Web Sitesi Satın Al

Web sitesi satın al hizmetleri ile web sitenizi kısa sürede bir marka yüzü haline getirerek profesyonel düzeyde Google yer alabilirsiniz. 

Günümüzde dünya çapında internet kullanımı adeta hayatın odak noktası haline gelmiştir. Google ya da farklı bir arama motorunda herhangi bir konuda arama yaptığınızda karşınıza sayısız web sitesi çıkar. Bu web siteleri kişisel web sitesi olabileceği gibi aynı zamanda firma ya da markaların ürün ve hizmetlerini tanıttığı web siteleri de olabilir. 

İnternet kullanımının hayatın her alanında artması ve beraberinde online alışveriş olgusunun da yaygınlaşmasıyla birlikte internet üzerinde girişimci olmak isteyen, web sitesi açarak internet üzerinden satış yapmak ya da gelir kazanmak isteyenlerin sayısı da büyük oranda artmaya başlamıştır.

Web sitesi kurmak günümüzde artık çok da zor değildir. Ancak kurmak istediğiniz web sitesinin kişisel bir web sitesi mi yoksa bir e-ticaret sitesi, hazır e-ticaret sitesi mi olacağı konusu web sitenizin kurulum maliyeti üzerinde doğrudan etkilidir.

Web Sitesi Kaç Kategoriye Ayrılır?

Web sitesi, birçok farklı alanda oluşturulabildiği gibi farklı alanlarda farklı amaçlarda da kullanılabilir. Blog web sitesi açmak ve herhangi bir alan üzerine okuyucularıyla paylaşımda bulunmak isteyenler kişisel web sitesi satın al hizmetlerinden faydalanabilir. Diğer bir web sitesi kategorisi ise e-ticaret siteleridir. 

E-ticaret web sitesinin kurulumu online alışveriş üzerine olduğundan biraz daha farklı olmaktadır. Bu nedenle de e-ticaret sitesi satın al işlemi yapmak istiyorsanız bu web sitelerinin biraz daha maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca kullanım amaçlarına göre şirket web sitesi, etkinlik sitesi, portfolyo, üyelik sitesi gibi farklı web sitelerini de arama motorlarında görmek mümkündür. E-ticaret sitesi kurmadan önce e-ticaret sitesi örneklerine mutlaka göz atın.

Web sitesi kategorileri farklılık gösterirken aynı zamanda her web sitesi türünün kurulumu da farklı olduğundan maliyetleri de değişkenlik gösterir. Burada önemli olan web sitenizi hangi alanda ne amaçla kullanacağınızı doğru belirlemenizdir.

e-ticaret-siteleri

Hazır Web Sitesi ile Site Nasıl Kurulur?

Ekonomik ve hızlı bir şekilde web sitesi kurmanın en ideal yolu hazır web sitesi yani site oluşturuculardır. Kodlama bilginiz olmasa dahi kolaylıkla web sitenizi kurmanıza imkan tanıyan hazır web sitelerinde buton ve görsel gibi tüm ögeleri sürükle-bırak yöntemi ile kolayca web site kurma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 Hazır web sitesi üzerinden site kurarken eğer özel tema ve şablonlar tercih etmeyecekseniz bu sırada web sitesi şablonu satın al işlemi yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Çünkü hazır web sitelerinde yani site oluşturucularda şablonları da kolay bir şekilde kuruyor olduğunuz web sitenize yerleştirebilirsiniz. 

Kendinize ait bir web sitesi kurulumu yapmanıza imkan tanıyan hazır web sitesi yani site oluşturucu; sunduğu yerleşik eklenti ve kolay şablon yerleştirme özelliği sayesinde sitenize uygun tasarımı oluşturmanızı da son derece kolay hale getirir. Hazır web sitesi ile kişisel blog siteleri kurabileceğiniz gibi aynı zamanda restoran ve otel işletmeleri ya da küçük çaplı işletmeler için tek sayfalık web site kurulumunu da kolaylıkla yapabilirsiniz. 

hazır-web-sitesi

Web Sitesi Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Web sitesi satın alma işlemi yapmaya karar verdiğinizde karşınıza birçok seçeneğin çıkması muhtemeldir. İlk öncelikle sizin hangi web sitesine ihtiyacınız olduğu önemlidir. Profesyonel web tasarım mı, kurumsal web tasarım mı, e-ticaret sitesi mi, firma web sitesi mi diye karar vermeniz gerekmektedir. Bu noktada hem güçlü bir alt yapıya hem de ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip olan bir web sitesi tercihi yapmak için birtakım noktalara dikkat etmeniz gerecektir. 

  •  Öncelikle eğer bir e-ticaret web sitesi satın almayı düşünüyorsanız mutlaka mobil uygulaması olmasına dikkat etmelisiniz. Mobil cihazların internet kullanımında yaygın hale gelmesi beraberinde web sitelerinde mobil uyumluluğu da bir ihtiyaç haline getirmiştir. 
  •  Satın alacağınız bir web sitesinin mutlaka SSL sertifikası olmalıdır. Bu sertifika, özellikle site ziyaretçilerinizin güvenliği için son derece önemli olmaktadır. 
  • Alan ve trafik sınırlaması olmayan bir web sitesi her zaman daha doğru bir karar olacaktır. Nitekim; alanı kısıtlı olan bir web sitesi, yüklediğiniz görsel oranını azaltmakla birlikte aynı zamanda web sitenizi geliştirmenizi de engelleyecek olan bir durumdur. 
  • Sunucu hizmeti sağlayan lokasyonun sizinle aynı ülkede olduğundan emin olmalısınız. Böylece hedeflediğiniz kitleye kendi ülkenizde daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 
  • Satın alacağınız bir web sitesinde mutlaka sitemap özelliği olmalıdır. Bu özellik sayesinde web sitenizdeki her içeriğin alt linki otomatik bir şekilde xml dosyasında oluşturulur.
  • Son olarak satın alacağınız web sitesinde mutlaka akıllı link özelliği olmalıdır. Bu sayede sitenize tüm linkler, Google arama motorunda Google uyumlu linke dönüşür.

Web Sitesi Satın Alınırken Başka Hangi Hizmetler Satın Alınıyor?

Web sitesi kurmak ya da satın almak istiyorsanız maliyeti terci edeceğiniz web sitesinin tasarım özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Eğer profesyonel olarak web sitesi satın almak istiyorsanız beraberinde web sitenizi Google’da var edecek birçok hizmeti de satın almanız gereklidir. Bu işlemlerden birisi web sitesi tema satın al işlemidir.

Bir web sitesinin olmazsa olmaz temel ihtiyacı temalardır. Tema olmadan bir web sitenin varlığından tam anlamıyla söz etmek mümkün değildir. Bu nedenle de web sitesi satın alırken mutlaka tema hizmetleri de almış olursunuz.

Web sitesi satın alırken alacağınız bir diğer hizmet ise alan domain yani web sitesi alan adı satın al hizmetleridir. Alan adı, diğer bir deyişle web sitenizin internet üzerindeki adını ve adresini ifade eder. Dolayısıyla da eğer bir web sitesi satın alıyorsanız mutlaka web sitesi adresi satın alma hizmetlerinden de faydalanmalısınız. Aksi halde web sitenizin internet üzerinden var olmasından ve işlevselliğinden söz etmek mümkün olmayacaktır.

web-sitesi-alan-adı

Hazır Web Sitesi Şablonları Nasıl Değiştirilir?

Hazır web sitesi satın al işlemi yaptıktan sonra dilerseniz web sitenizin var olan şablonunu da değiştirme imkanınız olacaktır. Bunun için web sitenizde hazır web sitesi şablonları kullanabilirsiniz. Ancak şablon değişikliği yapabilmeniz için web sitenizde yönetici tarafından yetkilendirme yapılmış olması gereklidir. Eğer yönetici alanında siz varsanız işiniz daha kolay olacaktır. 

Yetkili olduğunuz web sitesinin yönetici panelinde “Oluştur” menüsüne giderek web sitesinde şablon değişikliği yapabilirsiniz. Menüye tıkladığınızda karşınıza “Şablonlar” çıkacaktır. Bu menü üzerinden değişikliği kısa sürede yapabilirsiniz. Eğer “Oluştur” menüsünü görmediyseniz o halde yönetici ya da idareci konumunda değilsiniz demektir.

web-sitesi-şablonları

Profesyonel Hazır Web Sitesi Satın Al İşlemi Nasıl Yapılır?

Profesyonel hazır web sitesi, adından da anlayabileceğiniz gibi tasarım ve alt yapı bakımından profesyonel olarak hazırlanmış web sitesidir. Dolayısıyla da site oluşturucu ve benzeri gibi yöntemlerle oluşturulması pek de mümkün olmazken genellikle alanında uzman olan kişilerin kurmuş olduğu web sitelerdir. 

Üst düzey profesyonellikte bir hazır web sitesi arıyorsanız firma web sitesi ve markalar için kurulmuş hazır web sitelerini tercih edebilirsiniz. Hem web sitesi tasarım hizmetleri sunan firmalar hem de bu işi freelance olarak yapan web tasarımcılar aracılığı ile profesyonel hazır web sitesi satın alabilirsiniz.

Hazır Web Sitesi Fiyatları

Hazır web sitesi, kodlama işlemlerinin önceden yapılan ve sadece kurulum gerektiren web siteleri olduğundan uzun zamana gerek kalmadan kullanıma hazır olan web siteleridir. Web sitesi satın almak isteyen kişilerin birçoğu ise hazır web sitesine yöneldiğinden hazır web sitesi fiyatları bu noktada en çok merak edilen sorulardan birisi haline gelmiştir. 

Hazır web sitesi fiyatları her alıcıya göre değişkenlik gösterebilir. Şöyle ki; web sitesinin içeriği, kullanılan şablon ve temalar fiyatların değişmesinde doğrudan etkilidir. Özellikle hazır web sitesinde özel tema kullanılmış ise ya da kurulum sırasında özel tema talebiniz var ise bu durumlarda hazır web sitenizin maliyeti de artacaktır. 

Ortalama Bir Web Sitesi Fiyatları

Web sitesi satın al işlemi yapmak isteyen kullanıcılar için önemli konulardan birisi de fiyatlardır. Ancak şunu belirmek gerekir ki; web sitesi fiyatları, talep ettiğiniz özellikler doğrultusunda değişken fiyatlardır. Örneğin; web sitenizin yazı stili, büyüklüğü, kurulum aşamasında varsa kullanıla özel tema fiyatların değişmesinde etkin rol oynamaktadır. Tüm bunların yanı sıra web sitelerinin ortalama fiyatlarını belirleyen önemli konular arasında domain ve hosting yer alır. 

Domain yani alan adı ile hosting bir web sitesinin olmazsa olmaz ihtiyaçlarıdır. Eğer web sitenizin Google siteleri arasında yer almasını istiyorsanız o halde mutlaka web sitenizin bir domaini ve hostingi olmak zorundadır. Domain ve hosting fiyatları dolar kuru üzerinden hesaplanır. Bu nedenle de ortalama web sitesi fiyatları da domain ve hosting fiyatlarına göre değişmektedir. Bunların hepsine web tasarım ajanslarından web tasarım fiyat listesi isteyerek ulaşabilirsiniz. 

 

Kişisel Web Sitesi Satın Alma Ücretleri 

Kişisel web sitesi satın al işlemi yapan kişiler, profesyonel bir web sitesi ile kıyasla daha az maliyetle bu işlemi yapabilmektedir. Profesyonel web sitelerinin aksine kişisel web sitesini kodlamak ve kurmak daha kolay olmaktadır. Haliyle kişisel web sitesi kurulum hizmetleri daha ekonomik düzeylerde seyretmektedir. 

Profesyonel ve hazır web sitelerinde olduğu gibi kişisel web siteleri için de alan adı yani domain ve hosting ihtiyacı vardır. Siz her ne kadar basit tasarımlı ve standart bir web sitesi tercih etseniz de dolar kuru üzerinden hesaplanan domain ve hosting ücretleri dolar kurunun artmasıyla kişisel web sitesi ücretlerinin de artmasına neden olur. Bir kişisel web sitesi ortalama olarak 2.500 TL ila 6.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

İnternet kullanımının büyük oranda yaygınlaşmasıyla birlikte web sitesi satın al işlemlerine olan ilgi ve merak da artmaya başlamıştır. Dolayısıyla da bu konuda birçok soru merak konusu haline gelmiştir. İşte web sitesi satın alma işlemleri ile ilgili en çok merak edilen diğer sorular;

Sıkça Sorulan Sorular

Web Sitesi Ne Kadar?

Web sitesi kurulum fiyatları, web sitesinin tema özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda hosting ve domain gibi masraflarına göre değişkenlik gösterir. Eğer özel temalar tercih ederseniz web sitenizin maliyeti de bir tık daha yüksek olacaktır. Bu fiyatlar 2000 TL civarında olabileceği gibi 10.000 TL’ye kadar da çıkabilmektedir.

Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Ücretsiz web sitesi kurulumu hizmeti veren birçok adres vardır. Bu adresler sayesinde web sitenizi ücretsiz bir şekilde ve özgürce tasarlayabilirsiniz. Ayrıca web sitenizi kurarken ücretsiz tasarım şablonlarından faydalanarak web sitenizi size özel hale getirebilirsiniz.

Bir Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Web sitesi kurulumu için en çok tercih edilen adres Google Web Sites adresidir. Buradan Google sitesi oluşturabilir ve aynı zamanda sitenize yeni içerik girişi de yapabilirsiniz. Son aşamada “yayınla” seçeneğine tıkladığında web sitenizin kısa sürede yayına girmesini sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar