Web Tasarım Ücretleri

Web Tasarım Ücretleri

by web-tasarim Ekim 07, 2019
web-tasarim-ucretleri-resim

Web Tasarım Fiyatları (2019):

  • Tek sayfadan oluşan web sitesi: 400TL (şablon) – 1200TL (özel tasarım)
  • 3 Sayfadan oluşan web tasarımı: 1200 (şablon) – 4000TL (özel tasarım)
  • Kurumsal web tasarımı: 2000TL (şablon) – 15.000TL (özel tasarım)
  • E-ticaret sitesi: 4000TL (şablon) – üst sınırı yok içeriğe ve tasarıma göre değişir
  • Pazaryeri sitesi: 10.000 TL (şablon ve hazır yazılımlar) – üst sınırı içerik ve tasarıma göre değişir

Web tasarım fiyatları ve web tasarım ücretleri genel olarak yukarıda anlatıldığı aralıklar içindedir ama yine de müşteri taleplerine, sitede olması veya olmaması istenen özelliklere göre çok değişkenlik göstermektedir. Sizin açınızdan önemli olan sürekli destek alabileceğiniz bir web tasarım ajansıyla çalışmaktır. Web tasarıma karar verirken web tasarım fiyatı birinci önceliğiniz olmamalıdır. Bunun sebebi ise web sitenizin sürekli güncellenmesi, teknolojinin sürrekli gelişerek daha kaliteli ve ilginç tasarımların ortaya çıkması ayrıca sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin de ihtiyaçlarının zaman içinde değişmesidir. Dolayısıyla bu kararı verirken düşük meblağların peşine düşerek karar vermek sizi yanlış sonuçlara götürebilir. Yapmanız gereken web tasarım ajansıyla irtibata geçip, sizinle ilgilenen, anlaşabildiğiniz, uyum sağladığınız ve sizde güven uyandıran bir web tasarım ajansı seçmektir.

İnternet üzerinizdeki hedef rakiplerinizden ön planda olmak ve iyi bir hizmet sunup bütçenizi artırmayı mı hedefliyorsunuz? O zaman size uygun olabilecek web tasarım kategori ve ilgili alanınıza ait dikkat çekebilecek ürün ve hizmeti sunmanız gerekmektedir. Örneğin sağlık alanı ile ilgili bir web tasarım hedefliyor iseniz sağlık alanında hizmet vereceğiniz ve kullanışlı bir web tasarım yapmalısınız. Alakalı konuya ve hedefinizdeki reklam oranı ve tanınma içeriğine bağlı olarak web tasarım ücretleri güncel olarak değişiklik göstermektedir.

Eğer bir firmanız varsa ve buna uygun büyük profilde bir tasarım yapmayı düşünüyorsanız projenize ve web tasarım uzmanı seçiminize göre size uygun bir fiyat skalası yaratılmaktadır. Hazır web siteleri düşünüyor iseniz bu konuda bu kadar detaylandırma yapılmadan özel tasarımların hemen hemen yarı fiyatına gelecek şekilde bir fiyat ödeyerek web sitenize kavuşabilirsiniz.

Web Site Tasarım Ücretleri

Web tasarım ücretleri için hedeflediğiniz alandaki kategoriniz ve oluşacak web siteniz hakkında iyi bir alt plana sahip olmalısınız. Aklınıza gelebilecek her bilgi yer almalı ve web sitesi tasarımı her insan tipinin kullanabileceği ölçüde kolay olmalıdır. Karışık ve anlaşılmayan site tiplerinden kaçınmalısınız.

Web site tasarım ücretlerinin belirlemiş olduğu hizmetler doğrultusunda bu fiyatlar güncel olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin bu hizmetlerden bazıları şunlardır: özel web tasarım hizmeti, hazır web sitesi tasarımı, hosting satış fiyatı, MTHS gibi… İşte bu tipte yer alan birçok hizmete dikkat etmeli ve hepsini iyi kalitede yapmalısınız. Kaliteli bir web tasarım hizmeti için web tasarım ücretleri bir miktar artsa da bu sizin iş kalitenizi etkileyecektir.

Özel Web Tasarım Ücretleri

Kendi kafanızdaki projeyi çizip buna göre uzmanlar ile yapacağınız çalışma özel web tasarım çalışmasıdır ve bu konuda sizin diğer web sitelerinden farkınız tamamıyla özgün çalışmalar yaratmanızdır. Hazır web sitelerinden farklı olarak daha yeni içerikli ve kendi şemanızın belirlendiği bir proje oluşturacaksınız. Hazır web tasarımlara göre farklı olan ve web tasarım ücretleri konusunun da artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Web tasarım ücretleri, özel web siteleri için projeye göre değişir ve ister bireysel ister firmaya özgü bir çalışma hazırlanabilmektedir.

Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles

WhatsApp!