Hazır E-Ticaret Sitesi

Hazır e-ticaret sitesi hizmetleri sayesinde e-ticarete bir adım önce başlayarak başarıyı kısa sürede yakalayabileceğinizi biliyor musunuz?

Teknolojinin çağımıza en büyük getirilerinden birisi şüphesiz ki internet olmuştur. İnternetin tüm dünya genelinde artık yediden yetmişe herkesin hayatının merkezinde olması artık birçok ihtiyacın internet üzerinden online alışverişler ile karşılanmasına da ortam hazırlamıştır. 

Günümüzde birçok kişi mağaza mağaza gezmek yerine ürün çeşitliliğinin fazla olması ve bir ürün için birden fazla fiyat seçeneğinin olması sebebi ile e-ticaret siteleri üzerinden online alışverişe yönelmiş durumdadır. Bu gelişmeler diğer yandan yeni girişimciler için de ciddi bir iş kapısı haline gelmiştir. 

Yeni bir iş yapmak ve ticarete atılmak isteyenlerin artık akıllarına gelen ilk fikirlerin başında bir e-ticaret sitesi açmak geliyor. Günümüz şartlarına bakıldığında ise profesyonel bir e-ticaret sitesi ile sadece bulunduğunuz ülkede değil tüm dünya genelindeki hedef kitlenize kısa sürede ulaşım sağlayarak ürünlerinizin satışını kolaylıkla yapabilirsiniz. 

İnsanlara evlerinin konforunda alışveriş yapma imkanı sunan ve ucu bucağı olmayan e-ticaret siteleri, tüm bu nedenlerden dolayı günümüzde büyük rağbet görmeye başlamıştır.

eticaret-sitesi

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde adeta marketler kadar yaygın hale gelmiş olan e-ticaret sitesi, ciddi bir iş kapısı haline gelse de e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler vardır. Bu gerekliliğin başında ise bir şirket kurmak gelir. E-ticaret sitesi kurmak teknik olarak kolay bir iş olsa da yasal olarak bazı gereklilikleri vardır. Bu gerekliliklerin başında şirket kurma zorunluluğu olduğundan herkesin bir e-ticaret sitesini rast gele açması da mümkün değildir. Hazır eticaret web sitesi satın alırken eticaret web site öğelerini barındırıyor mu buna bakmanız çok önemlidir.

E-ticaret sitesi açmak isteyenlerden site açma ve faaliyete geçme sürecinde istenen bir takım belge ve evraklar vardır. Bu evrakların tamamlanabilmesi ise ancak şirket sahipleri tarafından mümkündür. Bir e-ticaret sitesi açtıysanız ve resmi olarak şirketinizi kurduysanız o halde site kurmak için gerekenler şunlardır;

– Tüzel ya da gerçek bir kişi olarak MERSİS numarası 

– Esnaf ve sanatkar iseniz TC kimlik numarası

– Kurucu kişi kim ise onun fotoğrafı

– Vergi kimlik numarası

– Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ne kayıt olduğunuzu gösterir belge

– Ticaret faaliyeti göstereceğiniz sektör ve ürünler hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu belgeler

– Şirket unvanı

– KEP adresiniz 

– B2B ya da B2C gibi yapacağınız ticaretin türü

– Veri tabanının konumu

– Ödeme aracı kuruluş ile yapılan anlaşma belgesi

– Yurt dışı satışı yapacak iseniz yurt dışı banka hesap bilgileri

– Kargo firması ile anlaşma belgesi

– Alt yapı sağlayıcı ile anlaşma belgesi

e-ticaret-sitesi-kurmak-1024x536

E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır?

E-ticaret sitenizden üst düzey performans almak ve kısa sürede bu alanda başarılı olmak istiyorsanız öncelikle sitenizin birtakım özelliklere sahip olması gereklidir. Reel bir mağaza için vitrin ve mağaza düzeni ne kadar önemliyse e-ticaret alanında da sitenin sahip olduğu özellikler o denli önemlidir. İşte sitenizin sahip olması gereken en önemli özellikler;

– Öncelikle sitenizin tasarımı müşteri odaklı olmalıdır. Yani sitenizin tasarımını yaparken ya da yaptırırken mutlaka müşterilerinizin kolay kullanabileceği bir tasarımda dizayn etmelisiniz. Bu konuda yapılan araştırmalar, en çok alışveriş yapılan e-ticaret sitelerinin aynı zamanda kullanımı en kolay siteler olduğunu ortaya koymuştur. 

– Sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerin tüm özellikleri detaylı bir şekilde ve hedef kitlenizin anlayabileceği şekilde yer almalıdır. Bu nedenle de satışa çıkardığınız ürünlerin detaylı bilgilerinin yanı sıra aynı zamanda detaylı fotoğraf çekimlerine, kullanım alanlarına ve hatta gerekli ise kullanım talimatlarına yer vermelisiniz. 

– Siteniz için önemli olan özelliklerden birisi de müşterileriniz ile sürekli iletişimde olabileceğiniz bir tasarımdır. Müşterilerin ürünler, satın alma ve kargolama gibi konularda soru sorabildikleri ve kısa zamanda cevap alabildikleri siteler her zaman daha başarılı olmaktadır. 

– Müşterilerinizin ürün alımını hızlandırmak ve ürün alımına yönlendirmek mutlaka sitenizde kolay ödemeye yönelik e-ticaret sitesi hizmetleri alarak sitenizde müşterilerinize kolay ödeme yöntemleri sunmalısınız. 

E-ticaret sitesi örnekleri size yol gösterici olabilirler. E-ticaret sitesi yapmadan önce e-ticaret sitesi örneklerine göz atabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurma Süresi Ne Kadardır?

E-ticaret web sitesi kurma süresi yasal prosedürleri hazırlamanıza, şirke kurmanıza ve diğer taraftan sitenizi nasıl kurduğunuza göre değişkenlik gösteren bir konudur. Yasal prosedürü bir kenara bırakarak sadece sitenin kurulma süresini merak ediyorsanız eğer profesyonel bir web tasarımcısından destek alırsanız bu süreç 15 gün ile 1 ay gibi kısa bir süreç olacaktır. 

E-ticaret siteleri, alanında uzmanlaşmış web tasarımcıları ya da geliştiricileri tarafından açılmalıdır. Ticaret sektörüne ilk adım atacağınız web sitenizin tüm teknik detaylarının profesyonel bir kişi tarafından analiz edilerek tasarlanması sizin için daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Resmi belge ve başvurular hakkında da bu uzmanlardan detaylı bilgi aldığınızda bu süreci kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. 

Tüm bunlara ek olarak e-ticaret sitenizin tamamen kullanıma hazır hale gelmesi, sizin tasarımda istediğiniz özelliklerin sürecine göre de değişken bir süreye sahip olacaktır.

eticaret-sitesi-kurma-süresi

Hazır E-Ticaret Sitesi Kurma Süresi Ne Kadardır?

Hazır e-ticaret sitesi kurmak, normal e-ticaret sitesi kurmaktan daha kısa süren bir süreçtir. Hazır e-ticaret sitesinin alt yapısı genellikle hazır olduğundan hazır e-ticaret sitesi kodları da hali hazırda olmaktadır. Bu nedenle de hazır site kurarken ayrıca kapsamlı bir profesyonel tasarıma ihtiyaç duymayacaksınızdır. 

E-ticaret yapma düşüncesi olanların temel ihtiyacı öncelikle e-ticaret yapmaya uygun bir web sitesidir. Bu sektöre girmek istiyorsanız öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; mutlaka donanımlı bir web sitesine ihtiyacınız vardır. Bunun için de fiyat gibi kriterleri kenara bırakarak öncelikle sizin için en uygun ve müşterileriniz için en doğru e-ticaret sitesini oluşturmalısınız. Eğer profesyonel bir destek almadan sitenizi kendiniz kurmak istiyorsanız hazır e-ticaret web sitesi tercih edebilirsiniz. Alt yapısı ve kodlamaları hazır olan bu siteyi ortalama olarak 10 gün gibi kısa bir zamanda kurabilirsiniz. 

Hazır E-Ticaret Siteleri İçin Kullanılabilecek 10 Şablon

Hazır e-ticaret sitesi şablonları, siteniz için olmazsa olmaz ihtiyaçların başında gelir. Ücretli şablonların yanı sıra ücretsiz olarak hazır sitelerinizde kullanabileceğiniz birçok şablona ulaşabilirsiniz. İşte sitenizde kullanabileceğiniz en etkili 10 şablon;

1. E-Shopper 

Duyarlı bir tasarım şablonu olan E-Shopper, aynı zamanda tüm ekran boyutlarına uyum sağlama özelliği vardır. Kullanıma hazır 11 sayfası vardır. Ödeme sayfası ve alışveriş sepeti eklenebilmektedir. 

2. Universal

E-ticaret sitelerinde kullanılabilecek en etkili şablonlardan birisidir. SEO optimizasyon özelliğine sahiptir ve 45 sayfaya kadar sayfa eklemesine izin verir. 

3. New Store

Dijital e-ticaret anlayışına hitap eden bir şablon olarak aynı zamanda müşterilerinizin ürün görsellerini yakınlaştırarak daha detaylı inceleme yapabilmelerini sağlar. 

4. MaxShop

Diğer şablonlara göre daha fazla özelleştirme imkanı sunan MaxShop; ana sayfayı dört ayrı sütuna ayırma, ürünleri liste şeklinde görüntüleme özellikleri vardır. 

5. Ustora

Satıcılara flaş indirimli ürün satışı yapma imkanı sunan Ustora, aynı zamanda kargo ve paketleme gibi maliyetlerin ürün fiyatına dahil olduğunu bu şablon sayesinde müşterilerinize kolaylıkla iletebilirsiniz. 

6. Gretong

Eğer sitenizde sürekli bazı ürünleri öne çıkarmayı ve bazı ürünlerinizin daha çok dikkat çekmesini istiyorsanız mutlaka tercihinizi bu şablondan yana kullanabilirsiniz. 

7. Elixir Fashion

Hızlı satışın önemli adımlarından birisi de sitenizi tanıtmaktır. Bu şablon sayesinde sitenizin ana sayfasında müşteri memnuniyetlerinizi ilgi çekici bir şekilde paylaşabilirsiniz. 

8. Obaju

Diğer şablonlarla benzer klasik bir şablon olsa da barındırdığı daha fazla renk seçeneği, Google Haritalar ile entegre özelliği sayesinde oldukça kullanışlı bir şablondur. 

9. Nuevo

Özellikle giyim ve moda sitelerinde sıklıkla tercih edilen bir şablondur. Özelleştirilmiş yapısı sayesinde ürün görsellerinizi en iyi görüntü kalitesi ile sergiler. 

10. Yolk

İçerisinde sosyal medya hesaplarına yönlendirme butonu barındıran Yolk, aynı zamanda mobil cihazlar ile optimizasyon özelliğine sahiptir. 

Bu şablonları hazır e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda hazır e-ticaret sitesi satın al hizmetleri sırasında farklı ve daha kapsamlı şablonlar da tercih edebilirsiniz.

hazır e-ticaret sitesi

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar Hangileridir?

E-ticaret sitesi yapan firmalar, günümüzde sayıca oldukça fazladır. Ancak sitenizin uzun ömürlü, modern ve özelleştirilebilir olması için tercih edeceğiniz firmanın da bu konuda profesyonel ve deneyimli olması son derece önemlidir. Piyasada web-tasarimci.com, mediaclick ve biltektasarim web tasarım firmaları bu alanda başarısını kanıtlamış ve sizlere farklı e-ticaret paketleri sunan profesyonel firmaların başında gelir. 

Eğer satış yapıyorsanız firmanız için e-ticaret sitesi açmanız mantıklı olacaktır. E-ticaret dışında firma web sitesi tasarımı en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Hazır E-Ticaret Sitesi Fiyatlarını Etkileyen Hizmetler

WordPress site kurma , wordpress hazır e ticaret siteleri kuran firmaların her birinin fiyatları farklılık gösterebilir. Hazır e-ticaret sitesinin tasarım özellikleri, hosting ve domain alımı, şablon ve tema yüklemesi gibi tüm hizmetler web tasarımı firması tarafından sunulan hizmetler arasında yer alır. Bu hizmetler aynı zamanda site fiyatlarını da doğrudan etkiler. 

Hazır E-Ticaret Sitesi Fiyatları

Hazır e-ticaret sitesi fiyatları, firmaların sunduğu paket özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca özel tema ve şablon tercihleriniz, satın alacağınız hosting süresi gibi etkenler de hazır e-ticaret sitenin fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. 

Günümüzde profesyonel web tasarım firmalarının klasik bir hazır e-ticaret sitesi fiyatları ortalama olarak 5.000 TL bandında başlarken bu fiyat sizin talep ettiğiniz tasarım özelliklerine, ücretli özel tema seçimlerinize ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak şunu belirtmek gerekir ki; normal e-ticaret sitelerine oranla hazır e-ticaret siteleri fiyatları daha ekonomik seviyelerde seyretmektedir. Dolayısıyla da kolay kurulumlu ve düşük maliyetli sitelerdir.

Tek sayfa e-ticaret sitesi için tek sayfa internet sitesi fiyatlarıyla e-ticaret web sitesi fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

E-ticaret sitesi fiyatları genellikle hosting ve domain dahil olarak belirlenir. Ayrıca tasarım özellikleri ve hizmetlere göre de fiyatlar değişkenlik gösterir. Bu bilgiler doğrultusunda yıllık hosting ücreti ile birlikte standart bir e-ticaret sitesi fiyatı 2.500 TL’den başlayarak özelliklerine kadar 15.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz e-ticaret sitesi yapabilmek için öncelikle beklentilerinizi karşılayacak en doğru platformu seçmelisiniz. Ardından hedef kitlenizi belirdikten sonra hosting ve domain yani alan adı satın almalısınız. Siteniz için bir ödeme sağlayıcısı belirledikten sonra site tasarımınızı yapabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalı?

İyi bir e-ticaret sitesinin öncelikle tasarım özellikleri modern ve ilgi çekici olmalıdır. Bunun yanı sıra e-ticaret sitenizde ürün özelliklerine geniş yer vermelisiniz. Ayrıca kolay ödeme sistemi ve hedef kitle ile sürekli iletişim halinde olmak ta bir e-ticaret sitesi için önemli özelliklerdir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar