmektedir.

Örneğin siteniz mobil uyumlu değilse bu yükselmesine engel olan çok büyük bir sorundur. Bazen siteler komple yeniden yapılmadan mobil uyumlu hale getirilecek değişiklikler yapılabilse de genelde sitenin komple yenilenmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarla ya bizden ya da kendi web tasarımcınızdan web tasarım hizmeti almanız gerekmektedir.

Temel olarak diğer kurumsal sitelerde izlenen yönteme benzer yöntem izleniyor. Fakat burada üst sıralarda çıkmak istediğiniz ürün tipleri ve ürün açıklamaları önem kazanıyor. Bu ürünlerde rekabet analizi yapıldıktan sonra ürün açıklamaları ve içerikler SEO’ya uyumlu olarak güncellenerek işlemler devam ediyor.

Eğer acil olarak satış yapmak istiyorsanız internet reklamlarına başlamalısınız. Ama kalıcı olarak ve daha uzun süreli dönüşler almak istiyorsanız SEO çalışması yapmalısınız. SEO çalışmasının etkili sonuç verebilmesi için mininmum 3 ay çalışma yapılması gerekmektedir. Bu süre zarfında bekleyebilirseniz SEO çalışması maddi olarak daha efektiftir. Ama bütçeniz varsa doğru olan reklam çalışmalarıyla birlikte SEO çalışmalarına başlamak, böylece ilk aşamalarda reklamlarla müşterilere ulaşırken, SEO ile de gelecek zamanlar için sitenizi üst sıralara çıkartarak reklam yapmadan kazanmaya başlarsınız.

Eğer belirli sayıda anahtar kelimede sırlamaya girmek istiyorsanız düşük, orta, yüksek rekabetli paketlerden birini seçip bizimle irtiabat geçerseniz sizin için doğru paketi ve çalışma yöntemini belirleyebiliriz. Eğer anahtar kelime sayılarınız fazla ve değişik rekabetteki kelimelerde sıraya girmek istiyorsanız “talebe özel seo paketi” ni seçerek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Projeniz hakkında konuştuktan sonra size özel çalışma yöntemini belirleyip size açıklyabiliriz.