Hazır Kurumsal Web Sitesi

Profesyonel Bir Kurumsal Web Sitesi Nasıl Yapılır ?

Online sistemlerin giderek geliştirildiği günümüz dünyasında her  gün farklı konularda yeni web siteleri açılmaktadır. Kurumsal web sitesine sahip olmak, hedef kitlenize 7/24 ulaşmanızı ve büyütmenizi sağlar. Yani her yıl açılan siteleri kontrol ederken; şirketlerin dijital ortama geçişi hızlanıyor; Bu, hazır kurumsal web sitesinin açılma oranlarındaki artışta belirgindir. İlk başta zor gibi görünse de web sitesi oluşturmanın bir pratikliği vardır. Burada temel olarak iki seçenek vardır. Birincisi, kendinizi kodlamanızdır.

İnternet giderek daha popüler hale geldikçe, işletmeler bir internet varlığı oluşturmak zorunda ve bir işletme web sitesi oluşturmak işletmeler için bir zorunluluk haline geldi. Müşteriler bugün işletmenizi önce İnternet’te arıyor. Dolayısıyla işletme web siteniz, müşterilerinizin size ve müşterilerinize ulaşabileceği bir kanaldır. Web sitenizin profesyonel olması için işi bilen uzmanlardan yardım alabilir yada bazı programlarla kendiniz tasarlayabilirsiniz. Kurumsal web sitesi içeriği ve profesyonelliği açısından büyük önem taşır. Web tasarım uzmanı olarak bu işi yapan kişiler en sık WordPress site kurma, WordPress kurumsal web sitesi kurarlar. 

profesyonel-kurumsal-web-sitesi

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Güncel web trendlerine uygun, iyi tasarlanmış kurumsal web sitesi nasıl olmalı ? Kurumsal web sitesi fiyatları kurmak istediğiniz şekle göre değişiklik gösterebilir.  Kurumsal  web sitesi için içerik planlarken öncelikle kurumsal kimliğiniz göz önünde bulundurulmalıdır. Görsel kimliğinize uygun renkler ve grafikler seçildikten sonra en önemli konu sitenin kullanım kolaylığı olmalıdır. Metnin ekran genişliğinin 2/3’ünü geçmemesine dikkat edilmelidir.

Tanınan ve etkin kullanılan bir web sitesi olması için aşşağıda ki özelliklere sahip olmalıdır. 

  • İyi programlanmış ve güncel teknolojilerden faydalanmak,
  • Başvuru sahiplerine ayrıntılı resimler ve daha fazla bilgi sağlamak,
  • Ziyaretçilerin 7/24 ulaşabilmesini sağlamak,
  • Sürekli güncellenir ve içeriği yenilenirolmalı,
  • Arama  sonuçlarında üst sırada yer almak,
  • Web sitesi ziyaretçi analizi yapabilir olması,

Yeni bir işletme web sitesi oluştururken veya mevcut web sitenizi yenilerken profesyonel hazır web sitesi kurmak için bu özelliklere dikkat etmelisiniz. Tüm bunlara ek olarak, web sitesinin etkin tanıtımı ve kullanımı için şunlar önemlidir;

  •  Reklam planlaması 
  •  Konuk yorumları alın (geri bildirim) 
  •  Benzer sitelerle karşılaştırın 
  •  E-posta reklamcılığı

Hazır Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Online dünyaya girmek istiyorsanız önce hedeflerinizi belirlemelisiniz.  “Web sitesi istiyorum” demek yeterli değildir. Markanızla uyumlu olduğundan emin olun. Hazır kurumsal web sitesi kurmak, şirket web sitesi kurmak için gerekli donanımlara sahip olmanız gerekir. Bir web tasarımcı veya web tasarım alanında uzman biriyle çalışabilirsiniz. Web sitenizi ister kendiniz kurun, ister bir profesyonele yaptırın, tutarlı performans için iyi bir barındırma platformu gereklidir. İster bir DIY web sitesi mimarı ister WordPress gibi bir içerik yönetim sistemi (CMS) seçin, temeldeki barındırma platformu beklendiği gibi çalışmalıdır. Kurumsal web tasarım açısından bunlar önemli detaylardır. Site kurma aşamasında WordPress hazır kurumsal web sitesi hazırlayarak kendinizde birçok program ve donanımla bu işi halledebilirsiniz. Sadelik, bir web sitesi oluştururken en önemli özelliklerden biridir. 

Web sitesinin kolay anlaşılır olması, kullanıcıların gezinmesini zorlaştırmaması ve hızlı açılması istenen özelliklerden biridir. Kullanıcı, hızlı açılmayan bir web sitesinden ayrılır. İşletme web sitesi tasarımı hakkında bilinmesi gerekenlerden biri de bu işlemlerin hazır web siteleri üzerinden de yapılabilmesidir. Firmaların belirli bir marka değeri vardır. Sonuç olarak, hedef kitlelerine ve potansiyel müşterilerine hizmet verme konusunda dijital platformlarda ön saflarda yer almak istiyorlar. Kullanıcıların web adresine kolayca ulaşabilmeleri ve hızlı bir şekilde dolaşabilmeleri işletmeler için önemlidir. Şirketin kullanacağı dijital platformlara uygun bir web sitesine ihtiyacı vardır.

hazır-kurumsal-web-tasarımı

Hazır Kurumsal Web Sitesi Avantajları Ve Dezavantajları

Avantajları ; 

Web sitenizin oluşturulması için zaman kaybetmezsiniz. Fiyat açısından ise kişiye özel sitelere göre daha uygun fiyata sahip olacaksınız. Yazarlarımız sizin için ilgileneceği için web sitenizin içeriğiyle zaman kaybetmezsiniz. Tasarımı seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Onlarca tasarım arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilir ve kısa sürede web sitenizi oluşturabilirsiniz. Hazır Web tasarımının hazırlanması kaç gün sürer? Web siteleri hazır olduğu için normal web sitelerinden daha az beklersiniz. İşin  yoğunluğuna göre bu siteleri 3 iş günü kadar içerisinde teslim ederler. Yapılan çalışmalar sayesinde size ücretsiz teknik destek, yedeklemeler, e-posta hesapları ve Google’ın arama motorlarına abonelikler sağlanır. Siteniz teslim edildikten sonra personel  bilgisayarınıza veya evinize bağlanarak yönetim kurulu eğitimi ve mail kurulumu gibi konularda size yardımcı olacaktır. Bu sayede web sitenizi yönetirken daha kolay ve akıcı bir şekilde kullanabileceksiniz.Kullanıma hazır web sitesi sayesinde zamandan tasarruf edersiniz. Halihazırda hazır kurumsal web sitesi olduğu için, içeriği doğrudan içe aktararak web sitesi hızlı bir şekilde yayınlanabilir. Firma web sitesi tasarımı için büyük bir avantaj. Sıfırdan yazılım oluşturmak kadar maliyetli değildir. Özellikle startuplar ve küçük işletmeler tarafından tercih edilmektedir. 

Dezavantajları ;

Hazır kurumsal web sitesi yeni bir modül eklemek istediğinizde maliyeti oldukça yüksektir. Beklenmeyen masraflar olma ihtimali var. Bu güvenlik açısından çok risklidir. Kötü amaçlı yazılım geliştiricileri, adlarından da anlaşılacağı gibi bu sistemlerin kodunu bilir. Bu nedenle hacklenme olasılığı çok yüksektir. Bu SEO açısından oldukça önemli bir noktadır. Sistem yönetimi bilinmeyen bir kullanıcı tarafından yapılırsa, siteniz yanlış eklenti ve araçlar nedeniyle arama motorlarında görünmeyebilir veya  arama motorlarından tamamen kaldırılabilir. Yazılımda bir değişiklik istediğinizde, çalıştığınız web tasarım şirketinden “mümkün değil” veya “çok uzun sürecek ve  çok uzun sürecek” şeklinde bir yanıt alacaksınız. En önemli noktalardan biri de yanlış web tasarım firmalarını seçmektir. Çoğu şirket bu aşamada uygun araştırma yapmadan bir tanıdık, eş veya arkadaşa danışır. Bu şekilde yapılan araştırmaların çoğu kalitesiz amatör araştırmalardır. Diğer bir sorun ise, detaylı bir araştırma yapmadan, arama sırasında ilk karşınıza çıkan firmanın daha önceki çalışmalarını ve sahadaki tecrübesini bilmeden düşük fiyat gören firmalarla çalışmak olacaktır. Bu sayede ucuz web tasarım firmaları genellikle hazır temalar ve  yazılımlar kullanır. Çoğu zaman işletme sahipleri bunun farkında bile değildir. 

Hazır Web Sitesi Paketlerine Dahil Olan Web Site Hizmetleri

Web tasarımcı ile herhangi bir kod yazmadan sürükle ve bırak web tasarım sihirbazı ile dakikalar içinde web siteniz tasarlanır. 195 adet kullanıma hazır web tasarım şablonundan birini kullanarak ister kişisel, ister iş amaçlı tüm cihazlarla uyumlu, responsive bir web sitesi tasarlanabilir. E-ticaret ve sosyal medya gibi kullanıma hazır modüller yardımıyla web sitenizin işlevselliğini artırabilirsiniz.  Entegre e-posta ve barındırma hizmeti sayesinde web sitenizi  tek bir yerden güvenle yönetebilir ve sorunsuz bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Hazır kurumsal  web sitesi birçok paket ve hizmetle işlerinizi kolaylaştırır.

Hazır  Kurumsal Web Sitesi İle Hazır Web Sitesi Arasında Ki Farklar

İşletmeler bir web sitesi hazırlamak istediklerinde, özel web tasarımı ile hazır web tasarımı arasındaki farkı anlamak isterler. Profesyonel web tasarım firmaları tarafından hazırlanan özel web tasarımlarının firmanın görsel kimliğine büyük katkı sağlayacağı yadsınamaz. Özel bir web sitesi tasarlamak zaman alır ve şirketlerin hazırlanmak için zamana ihtiyacı vardır. Özel web sitesi tasarımı da daha fazla bütçe gerektirir. Şirketler için zaman ve bütçe sorun değilse, özel olarak tasarlanmış web sitelerine geçmeleri tavsiye edilir. Hazır web tasarımları, yeterli zamanı ve bütçesi olmayan işletmeler için çözümdür.

Hazır kurumsal web sitesi kurmak için çok hızlıdır. Ortalama 1-2 gün gibi kısa bir sürede sitenin hazır olması mümkün olmakla birlikte süre, işleme veya yapan kişiye göre değişiklik gösterecektir. Özel olarak tasarlanmış web siteleri çok zaman alır. Ortalama olarak 1-2 ay kadar sürebilir. Hazır siteyi seçenekler arasından görüntüleyerek satın alabilirsiniz. Özel web sayfaları üretilene kadar tasarımı önizleyemezsiniz. Benzer örneklerle karşılaştırılabilir ve bir fikir edinilebilir. Hazır web tasarım ve kurumsal web sitesi arasında ki farklar daha birçok şekilde sayılabilir. 

hazır-web-sitesi

Hazır Web Sitesi Fiyatları 

Ortalama hazır web sitesi fiyatları ₺2.000 ile ₺10.000 arasında değişmektedir. Stil, boyut, web sitesi işlevselliği, alan uzantıları, kullanılan barındırma ve döviz kurları gibi çeşitli faktörler web tasarım fiyatlarını etkiler. Web sitesi fiyatları ihtiyaçlarınıza göre değişmektedir. Önceden tasarlanmış web siteleri için sabit bir oran olmasına rağmen, profesyonel web tasarım ajansları her zaman iş ihtiyaçlarınız için belirli bir web sitesi tasarladığı için  özel bir fiyat alırsınız. Web sitesi altyapısı, web sitesi erişimi, web tasarımının fiyatını belirleyen önemli faktörlerdir. Seo uyumlu hazır web sitesi istediğiniz takdirde detaylı program ve web tasarımcılarla belli bir ücrete çalışmanız gerekir. Bunların hepsini web tasarım şirketlerinden web tasarım ücret listesi isteyerek daha rahat değerlendirme yapabilirsiniz. Bu şekilde ortalama fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel kurumsal  web sitesi bir şirketin kurumsal web sitesidir. Bu, çalışmalarınızı dünyaya sergileyebileceğiniz, kullanıcıları haberler ve blog gönderileriyle bilgilendirebileceğiniz, iletişim ve ulaşım bilgilerine sahip olabileceğiniz ve şirket bilgilerini görüntüleyebileceğiniz bir web tasarım şablonudur. İstenilen düzeye göre fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir. 1.düzey bir kurumsal web sitesi 1.000 TL iken üst düzey bir kurumsal web sitesi 50.000 TL ye kadar yükselebilir. Ek olarak kurumsal web sitesinizi tek sayfa olarak yaptırmayı düşünürseniz tek sayfa web sitesi fiyatlarıda toplam fiyatlandırmaya dahil olacaktır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal web sitesi ne demek ?

Kurumsal web sitesi; Markaların ve kuruluşların ürünlerini hedef kitleleriyle etkileşim kurarak tanıtmak için oluşturdukları bir yapıdır. Kurumsal kimlik tasarımının bir parçası olarak da değerlendirilebilecek olan web sitesi aslında reklam ve pazarlamanın kilit unsurlarından biridir. Son kullanıcıya bir ürün veya hizmet vaadinde bulunmasa da, bilinirliği artırmak ve müşteri sadakati oluşturmak için hala kendi adıyla bir web sitesine sahiptir.

İyi bir kurumsal web sitesi nasıl olmalı ?

İyi bir kurumsal web sitesi içeriğiyle alakalı olmalı ve işi iyi yansıtmalıdır. Web sitesi içeriği, geniş ve benzersiz bir içerik yapısına sahip olmalı, ancak karmaşık olmamalıdır. Logolar grafik, metin ve arka plan renkleri ile uyumlu olmalıdır. Flash uygulamaları olmalı ve javascript siteye erişimde sorunlara neden olmaz. Kurumsal web sitenizin amacını tanımlamak önemlidir. Web sitenizden beklentilerinizin bir listesini yapın. Hedeflerinizi tanımlamak ve bu hedefler etrafında stratejik olarak planlamak, işletme web sitenizi başarılı hale getirmenin ilk adımıdır. Web sitenizin adı, logosu, başlığı, gövdesi ve satırı hedeflerinize göre tanımlanmalıdır.

Web tasarım nedir ? Nasıl yapılır ?

Tasarım fikirlerinin bir amaç için belirli ilkelere göre, estetik çizgilere göre yönlendirilmesi ve düzenlenmesi ve gerçeğe dönüştürülmesi (yazılımda tasarım) sürecidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra canlı bir web sayfası görünecektir. Web tasarım uygulamasından (web sayfası çalışır) sonra, son kullanıcı bir web tarayıcısı kullanarak internetteki web sayfalarına erişebilir. Bir web sitesi kurmak için öncelikle onu koyacak bir yeriniz olmalıdır; Yani hosting.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar