Şirket Web Sitesi Kurmak

Şirket web sitesi yapımı internetin giderek daha yaygın bir hale gelmesi ve çoğu işletmenin dijital ortamda varlıklarını sürdürmesi ile zorunlu hale gelmiş durumdadır. Hedef kitleye daha hızlı ulaşmak kurumsal web sitesi ile çok daha kolaydır. Web sitesi sahiplerinin alacakları profesyonel web tasarım hizmeti ile firmanın başarısının her zaman bir adım önde olmasını sağlayacaktır. 

Gelişen ve sürekli yenilenen teknoloji ile günümüzde hemen her şirket işini sanal ortama taşımış durumdadır. Her yaştan kişinin sosyal medyayı ve interneti aktif olarak kullanması ile istenilen müşterilere ulaşmak için en etkili yol dijital ortam olmaktadır. Bu nedenle şirketler tanıtım ve reklam çalışmalarının birçoğunu internet üzerinden yapmaktadır. Şirket internet sitesi kurmak günümüzde oldukça popüler bir işlemdir.

şirket-internet-sitesi-kurmak

Firmanız İçin Profesyonel İnternet Sitesi Kurma Adımları

Bir web sitesinin profesyonel olarak tasarlanması müşterilerin siteyi daha fazla ziyaret etmesini sağlayarak organik trafiğin artmasına doğrudan katkı sağlayacaktır. Web tasarımcı olarak görev yapan kişiler web sitesi sahiplerinin ihtiyaç duymuş olduğu teknik desteği sağlayarak sitenin çok kısa bir süre içerisinde Google aramalarında üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Şirket web sitesi kurmak ve bunu profesyonel anlamda gerçekleştirmek için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar doğru ver yerinde uygulandığı sürece web sitesi de amacına ulaşmış olacaktır.

 • İşletmenin Hedeflerinin Belirlenmesi

İşletme hangi alanda faaliyet gösteriyorsa ona göre konsept oluşturularak çalışmaya başlanması gerekmektedir. İnternet sitesi kurma amacının belirlenmesi web site kurma konusunda yol gösterici ve belirleyici olacaktır. 

 • Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Web sitesi hangi amaçla kurulacak olursa olsun satış sürecinin tümünde hedef kitleye göre hareket edilmesi gerekir. Şirket internet sitesi kurmak ve bu siteden istenilen başarıyı elde etmek hedef kitlenin doğru belirlenmesi ile mümkün olmaktadır.

 • Hosting ve Domain Satın Alınması

İşletmenin hedeflerinin belirlenerek hedef kitlenin de kriterlere uygun şekilde planlanmasının ardından web sitesi için en önemli konu hosting ve domain seçimi olmaktadır. Alan adı yani domain anahtar kelimeler kullanılarak web sitesinin daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlar. Alan adının alınmasının ardından hosting hizmeti alınarak firma web sitesi tasarımına amacına bir adım daha yaklaşacaktır.

 • Web Sitesinin Nasıl Kurulacağının Planlanması

Hazır web sitesi ile mi çalışma sürdürüleceği yoksa firma sahibinin kendisi tarafından mı sitenin kurulacağının karar verilmesi önemli bir aşamadır. Web sitesi yapan şirketler web sitesi kurma konusunda destek sağlayarak hızlı ve doğru web sitesi kurma konusunda yol gösterici olacaktır. WordPress web sitesi kurma ve Google web sitesi kurma web sitesi kurma yöntemleri arasında yer almaktadır.

 • İçerik ve Tasarımların Belirlenmesi

Sitenin kuruluş amacına uygun bir şekilde web sitesinde içerik üretiminin yapılması gerekir. Bir web sitesi için olmazsa olmazların başında web tasarım gelmektedir. Web tasarımcıları tarafından profesyonel olarak tasarlanacak web siteleri markanın daha fazla ön planda olmasını sağlayacaktır. Zamandan kazanmak isteyenlerin tercihi ise profesyonel hazır web sitesi olmaktadır. 

 • Arama Motorlarının Optimize Edilmesi

SEO bir web sitesinin Google’da arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan işlemlerin bütününü ifade etmektedir. Şirket web sitesi kurmak isteyenlerin sitelerini SEO kurallarına uygun bir şekilde hazır hale getirmeleri gerekmektedir.  

 • Dijital Pazarlama Çalışmalarının Yapılması

SEO çalışması belli bir zaman ve emek isteyen bir işlemdir. Şirket web sitesi kurmak isteyen ve bunun için gerekli bütçeye sahip olan firma sahipleri dijital pazarlama çalışmaları yaparak süreci daha hızlı bir şekilde devam ettirebilirler. Bazı yöntemlerle birlikte Google üst sıralarda yer almak için belli ücretler ödeyerek belli kelimeler alarak bu şekilde reklam verebilirler.

 • Site Performansının Analiz Edilmesi

Web analiz araçları web sitesinin başarılı olması ve optimize edilmesi için en önemli adımlardan biridir. Bu araçlar ile birlikte ziyaretçilerin sitede nasıl bir etkileşim halinde oldukları sitenin ne kadar başarıl olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Şirket internet sitesi kurmak isteyenlerin sorunlarını daha kolay tespit edebilmeleri için bu adımı uygulamaları gerekmektedir. 

Şirket Web Sitesi Kurmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Şirket web sitesi kurmak isteyenlerin şirketin kuruluş amacına bağlı olacak şekilde bilmeleri gereken bazı detaylar yer almaktadır. İşletmenin bağlı olduğu sektör, müşteri kitlesi ve boyutu her şirket web sitesi için farklılık göstermektedir.

 • Web sitesinin renkleri firmanın kurumsal kimliğini yansıtacak nitelikte olmalıdır.
 • Firma web sitesi kurmak için alan adının sektörü ve işletmeyi temsil edecek şekilde olması gerekir.
 • Şirket logosunun web sitesine gerektiği gibi aktarılması gerekir.
 • Web site tasarım sitenin amacına uygun bir şekilde hazırlanarak abartıdan uzak durulması gerekir.
 • Web sitesi içerikleri karmaşık yapıdan uzak, basit ve kolay kullanıma sahip olmalıdır.
 • Web sitesinde kopya içeriklere kesinlikle yer verilmemelidir.
 • Sitede gezinme işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmelidir.
 • Şirket internet sitesi kurmak isteyenlerin web sitesinde iletişim bilgisine mutlaka yer vermeleri gerekir. Böylelikle ziyaretçiler kolaylıkla iletişime geçebileceklerdir.
 • Web sitesi tasarımı mobil kullanıma uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Web sitesinin SEO optimizasyonu için gerekli alt yapılara ve etiketlere sahip olması gerekir.

Profesyonel-İnternet-Sitesi-Kurma

Profesyonel Hazır Web Sitesi Hangi Sektörlere Uygundur?

İnternet dünyasında kendine bir yer edinmek isteyen, yaptığı faaliyetleri ve çalışmaları daha geniş kitlelere doğru bir şekilde ulaştırmak isteyenler profesyonel internet sitesi kurma çalışması yürütebilirler. Şirket internet sitesi kurmak belli bir zaman ve çaba gerektirmektedir. Yeteri kadar zamanı olmayan ve bir an önce çalışmalara başlamak isteyenler profesyonel olarak hizmet sağlayan firmalardan destek alabilirler. Firma web sitesi yapan ajanslar bu konuda büyük destek ve kolaylık sağlamaktadır. 

İnternet dünyasında faaliyet göstermek isteyen birçok sektör profesyonel olarak hazır web sitelerinden faydalanabilir. Şirketin boyutuna, amacına ve hedef kitlesine göre farklı tasarımlara sahip web siteleri yer almaktadır. Şirket web sitesi fiyatları bu anlamda değişiklik göstermektedir.

Şirket Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Şirket web sitesi diğer adıyla kurumsal web sitesi işletmelerin faaliyet göstermekte olduğu sektörde devamlı var olabilmeleri için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Şirket web sitesinin başarılı bir şekilde kurulabilmesi için bazı temel unsurlar bulunmaktadır. Profesyonel şirket web sitesi kurmak için daha önceden web tasarım ipuçlarını ve web tasarım ilkelerini de gözden geçirmiş olmanız gerekir. Buna göre;

 • Şirket hedeflerinin belirlenerek bu hedeflerin iyi bir plan dahilinde hayata geçirilmesi gerekmektedir. Anahtar kelimeler doğru bir şekilde belirlenerek görsellere de mutlaka yer verilmelidir.
 • Web ziyaretçilerinin en çok etkilendiği konuların başında anasayfa gelmektedir. Bu nedenle kurumsal web tasarım profesyonel firmalarca gerçekleştirilmelidir.
 • Başarılı bir sitesine sahip olmak ve şirket web sitesi kurmak için geri dönüşümlerin takip edilmesi gerekmektedir. Bu durum pazarlama gücünün daha fazla ortaya konulmasını sağlayacaktır.
 • Web sitesinde ürün ve içeriklerin daha fazla kişi tarafından takip edilebilmesi için hakkımızda kısmının yer alması gerekmektedir.
 • Ziyaretçilerle iyi bir etkileşim kurabilmek ve ziyaretçilere güven verebilmek için kaliteli içerik üretimine yer verilmesi gerekmektedir. 
 • Günümüzde çoğu işlem mobil olarak gerçekleştirilmektedir. Rakiplerinden geri kalmak istemeyenler web sitelerinin mobil uyumlu hale getirmelidir.

şirket-web-sitesi

Şirket Web Sitesi Kurmak İçin Hangi Alt Yapılar Kullanılır?

Web sitelerinin alt yapıları web sitelerinin iskeleti niteliğinde olup web sitesinin temelini oluşturmaktadır. İşlerini daha profesyonel bir şekilde sürdürmek isteyenler hazır alt yapıları tercih ederek kısa sürede istedikleri başarıyı elde edebilirler. Alt yapının kaliteli olması web sitesinin geleceğini etkileyen bir durumdur. Bu nedenle ölçülebilir, esnek ve kullanılabilir alt yapı tercihinde bulunulmalıdır.

Web siteleri için alt yapı tercihinde bulunmak isteyenler için en çok tercih edilen alt yapılardan biri wordpress olmaktadır. Bunun dışında;

 • Google Blogger,
 • Shopify,
 • OpenCard gibi alt yapılar şirket web sitesi kurmak isteyenler için en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Şirket için web sitesi nasıl kurulur?

Şirket için web sitesi kurulurken bu işlem belli planlamalar dahilinde gerçekleştirilmektedir. İşletme hedefleri ve hedef kitlesi belirlenmelidir. Hosting ve domain alımı yapılarak web sitesinin nasıl kurulacağı planlanmalıdır. Tasarımın kararlaştırılması ve alt yapıların hazırlanmasının ardından kaliteli içerik üretim yapılarak faaliyete geçilebilmektedir.

Bir web sitesi kurmak için neler gerekli?

Bir web sitesi kurmak için domain ve hosting çalışması yapılmalıdır. Site tasarımı web sitesinin amacına uygun yapılarak görsel ögelere yer verilmesi gerekir. Yönetim panelinin inşa edilmesi ile birlikte site yayına hazır hale getirilebilmektedir.

Bir web sitesi kurmak ne kadara mal olur?

Web sitesi kurmanın birçok farklı yolu ve şekli bulunmaktadır. İşletmenin boyutu, amacı, kimlere hitap ettiği gibi pek çok durum fiyatlar konusunda belirleyici olmaktadır. Diğer yandan sitesinin tasarımında profesyonel destek almak da fiyat farklılığına yol açacaktır. Profesyonel web sitesi kurmak isteyenler için bu tutar 20.000 TL’yi bulmaktadır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar