Bluestacks Nedir?

Sosyal medya yöneticileri, uygulama geliştiricilerinin en çok kullandığı program BlueStacks Nedir? Sorusuna tüm detaylarıyla yanıt vereceğiz. Bluestacks, Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kurulmuş olan, merkezinin bu eyalete bağlı olduğu bir yazılım şirketidir. Yaklaşık dokuz senedir sanallaştırma alanına yön veriyor. Telefonların çoğunluğunun sahip olduğu Android işletim sisteminin, bilgisayar üzerinde sanallaştırılması sağlıyor. Genel olarak uygulama geliştiricileri ve sosyal medya yöneticileri; bu uygulama vasıtasıyla bilgisayarlarını, dizüstü bilgisayarlarını bir Android cihaz gibi kullanabiliyor. Bu sayede bilgisayar üzerinden Android temelli uygulamaları çalıştırabiliyor, kullanabiliyor.

Windows, Mac, Linux gibi dünya çapında çok tercih edilen işletim sistemlerinin içinde Android uygulamaları çalıştırmak hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için oldukça heyecan verici bir eylem. Bu yüzden Bluestacks daha ilk çıktığı andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu eşsiz uygulama yardımıyla bilgisayar üzerinde aklınıza gelen tüm Android temeli uygulamaları rahatlıkla çalıştırabiliyor, test edebiliyorsunuz.

BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır?

Buluestacks kurulumu için öncelikli olarak yapmanız gereken bilgisayarınıza, işletim sistemine uygun Bluestacks sürümünü bulmaktır. Sürüme ulaştıktan, doğru sürümü teyit ettikten sonra indirme işlemini başlatın. Bunun için en doğru kaynak BlueStacks’in resmi sitesi olacaktır. Hangi işletim sistemini kullandığınız fark etmeksizin resmi web sitesi sizleri en doğru sürüm ile buluşturacaktır. Doğru sürüm tespiti yaptıktan sonra ücretsiz bir şekilde bu eşsiz aracı indirebilirsiniz. İndirme İnternet hızınıza bağlı olarak 20 – 30 dakika arası sürebilir, indirme tamamlandıktan sonra inen dosyaya çift tıklayıp, kurulumu başlatabilirsiniz. Reklam sayfalarından itibaren devam tuşuna basın; ta ki sonuna kadar devam tuşuna basmaya devam edin. Sözleşme onayının ardından kurulum başlayacak, kurulumun tamamlanması ile birlikte bu eşsiz yazılımın ikonu, uygulama masaüstünüzde belirecektir.  Yükleme süresi bilgisayarınıza bağlı olarak uzun bir zaman ya da kısa bir zaman alabilir. Yükleme işlemi tamamen bitene kadar hiçbir işlem yapmamanızı öneriyoruz. Yüklendiğinde size bildirim gelecektir. Yükleme tamamlandıysa artık bir sonraki adımı geçebiliriz.

Bluestacks Nedir?Sanal Android Cihazları Nasıl Oluşturabilirim?

Sanal Android cihazı oluşturmanın formülü Bluestack uygulamasının içinde saklı, indirip, yükledikten ve ilk girişinizi yaptıktan sonra artık bilgisayarınız üzerinden bir Android cihaz sahibi olacaksınız. Bireysel kullanıcılar genel olarak bu eşsiz uygulamayı; sevdiği oyunları daha büyük ekranda oynamak için kullanıyor. PUBG, Temple Run, Candy Crush gibi birçok uygulamayı masaüstü cihazlarınız üzerinde oynayabilirsiniz. Elbette daha iyi bir deneyim için eğer dizüstü kullanıyorsanız performans ve şarj konusunda dikkat etmelisiniz. Kurumsal firmalar ise genel olarak Sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesaplarının kontrolü adına bu yazılımı kullanabiliyor. Bluestacks’i hangi amaçla kullanacak olursanız olun, giriş yapmak ve uygulamayı kullanabilmek için bir adet Gmail hesabına sahip olmak zorundasınız. Özellikle kurumsal firmalar için önerimiz ayrı bir Gmail hesabı üzerinden uygulamayı kullanmaları, bireysel kullanıcılar da yine oyunlarda farklı bir hesaba sahip olmak istiyorsa, yeni bir hesap açmak zorundalar.

Basit Kullanım Isınma ve Hafıza Sorunlarına Son

Telefonunuz sürekli ısındığı, donduğu için çok sevdiğiniz oyunlara ulaşamıyor, sürekli telefonu şarj etmekten istediğiniz oyunlardan tam olarak verim alamıyorsanız; Bluestacks size mükemmel bir çözüm sunuyor. Özel olarak tasarlanmış eşsiz kullanıcı deneyimi sayesinde herhangi bir bilgiye gerek kalmadan Masaüstü cihazınızı, Android cihaz olarak sanallaştırma şansına sahipsiniz. Üstelik telefonunuz kaldırmadığı tüm oyunları, bilgisayarınız rahatlıkla kaldıracaktır. Bu sayede daha eşsiz bir PUBG deneyimi, daha kusursuz bir MOBA deneyimi yaşayabilirsiniz. İsterseniz oyun, isterseniz iş için kullanın Bluestacks her daim sizlere kusursuz bir çözüm, basit kullanım avantajı sunuyor.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar