Web Tasarım Fiyatları ve Tasarım Ücretleri

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kişisel veya kurumsal anlamda bir web sayfasına sahip olmak isteyen herkesin aklına ilk gelen konulardan birisi web tasarım ücretleri olmaktadır. Çünkü bir web sayfasının içeriğine, kullanım yapısına, kullanım özelliklerine, güncelleme yapısına veya boyutlarına bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Web sayfalarında kullanıcının öncelikle sayfayı hangi amaç ile kullanacağını bilmesi, web tasarım maliyetleri üzerinde çok önemli bir faktör oluşturmaktadır. Çünkü e-ticaret için kullanılacak bir sayfa ile blog için kullanılacak bir sayfanın tasarımında çok büyük farklılıklar yer alır ve sayfada yer alması gereken eklentiler dahi büyük bir değişim gösterir. Bu nedenle öncelikle tasarım ücretlerine etki eden faktörleri gözden geçirmeniz gerekebilir.

web-tasarim-fiyatlari

Web Tasarım Fiyatları (2024):

 • Tek sayfadan oluşan web sitesi: 100Euro (şablon) – 200Euro (özel tasarım)
 • 3 Sayfadan oluşan web tasarımı: 200Euro (şablon) – 400Euro (özel tasarım)
 • Kurumsal web tasarımı: 400Euro (şablon) – 600Euro (özel tasarım)
 • E-ticaret sitesi: 600Euro (şablon) – üst sınırı yok içeriğe ve tasarıma göre değişir
 • Pazaryeri sitesi: 800Euro (şablon ve hazır yazılımlar) – üst sınırı içerik ve tasarıma göre değişir

Web tasarım fiyatları ve web tasarım ücretleri genel olarak yukarıda anlatıldığı aralıklar içindedir ama yine de müşteri taleplerine, sitede olması veya olmaması istenen özelliklere göre çok değişkenlik göstermektedir. Sizin açınızdan önemli olan sürekli destek alabileceğiniz bir web tasarım ajansıyla çalışmaktır. Web tasarıma karar verirken web tasarım fiyatı birinci önceliğiniz olmamalıdır. Bunun sebebi ise web sitenizin sürekli güncellenmesi, teknolojinin sürekli gelişerek daha kaliteli ve ilginç tasarımların ortaya çıkması ayrıca sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin de ihtiyaçlarının zaman içinde değişmesidir. Dolayısıyla bu kararı verirken düşük meblağların peşine düşerek karar vermek sizi yanlış sonuçlara götürebilir. Yapmanız gereken web tasarım ajansıyla irtibata geçip, sizinle ilgilenen, anlaşabildiğiniz, uyum sağladığınız ve sizde güven uyandıran bir web tasarım ajansı seçmektir.

İnternet üzerinizdeki hedef rakiplerinizden ön planda olmak ve iyi bir hizmet sunup bütçenizi artırmayı mı hedefliyorsunuz? O zaman size uygun olabilecek web tasarım kategori ve ilgili alanınıza ait dikkat çekebilecek ürün ve hizmeti sunmanız gerekmektedir. Örneğin sağlık alanı ile ilgili bir web tasarım hedefliyor iseniz sağlık alanında hizmet vereceğiniz ve kullanışlı bir web tasarım yapmalısınız. Alakalı konuya ve hedefinizdeki reklam oranı ve tanınma içeriğine bağlı olarak web tasarım ücretleri güncel olarak değişiklik göstermektedir. Web tasarım paketlerimizden özelliklerine göre ücret değişimini görebilirsiniz.

Web tasarım fiyatlarını etkileyen faktörlerin bir tablo şeklinde özetleyebiliriz:

FaktörlerAçıklama
Tasarım KarmaşıklığıTasarımın karmaşıklığı ve detayları fiyatı etkiler.
Fonksiyonellikİstenen fonksiyonların sayısı ve karmaşıklığı fiyatı artırabilir.
Proje KapsamıProjenin kapsamı ve özellikleri ne kadar geniş veya özel olursa fiyat artabilir.
İçerik Yönetimiİçerik yönetimi gereksinimleri (örneğin, blog entegrasyonu, ürün kataloğu vb.).
Eklenti ve ÖzelleştirmelerÖzel eklentiler veya özelleştirmeler ekstra maliyet getirebilir.
SEO ve Pazarlama EntegrasyonuArama motoru optimizasyonu ve pazarlama entegrasyonu gereksinimleri.
Mobil Uyumlu TasarımResponsive veya mobil uygulamaya benzer bir tasarım gereksinimi.
Hız ve PerformansHızlı ve performanslı bir web sitesi için ekstra optimizasyon gereksinimleri.
Hosting ve AltyapıHosting hizmeti ve altyapı gereksinimleri.
Bakım ve GüncellemeDüzenli bakım ve güncelleme gereksinimleri.

Bu faktörler, web tasarım projelerinin fiyatlarını etkileyebilecek ana unsurlardır. Tablodaki her bir faktör, proje gereksinimlerinin ve karmaşıklığının artmasıyla genellikle maliyetin artacağını yansıtır.

Eğer bir firmanız varsa ve buna uygun büyük profilde bir tasarım yapmayı düşünüyorsanız projenize ve web tasarım uzmanı seçiminize göre size uygun bir fiyat skalası yaratılmaktadır. Hazır web siteleri düşünüyor iseniz bu konuda bu kadar detaylandırma yapılmadan özel tasarımların hemen hemen yarı fiyatına gelecek şekilde bir fiyat ödeyerek web sitenize kavuşabilirsiniz.

Web Site Tasarım Ücretleri

Web tasarım ücretleri için hedeflediğiniz alandaki kategoriniz ve oluşacak web siteniz hakkında iyi bir alt plana sahip olmalısınız. Aklınıza gelebilecek her bilgi yer almalı ve web sitesi tasarımı her insan tipinin kullanabileceği ölçüde kolay olmalıdır. Karışık ve anlaşılmayan site tiplerinden kaçınmalısınız.

Web site tasarım ücretlerinin belirlemiş olduğu hizmetler doğrultusunda bu fiyatlar güncel olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin bu hizmetlerden bazıları şunlardır: özel web tasarım hizmeti, hazır web sitesi tasarımı, hosting satış fiyatı, MTHS gibi… İşte bu tipte yer alan birçok hizmete dikkat etmeli ve hepsini iyi kalitede yapmalısınız. Kaliteli bir web tasarım hizmeti için web tasarım ücretleri bir miktar artsa da bu sizin iş kalitenizi etkileyecektir.

Web Tasarım Ücretini Belirleyen 7 Faktör Nedir?

Web tasarım fiyatları belirlenirken, bir tasarımcı veya bir tasarım ajansı belirli faktörleri göz önünde bulundurarak fiyatlandırma gerçekleştirir. Örneğin, tasarımın özellikleri, hangi yazılımın kullanıldığı, e-ticaret modülü bulunup bulunmaması, hangi eklentilerin yer alacağı gibi birçok farklı nokta göz önüne alınır.

Genel anlamda web sitesi fiyatları belirlenirken, bu faktörler sayfanın ne kadar büyük bir boyuta sahip olacağını ve ne kadar profesyonel bir kullanım oluşturacağını ortaya çıkarır. Örneğin, e-ticaret web tasarım fiyatları bir blog sayfasını tasarımına göre her zaman daha yüksek bir rakama sahiptir. Çünkü bu sayfalarda stok yönetimi, ödeme sayfaları, müşteri ilişkileri ile ilgili sayfalar, kargo takip sayfaları gibi birçok eklenti yer alması gerekir. Aslında küçük alt başlıklar altında web tasarım fiyatı üzerinde etki gösteren bu faktörlerin kısa kısa incelenmesi de mümkün olacaktır.

Ayrıca site fiyatları etkileyen faktörlere örnek olarak aldığınız hizmetlerin kapsamı diyebiliriz.

1- Özel Tasarım İstenip İstenmemesi

İnternet sitesi kurma maliyeti tasarımın özel olup olmamasına göre ciddi olarak değişmektedir. Bir web sayfasının tasarımı gerçekleştirilirken, kullanıcı tarafından yani sayfa sahibi tarafından web sitesinin tasarımında farklı bir yapı talep edilebilir. Çünkü genellikle standart olarak blog sayfası, e-ticaret sayfası veya marka sayfası için gerçekleştirilen site tasarımları template yani şablon üzerinden ortaya koyulmaktadır. Bugün özellikle WordPress gibi içerik yönetim sistemleri sayesinde sayfa tasarımları gerçekleştirilirken, dünya genelinde popüler olan bu şablonlardan yararlanıldığı sıklıkla görülebilir.

Şablonlar açısından bakıldığında web tasarım maliyeti gayet düşük bir yapıya sahip olurken, bu şablonlarda görsellerin, metinlerin ve menülerin konulacağı noktalar daha önceden belirlediği için stabil ve sağlıklı sayfalar elde edilmektedir. Üstelik şablonlar sayesinde hızlı bir sonuç ortaya konulurken, özel firma ihtiyaçlarına girmedikçe şablon dışı tasarım yapılması çok sık talep edilmemektedir.

Ancak bazı sayfa sahipleri şablon dışında tamamen özel bir tasarım talebinde bulunabilmektedir. Bu özel tasarım için sayfa tasarımcıları özel bir çalışma gerçekleştirerek, sayfanın menüleri, rengi, metinleri, görselleri, kullanım şekli, mobil uyumlu olup olmaması gibi birçok farklı nokta üzerinde durarak sıfırdan bir site inşa eder. Bu sayfalar özel tasarımlı web sayfaları olarak dijital mağaza kullanımı için kurumsal kimliğe uygun bir yapıyla her nokta üzerinde odaklanmış bir şekilde tasarlanır. Bu durumda da şablon ile yapılan web sayfalarına göre elbette ki özel tasarım nedeni ile web sitesi fiyatı üzerinde değişimler görülür.

2- Özel Yazılım İhtiyacı Olup Olmaması

Bugün web sayfası tasarımlarında dünya genelinde en fazla kullanılan yazılım dili PHP olarak bilinmektedir. Sayfanın pratik bir şekilde tasarlanması ve sonrasında da yönetim işlemlerinin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için PHP ve ASPX tarzında sayfalar büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak bazen web sitesi fiyatları üzerinde önemli bir etki oluşturacak şekilde pyhton tarzı yazılım dilleri talep edilmektedir.

web-sitesi-fiyatlari
web-sitesi-fiyatlari

Eğer sayfa tasarımında özel yazılım talepleri bulunursa, buna bağlı olarak standart bir şekilde bilinen site temeli oluşturan HTML üzerinde değişimler sağlamak için bu yazılımlardan yararlanmak mümkündür. Bu durumda web tasarım maliyetleri net bir şekilde artış ortaya koyarken, PHP dışında ASP, .NET veya JavaScript gibi web yazılımları kullanılabilir. Sayfada fonksiyonel özellikler elde edebilmek için bu yazılımlar sayesinde değişen niteliklerde sayfalar elde etmek mümkün olmaktadır.

3- Ödeme Sistemi Olup Olmaması

Bir sayfanın temel olarak alt yapısına bakıldığında bu sayfa e-ticaret amacıyla kullanılacaksa, belirli fonksiyonlara sahip olması gerekecektir. Çünkü bu fonksiyonlar ile birlikte sayfa bir e-ticaret sistemine dönüşeceği için ücretlendirmede de e-ticaret sitesi maliyetleri göz önünde bulundurulur.

e-ticaret-sitesi-maliyeti

Sayfalarda ödeme sisteminin bulunması ile birlikte sunduğunuz ürün ve hizmetlerin sayfa kullanıcıları tarafından birinci elden satın alınabilmesi imkanı ortaya çıkar. Bu durumda sitenin alt yapısında bir değişiklik gerçekleştirileceği için buna bağlı olarak da e-ticaret sitesi ücretleri değişim gösterecektir. Sitenin hedefini belirleyen altyapı üzerinde bu tarz bir değişiklik yapılması ile birlikte siteye ödeme sistemi eklendiğinde, bu ödeme sistemi için de ayrı bir yazılım ve eklenti ile uygulama yapılmaktadır.

Web sayfalarında ödeme sistemi bulunmasıyla birlikte sayfa kurumsal kimlik ve markayı yansıtan kurumsal bir web site olmanın dışında ürün sergi ve satış işlemlerinin de gerçekleştirildiği bir e-ticaret sitesi dönüşümü gerçekleştirir. Buna bağlı olarak da gereken yazılım, tasarım ve kullanım değişiklikleri ile birlikte daha fazla çalışma gerektirecek bu tasarım sonucunda e-ticaret web tasarım fiyatları ile hesaplama gerçekleştirilir.

4- Özel Animasyonlara İhtiyaç Olup Olmaması

Günümüzde web sayfalarında kullanıcı deneyimi arttırma açısından interaktif tasarım teknikleri kullanımı çok sık tercih edilmektedir. Standart bir tasarıma göre interaktif tasarım durumunda da web tasarım ücretleri elbette ki değişiklik oluşturmaktadır. İnteraktif sayfa tasarımında çok kısa sürede bir sayfa tasarımının tamamlanması yerine çok daha canlı, ilgi çekici ve satışta daha etkileyici bir sayfa görünümü elde etmek mümkün olmaktadır.

Geleneksel internet sayfaları yerine kullanıcıya hareket getiren ve değişikliği ortaya çıkaran etkileşimli web tasarımı için de sayfalarda animasyon kullanımı çok daha önemli bir hale gelmektedir. Bu durumda web tasarım için animasyon talepleri bulunup bulunmamasına göre web tasarım fiyatları değişim oluşturabilir.

ozel-tasarim-web-sitesi-fiyati

Etkileşimli web tasarımda sayfaya ekleyen animasyonlar insanlarda duyguları uyandırdığı için daha zengin bir sayfa görünümü sağlar. Bu durumda küçücük bir hareket ile sayfada kullanıcıyı sayfadan uzaklaşmaktan alıkoyan ve ilgisini çeken etkiler elde edilir. Web sayfasında kullanılabilecek animasyonlarda örneği sayfanın yüklenmesi için ayrı bir animasyon, ziyaretçilere rehberlik deden animasyonlar, sayfadaki kaydırma ve menü değişimlerini veya açıklamaları hareketli hale getiren, marka logo kullanımını güçlü hale getiren animasyonlar gibi birçok faktör tercih edilebilir.

5- Sayfanın Mobil Uyumlu Olup Olmaması

Aslında günümüzde tasarımı gerçekleştirilen her sayfanın mutlak bir şekilde responsive yani mobil uyumlu bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Çünkü günümüzde neredeyse internet kullanıcılarının yarısından fazlası akıllı cihazlar üzerinde web kullanımı sağlamayı tercih etmektedir. Buna bağlı olarak standart şekilde web tasarım fiyatı belirlemelerinde sayfanın mobil uyumlu olup olmaması göz önünde bulundurulur. Genel bir kanı bağlamında mobil uyumlu olmayan bir web sayfası dar bir kitleye hitap edecektir.

6- SEO Çalışması İstenip İstenmemesi

Bir sayfanın tasarımının tamamlanması sonrasında bu sayfanın yaşayan ve eksiksiz bir hale getirilmesi için sonraki aşamalarda içerik çalışmaları yani SEO çalışmaları gerçekleştirilir. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bu çalışmalarda sayfada bulunacak görseller, videolar, paylaşımlar, metin içerikleri, menüler ve reklamlar gibi her konu üzerinde durulur. Sayfa sahipleri sadece sayfa tasarımı isteyebileceği gibi web sayfası için SEO çalışmaları da talep edebilir.

seo-calismasi

Çalışmalarda optimizasyon taleplerine bağlı olarak da web tasarım fiyatları seo ücret belirlemeleri ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Eğer sayfa tasarımı sonrasında SEO çalışmalarına başvurulacak ise organik bir web sayfası oluşturabilmek açısından belirli süre zarflarıyla SEO anlaşmaları gerçekleştirilir. Bir blog sayfası, bir kurumsal web sayfası ya da bir e-ticaret sayfası için farklı SEO paketleri ile hizmet verilirken, internetin içerisinde kaybolmayan ve her an göz önünde bulunan bir sayfa elde edilmesi için çalışmalar yapılır.

7- Farklı Diller İstenip İstenmemesi

Web sayfalarında bugün standart olarak tek dil üzerinden yani sadece Türkçe tasarım ile sayfa yayına alınacak hale getirilmektedir. Ancak global ölçekte düşünüyorsanız, ürünlerinizin, hizmetlerinizin ve bilgilerinizin dünya geneline yayılmasını istiyorsanız, temel olarak öncelikle İngilizceden başlamak üzere farklı dillerde sayfa tasarımları da talep edebilirsiniz. Bu anlamda istediğiniz dil sayısına bağlı olarak web tasarım fiyatları Türkiye rakamlarında maliyetler daha net bir şekilde belirlenebilir.

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları Nedir, Nasıl Belirlenir?

Bir web sitesi sahibi olmak istediğinizde, ilk akla gelen konu elbette ki profesyonel web sitesi fiyatları olmaktadır. Bu açıdan gelişigüzel bir şekilde amatör bir yapı ile hazırlanmış sayfalar dışında bir tasarım üzerinden geçmiş ve istenilen özelliklere göre hazırlanmış her web sayfası profesyonel web sitesi olarak adlandırılır. Bu noktada profesyonel tasarımlar açısından düşünülürse, web tasarım fiyatları nedir sorusunun cevaplanması gerekecektir.

Web tasarım fiyatları için temel olarak profesyonel bir çalışma sonucu istenilen yazılım ile istenilen fonksiyonlara sahip olarak tasarlanmış, tek veya birden fazla dilde, mobil uyumlu olup olmayacak şekilde yayına alınmış bir proje için belirlenen rakamlardır, denilebilir. Bu rakamlar belirtildiği şekilde ve daha önce bahsedildiği şekilde birçok önemli faktöre bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Aslında profesyonel anlamda web tasarım maliyeti belirlenirken;

 • Hizmet alınan firma,
 • Hizmet veren ekibin ne kadar deneyimli olduğu,
 • İstenilen sayfanın türü,
 • Nasıl bir proje istendiği,
 • Web sayfasının hangi fonksiyonlara sahip olacağı,
 • Hangi dillerde tasarım yapılacağı,
 • Tek sayfa veya daha fazla sayfa sayısı ile tasarım yapılması,
 • Hangi yönetim panelinin kullanılacağı,
 • SEO desteği istenip istenmediği,
 • Kullanılan yazılım teknolojisi,
 • Tasarım sonrası destek hizmetleri gibi birçok nokta göz önünde bulundurulur.

E Ticaret Web Tasarım Fiyatları

Standart, kurumsal veya kişisel bir web sayfasına göre ürün sunum ve satışlarının gerçekleştirileceği bir web sayfası e-ticaret sayfası olarak tanımlanmaktadır. Normal web sayfası tasarım hizmetlerine göre bu tarz sayfa tasarımlarında e-ticaret web tasarım fiyatları göz önünde bulundurularak hesaplamalar gerçekleştirilir. Çünkü standart sayfalara göre bu tarz sayfalarda ödeme sistemleri bulunması, ürün sunumları gerçekleştirilmesi, SEO çalışması yapılması, kargo takip sistemi bulunması gibi birçok ayrı özellik yer alır.

e-ticaret-tasarim-fiyati

E-ticaret sitesi maliyetleri belirlenirken, tasarlanan sayfanın boyutundan sayfanın içerik özelliklerine, kaç sayfa tasarımı yapıldığından hangi dillerde tasarım gerçekleştirildiğine göre rakamlar ortaya çıkmaktadır. Genel olarak e-ticaret sitesi ücretleri tasarımın kalitesi ve boyutlarına bağlı olarak kimi zaman çok uygun rakamlarda kimi zaman çok yüksek bütçelerde olabilir.

E ticaret web sitesi fiyatları istenilen özelliklere göre çok değişkenlik göstermekle birlikte 4500TL civarında bir maliyet ile ihtiyacınız olan hemen hemen bütün özelliklere sahip genel bir e ticaret sitesine kavuşabilirsiniz. Söz konusu E-Ticaret sitesi fiyatları içerisinde ürün ekleme, ürün silme, ürün fotoğrafı ve ürün açıklamasını değiştirme, yeni kategori açma, yeni menü açma, ürün fiyatlarını değiştirebilme, indirimli ürünler ve indirim oranları belirleme, bölgelere göre kargo fiyatlarını belirleme, canlı destek, site üzeri iletişim formu, temel seo eklentisi, sosyal medya ikonları, benzer ürünler bölümü, ilginiz çeken ürünler bölümü, kredi kartı ile online ödeme, kapıda ödeme, slider, hakkımızda, iade ve garanti koşulları, gizlilik ilkeleri, ürün yorum ve yıldızları gibi daha pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler e-ticaret sitelerinde en çok bulunan özelliklerdir. Fakat bu özelliklerle yetinmeyip, gittigidiyor gibi, n11 gibi, hepsiburada ve trendyol gibi hem kendi ürünlerini satabileceğiniz hem de bayilerinizin kendi sayfalarını açıp satış yapabileceği ve sizin bu satışlardan komisyon alabileceğiniz web sitelerinin fiyatları ise daha yüksektir. Yani web tasarım ücreti yapılacak işin niteliğine ve zorluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

Özel Web Tasarım Ücretleri

Kendi kafanızdaki projeyi çizip buna göre uzmanlar ile yapacağınız çalışma özel web tasarım çalışmasıdır ve bu konuda sizin diğer web sitelerinden farkınız tamamıyla özgün çalışmalar yaratmanızdır. Hazır web sitelerinden farklı olarak daha yeni içerikli ve kendi şemanızın belirlendiği bir proje oluşturacaksınız. Hazır web tasarımlara göre farklı olan ve web tasarım ücretleri konusunun da artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Web tasarım ücretleri, özel web siteleri için projeye göre değişir ve ister bireysel ister firmaya özgü bir çalışma hazırlanabilmektedir.

Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları Ne Kadardır?

Tek sayfa web sitesi, sadece ana sayfadan oluşan ve çok fazla iç menü içermemek ile birlikte sadece marka ya da firmanın kurumsal yüzünü yansıtması için kullanılan web sayfalarıdır. Çünkü bilindiği üzere bazı kurumsal yapılar, firmalar veya şahıslar sayfa tasarımlarında olabildiğince çok geniş iç menüler kullanarak, ayrı ayrı sayfalarda ürün/hizmet sunumları ve anlatımlar gerçekleştirmektedir.

Web tasarım fiyatları Türkiye rakamlarına bakıldığında da bir sayfanın tek sayfa ya da çok sayfalı bir proje olmasına bağlı olarak fiyat belirlemeleri yapıldığı görülmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde tek sayfa web sitesi tasarımlarında başlangıç kademesinden özel kurumsal bir sayfa tasarımı yapılmasına kadar değişen fiyat aralıkları görülebilir. Bu tarz sayfalarda kullanıcıya bir yönetim paneli sunulurken, alan adı, hosting, temel SEO hizmetleri ve SSL sertifikası gibi temel standartlar yanında genellikle tek bir HTML sayfa hazır şablonlar ile hazırlanarak, mobil uyumlu olarak kullanıma sunulur.

Dinamik Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir, Ne Kadardır?

Dinamik web sitesi arka planında bir web yazılımı bulunan ve hiçbir yazılım bilgisi bulunmasa dahi sayfa sahibinin her an sayfada güncelleme yapabildiği web tasarımını ifade etmektedir. Bu sayfalar PHP yazılımıyla hazırlanabileceği gibi istenirse ASP, JavaScript veya .NET yazılımlar sayesinde de hazırlanabilir. Bu konuda sayfa tasarımında yazılım ihtiyacı ortaya çıktığı için ve genellikle bu sayfalarda etkileşimli bir tasarım gerçekleştirildiği için web tasarım maliyetleri kısmen daha yüksek olabilmektedir.

dinamik-web-sitesi-fiyatlari

Dinamik web sayfalarında fiyat belirlemeleri sağlanabilmesi için öncelikle en temel noktada hangi yazılımın kullanıldığı göz önünde bulundurulur. Buna bağlı olarak seçilen yazılıma göre web tasarım fiyatı ortaya çıkarken, ek noktada sayfanın nasıl bir boyuta sahip olacağı, hangi dillerde hazırlandığı, mobil uyumlu olup olmaması gibi birçok ayrıntıya göre belirlemeler sağlanır. Bu tarz bir sayfada fiyat belirlemeleri istenilen her ayrıntıya bağlı olarak net bir şekilde ortaya çıkarılabilir.

İstanbul Web Sitesi Fiyatları Ne Kadardır?

İstanbul, Türkiye’deki her şehre göre çok daha farklı bir yapıya sahiptir ve rekabet en yüksek noktaya ulaşmaktadır. Bu nedenle İstanbul’da yer alan her firmanın ürün sunumu veya hizmet sunumu gerçekleştireceği web sayfasına yüksek özen göstermesi gerekir. Bu durumda da standart bir şekilde talep edilen web tasarım ücretleri İstanbul kıstas alındığında değişim gösterebilmektedir.

İstanbul’da pazara girmek isteyen kişisel veya kurumsal bir firma için web sitesi fiyatı belirleme açısından öncelikle web sitesinin türüne göre tespitler gerçekleştirilir. Çünkü tek sayfa bir web sitesi, çoklu sayfalı bir web sitesi, kurumsal sayfa tasarımı, e-ticaret sayfası, pazaryeri sitesi veya dinamik bir sayfa gibi özelliklere göre rakamlar değişim gösterecektir.

Ankara Web Sitesi Fiyatları Ne Kadardır?

İstanbul sonrasında Türkiye’de en kalabalık nüfusa sahip olarak Başkent Ankara, bugün giderek pazarın İstanbul’a yakınlaştığı ve hatta bazı noktalarda daha büyük bir hale geldiği bir şehirdir. Bu nedenle Ankara’da da e-ticaret sektöründe yer alan kurumsal bir yapıyla sanayi, ticaret veya emlak sektöründe bulunan firmalar gibi birçok kurumun profesyonel web sayfalarına sahip olması gerekmektedir. Bu açıdan da Ankara piyasasında ve rekabet koşullarında web sitesi fiyatları standartlardan daha değişik bir konumda olabilir.

Ankara temelli olarak web tasarım maliyetleri hesap edilmesi gerekirse, elbette ki öncelikle sayfanın yapısı göz önünde bulundurulur. Bir hukuk bürosu sayfası, doktor sayfası, dekorasyon, tamir, butik, müteahhitlik, inşaat ya da e-ticaret amaçlı sayfalar gibi çeşitlere göre bu rakam büyük bir değişim gösterir. Özellikle üretici ve sanayi açısından düşünüldüğünde Ankara için e-ticaret sitesi ücretleri daha önemli bir hale gelmektedir. Bu kapsamda sayfanın istenilen boyutları ve özelliklerine göre net belirlemeler gerçekleştirilebilir.

En Ucuz Web Sitesi Fiyatları Ne Aralıktadır?

Bu noktaya kadar anlatıldığı üzere web sayfasının çeşidi, boyutu ve özellikleri ve birçok nokta web tasarım fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Hatta sayfa tasarımının tamamlanması sonrasında dahi web tasarım fiyatları seo hesaplamaları gerçekleştirirken, sunulan destek hizmetleri ve sonraki aşama hizmetler birçok noktada önemli bir yere sahiptir. Bu açıdan da tüm istekler göz önünde bulundurulduktan sonra en ucuz web sitesi kurma fiyatları konusunda bir rakam ifade edilmesi mümkün olacaktır.

en-ucuz-web-site-fiyatlari

En uygun şekilde ortaya çıkarılabilecek web sitesi fiyatları açısından bugün 1750 TL üzerinden başlayan rakamlar ile konuşmak mümkün olacaktır. Bu fiyat standart bir şekilde bir paket içerisinde;

 • Alan adı temin edilmesi,
 • Hosting hizmetinin temin edilmesi,
 • Bir şablon kullanılması,
 • Yönetici panelinin sunulması
 • Temel SEO hizmetlerinin verilmesi ile birlikte oluşturulmuş bir pakettir.

Bu paket sayfa sahibinin isteyeceği özel tasarım beklentileri, e-ticaret eklentileri veya farklı yazılımlar kullanılması gibi talepler ile birlikte giderek artan rakamlara ulaşmaktadır.

 

Web sitesi kaç günde yapılır ?

Web sitesinin kaç günde yapılacağı tamamen projenin zorluğuyla ve müşteri isterleriyle alakalıdır. Çok büyük kurumsal, şirket tanıtım siteleri olduğu gibi (örneğin büyük bir holdingin tüm iş dallarını tanıtan bir kurumsal web sitesi düşünün), tek ürün satan küçük e-ticaret siteleri de olabilir. Ama genel olarak sizlere fikir vermesi açısından biz ortalama web sitesi tamamlama sürelerini vereceğiz:

E ticaret sitesi yapılma süresi: 10 – 20 gün

Kurumsal web sitesi (şirket tanıtım sitesi) yapılma süresi: 7 – 12 gün

 • Avukat hukuk bürosu sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Sanayi firması şirket tanıtım web sitesi yapılma süresi: 7 – 14 gün
 • İlaç firması web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Esnaf web sitesi yapılma süresi: 6 – 10 gün
 • Doktor web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Diş hekimi web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Psikiyatr, psikolog, aile danışma uzmanı web sitesi yapılma süresi: 7 -12 gün
 • Aile hekimi web sitesi yapılma süresi: 6 – 8 gün
 • Danışmanlık web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • İnşaat firması web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Muteahhit firması web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Butik web sitesi yapılma süresi: 6 – 10 gün
 • Otomotiv firması / galeri web sitesi yapılma süresi: 12 – 24 gün
 • Kuaför web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Tamirhane web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • MR merkezi web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Dekorasyon web sitesi yapılma süresi: 7 – 14 gün

Kişisel tanıtım sitesi / kişisel blog yapılma süresi: 5 – 8 gün

Emlak satış ve emlak pazarlama web sitesi yapılma süresi: 7 – 14 gün

Hotel, otel, pansiyon online rezervasyon ve tanıtım web sitesi yapılma süresi: 14 – 30 gün

Pazaryeri sitesi yapılma süresi (gittigidiyor benzeri site, hepsiburada benzeri site) : 20 – 40 gün

WordPress sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün

Özel tasarım web sitesi yapılma süresi: 20 – 40 gün

Profesyonel firma web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün

Yukarıda belirtilen süreler ortalama olarak karşılaşılan sürelerdir. Ama müşterinin sitesine kendine has özellikler ekletmesi, örneğin müşteri takip, sipariş takip veya bayileri olan firmalar için komisyon belirleme ve komisyon dağıtım sitemi kurdurması gibi farklı özel tasarım isteklerinde süre ve web sitesi fiyatları yükselmektedir.

# WordPress site Fiyatları

# Web Sitesi Fiyatları Ankara
# Web sitesi fiyatları İzmir
# Freelance web tasarım fiyatları
# En ucuz web sitesi fiyatları
# Profesyonel web sitesi Fiyatları
# Ortalama web sitesi Fiyatları

# İnternet sitesi kurma maliyeti 2024-2025

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar