Firma Web Sitesi Tasarımı

Firma web sitesi tasarımı kurumsal ya da özel firmaların projelerinin gerçekleştirilmesi amacıyla web sayfalarının düzenleme, kodlama ve internet ortamında yayınlanmasını sağlayan çalışmalardır. Bu çalışmaları gerçekleştiren uzman kişiler web tasarımcısı, web master ya da web tasarımcı olarak ifade edilmektedir. Web tasarım hangi amaçla kurulacak olursa olsun birçok aşamadan geçmektedir.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Önemli Noktalar Nelerdir?

İnternet kullanımının daha yaygın bir hale gelmesi ile birlikte kurumsal web sitelerine ve bu sitelerin tasarımlarını yapan firmalara olan ihtiyaçlar artmaktadır. Firma web sitesi tasarımında kurumsal web tasarım yaparken bazı önemli noktalara ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. 

 • Kurumsal web sitelerinin tasarımlarının masaüstü, tablet ve telefon gibi cihazlarla tam uyumlu olması gerekmektedir.
 • Tasarımın anlaşılır ve herkes tarafından kullanılabilir nitelikte olması gerekir.
 • Sayfa tasarımı ile işletmeye ait kurumsal kimliğin birbiri ile uyumlu olması gerekir.
 • Web sitesini ziyaret eden ziyaretçiler firma ile kolaylıkla iletişime geçebilmelidirler.
 • Web sitesinde yazan yazıların kurumsal bir dille yazılması gerekir.
 • Mobil cihazlar ile siteye erişimde sayfaya erişim çok kısa bir süre içerisinde olmalıdır.
 • Web sitesi içerisinde vizyon, misyon, hakkımızda, iletişim, Google haritalar ve referanslar bölümü mutlaka olmalıdır.
 • Kurumsal web sitesi profesyonel bir tasarımla oluşturulduğunda siteyi daha amacına uygun bir hale getirecektir.
 • Site üzerinde güncellemeler ve site yönetimi çok kolay bir şekilde yapılabilmelidir.
 • Web sitesinde yer alan içeriklerin tamamı özgün olması ve kopya içeriğe hiçbir içeriğe izin verilmemelidir.

Kurumsal-Web-Sitesi-Tasarımı

Profesyonel Web Tasarım Hizmetlerinde Önemi Detaylar Nelerdir?

Profesyonel web tasarım kullanıcıların kusursuz bir şekilde bilgiye kolayca erişimini sağlayan web tasarım hizmetleri arasında yer almaktadır. Profesyonel web sitelerini ve tasarımlarını diğer hizmetlerden ayıran bazı önemli detaylar yer almaktadır. 

 • Firmaların güveninin kazanılması ve itibarının artması için SEO uyumlu uygulamaların kullanılması gerekir. 
 • Görsel telif hakkı, özgün içerik ve kullanıcı ara yüzü ile birlikte profesyonel bir tasarım olması gerekmektedir. 
 • Profesyonel tasarım web sitelerinin arama motorları ve ziyaretçiler tarafından kolay algılanabilir olması gerekir. Bu sayede hedef kitleye ulaşmak çok daha kolay olacaktır.
 • Web tasarımının tüm tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışması gerekir. Bunun yanında güvenilir, esnek hızlı ve yönetilebilir olan web siteleri Google aramalarında en üst seviyede yer alacaktır. 
 • Profesyonel olarak kullanılan web siteleri için olmazsa olmazların başında görsellik gelmektedir. Şirketi vizyon olarak temsil edecek en iyi görseller web sitesinde yer almalıdır. 

Markayı en iyi şekilde temsil edecek, kullanıcı dostu benzer bir web tasarımı sunan profesyonel web tasarım firması diğer sitelerden her zaman bir adım önde olacaktır.

Profesyonel-Web-Tasarım

Firma Web Sitesi Tasarımı Yaptırırken Neler Gereklidir?

Firma web sitesi tasarımı bazı aşamalar ve süreçlerin ardından tamamlanmaktadır. Aşamaların kusursuz ve profesyonel bir şekilde yöneltilmesinde de web tasarım ajansı ile çalışmanın önemi oldukça fazladır. 

 • Projenin Belirlenmesi

İhtiyaçların göz önünde bulundurulması ile oluşturulacak olan web sitesi proje belirleme aşamasında gerçekleştirilmektedir. Birçok firmanın en temel amacı ticari faaliyetleri ön plana çıkarmaktır. Bunun için en iyi yol rakip analizi yapmaktır.

 • Kurumsal Kimlik Çalışması Yapılması

Firma web sitesi tasarımı içerisinde yer alan en önemli aşamalardan biri kurumsal kimlik çalışması olmaktadır. Kurumsal siteyi temsil edecek renkler, logolar ve bunun gibi çalışmalar web sitesi tasarımı içerisinde en önemli unsurlar arasındadır.

 • Grafik Tasarım Çalışması Yapılması

Web sayfalarında yer alacak olan grafik, fotoğraf ve resim gibi görsellerin başarılı bir grafik tasarımla web sayfasına yerleştirilmesi gerekir. Piksel tabanlı olan fotoğraf ve resim düzenleme programları ile bu işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 • Kodlama Yapılması

Web sayfalarının kodlama işlemlerinin yapılmasında ASP, Python, HTML ve CSS gibi bazı programlama diline ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet tarayıcıları üzerinden Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox gibi web sitelerinin görüntülenebilmesi için bu kodlamaların yapılması gerekmektedir.

 • İçerik Yönetim Sistemi Entegrasyonu 

CMS olarak da ifade edilen içerik yönetim sistemi entegrasyonu web sitesi sahipleri tarafından web sitelerine grafik, video, resim, tablo ve fotoğraf gibi içeriklerin eklenip çıkarılmasını sağlar. CMS yazılımları günümüzde yalnızca web sitesi güncellemesinin yapılması kullanılmamakta oldukça geniş kullanım alanına sahip olmaktadır. 

 • Web Sitesi Test Aşaması

Firma web sitesi tasarımı için web tasarımının sorunsuz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Detaylara dikkat edilmiş olsa da bazı durumlar gözden kaçabilmektedir. Bu detaylar web sitesinin farklı alanlarında ortaya çıkabilmektedir. Web sitesinin genel durumuna dair detaylar test süreci içinde kontrol edilmektedir. Sorun olması durumunda web sitesi yayınlanmadan önce tekrardan düzenlenmektedir.

 • Sitenin Yayınlanması

Bütün aşamaları başarı ile geçen web siteleri yayınlanmaya hazır hale gelmektedir. Hazır olan web sitesinin yayınlanması için web sitesinin sayfalarının barınabileceği hosting ve domain adı verilen alan adına ihtiyaç duyulmaktadır. Web sitesinin yayınlanmasının ardından web sitesine ait olan site haritası Google’a gönderilmektedir.

Firma-Web-Sitesi-Tasarımı

Firma Web Sitesi Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firma web sitesi tasarımı e ticaret sitesi kurmak isteyenlerin ilgi alanına giren konulardan biridir. Firma web sitesi kurmak veya şirket web sitesi kurmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Profesyonel olarak tasarlanmış bir web sitesi müşteride güven duygusu oluşturarak satışların da doğrudan artmasına katkı sağlayacaktır.

 • E- Ticaret Alt Yapısının Seçilmesi Gerekir

Firma web sitesinin tasarımının yapılabilmesi için birçok alt yapı bulunmaktadır. E ticaret alt yapılarının bazıları ücretsiz bir şekilde hizmete sunulurken bazı alt yapılar ise ücretli bir şekilde yer almaktadır. Web sitesinin alt yapısı konusunda destek almak isteyenler en iyi web sitesi yapan firmalar ile iletişime geçebilirler.

 • Kullanıcı Deneyimlerinin Ön Planda Tutulması

E ticarette kullanıcı deneyimi e ticaret sitesini kullanan kullanıcılar açısından işlevsel bir tasarımı ifade etmektedir. Kullanıcı deneyimi ile birlikte kullanıcılar sitede yer alan ürün ve özellikleri ile birlikte nasıl iletişime geçeceği belirlenmiş olur.

 • Responsive Tasarım Özelliklerinden Faydalanılması

Responsive tasarım e ticaret sitesinin sorunsuz ve hızlı bir şekilde mobil platformlarda çalışmasını sağlayan tasarım özelliğini ifade etmektedir. Birçok alışverişin internet üzerinden yapılması ile birlikte responsive tasarımların önemi de giderek artmaktadır.

 • Sade ve Modern Tasarımların Kullanılması

Karmaşık bir web sitesi müşterilerde o web sitesine karşı güven duygusunun zedelenmesine neden olmaktadır. Bu da müşterileri o web sitesinden alışveriş yapmasını engelleyen nedenlerden biridir. Basit ve kolay kullanıma sahip web sitesinin tercih edilmesi firma kurumsal web sitesi tasarımı yapanlar için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. 

 • Sayfa Tasarımına Önem Verilmesi

Web sitesinde dönüşüm oranlarının arttırması için iletişim, hakkımızda, ödeme sayfası, sıkça sorulan sorular gibi sayfa tasarımına dikkat edilmesi gerekir. Doğru bir şekilde yapılacak sayfa tasarımı ile satışların doğrudan arttırılması mümkün olmaktadır.

 • Müşteri Yorumlarına Yer Verilmeli

Bir hizmeti ve ürünü almak isteyenlerin o ürünle ilgili yaptıkları yorumlar diğer kullanıcılar için deneyim olmasını sağlamaktadır. Müşteri değerlendirmeleri ve yorumları ile birlikte müşterilerin karar verme süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Bu da satışların artmasına etki eden etkenler arasında yer almaktadır.

 • Site İçi Arama Özelliğine Yer Verilmeli

Site içi arama özelliği belirli anahtar kelimeler ile e ticaret sitesinde arama yapabilmek daha kolay olmaktadır. İşletme hakkında ya da ürün ve hizmet hakkında bilgi almak isteyenler bu özellikleri sıklıkla kullanmaktadır. 

 • Kurumsal Kimliğin Yansıtılması

Müşterilerinde güven duygusu oluşturmak isteyen e ticaret firmaları kurumsal kimliklerine uygun renkleri sitelerinde kullanırlar. Bu şekilde site dönüşümleri arttırılabilmekte güvenilir marka imajı sağlamaktadır. 

Özel Web Tasarım Sitesi Hangi Firmalar Tarafından Tercih Edilmelidir?

Web ve internet dünyası hakkında bilgi sahibi olan ve ne istediğini bilen kişiler özel web tasarım sitesi tercihinde bulunabilirler. Kişiye özel olarak düzenlenen tasarım siteler siteyi birçok özellik olarak her zaman en üst seviyeye taşır. Markalarını farklılaştırmak isteyen web sitesi sahipleri firma web sitesi tasarımı tercihinde bulunmaktadır. 

Web tasarım siteleri amaca, bütçeye ve ihtiyaca bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hazır web siteleri bazı durumlar ihtiyacı karşılarken neye ihtiyacı olduğunu tam anlamıyla bilenler özel tasarım sitelerine yönelmektedir. Firmalar kurumsal web tasarımı dışında özel tasarımlar da ihtiyaç duymaktadırlar. 

Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanacak olan özel web tasarım sitesi birçok yönden daha etkindir. Yazılımın ve tasarımın tek bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor olması firmanın amacına ulaşmasını daha kolay hale getirecektir. Özel tasarımından daha fazla başarı elde edebilmek için SEO kriterlerine uygun, amacına uygun ve kolay bir şekilde tasarlanması gerekir.

Özel-Web-Tasarım-Sitesi

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar Hangileridir?

Dijitalleşmenin giderek hızlanmasıyla birlikte kurumsal web sitesi yapan firmalar da sürekli olarak artmaktadır. Zorlu süreçlerin yaşanması ile birlikte profesyonel ve kaliteli içerik üretimi yapan firmalarla çalışmak daha da önemli hale gelmiştir. Uzman ekiplerce hazırlanan web siteleri fonksiyonel olmaları sebebi ile Google aramalarında daha fazla ön plana çıkmayı sağlayacaktır.

Kaliteli ve orijinal bir web sitesine sahip olmak isteyenler artan rekabet ortamında en iyi kurumsal web siteleri ile sektörde yer almaktadırlar. Aşamalı olarak gerçekleştirilen web tasarım süreci sonunda amacına uygun bir web sitesi ortaya çıkacaktır. Sektörde aktif olan bazı firmalar verdikleri sorunsuz hizmet ve destekle en iyi hizmeti ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda ismi duyulan firmalar şunlardır;

 • web-tasarimci.com
 • biltektasarim
 • mediaclick

SEO dostu, Google aramalarında en üstte yer alacak olan bir firma tercihinde bulunacak olanlar bu firmaları gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. 

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar

Firma Web Sitesi Tasarımı Fiyatları Nasıldır?

Firma web sitesi tasarımı fiyatları verilen hizmet kapsamı ve buna bağlı olarak birçok firmaya göre farklılık göstermektedir. Web tasarım firması için tek bir rakamdan bahsetmek doğru değildir. Firma ister kurumsal amaçlı ister özel amaçlı kurulsun asıl amaç müşterinin beklentilerinin doğru bir şekilde karşılanmasıdır. 

Web sitesi tasarım fiyatları web sitesi sahibi olmak isteyen çoğu kişinin merak ettiği konulardan biridir. Bir web sitesinin doğru ve amacı uygun bir şekilde hizmet verebilmesi profesyonel bir çalışma ve uzman ekiple mümkün olmaktadır. Firma tercihinde bulunurken acele karar vermeden detaylıca düşünerek karar vermek daha doğru bir davranış olacaktır.

Web sitesi tasarımı ortalama olarak 2500 TL ile 5000 TL arasında farklılık göstermektedir. Bunun yanında daha özgün bir çalışma ortaya koymak isteyenler için bu tutar daha yüksek miktarlarda olmaktadır. Bütçe ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak web tasarım hizmeti alınabilmektedir.

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları Ne Kadardır?

Firma web sitesi tasarımı ihtiyaca ve isteğe bağlı olarak farklı şekillerde olabilmektedir. Daha uygun bir fiyata tasarım hizmeti almak isteyenler hazır tasarımları tercih ederek çalışmalarına bu şekilde yön verebilirler. Hazır web sitesi alarak bu şekilde çalışmak zamandan büyük ölçüde tasarruf etmeyi sağlayacağı gibi başarısız olma ihtimalini de en seviyeye düşerecektir. 

Firma web sitesi tasarımı konusunda daha profesyonel ve özel destek almak isteyenler için kurumsal web sitesi fiyatları hazır web sitelerinden farklı olmaktadır. Firma sahipleri hizmet verecekleri alana ve firmanın büyüklüğüne bağlı olarak firma tercihinde bulunabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

İyi bir kurumsal web sitesi nasıl olmalı?

İyi bir kurumsal web sitesi sahip olduğu özgün içeriklerle birlikte firmayı en iyi şekilde temsil edebilecek nitelikte olmalıdır. Kolay ve basit kullanıma sahip web siteleri geliştirilebilir seçeneği ile birlikte firmanın kısa süre içerisinde amacına ulaşmasını sağlayacaktır.

Web tasarımcısı ne kadar maaş alır?

Web tasarımcısı maaşları açık uçlu konulardan biridir. Tasarımcının tecrübesine bağlı olarak da değişebilecek olan bu durum birçok nedene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ajansta ya da kurumsal bir firmada çalışanların maaşları 6 000 TL ile 10 000 TL arasında değişirken, üst düzey kişilerin maaşları 15 000 TL’ye kadar artabilmektedir.

Kurumsal web sitesi tasarımı nedir?

Kurumsal amaçlı hizmet verecek olan firmaların belirledikleri hedeflere ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan tasarımlar kurumsal web tasarımı olarak ifade edilmektedir. SEO, arama motoru optimizasyonu, sağlam alt yapı ve kullanıcı deneyimi ile birlikte web sitesi amacına çok kolay bir şekilde ulaşacaktır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar