E-Ticaret Sitesi Örnekleri

İçindekiler

E-ticaret sitesi örnekleri, wix e-ticaret sitesi örnekleri online platformlar oluşturarak satış yapmak isteyen firmalar için yol gösterici olabilecektir. İnternet teknolojilerinin özellikle pandemi sürecinde büyük ilgi görmesi ile online satış kanalları bir bir artmaya başladı. Şimdilerde küçük, orta ve büyük işletmelerin tercih ettiği E-ticaret siteleri, hem firma sahiplerine hem de kullanıcılarına yarar sağlıyor. Peki, e-ticaretin giderek yaygınlaştığı günümüzde nasıl bir web tasarım tercih edilmeli? 

eticaret-sitesi-örnekleri

E-Ticaret Sitesi Nedir? 

Eticaret sitesi örnekleri paylaşmadan önce, e-ticaret sitesinin ne olduğundan kısaca bahsedilmelidir. İşletmelerin online satış yapabilmesine olanak sağlayan web tasarımına e-ticaret internet sitesi adı verilmektedir. 

Alanında uzman web tasarımcı kişiler tarafından oluşturulan bu siteler kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarabilmeli ve konforlu kullanım imkanı sunmalıdır. Aksi takdirde internet ortamında satış yapabilmek ve dolayısıyla işletmenizi büyütmek mümkün olmayabilir. 

Günümüzde internetin aktif olarak kullanılmadığı bir mecra neredeyse yok gibidir. Bunlardan bir tanesi olan online alışveriş ise, milyonlarca kullanıcının bulunduğu her yerden ihtiyaçlarını bir tık ile satın alabilmesine zemin hazırlamaktadır. Bir mağazanın ve alışveriş merkezlerinin içinde sıkışıp kalmak istemeyen ya da zaman problemi bulunan herkes online alışveriş konforundan yararlanabilmektedir.

E-Ticaret Sitesi Ne İçin Kullanılır?

Türkiye’de ve dünyada pek çok işletme artık belirli bir lokasyon ve noktaya satış yapmanın bir adım ötesine geçerek, e-ticaret kavramını satış süreçlerine dahil etmiştir. Fiziki bir mağazası bulunan işletmeler, bu sistem sayesinde yalnızca bir web sitesi ile milyonlarca kişiye hitap edebilme ve satış yapabilme şansı bulabileceklerdir. 

Bilindiği üzere fiziki bir mağazası bulunan kişilerin, mağazalarına gelen müşterileri ile teker teker ilgilenmesi gerekir. Bu kapsamda mağazalarında birden fazla kişinin çalışması ve sektörel açıdan eğitilmesi zorunludur. Çalışanlar ve çalışanların eğitimi için önemli meblağlar ödenmelidir. Oluşturulan bir e-ticaret sitesi giderleri ise bu giderlerin çok altındadır.

E-ticaret hem tüketici hem de işletmeci için zamandan tasarruf sağlar. Elektronik ortamda alışveriş son derece hızlı gerçekleştiğinden, vakit kaybı yaşanması olanaksızdır. E-ticaret siteleri sayesinde mağazanız müşterilerinizin 7/24 ulaşabileceği ve alışveriş yapacağı bir işletme olacaktır.

e-ticaret-sitesi

E-Ticaret Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

E-ticaret sitesi oluşturmak, her zaman online satışın yapılması ve dolayısıyla işletmenin büyütülmesi konusunda yeterli olmayabilir. Bu noktada ilk olarak müşteri kitlesini çekecek, etkileyici ve gösterişli bir e-ticaret sitesi oluşturulmalıdır. İlgi çeken bir sanal mağaza oluşturma konusunda, e-ticaret sitesi yapan firmalar tercih edilebilir. Bu firmaların başarılı e-ticaret sitesi örnekleri, online satış konusunda işletmenize yol gösterici olabilecektir. 

En İyi E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar Nelerdir?

E-ticaret sitesi örnekleri için tercih edeceğiniz web tasarım firmaları, mutlaka alanında uzman ve olumlu geri bildirim alan kuruluşlar olmalıdır. Firma seçiminde ilk etapta e-ticaret sitesi fiyatları ön planda tutulmamalı ve verilen hizmetin kalitesi araştırılmalıdır. Bunun yanı sıra e-ticaret sitesi örnekleri üzerinden beklentilerinizi sıralamanız ve bu beklentileri karşılıyor olmaları da, firmaları tercih etme sebebiniz olmalıdır. 

En iyi e-ticaret sitesi yapan firmalar denildiğinde akıllara belli başlı kuruluşlar gelmektedir. Alanında uzman olan bu firmalar müşterilerinin ve tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak; hızlı, kolay arayüze sahip ve ilgi çeken web tasarımlarına imza atabileceklerdir. E-ticaret sitesi örnekleri ile müşterilerinden tam not almayı başaran web tasarımı firmaları isimleri ise şu şekildedir;

 • Biltek Tasarım,
 • Web-tasarimci.com,
 • Mediaclick,
 • Ticimax,
 • İdeasoft

en iyi e ticaret sitesi yapan firmalar

Başarılı E-Ticaret Sitesi Örnekleri Nelerdir?

Başarılı e-ticaret sitesi isimleri bu alanda kendilerini kanıtlamış ve sektörde önemli noktalara gelmiş olan firmalardır. Zamandan ve mekandan bağımsız olarak alışveriş yapılabildiği ve maliyet açısından avantaj sağladığı için günümüzde online alışveriş imkanı sunan platformların sayısı artmaya devam ediyor. 

İşte, kullanıcı dostu tasarımları ve ilgi çekici detayları ile Türkiye’nin başarılı e ticaret sitesi örnekleri olarak şu platformlar gösterilebilir; 

 • Hepsiburada,
 • Trendyol,
 • N11,
 • Sahibinden.com,
 • Getir
 • Yemek Sepeti,
 • Migros Sanal Market,
 • ETS Tur,
 • Grupanya 

hepsiburada

WordPress E-Ticaret Sitesi Örnekleri Nelerdir?

E-ticaret sitelerinin tasarımında kullanılan sistemler farklılık gösterdiği için bu konuda web tasarım hizmeti sunan firmalardan bilgi alınmalıdır. Dünyada en çok kullanılan web tasarımı türlerinden biri olan WordPress her alanda kullanıcısına konfor sağlamaktadır. 

Günümüzde WordPress sistemi oyun, teknoloji, alışveriş, gıda, mobilya ve dekorasyon kategorileri başta olmak üzere pek çok işletme tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Resmi devlet kurumlarında da WordPress e-ticaret sitesi örnekleri görülebilecektir. WordPress e-ticaret sitesi tasarımı bulunan platformlara örnek verilecek olursa;

 • Bilkent Üniversitesi Resmi Web Sitesi,
 • Nefis Yemek Tarifleri,
 • Türk Dil Kurumu,
 • Listelist,
 • Sun Ekspress gösterilebilir. 

türk dil kurumu

Wix E-Ticaret Sitesi Örnekleri Nelerdir?

E-ticaret sitesi için tercih edilen bir diğer tür Wix tasarımlarıdır. Şu sıralar web tasarımında yeni yeni tercih edilmeye başlayan Wix site kurma altyapısında, harika konseptlerin yer aldığı görülmektedir. Dünyada sıkça örneklerini gördüğümüz bu web sitelerinin, ülkemizde de yaygınlaştığı söylenebilecektir. 

Bunun yanı sıra bu site tasarımlarında tercih edilen kolay arayüz, kullanıcıların online alışveriş sırasında uzun vakitler harcamasının da önüne geçebilecektir. Wix e-ticaret sitesi örnekleri arasında gösterilebilecek platformlar ise şu şekildedir;

 • Wendy Ju,
 • Ravin Al,
 • Poke Bowlz,
 • Kunstrukt,
 • Payton Pitts,
 • Animal Music,
 • Mane

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

E-ticaret sitesi örnekleri arasından seçim yapmak isteyen kullanıcıların, mutlaka alanında uzman kişilerden hizmet alması tavsiye edilir. Bu anlamda e-ticaret sitesi fiyatları ön planda tutulmamalı, verilen hizmetin içeriği ve kalitesine önem verilmelidir. 

Aksi takdirde kullanıcıya hitap etmeyen, online satış konusunda öne çıkamayan bir web sitesi tasarlanabileceği unutulmamalıdır. E-ticaret sitesi fiyatları; çalışacağınız web tasarımcı, alınacak hizmet paketi içeriği gibi detaylara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yıllık kapsamlı bir paket içeriğinden yararlanıldığında, siteden alınan veriminde eşzamanlı olarak artacağı unutulmamalıdır. 

Bir işletmenin sektörde var olabilmesi adına harcanacak giderler göz önünde bulundurulduğunda, e-ticaret sitesi maliyetleri oldukça az rakamlara sahip olacaktır. Ortalama 2000-6000 TL aralığında rakamlarla işletmenizin, e-ticaret alanında faaliyet göstermesi mümkün olabilecektir. 

E--Ticaret-Web-Tasarım-Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok Hangi E-Ticaret Sitesi Kullanılıyor?

Günümüzde E-ticaret siteleri denildiğinde akıllara belli başlı platformların geldiği söylenebilecektir. Kullanıcılara hitap eden ve milyonlarca kişi tarafından tercih edilen platformlar, kullanıcıların her alanda ihtiyacına hızlı ve kolay bir şekilde yanıt olabilmeyi başarmıştır. Türkiye’nin en çok kullanılan ilk 3 e-ticaret sitesi ise şu şekildedir; Hepsiburada, Trendyol, Yemek Sepeti

E-Ticaret Siteleri Hangileri?

Özellikle internetin aktif olarak kullanılması ve online satış kanallarının değer kazanması ile birlikte, e-ticaret sitelerinde hızlı bir artış yaşanmıştır. Günümüzde alışverişten teknolojiye, teknolojiden otomotive kadar her kategoride hizmet veren e-ticaret sitesi bulabilmek mümkündür. Ülkemizde öne çıkan e-ticaret siteleri şunlardır; Amazon, Sahibinden, Çiçek Sepeti, E Bebek, Modanisa, E PTT Avm, En Uygun,

E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi kurmak isteyen kullanıcıların ilk etapta, profesyonel bir hizmet alması gereklidir. Bunun öncesinde ise kullanıcıların hizmet vereceği sektörü ve hedef kitlesini belirlemesinde yarar vardır. E-ticaret sitesi oluştururken daha sonraki adımlarda ise şunlara yer verilmelidir; Marka ismi belirlenerek, domain alınmalıdır. Sipariş karşılama ve droshipping yöntemleri araştırılmalıdır. Site için bir ödeme sağlayıcısı seçilmelidir. Güçlü bir marka oluşturmak için işletme yapısına karar verilmeli ve kullanıcılara hitap eden detaylar ön planda tutulmalıdır. Web sitesi belirli aralıklarla kontrol edilerek, siteden alınan verim ve kullanıcı memnuniyeti değerlendirilmelidir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar