Firma Web Sitesi, Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Firma web sitesi tasarımı hizmetleri sayesinde firmanız için en etkili ve en doğru web sitesini oluşturarak hedef kitlenize kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanımının dünya çapında yaygınlaşmaya başlaması kişisel web sitelerinin yanı sıra firma web sitelerinin de artmasına ortam hazırlamıştır. Öyle ki; online alışverişin bu denli artması birçok firmanın internet satışlarının reel mağaza satışlarının çok daha üstüne çıkmasını sağlamıştır.

Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Şirket web sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle bu alanda profesyonel olan kişilerden gerekli bilgileri ve gerekirse teknik desteği alarak bu süreci hem daha hızlı hem de daha hatasız hale getirebilirsiniz. Şirket web sitesi kurabilmek için öncelikli olarak şunlara dikkat etmelisiniz;

  •  İlk olarak şirketinizin hedeflerini doğru bir şekilde belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda şirket konseptinizi oluşturmalısınız. Bu hedeflerin başında ise mutlaka hedef kitlenizin yaş, cinsiyet ve eğitim durumu gibi özelliklerini dikkate almalısınız.
  • Web sitenizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarının başında hosting ve domain yani alan adı gelir. Öncelikle TLD adı olan .org, .com, .net gibi bir ad kullandığınız domain ve hostinginiz aynı zamanda şirketinizin anahtar kelimelerini içeren kısa, net ve akılda kalıcı bir alan adı olmalıdır. 
  •  Hosting tercihi yaparken web sitenizin standart bir web sitesi mi yoksa bir e-ticaret sitesi mi olacağı büyük bir belirleyici etkendir. Bu konuda seçim yaptıktan sonra hosting seçimini de bu doğrultuda yapmalısınız. 
  • Daha sonrasında sitenizi kendiniz mi kuracaksınız yoksa bir yazılımcıdan destek mi alacaksınız mutlaka karar vermelisiniz. Eğer bu konuda teknik bir bilginiz yoksa profesyonel bir yazılımcı desteği almanız firmanız için uzun vadede size büyük avantajlar sağlayacaktır. Şirket web sitesi fiyatları da bu taleplerinize göre değişkenlik gösterecektir.

şirket-web-sitesi

Firmalar Neden Web Sitesi Tercih Eder?

Firmaların web sitesi zorunluluğu yoktur. Ancak bir firmanız varsa ve markalaşmak, internet üzerinde güvenilir ve geniş bir kitleye sahip olmak istiyorsanız firma web sitesi firmanız için bir zorunlu ihtiyaç haline gelebilir. Bu nedenle de günümüzde birçok firma, internet üzerinde markalaşmak ve kurumsal kimliğini ortaya koyabilmek için web sitesi tercih etmektedir. 

Bir firma web sitesi, aynı zamanda söz konusu firmanın internet ortamında kurumsal kimliğini sergileyen ve markalaşmasını sağlayan önemli bir adımdır. Müşterilerinizin size daha kolay ulaşması, firmanızı tanıması ve aynı zamanda güvenilirliğinizi görmesi de profesyonel bir web sitesiyle günümüzde oldukça kolaydır. 

Bu nedenle de firma web sitesi kurma hizmetleri günümüzde birçok firmanın tercih ettiği profesyonel hizmetlerin başında gelir.

Kurumsal Firma Web Sitesi Önemi Nedir?

Firma web sitesi, kurumsal firmalar için büyük önem taşır. Öncelikle kurumsal web sitesi, hazır kurumsal web sitesi sayesinde ürün ve hizmetlerinizi kısa sürede hedeflediğiniz kitleye kısa sürede tanıtma ve böylece satışlarınızı arttırma imkanı elde edebilirsiniz. Böylece kendi çevreniz haricinde bulunduğunuz ilde, ülkede hatta başka ülkelerde de firmanızın tanıtımını profesyonel bir firma web site ile kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Firmalar için web sitesi kurmak ve bu web sitesini yönetmek elbette düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Ancak firmanızın web sitesini işinin ehli kişilere güvenilir bir şekilde kurdurduğunuzda etkili bir tasarıma ve kuvvetli bir alt yapıya sahip olan bir web sitesi ile firmanızı dünyanın öbür ucundaki hedef kitlenize bile kısa sürede ulaştırmanız mümkün hale gelir.

kurumsal-firma-web-sitesi

Web Sitesi Kuran Firmalar

Web sitesi kuran firmalar günümüzde sayı bakımından oldukça fazladır. Ancak burada eğer firmanız için web sitesi ihtiyacınız varsa ve profesyonel bir web yazılım hizmeti alacaksanız tercih edeceğiniz firmanın hizmet ve tasarım kalitesi son derece önemlidir. Zira tercih ettiğiniz firmanın profesyonel web site kurulum ve tasarım hizmetleri aynı zamanda hedef kitleniz üzerinde ilk izlenimi oluşturan ögeler olacaktır. 

Piyasada en güvenilir firma web siteleri başında web-tasarimci.com, mediaclick ve biltektasarim firmaları gelmektedir. Alanında uzman olan personel kadrosu sayesinde bu firmalar firmanız için en etkili ve en profesyonel web site kurulumlarını yapmaktadır.

Firma Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Firma web sitesi nasıl olmalı konusunda firmanızın kurumsal kimliği ve imajı için mutlaka bilgi sahibi olmalı ve profesyonel destek almalısınız. İyi bir şirket web sitesi tasarımı öncelikle ilgi çekici olmalıdır. 

Aynı zamanda ürünlerinizin anlaşılır ve detaylı bir şekilde yer alması, web sitenizin kolay bir haritaya sahip olması ve kullanıcıların web sitenize girdiğinde kullanım amacını anında kullanıcıya sunması da iyi bir firma web sitesinde aranan temel  özelliklerin başında gelir.

web-sitesi-tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Yapan Firmalar

Kurumsal web sitesi yapan firmalar arayışı içerisindeyseniz mutlaka web-tasarimci.com, mediaclick ve biltektasarim firmalarından profesyonel düzeyde gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz. Alanında deneyimli ve profesyonel olan yazılımcı ve web geliştirici kadrosu sayesinde ihtiyacınız olan kurumsal firma web sitesi, üst düzey kalitede sizler için kısa sürede hazırlanmaktadır.  

Kurumsal web tasarım sitesi dışında e-ticaret sitesi, tek sayfalık web sitesi, modern web sitesi gibi web tasarım hizmetleri de vermektedirler. Tek sayfa web sitesi fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Fiyatlarını Belirleyen 5 Faktör

Firma web sitesi hazırlama hizmetleri tamamen sizin ve firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiğinden fiyatlar da bu doğrultuda farklılık göstermektedir. Ancak bir kurumsal web sitesinin fiyatlarını doğrudan etkileyen en önemli 5 belirleyici şunlardır;

  1. Fiyatlar ilk olarak web sitenizin türüne göre belirlenir. Standart bir kurumsal web sitesi mi yoksa bir e-ticaret sitesi mi olacağı belirlenerek fiyat teklifi yapılır. 
  2. Hosting ücretleri her web sitesi için temel bir maliyettir. Ancak hosting alacağınız aylık süre ile birlikte kur fiyatlarına göre de hosting fiyatları değişebilir. 
  3. Web sitenizi internet üzerinde kullanabilmeniz için bir domaine yani alan adına ihtiyacınız olacaktır. Dolayısıyla da kurumsal web sitesi fiyatlarını belirleyen önemli hususlardan birisi de domaindir. 
  4. Web sitesi kurulumunda genellikle standart temalar kullanılır. Ancak özel tema tercih ederseniz bunun için de firmanın sizden ek ücret talebi olacaktır. 
  5. Her yazılım firması web siteniz için ücretsiz yönetici panelini de yapmaktadır. Ancak bu yönetici panellerinin ek birçok özelliği olmaktadır. Bu ek özellikler de kurumsal web sitelerinin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır.

web-site-fiyatları

Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

İnternetten ticari anlamda da faydalanmak ve hedef kitleye daha kısa sürede ulaşarak ürün ve hizmetlerin tanıtımını daha hızlı bir şekilde yapmak isteyen şirket ve firmalar için internet devasa bir platform haline gelmiştir. Bu nedenlerden ötürü firma web sitesi internet üzerinden satış yapmak isteyen tüm firmalar için önemli bir hale gelmiştir. 

Kurumsal web sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle fiyatların herkese göre değişkenlik gösterdiğini bilmelisiniz. Bir kurumsal web sitesi fiyatları; kur fiyatlarına göre değişkenlik gösteren domain ve hosting fiyatlarına göre, tasarım özelliklerine göre ve firmanın fiyatlandırma politikasına göre değişkenlik gösterebilir.

Kurumsal web tasarım fiyat listesi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Bir kurumsal web sitesinin öncelikle albenili yani ilgi çekici olması, ürün ve hizmetlerin hem anlaşılır hem de kullanışlı kılması son derece önemlidir. Ayrıca kolay kullanılabilir arayüz ve site haritası da önemli özelliklerden birisidir.

Kurumsal Web Sitesi Ne Demek?

Kurumsal web sitesi, firma ya da şirketlerin ürün ve hizmetlerini hedefledikleri kitleye kısa sürede ulaştırmak için kullandıkları web site türüdür. Diğer kişisel web sitelerine kıyasla ürün ve hizmet tanıtımları ticari boyutta olan web sitelerdir.

Web Design Nasıl Yapılır?

Web design yani web site tasarımı için özellikle güçlü bir hosting hizmeti almalısınız. Bunun yanı sıra bir web sitesi kurulum aracı seçmek ve içerik üretimini SEO uyumlu olarak yapmak web desing alanında önemli noktalardır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar