Kurumsal Şirket Web Sitesi Nasıl Kurulur, Örnekleri ve Fiyatları

Online sistemlerin geliştiği günümüzde, her geçen gün farklı konulara dair yeni web siteleri açılmaktadır. Kurumsal site sahibi olmak 7 gün 24 saat, kesintisiz bir şekilde hedef kitlenize ulaşmanızı ve geliştirmenizi sağlar.

Dolayısıyla yıllık açılan siteler incelendiğinde; şirketlerin dijital ortamlara geçişinin hızlandığı; şirket web sitesi açma oranlarının yükselmesinden fark edilmektedir. Her ne kadar başlangıçta zor olarak kabul edilse de, site açmanın pratik bir yapısı vardır. Burada temel olarak iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki, kodlamasını kendiniz yapmanızdır. Ancak şu gibi olumsuz durumlar yer almaktadır;

 1. Web sitesi kurmak için derin bir kodlama bilgisi gerekmektedir. Eğer siz bilmiyorsanız, işe yazılımcı personel almanız şarttır.
 2. Web sitelerin günlük ve aylık bakımları, kontrolleri vardır. Siteyi kendiniz yaparsanız, bu gibi işler de sizin tarafınızdan gerçekleştirilir.
 3. Siteyi sizin hazırlamanız durumunda daha uzun bir zaman gerekecektir.
 4. Eğer yazılımcılar ile çalışmaya karar verirseniz, uzun süreçte yapacağınız masraflar daha fazla olacaktır.

Dolayısıyla şirket web sitesi için profesyonel bir firmadan yardım almak, daha kısa sürede daha uygun fiyatlı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Sizlere olumsuz bir durumda 7 gün 24 saat destek verildiği için; bilişim, yazılım ile ilgili bir firma değilseniz yazılımcı personele olan ihtiyacınızı da ortadan kaldırmaktadır.

Bunlar için hiçbir şekilde kodlama bilginizin olması da gerekmez. Proje istediğiniz kapsamda gerçekleştirilmekte olup, bitirilip teslim edildiğinde sadece nasıl kullanıldığı, içerik nasıl eklendiği, yeni kategorilerin nasıl oluşturulduğu gibi durumları öğrenmeniz yeterlidir. Eğer buna dair bir projeniz varsa, öncesinde örnekleri incelemek daha doğru bir karar almanıza, aklınızda bir şablon oluşmasına yardım edecektir.

Ardından da hangi platformu kullanarak, site oluşturmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Kurumsal site fiyatları bu noktada farklılık göstermektedir. Tavsiye edilen ücretleri değil; o ücret kapsamında size hangi ek özelliklerin, hizmetlerin sunulduğudur. Zira böylece ödediğiniz ücretten en iyi verimi almanız da mümkün hale gelir.

Eğer öncesinde derin bir piyasa araştırması yapıp, size sunulan paketlere göz atarsanız; daha doğru bir karar verebilirsiniz. Her ne kadar sonradan farklı bir firmayla çalışmak mümkün de olsa bu hem zaman, hem de efor kaybıdır. Ayrıca başarısız bir web sitesini düzeltmenin maliyeti oldukça yüksektir.

Kurumsal Site Nedir?

İnternet hayatımıza girdikçe, web siteleri de yavaş yavaş yayınlarına başlamıştır. Her ne kadar başlangıçta kısıtlı seçenekler de olsa; insanlar sonradan bir blog, forum oluşturmayı ister hale gelmiştir. Global çapta internetin her gün kullanılması ve adeta vazgeçilmez bir parçamız olması, firmalara kendini tanıtması için de güzel bir ortam haline getirmiştir.

Bu sebeple bir süre sonra firmalar da internet sitelerini açmaya başlamıştır. Kurumsal site nedir? Gibi sorular da dolayısıyla henüz dijital ortama geçmeyen kişiler tarafından incelenmektedir. Bu siteler bir blog ya da forumdan ziyade firmanız üzerine odaklıdır. İçerisinde şu gibi konulara yer verilir;

 1. Siz kimsiniz?
 2. Hangi işi yapıyorsunuz?
 3. Vizyonunuz ve misyonunuz nedir?
 4. Hangi ürünleri sunuyorsunuz?
 5. Verdiğiniz hizmetleri nasıl yapıyorsunuz?
 6. İletişim bilgileriniz neler?
 7. Referans kaynaklarınız kimler?
 8. Aldığınız başarılar, ödüller neler?

Kurumsal siteler bu sorulara yanıt vermek suretiyle sizi müşterilerinize tanıtır. Bunlara ek olarak site kapsamında bir blog sayfası açıp, içerik üretilebilir. Örnek olarak otomotiv üzerine bir şirketseniz; kurumsal site içerisinde blog kategorisi oluşturup burada sektör hakkındaki son gelişmeleri, teknolojileri, bilinmesi gerekenleri paylaşabilirsiniz.

Kurumsal sayfaların temel farkı sizi değil, markanızı tanıtma amacı olmasıdır. Bu sebeple mevcut ürünlerinizin, hizmetlerinizin hedef kitleye ulaştırılma gayesi vardır. Bu kapsamda olan bir diğer site türü de e-ticaret siteleridir. Eğer üretim yapıyorsanız ya da Dropshipping tarzında bir işletme kurmayı düşünüyorsanız; sahip olacağınız yine böyle bir sitedir. Bu durumda kurumsal web site nedir? Sorusu incelendiğinde; herhangi bir ürünün, tüketiciye online şekilde ulaştırıldığı sistemler olduğu görülmektedir. Bu stoklu ya da stoksuz gerçekleştirilebilmektedir.

Türü fark etmeksizin, kurumsal web tasarım sitesi gerçekleştirilirken hazır siteleri kullanmak veya bir firma ile anlaşmak daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Şirket Web Sitesi Zorunluluğu Nedir?

Bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız hazır kurumsal site ile kodlaması yapılanlar arasında herhangi bir farklılık yoktur. Zira hazır olanlar üzerinde de farklılıklar yapılabilmektedir. Ancak siz farklı bir tasarım istiyorsanız, kurumsal site HTML gibi diller kullanılarak da oluşturulabilir.

İnternetin gelişmesi ile beraber buna yönelik kanunların çıkması da hız kazanmaktadır. Dolayısıyla açıp açmama konusunda karar veremiyorsanız, ilk olarak şirket web sitesi zorunluluğu nedir? Konusuna değinilmelidir. Bu 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 1524. maddesi uyarınca ele alınmıştır.

Bu kapsamda denetime tabi olan sermaye firmaları; tescilleri ardından 3 ay içerisinde şirket web sitesi kurmakzorundadır. Ayrıca yasalara göre gerçekleştirilmesi gereken ilanların verilmesine de özgüleme durumu vardır. Kanun kapsamında site oluşturması gereken yerler de zikredilmekte olup, bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Bankalar
 2. Değerleme kuruluşları
 3. Portföy yönetim şirketleri
 4. Yatırım kuruluşları
 5. Faktöring firmaları
 6. Aktif toplamı 15 milyon, yıllık satış geliri 20 milyon Türk Lirası; personeli de 50 olan firmalar
 7. Aktif toplamı 30 milyon, yıllık satış geliri 40 milyon Türk Lirası; personeli de 125 olan firmalar
 8. Aktif toplamı 35 milyon, yıllık satış geliri 70 milyon Türk Lirası, personeli de 175 olan firmalar

Dolayısıyla bu ya da kanun kapsamında açıklanan maddelere giriyorsanız; şirketlerin web sitesi kurma zorunluluğu sizin için kesindir. Aksi durumda bazı yaptırımlar da bulunmaktadır. Bunlar 100 günden, 300 güne dek adli para cezası şeklindedir. İçerikler de usule göre değilse 100 güne kadar adli para cezası vardır.

sirket-web-sitesi-kurmaHer ne kadar şirket için web sitesi kurulur zor olarak kabul edilse de hazır tercih etmek veya bir firma ile anlaşıp, proje oluşturmak hızlı ve profesyonel sonuçlar almanızı sağlar. Bunun sonucunda göreceğiniz yararlar oldukça fazladır. Bazıları şu şekildedir;

 1. Firmanızı 7 gün 24 saat tanıtabilir, reklamını yapabilirsiniz.
 2. Hedef kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz.
 3. Mevcut müşterilerinizin sadakatini elde edebilir; yeni kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 4. Kendinizi istediğiniz şekilde, kolaylıkla tanıtabilirsiniz.
 5. E-ticaret sitesiyseniz, giderleri minimuma indirerek satışlardan maksimum geliri kazanabilirsiniz.
 6. Mağaza giderleri, satış danışmanı ve diğer personel giderlerini ortadan kaldırabilirsiniz.
 7. Web siteleri kesintisiz yayında kaldığı için; ürünlerinizi gece saat kaç olursa olsun satabilirsiniz.
 8. Müşterilerin size rahatlıkla ulaşmasına imkân verebilirsiniz.

Şirketlerin web sitesi olma zorunluluğu bulunmaktayken, bu birçok avantaja da sahiptir. Bu nedenle henüz yoksa gerek ceza ödememek, gerekse dezavantaj yaşamamak için kurmanız tavsiye edilir. Şirket web sitesinde olması gerekenler içerisinde kanunda geçenler de bulunmalıdır. Bunun haricinde her firmanın dinamikleri farklı olduğu için, koyulması gerekenler değişmektedir.

Şirket Web Sayfası Nasıl Olmalı?

Her şirket özgün bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kurumsal site scripti, hazır ya da kodlanmış sitelerde bazı hususlara dikkat edilmelidir. Burada ilk olarak ne istediğiniz kesin olarak bilinmelidir. Zira en profesyonel firma ile de çalışsanız; hazır kurumsal site dahi sizin istediğiniz ölçüsünde hazırlanmaktadır.

Eğer ne istediğinizi bilmezseniz, bunun anlamı yapılan çalışmanın doğal olarak istenmeyen sonuçlar vereceğidir. Bunun için bir firma ile kurumsal web site yapımı üzerine iletişim kurmadan önce, şu sorulara cevap vermeniz gerekir;

 1. Şirket web sitesinde neler yayınlayacaksınız?
 2. Burada firmanızın tanıtımını mı yapacaksanız yoksa ürün satışı yapan bir e-ticaret sitesi mi olacak?
 3. Yayınlamayı düşündüğünüz içerikler neler?
 4. Hedef kitleniz kim?
 5. Site tasarımını nasıl istiyorsunuz?

Bunlara ek olarak, rakiplerinizin de analizini yapmanız gerekir. Zira onların nasıl bir site kurduklarını, neler paylaştığını, sistemini bilmezseniz; buna karşı cazip bir yapı da oluşturamazsınız. İlk olarak bu konuda değerlendirme yapmak, daha doğru sonuçları sağlayacaktır.

Bu işlem web sitesi kurma şirketleri ile anlaşmadan önce şart olup; dikkat etmeniz gereken rakipleriniz ile benzer yapı oluşturmamaktadır. Zira bu durum, ziyaretçilerin aklına onları getireceği için potansiyel müşteri kayıpları anlamına gelecektir. Eğer şirket web sayfası nasıl olmalı? Diye düşünülürken bu sorulara yanıt bulunursa, daha profesyonel sonuçlar alınabilir.

Kurumsal Web Site Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Web sitesi hazırlama dış görünüş olarak kolay görülen bir işlemdir. Ancak derinlemesine inildiğinde kodlama dillerinin kullanıldığı, tasarımıyla uğraşıldığı görülmektedir. Eğer tasarım kötü olursa, site maksimum verimi gösteremez. Zira web sitesi yapan firmalar tarafından bir hizmet aldığınızda farklılaşan fiyatlarda, özelliklerde bir site sahibi olursunuz. Dolayısıyla Kurumsal web site tasarımında nelere dikkat edilmeli? Kurumsal web tasarım şirketi önemi? Oldukça önemli bir sorudur.

Asıl önemli olan içerisinde tasarımının nasıl olduğu ve kodlamasının nasıl yapıldığıdır. Zira bir site kötü bile olsa yayına başlaması için engeli bulunmaz. Burada öncelikle kodlamadan bahsetmek gerekir. Gerek kurumsal site scripti ücretsiz gibi seçenekler, gerekse fazladan kodlama sitenin açılma ve içeriklerin yüklenme hızını düşüren bir etmendir.

Bu durumun iki sonucu vardır. Bunların ilki, insanların açılana kadar bekleme yapmayacağıdır. Tercih edebileceği farklı sitelerin de olması, sizin içini büyük bir kayıptır. İkincisi ise arama motorlarının kullandığı botların, kurumsal hazır site de dâhil olmak üzere web sitelerini indekslerken; yavaş açılanları sonraki sıralara yerleştirmesidir. Bu da ziyaretçi kayıplarına, buradan hareketle gelirin azalmasına sebep verir.

Tasarım konusunda ise kullanışlı bir arayüzün olmaması, ziyaretçilerin işlemlerini daha yavaş yapmasıyla sonuçlanacaktır. Eğer tasarım insanları yoruyorsa, rahatsız ediciyse kurumsal siteler arasında sizinle aynı hizmeti verenler daha çok tercih edilecektir. Zira herkes anında, pratik çözümler alabilmek ister.

Dolayısıyla şirket web sitesi nasıl olmalı için bu iki maddeye büyük bir önem göstermeniz, uyarınca hareket etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda da kurumsal site kurma yapılabilecek de olsa, hiçbir verim elde edemezsiniz.

sirket-sitesinde-olmasi-gerekenlerŞirket Web Sitesinde Olması Gerekenler

Her şirket sitesinde olması gerekenler vardır. Bunlar,

 1. 6335 sayılı Türk Ticaret Kanunu,
 2. Türk Ticaret Kanunu’nun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun,
 3. Üzerinde değişiklikler yapılan 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu,

Kapsamında ele alınmıştır. Bunlardan 6102 ayılı kanuna göre tacirin sicil numarası, ticaret unvanı ve işletme merkezi olmalıdır. Ayrıca anonim şirketlerde,

 1. Taahhüt edilmiş olan sermaye,
 2. Yönetim kurulunda bulunan başkan ve diğer üyelerin isim-soy isimleri,
 3. Ödenmiş olan sermaye,

Şeklindedir. Limited firmalarda ise,

 1. Taahhüt edilmiş olan sermaye,
 2. Ödenmiş olan sermaye,
 3. Bulunan müdürlerin isim ve soy isimleri,

Şeklindedir. Sermaye paylara bölünmüş komandit şirketlerde ise şu şekildedir;

 1. Taahhüt edilmiş olan sermaye,
 2. Ödenmiş olan sermaye,
 3. Yönetici isim ve soy isimleri
 4. madde kapsamında ise şirket web sitesinde olması gerekenler arasında bazıları şöyle anılmaktadır;
 5. Bulunuyorsa ara bilançolar
 6. Faaliyet raporları
 7. Bölünme raporu
 8. Bölünme planı ve bölünme sözleşmesi
 9. Geçmiş üç yılın finansal tabloları

Bu maddeler kanunun farklı maddelerinde değişmekle birlikte hepsine uyulması gerekir. Profesyonel bir hizmet aldığınızda, firma sizi konu hakkında bilgilendirmekte ve buna uygun hazırlık yapmaktadır. Böylece en iyi hazır web sitesi eksiksiz şekilde tarafınıza iletilir. Ancak sıfırdan kodlama ile yaptırmanız da mümkündür.

Ayrıca hazır kurumsal site içerisinde olması gereken bazı temel unsurlar da bulunmaktadır. Bunlardan şöyle bahsedilebilir;

 1. Haberler / duyurular bölümü
 2. İletişim bilgileri
 3. Hesap numarası / ödeme bilgileri
 4. Vergi numarası
 5. Çalışma saatleri
 6. SSS bölümü
 7. Hakkımızda

Eğer bunlar profesyonel bir şekilde hazırlanırsa, tüketicilerin gözünde daha kurumsal bir imaj oluşturabilirsiniz.

En Bilindik Kurumsal Web Sitesi Yapan Firmalar

İster hazır, isterse sıfırdan yaptırmak isteyin firmalardan çözüm almak daha verimli sonuçlar doğurur. Her ne kadar web sitesi yapan kişiler olsa da; bu hizmetler güvenli bir temelde değildir. Başlangıçta istenen meblağ düşük olabilse bile istediğiniz sonuçlar alınamaz. Ayrıca ilerleyen tarihlerde güncelleme, telif ve daha birçok sebepten dolayı ek ücretler tarafınızdan talep edilir.

Web sitesi yapan şirketler, size bu konuda istediğiniz sonuçları sunar.

1.      Web-Tasarımcı

Web sitesi kurmak isteyen firmalara kısa sürede profesyonel hizmetler sunan Web-Tasarımcı, kurumsal web sitesi örnekleri ile öne çıkan bir şirkettir. Kurumsal olarak verdiği hizmetler çağdaş çözümler üretmekte olup, alanında uzman yazılımcılar ile oluşturulmaktadır.

Firmaları dikkatli bir şekilde değerlendirip, rakip incelemesi de yaparak buna göre en iyi çözümleri üreten şirket, özel domain adlarıyla web sitesi kurma gibi imkânlara da sahiptir. Oluşturduğu arayüzler hızlı ve kullanıcını deneyimini arttıracak yapıda olup, her bütçeye uygun çözümler üretilmektedir.

İletişim kanalları da her gün açık olup irtibata geçerek, yardım almanız mümkündür.

2.      WordPress

Her ne kadar WordPress blog sayfalarıyla ilişkilendirilmekte olsa da, WordPress ile kurumsal site yapmak da mümkündür. Eğer firmanızı ve ürünlerinizi tanıtabileceğiniz bir yapıda olacaksa, size sunduğu kurumsal paket kapsamında zengin özellikler sunmaktadır.

E-ticaret için özel bir paketi de vardır. WordPress kurumsal site yapma için yalnızca kayıt olduktan sonra bir paket seçip ödeme yapmanız gerekir. Ardından Google içerisinde gösterilmesi hemen hemen 1 aya kadar varabilmektedir.

Eğer tasarımını beğenmemişseniz, size sunulan tüm şablonları kullanabilirsiniz. Ancak bu siteler hazır olduğu için; hiçbiri de size çekici gelmeyebilir. Bu durumda yeni bir tasarım için firmalarla anlaşma yapmanız gerekir. Web-Tasarımcı bu konuda kurumsal web site WordPress tasarımı konusunda size yardımcı olmaktadır.

kurumsal-web-sitesi3.      Shopify

Ürettiğiniz malları online satmak veya Dropshipping yapmak istiyorsanız, e-ticaret sitesi oluşturmanız gerekir. Bunun için yardım alabileceğiniz bir diğer alternatif olan Shopify uygulama, tasarım, güvenlik ve ölçeklendirme bakımından üstün sonuçlar sunar.

Platformun sunduğu kurumsal web site paketleri oldukça uygun olup, fiyatları da ortalamadır. Ancak ödeme esnasında kilitleme, sınırlı tasarım seçenekleri ve ödeme ücretleri de bulunmaktadır.

4.      GoDaddy

GoDaddy tarafından sunulan web site oluşturucu, kurumsal web sitesi fiyatları bakımından farklı seçeneklere sahiptir. Bunlar uygun meblağlar olup, yeni üye olanlara bazı bonuslar da vardır. Ödeme seçenekleri fazla olup, tanıdığı para birimleri de dünya çapındadır.

Ancak sitenizi restore etmek isterseniz ek ücretlendirme vardır ve sorun yönetiminde aksaklıklar, beklemeler bulunmaktadır.

5.      Opencart

Opencart, e-ticaret sitesi için çok sayıda eklenti sunan bir kaynaktır. Özellikle e-ticaret yapan kişiler tarafından tercih edilebilecek olup, kullanışlı bir yapısı vardır. Şirket web sitesi fiyatları içinde ücretsiz olup, açık kaynaklıdır.

Ancak açık kaynaklı olması saldırılara da açık hale getirir. Ücretsiz de olsa kullanışlı olması için eklenti kurmanız zorunludur. Bunlar da oldukça yüksek masraflar tutabilmektedir.

Türkiye’de en çok kullanılan kurumsal site oluşturma firmaları, şirket web sitesi zorunluluğu olan şirketler tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hepsini tek tek incelerseniz, size profesyonel çözümü uygun fiyata sağlayanlara karar verebilirsiniz.

Kurumsal Web Site Fiyatları

İnternet sitesi oluşturmak isteyenlerin aklında öncelikle fiyatlandırma gelmektedir. Özellikle firmalar harcamaları planlı yaptığı için hizmet almadan önce kurumsal site fiyatları hakkında bilgilendirme talep etmektedir.

Eğer internet sitesi oluşturmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz farklı şirketler bulunmaktadır. Bunlar size farklı özelliklerde sonuç almanıza yardımcı olur. Fiyatlandırma her firmada değişmekle beraber, buna etki eden şu gibi etmenler vardır;

 1. Firmanın tanınırlığı
 2. Kurumsal bir yapıya sahip olup olmaması
 3. Ekiplerinin alandaki tecrübesi
 4. Kullandığı sistemlerin güncelliği
 5. Sitenin sahip olacağı özellikler

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, kurumsal web sitesi fiyatları için çok düşük meblağlar talep edilirse, hizmetin de kalitesiz olduğudur. Dolayısıyla proje sonlandığında, istediğiniz sonucun alınamamasına sebep verir.

Öncelikle bir sektör araştırması yapmak, size daha başarılı sonuçlar almanıza yardım eder. Yukarıda belirttiğimiz kaynakların hepsi kurumsal web site fiyatları bakımından uygundur. Tümü kendi sitesine sahip olup; buradan kendileri ile iletişime geçerek bilgilendirme talep edebilir, buna göre kararınızı verebilirsiniz.

kurumsal-web-sitesi-yapmakWordPress ile Kurumsal Site Yapmak

WordPress günümüzde en çok kullanılan web sitesi oluşturma şeklidir. Sitenizi size aynı gün almanıza yardımcı olur. Ancak bu durumun Google içerisinde hemen indeksleme sağlamadığını da bilmeniz gerekir. Dolayısıyla yaklaşık 1 ay beklemeniz gerekir.

WordPress ile kurumsal site yapmak istiyorsanız, temel olarak şu maddeleri takip etmeniz gerekir;

 1. WordPress resmi sitesine giriş yapın.
 2. Üye değilseniz, bir hesap açın.
 3. Ardından sitenizin ismini ve uzantısını belirleyin.
 4. Şirket sitesi için en az kurumsal seçenek tercih edilmelidir ve aylık 74,92 Türk Lirasıdır. Satış yapacaksanız, 124,92 Türk Lirası değerindeki e-ticaret paketi tercih edilmelidir.
 5. Kullanılacak paket seçilip tamamlandıktan sonra ödeme yapılır.

Bundan sonra siteniz anında açılır. WordPress kurumsal web sitesi fiyatları yıllık olarak da ödenebilmektedir ve karar sizlere aittir. Aylık ödemeden tek farkı, senede bir kez toplu ödeme sunmasıdır.

Sitenizi böylece oluşturduktan sonra sadece özelleştirmeniz gerekir. Bunun için sol tarafta eklentiler ekranına girerek uzantıları kullanabilirsiniz. Eğer tasarımı sevmemişseniz, görünüm altından değişik seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bunlar her ne kadar çok sayıda da olsa, sevmeyen birçok kişi de bulunmaktadır. WordPress bu noktada size kendi temanızı yükleme seçeneği sunmaktadır. Eğer Web-Tasarımcı gibi profesyonel bir firmadan yardım alırsanız istediğiniz tasarımı kısa sürede oluşturabilir; ardından yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Html ile Kurumsal Site Kurma

Hazır web sitelerini tercih etmek istemiyorsanız, HTML kullanarak oluşturma imkânınız da vardır. Eğer kendiniz kodlama biliyorsanız; HTML, CSS, JavaScript konulara tamamen hâkimseniz yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Ancak farklı bir işte çalışıyorsanız, yeterli zamanı ayıramayacağınız için kısa sürede tamamlamanız imkânsızdır.

Eğer bilmiyorsanız, sıfırdan öğrenmek bir yıldan uzun bir süre alır. Ayrıca ilk çalışmanızda istediğiniz sonuçları kısa sürede arzuladığınız şekilde elde etmeniz de imkânsızdır. Bu nedenle HTML ile kurumsal site kurma için bir firma ile anlaşmak, her zaman daha hızlı ve daha düşük maliyetli seçenekler sunacaktır.

Siteyi oluşturduktan sonra da sırada bir hosting ve domain seçmeye gelmektedir. Burada bilmeniz gereken, yanlış bir tercihin sitenizin hızını olumsuz etkileyeceği, böylece sıranızı düşüreceğidir. Ayrıca her platform bir sorun olduğunda aynı kalite ve hızda çözüm önerisi de sunmamaktadır.

Dolayısıyla hosting ve domain seçmeden önce dikkatli bir araştırma yapmak; sonradan değişiklik yapmanın getirdiği zorluk ve masrafları da ortadan kaldıracaktır.

Kurumsal Hazır Site Tasarımları Örnekleri ve Nasıl Kurulur?

Sitenizi oluşturduktan, domain ve hosting seçtikten sonra yapmanız gereken en önemli şey nasıl bir tasarım kullanacağınıza karar vermedir. Eğer yanlış bir seçim yaparsanız, siz bunu fark edene kadar büyük bir ziyaretçi kaybı yaşanacaktır.

Dolayısıyla nasıl bir tasarım istediğinizi bilmek, daha doğru hareket etme imkânı sunar. İlham bulmak istiyorsanız, temel olarak iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan birincisi rakiplerinizi ve sektörü inceleyerek; ağırlık olarak nasıl tasarımların kullanıldığına bakmadır. İkincisi ise mevcut platformları kullanarak, değişik tasarım örneklerine göz atmadır. Kurumsal hazır site tasarımları örnekleri bakımından şu gibi araçlar bulunmaktadır;

 1. Zyro
 2. SiteInspire
 3. Awwwards
 4. TemplateMonster
 5. Best Website Gallery
 6. Ajans Portföy Web Siteleri
 7. CSS Nectar
 8. GoodUI
 9. Pinterest
 10. Behance

Burada dikkat etmeniz gereken; bunların bir örnek niteliği taşıdığıdır. Eğer hiçbir fikriniz yoksa buralara giriş yaparak fikir elde edebilir, kendi projenizi hakkında fikir edinebilirsiniz. Böylece aklınızda bir yapı oluşturduktan sonra, firma ile irtibat kurmanız gerekir.

Yaptığınız diyaloglar sonucunda size bir takım öneriler yapılacağı için, fikrinizi böylece sağlam temellere oturtmanız mümkündür. Ardından ekipler çalışma yaparak bir sonuç elde eder ve tasarım size sunulur. Sonrasında isterseniz değişiklikler yapılır.

Tüm işlemler sonlanınca sadece sitenize yüklemek kalır. Kurumsal hazır site tasarımları nasıl kurulur arayüz üzerinden yapılıp ardından da aktif hale getirilir. Ancak zaman kaybetmek istemiyorsanız, hazırlayan firma sizin yerinize aktifleştirme de yapabilir.

kurumsal-hazir-site-kurulumuKurumsal Site Örnekleri

İnternet, firmanızı tanıtmanız ve satışlarınızı arttırmanız için güzel bir kaynaktır. Ancak tasarımınız kötüyse, ziyaretçilerin ilgisini çekmeyeceğiniz için verimli kullanmanız da imkânsız hale gelir. Dolayısıyla profesyonel web tasarım firmaları ile iletişime geçmek, size en iyi sonuçları sunar.

Bunun bir nedeni de bu işlemlerin, SEO kurallarına uygun gerçekleştirilmesidir. Böylece arama motorlarının tasarım ilkeleri kapsamında dikkat ettiği kriterler ölçüsünde bir proje yapılır. Bunun sonucunda da sitenizin sıralamasının yükselip, daha fazla görüntüleme almasına destek olunur.

Ancak tasarımlar yapılırken, temel olarak bir düşüncenizin olması gereklidir. Kurumsal site örnekleri bu konuda ne istediğinizi anlamada size yardımcı olur. Eğer resimleri ve sizin için yukarıda belirttiğimiz kaynakları incelerseniz, nasıl bir şey istediğiniz hakkında karar verebilirsiniz.

Ayrıca siteyi yaptırmak için düşündüğünüz firmaların önceki çalışmalarına bakmak da size bir fikir vermede yardımcı olur. Böylece ilgili şirketten nasıl bir sonuç alabileceğinizi de görebilirsiniz. Bir karar verdikten sonra tek yapmanız gereken hangi firma ile çalışabileceğinizi düşünmedir.

Rehberimizde sizin için incelediğimiz kurumlar değerlendirmeniz için uygun olup, hepsini tek tek inceleyerek iletişime geçmeniz mümkündür. Böylece sorular da sorarak ayrıntılı bilgi alabilir; doğru kararları kısa sürede verebilirsiniz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar