Web Tasarım Fiyatları ve Tasarım Ücretleri

İçindekiler

Web Tasarım Fiyatları (2021):

 • Tek sayfadan oluşan web sitesi: 500TL (şablon) – 1200TL (özel tasarım)
 • 3 Sayfadan oluşan web tasarımı: 1200 (şablon) – 4000TL (özel tasarım)
 • Kurumsal web tasarımı: 2000TL (şablon) – 15.000TL (özel tasarım)
 • E-ticaret sitesi: 4000TL (şablon) – üst sınırı yok içeriğe ve tasarıma göre değişir
 • Pazaryeri sitesi: 10.000 TL (şablon ve hazır yazılımlar) – üst sınırı içerik ve tasarıma göre değişir

Web tasarım fiyatları ve web tasarım ücretleri genel olarak yukarıda anlatıldığı aralıklar içindedir ama yine de müşteri taleplerine, sitede olması veya olmaması istenen özelliklere göre çok değişkenlik göstermektedir. Sizin açınızdan önemli olan sürekli destek alabileceğiniz bir web tasarım ajansıyla çalışmaktır. Web tasarıma karar verirken web tasarım fiyatı birinci önceliğiniz olmamalıdır. Bunun sebebi ise web sitenizin sürekli güncellenmesi, teknolojinin sürekli gelişerek daha kaliteli ve ilginç tasarımların ortaya çıkması ayrıca sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin de ihtiyaçlarının zaman içinde değişmesidir. Dolayısıyla bu kararı verirken düşük meblağların peşine düşerek karar vermek sizi yanlış sonuçlara götürebilir. Yapmanız gereken web tasarım ajansıyla irtibata geçip, sizinle ilgilenen, anlaşabildiğiniz, uyum sağladığınız ve sizde güven uyandıran bir web tasarım ajansı seçmektir.

İnternet üzerinizdeki hedef rakiplerinizden ön planda olmak ve iyi bir hizmet sunup bütçenizi artırmayı mı hedefliyorsunuz? O zaman size uygun olabilecek web tasarım kategori ve ilgili alanınıza ait dikkat çekebilecek ürün ve hizmeti sunmanız gerekmektedir. Örneğin sağlık alanı ile ilgili bir web tasarım hedefliyor iseniz sağlık alanında hizmet vereceğiniz ve kullanışlı bir web tasarım yapmalısınız. Alakalı konuya ve hedefinizdeki reklam oranı ve tanınma içeriğine bağlı olarak web tasarım ücretleri güncel olarak değişiklik göstermektedir. Web tasarım paketlerimizden özelliklerine göre ücret değişimini görebilirsiniz.

Eğer bir firmanız varsa ve buna uygun büyük profilde bir tasarım yapmayı düşünüyorsanız projenize ve web tasarım uzmanı seçiminize göre size uygun bir fiyat skalası yaratılmaktadır. Hazır web siteleri düşünüyor iseniz bu konuda bu kadar detaylandırma yapılmadan özel tasarımların hemen hemen yarı fiyatına gelecek şekilde bir fiyat ödeyerek web sitenize kavuşabilirsiniz.

Web Site Tasarım Ücretleri

Web tasarım ücretleri için hedeflediğiniz alandaki kategoriniz ve oluşacak web siteniz hakkında iyi bir alt plana sahip olmalısınız. Aklınıza gelebilecek her bilgi yer almalı ve web sitesi tasarımı her insan tipinin kullanabileceği ölçüde kolay olmalıdır. Karışık ve anlaşılmayan site tiplerinden kaçınmalısınız.

Web site tasarım ücretlerinin belirlemiş olduğu hizmetler doğrultusunda bu fiyatlar güncel olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin bu hizmetlerden bazıları şunlardır: özel web tasarım hizmeti, hazır web sitesi tasarımı, hosting satış fiyatı, MTHS gibi… İşte bu tipte yer alan birçok hizmete dikkat etmeli ve hepsini iyi kalitede yapmalısınız. Kaliteli bir web tasarım hizmeti için web tasarım ücretleri bir miktar artsa da bu sizin iş kalitenizi etkileyecektir.

E Ticaret Web Tasarım Fiyatları

E ticaret web sitesi fiyatları istenilen özelliklere göre çok değişkenlik göstermekle birlikte 4500TL civarında bir maliyet ile ihtiyacınız olan hemen hemen bütün özelliklere sahip genel bir e ticaret sitesine kavuşabilirsiniz. Söz konusu E-Ticaret sitesi fiyatları içerisinde ürün ekleme, ürün silme, ürün fotoğrafı ve ürün açıklamasını değiştirme, yeni kategori açma, yeni menü açma, ürün fiyatlarını değiştirebilme, indirimli ürünler ve indirim oranları belirleme, bölgelere göre kargo fiyatlarını belirleme, canlı destek, site üzeri iletişim formu, temel seo eklentisi, sosyal medya ikonları, benzer ürünler bölümü, ilginiz çeken ürünler bölümü, kredi kartı ile online ödeme, kapıda ödeme, slider, hakkımızda, iade ve garanti koşulları, gizlilik ilkeleri, ürün yorum ve yıldızları gibi daha pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler e-ticaret sitelerinde en çok bulunan özelliklerdir. Fakat bu özelliklerle yetinmeyip, gittigidiyor gibi, n11 gibi, hepsiburada ve trendyol gibi hem kendi ürünlerini satabileceğiniz hem de bayilerinizin kendi sayfalarını açıp satış yapabileceği ve sizin bu satışlardan komisyon alabileceğiniz web sitelerinin fiyatları ise daha yüksektir. Yani web tasarım ücreti yapılacak işin niteliğine ve zorluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

Özel Web Tasarım Ücretleri

Kendi kafanızdaki projeyi çizip buna göre uzmanlar ile yapacağınız çalışma özel web tasarım çalışmasıdır ve bu konuda sizin diğer web sitelerinden farkınız tamamıyla özgün çalışmalar yaratmanızdır. Hazır web sitelerinden farklı olarak daha yeni içerikli ve kendi şemanızın belirlendiği bir proje oluşturacaksınız. Hazır web tasarımlara göre farklı olan ve web tasarım ücretleri konusunun da artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Web tasarım ücretleri, özel web siteleri için projeye göre değişir ve ister bireysel ister firmaya özgü bir çalışma hazırlanabilmektedir.

Web sitesi kaç günde yapılır ?

Web sitesinin kaç günde yapılacağı tamamen projenin zorluğuyla ve müşteri isterleriyle alakalıdır. Çok büyük kurumsal, şirket tanıtım siteleri olduğu gibi (örneğin büyük bir holdingin tüm iş dallarını tanıtan bir kurumsal web sitesi düşünün), tek ürün satan küçük e-ticaret siteleri de olabilir. Ama genel olarak sizlere fikir vermesi açısından biz ortalama web sitesi tamamlama sürelerini vereceğiz:

E ticaret sitesi yapılma süresi: 10 – 20 gün

Kurumsal web sitesi (şirket tanıtım sitesi) yapılma süresi: 7 – 12 gün

 • Avukat hukuk bürosu sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Sanayi firması şirket tanıtım web sitesi yapılma süresi: 7 – 14 gün
 • İlaç firması web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Esnaf web sitesi yapılma süresi: 6 – 10 gün
 • Doktor web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Diş hekimi web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Psikiyatr, psikolog, aile danışma uzmanı web sitesi yapılma süresi: 7 -12 gün
 • Aile hekimi web sitesi yapılma süresi: 6 – 8 gün
 • Danışmanlık web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • İnşaat firması web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Muteahhit firması web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Butik web sitesi yapılma süresi: 6 – 10 gün
 • Otomotiv firması / galeri web sitesi yapılma süresi: 12 – 24 gün
 • Kuaför web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Tamirhane web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • MR merkezi web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün
 • Dekorasyon web sitesi yapılma süresi: 7 – 14 gün

Kişisel tanıtım sitesi / kişisel blog yapılma süresi: 5 – 8 gün

Emlak satış ve emlak pazarlama web sitesi yapılma süresi: 7 – 14 gün

Hotel, otel, pansiyon online rezervasyon ve tanıtım web sitesi yapılma süresi: 14 – 30 gün

Pazaryeri sitesi yapılma süresi (gittigidiyor benzeri site, hepsiburada benzeri site) : 20 – 40 gün

WordPress sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün

Özel tasarım web sitesi yapılma süresi: 20 – 40 gün

Profesyonel firma web sitesi yapılma süresi: 7 – 12 gün

Yukarıda belirtilen süreler ortalama olarak karşılaşılan sürelerdir. Ama müşterinin sitesine kendine has özellikler ekletmesi, örneğin müşteri takip, sipariş takip veya bayileri olan firmalar için komisyon belirleme ve komisyon dağıtım sitemi kurdurması gibi farklı özel tasarım isteklerinde süre ve web sitesi fiyatları yükselmektedir.

# WordPress site Fiyatları

# Web Sitesi Fiyatları Ankara
# Web sitesi fiyatları İzmir
# Freelance web tasarım fiyatları
# En ucuz web sitesi fiyatları
# Profesyonel web sitesi Fiyatları
# Ortalama web sitesi Fiyatları

# İnternet sitesi kurma maliyeti 2021

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar