Profesyonel Web Tasarım Fiyatları

Teknoloji alıp başını gider iken insanların yaşamını kolaylaştıran birbirinden farklı olgular bulunuyor. Önce bilgisayarlar sonra internetin aktif olarak kullanılması beraber birbiri ardına ardışıl kullanılmaya başlayan olgulardan bir tanesi de son derece geniş bir kapsamı olan ve çok farklı amaçlar için yapılan web siteleridir. İnternet dünyasının olmazsa olmazı web sitelerinin tasarımı başlı başına özel bir uzmanlık gerektirir. Kişiler ister bireysel amaçlı olarak ister iş amaçlı olarak web tasarim yaptırabilir. Bu alanda hizmet alacak olanlar ise doğal olarak özellikle profesyonel web tasarım fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Nitekim bu yazıda da profesyonel web site fiyatları 2022 senesi için nedir bilgilerini vereceğiz.

Web Tasarımında Önemli 5 Kural

Üstte verilen bu bilgilerden sonra şimdi adım adım ilerleyerek web site tasarımı için önemli olan 5 kural nedir sorusunun yanıtını verelim

 • Öncelikli olarak işin en temel noktası hazırlanan web tasarım kesinlikle özgün olmalıdır. Kopyala yapıştır tarzında olan bir web sitesi tasarımı yapılmamalıdır. 
 • Hedef kitle doğru bir biçimde belirlenmelidir. Yani hazırlanan site eğer bir eğitim sitesi ise o zaman eğitim alacak grubun dikkatini çekecek bir biçimde site hazırlanmalıdır.
 • Bir diğer önemli olan nokta hazırlanmış olan sitenin anlaşılır olmasıdır. Tasarımda kullanılan dil, yazı karakteri gibi tüm bilgiler anlaşılır ve net olmalıdır.  Tasarımda hiçbir biçimde anlaşılmayan kafa karışıklığına yol açan bir olgu olmamalıdır.
 • Yapılan web tasarımının güvenli bir alt yapısı olmalıdır. Hiçbir şart altında bozulmaması olmamalıdır. Her zaman için kullanılabilmesi gerekir. Ona uygun bir biçimde hazırlanmalıdır.
 • Tabi tüm bunlardan daha önemlisi web sitesine girecek olan kişilerin sitede daha uzun kalmalarını sağlayacak şekilde hazırlanmalıdır. Tasarım genel olarak SEO kurallarına uygun bir biçimde olmalıdır.

web-tasarımında-5-kural

Web Sitesi Teslim Süresi Ne Kadardır?

Gelelim bir diğer önemli olan olguya o da acaba web tasarımı teslim süresi ne kadar sorusunun yanıtıdır. Bu soruya baştan net bir yanıt verilebilmesi olası olan bir durum değildir. Web sitesi teslim süresi siteyi hazırlayan kişi ya da kurumun yoğunluğuna, yapılan bu tasarımın kapsamına, zor ya da basit olmasına, hangi yazılım programına göre yazıldığına göre değişir. Ortalama olarak kaliteli orta zorlukta olan bir sitenin hazırlanması ve teslim süresi 5 gündür. Bu süre 15 gün bazen de sayfa sayısı arttıkça bir aya kadar uzar.

web-sitesi-teslim-süresi

Profesyonel Web Tasarım Fiyatları Kriterleri Nelerdir? 

Profesyonel web tasarım fiyatları kriterleri için söylenebilecek olanlar şunlardır:

 • Web tasarımı hazırlayan kişi ya da kurumun fiyat politikası
 • Web tasarımının sayfa sayısı
 • Web tasarımının içeriği
 • Sitede ekstra bir içerik olup olmama durumu
 • SEO optimizasyonu olup olmaması
 • Web tasarım dili
 • Modül donanımı
 • Site alt yapı tipi
 • Özel tasarım ya da şablon olup olmama durumu tasarım fiyatlarını belirleyen başlıca majör kriterlerdir.profesyonel web tasarım fiyatları

 

Profesyonel Web Tasarım Yapan Firmalar

Profesyonel web sitesi tasarımı ve/veya web tasarım yapan firmalar ülkemizin değişik yerlerinde yer alır. Bu web tasarım firmaları bünyelerinde web tasarımı yapan uzmanların bulunduğu yazılım firmalardır. Burada şu hususun da altını net bir biçimde çizmek gerekir ki web sayfası hazırlama ile web tasarımı aynı şeyler değil ama birbirini tamamlayan olgulardır. Hazırlanan web tasarımı ile yazılan web sitesi kodları birleştirilerek internet sitesi hazırlanır. Site yapan firmalar için 3 örnek vermemiz gerekirse;

1- web-tasarimci

2- mediaclick

3- biltektasarim

Bu 3 örnek web tasarım firmaları ve en iyi 3 web tasarım firmasına örnek olarak verebiliriz.

Web Tasarım Fiyatları Belirleyen 5 Unsur 

Web site kurma fiyatlarını belirleyen beş temel unsur şunlardır:

 • Web tasarımını yapan kişinin ya da kurumun fiyat politikası
 • Toplamda kaç sayfa web tasarımı yapıldığı
 • Sitenin zor ya da kolay olması
 • Sitenin alt yapısında kullanılan dil web tasarım fiyatlarını belirleyen beş temel unsurdur.

Site Yaptırma Fiyatları Ne Kadardır?

Site yaptırma fiyatları, profesyonel web tasarım fiyatlarında yani üstte verilen bilgilerden de net bir biçimde anlaşılacağı gibi son derece değişkendir. Ortalama olarak 2022 senesi için fiyat ifade etmek gerekir ise 2.000 TL ile 5.000 TL arasındadır. Özgün olanlarda bu fiyatlar 10.000 ile 20.000 TL arasında değişir iken özel bir proje için hazırlandığı zaman o zaman rakamlar çok daha yükselmekte ve 50.000 hatta kimi zaman 100.000 Türk Lirasına kadar çıkabilmektedir.

web-sitesi-fiyatları

Hazır Web Sitesi Fiyatları Ne Kadardır?

Hazır web siteleri alan kullanıcıların kendi bilgilerinin kendilerince rahatça girilebildiği sitelerdir. Bu noktada doğal olarak hazır web sitesi fiyatları merak edilmektedir. Burada da yine şu hususun altını çizmek gerekir ki profesyonel hazır web sitesi fiyatları ile daha gündelik kişiye özel hazırlanan web sitesi fiyatları farklıdır. Hazır web sitesi satıcısına ve sitenin içeriğine göre rakamlar değişir. Ortalama olarak alınan uzantısına bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber 160 Türk Lirası ile 400 Türk Lirası arasında değişir. Bu ücret bir yıllık olan ücrettir. Her yıl güncel fiyatlar üzerinden ödeme yapılması eğer kullanılacak ise gereklidir.

E- Ticaret Web Tasarım Fiyatları Ne Kadardır? 

Elektronik ortamda ticaret yapmaya olanak veren e ticaret web sitesi fiyatları ise profesyonel web tasarım fiyatları gibi günümüzde yine kurumuna göre değişiklik gösterebilmekle beraber alan adı ile beraber ortalama olarak içeriğine ve kapsamına göre de değişkenlik göstermekle beraber 3500 Türk Lirası ile 25000 Türk Lirası arasında değişir. Burada e ticaret sitesi paketi satan firmalar müşterilerine e-ticaret sitesi için farklı türden paketler sunar. Genelde bu paketler basit orta ve zor biçimindedir. Bu üç paketin de kendince bir fiyat politikası olur. Burada önemli olan gereksinime uygun olan en iyi e-ticaret web tasarımının alınması gerektiğidir.

E--Ticaret-Web-Tasarım-Fiyatları

WordPress Web Sitesi Fiyatları Ne Kadardır?

Son olarak da dünyanın en yaygın uygulamalarından olan wordpress web sitesi fiyatları hakkında bilgi vermek gerekir ise diğerleri ile kıyaslandığı zaman en geniş fiyat aralığı wordpress içindir. 2022 senesi için 1000 Türk Lirası ile 16000 Türk Lirası arasında wordpress web tasarım fiyatları değişmektedir. Bunun yanı sıra yıllık ayrıca ilk yıl alındıktan sonra 750 Türk Lirası ile 1500 Türk Lirası arasında bir masrafı vardır.

Bugün dünyanın her yerinde wordpress basın tanıtım medya gibi kuruluşlarının kullandığı herkesin kendi web sitesini kendisinin hazırlayabileceği dünyanın en evrensel web sitesidir. Ufak adımlar ile giderek çok geniş kapsamlı işler yapılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tek sayfalık web sitesi nedir?

Tek sayfa web sitesi kavramın kendisinde de net bir biçimde anlaşılacağı başka sayfaları olmayan her türlü bilginin o tek sayfa üzerinde olduğu sitelerdir. Genellikle blog sayfaları için tek sayfalık web siteleri hazırlanır. Ya da bir kere bir tanıtım için kullanılacak olan sitelerde bu kapsamda yer alır. Fiyat olarak da tek sayfa olmalarından ötürü en ucuz olan web siteleridir.

Bir web sitesi ne kadar sürede yapılır?

Ortalama olarak bir web sitesi ne kadar sürede yapılır sorusunun yanıtı yapan kişinin yeterliliğine, yoğunluğuna bağlı olarak değişmekle beraber beş ile 15 gün arasında sürekli bir biçimde çalışması ile mümkün olur. Bu süre bazen çok daha kısa bazen çok daha uzun olabilmektedir.

Web sitesi yapmak için hangi programlar kullanılır?

Web site tasarımı için kullanılan başlıca programlar şunlardır: 1- Adobe Dreamweaver: Günümüzde en çok kullanılan ve en kolay olanlardan bir tanesidir. 2- Adobe Illustrator 3- Adobe Fireworks 4- Adobe Photoshop: Alanında en eski uygulamalar arasındadır 5- Corel Draw 6- Microsoft Frontpage HTML 7- Adobe Freehand MX 8- Notepad++: Herkesin en rahat kullanabileceği bir uygulamadır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar