Tek Sayfa Web Sitesi Nedir, Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları Nasıldır?

İçindekiler

Bugünlerde çok popüler hale gelen tek sayfa web sitesi hangi aşamalardan oluşuyor, tek sayfa web sitesi fiyatları ne kadardır bunu inceleyeceğiz. Birçok işletme, ihtiyaçlarını karşılamak için detay sayfası tasarımı yerine tek sayfa tasarımına yöneliyor. Web sitesi satın almadan önce fiyatları karşılaştırmak önemlidir. Hizmetlere göre fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Tek Sayfa Web Sitesi Ne Demek ?

Tek sayfalık web sitesi nedir ?, tek sayfa web sitesi fiyatları ne kadardır? sorularına cevap olarak şunları söyleyebiliriz. Tek sayfalık  web sitesi, HTML sayfası olan bir web sitesidir. Menü gezinme öğelerinin sitenin diğer tek tek sayfalarına bağlantı verdiği çok sayfalı bir web sitesinin aksine, tek  bir sitedeki menü öğeleri sayfanın farklı bölümlerine bağlantı verir. Tek sayfalık bir sayfada, tüm bilgiler tek bir sayfada sunulur, bu nedenle gezinme bağlantıları, sayfanın farklı bölümlerine bağlantı görevi görür. Bu düzen,  web sitelerinin genellikle pürüzsüz kaydırmaya sahip olduğu  ve  onlara sürükleyici bir his verdiği anlamına gelir. Basit bir gezinme tasarımına sahip olmanın bir başka avantajı da, genellikle kullanıcı tarafından  gereken tek bir işlem olmasıdır. Tek bir sayfaya sahip olmak, çok sayfalı sayfalar daha fazla dönüşüme yol açabileceğinden, kullanıcıların teklifle başka bir yere gitmeden her işlemi başlatması , daha hızlı hareket edebileceğini gösterir. Tek sayfalık web tasarımları, özellikle ürün tanıtımları, portföy sunumları, kısa öyküler ve duyurular gibi bilgilerin bulunduğu web siteleri için  uygundur. Bu tür tasarımların da birçok avantajı vardır. Bu faydalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kullanıcı için kolay olması
 • Site içinde gezinmenin kolaylaşması
 • Bilgilerin daha net hale gelmesi
 • Google da üst sıralarda yer almanız

tek-sayfa-web-sitesi-ne-demek

Web Sitesi İle Tek Sayfa Web Sitesi Arasında Ki Farklar 

Bir web sayfası hakkında konuştuğumuzda, birçok sayfaya yayılmış büyük miktarda bilgiyi kastediyoruz, ancak bir web sitesinden bahsettiğimizde, bir web sayfasının ekran görüntüsüne atıfta bulunmuş oluyoruz. Bir web sayfası  ile bir web sitesi arasındaki fark bu kriterlere göre özetlenebilir. Bir web sitesi, bir web sayfası ile aynı şekilde oluşturulur. Tek bir sayfadan oluşmaktadır. Aynı konudaki tek bir ürün, hizmet, fotoğraf veya video, bir kampanya, ziyaretçiler hakkında basit bilgi toplama biçimleri, tek bir anahtar kelime için reklam amaçlı kullanılabilir. Bir web sayfasını tamamladıktan sonra, sitedeki diğer sayfalara bağlanmak için bir gezinme bağlantısı oluşturulur. Açıkçası bir web sitesi ile bir web sayfası arasında yapılabilecek en iyi benzetme bir sayfa ve bir kitaptır. Bir diğer fark ise tek sayfa web sitesi fiyatları ile web sitesi fiyatlarıdır. Sunulan hizmet ve yapılan iş değişikliğine göre tek sayfa web sitesi fiyatları daha uygun olabilmektedir.

Tek Sayfa Web Sitesi Yapımı Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Günümüzde web sitesinin estetik görünümünün ve web tasarımının çok önemli ve etkili olduğu açıktır. Ancak, bu iki faktör tek başına sizi başarılı kılmak için yeterli değildir. Perde arkasındaki teknik çalışmalar, web sitesi tasarımı kadar önemlidir. Bir web sitesi tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Anlaşılır ve açık bir tasarıma sahip olması,
 • En önemli anahtar görseller,
 • Kullanılacak alan adını doğru seçmek,
 • Sade ve anlaşılır kodlar kullanmak,
 • İçeriklerinizin özgün olmasına dikkat edin

tek-sayfa-web-sitesi-yapımı

Tek Sayfa Web Sitesi Örnekleri

Tek sayfa web sitesi örnekleri  için çözüme ihtiyacınız varsa, Wix ile site kurma işinizi görecektir. Bu ücretsiz tek sayfalık web sitesi oluşturucu etkileyici bir hizmettir ve kullanımı son derece kolaydır. Yani tek sayfa web sitesi fiyatları konusunda ucuz bir alternatiftir. Diğer bir site ise Weebly. Bir girişimci olarak başarınızı sağlamak için  klasik web siteniz veya e-ticaret aracınız olarak Weebly’yi seçebilirsiniz. Bu ücretsiz tek sayfalık web sitesi oluşturucu, tümü müşterilerinizin dikkatini çekecek şık ve modern tasarımlar sunar. Birçok kullanıcının memnuniyeti için, birkaç kategoriye ayrılırlar. Etkinlikler, dosyalar, işletmeler ve daha fazlası için sayfalar oluşturmak Weebly ile mümkündür.

Hazır Web Sitesi Fiyatları

Her ihtiyaca yönelik hazırlanan hazır site paketlerini uygun fiyatlarla satın alabilir ve internet sitenizi kurabilirsiniz. Hazır web sitesi fiyatları 2500 tl’den başlamaktadır. Tasarım açısından ve yazılım açısından olan özelliklere göre hazır web sitesi paket fiyatları değişmektedir. 100 TL ye web sitesi kurmak en ucuz maliyetli olabilir ama bazı sorunlarla da karşılaşmanız mümkün. Aynı şekilde hazır kurumsal web sitesi, profesyonel web sitesi, hazır e-ticaret web sitesi ücretlendirmeleri de değişmektedir.

Ortalama Profesyonel Hazır Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel hazır web sitesi tasarlamanın maliyeti genellikle ortalama ₺2.500 ile 5.000 ₺ arasındadır. Yaklaşık tek sayfa web sitesi fiyatları ile aynıdır. Ancak özgün tasarım web sitelerinin fiyatları 10.000 ₺ ile 20.000 ₺ arasında değişebilmektedir. Özel bir profesyonel hazır  web sitesi  fiyatları 50.000 TL’ye kadar çıkabilir. Stil, boyut, web sitesi işlevselliği, alan uzantıları, kullanılan barındırma ve döviz kurları gibi çeşitli faktörler web tasarım fiyatlarını etkiler. Web sitesi tasarımında tüm hizmetlerin ücretlerini görmek isterseniz web tasarım firmasından web tasarımı fiyat listesi isteyebilirsiniz. Net olarak hangi hizmet ne kadar tutuyor veya taksitli hali ne kadardır görmeniz mümkün olacaktır.

Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları Nasıldır?

Genellikle rastladığımız tek sayfa web siteleri, bugünlerde  popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Farklı amaç ve istekler doğrultusunda oluşturulan tek sayfa web sitesi fiyatları listesini paylaşacağız.

 • Başlangıç : 2.500 TL
 • Kurumsal : 3.000 TL
 • Kurumsal gelişmiş : 3.500 TL
 • Kurumsal özel : 6.000 TL dir.

Paketler halinde olan bu fiyatlardan bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

WordPress Web Sitesi Fiyatları

WordPress sitelerinin fiyatları 1.000 TL ile 16.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlandırma özellikleri, talep ettiğiniz özelliklere ve aldığınız tasarım hizmetlerinin kalitesine göre değişiklik gösterecektir. WordPress sitenizi devam ettirmek için yıllık 750 TL – 1.500 TL maliyetiniz olacaktır. Bu maliyet, alan adı uzantısı, barındırma, SSL ve kurumsal e-posta hesaplarından kaynaklanmaktadır. Kendi WordPress sitenizi yönetebilir veya bir web tasarımcısıyla çalışabilirsiniz. Web tasarımcının aylık hizmet bedeli 500 TL ile 1.500 TL arasında değişecektir. Bu sayı, almak istediğiniz hizmetin boyutuna ve kalitesine göre  değişiklik gösterecektir.  WordPress siteniz için temaları ve eklentileri güncellemesi, yeni gönderiler, haberler, afişler, slaytlar tasarlaması ve önceden önlem alması için bu ücretleri tasarımcıya ödersiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Web site ücretleri ne kadar ?

Bir web sitesi kurma maliyeti için bütçe planınıza eklemeniz gereken diğer maliyet, web sitesi temaları için ne kadar ödemeniz gerektiğidir. Kişisel veya ticari bir site için bir web sitesi kurmanın maliyeti değişir. İhtiyaç duyacağınız ek özelliklere bağlı olarak maliyet artabilir veya azalabilir.Ortalama rakamlar 1.000 TL arasında değişirken, özel bir web sitesinin ortalama maliyeti, özel sistemlere duyulan ihtiyaç nedeniyle 10.000 TL ile 25.000 TL arasındadır.

Ücretsiz web sitesi nasıl yapılır ?

Web sitesi oluşturucu o kadar popüler hale geldi ki, en iyi web siteleri yakın zamanda planlarına ücretsiz bir web sitesi oluşturucu ekledi. Artık kullanımı kolay şablonlar ve gösterge panoları ile web siteleri tasarlamak, oluşturmak ve düzenlemek için web dünyasında bir endüstri standardı haline geldi. İşte ücretsiz web sitesi kurulumu için bazıları; wordpress, wix.com.

Tek sayfalık web sitesi nedir ?

Web sitesinin tüm bilgi ve içeriğinin tek bir bağlantı altında bulunmasıdır. Başka bir deyişle, web sitesinin başka bir sayfasına geçmeden tek bir sayfada tüm işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Tek sayfa (açılış sayfası) web tasarımı ile ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını, kullanımı kolay ve memnuniyeti artıran bir web sitesi ile karşılayabilirsiniz. Bazı siteler gereksizdir ve çok fazla yönlendirme ve sayfa içerir. Bu durumda ziyaretçi, siteden tam olarak yararlanmadan siteden ayrılır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar