En İyi Web Tasarım Firmaları

İçindekiler

En iyi web tasarım firmaları markaların oluşturulmasından yönetimine kadar birçok koldan sorumludur. Yazıyı okumaya başlamadan önce 3 en iyi web tasarım firması yazısına göz atabilirsiniz. Temel amaçları başarılı bir şekilde yönetme olan firmalar, bu süreçte faaliyetlerini en iyi şekilde gösterir. İster kurumsal ister kişisel bir marka olsun firmalar markanın web tasarım çalışmalarını yaparak hizmet verir. Bununla birlikte pazara rekabet gücü katarak çalışmalarını sürdürür.

Günümüzde en iyi web tasarım firmaları birbirinden farklı birçok hizmet sunar. Birçok firmanın amacı aynı olsa da tasarım süreci standart bir şekilde ilerler. Bu noktada firmaların süreç işleyişinde dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Minimum düzeyde standart tasarım sürecinin ardından her markanın web sitesi için özgünleştirme çalışmaları yapılır. Buradaki en önemli husus; özgünlük hedefini yakalayarak her markanın tasarım sürecine özgünlük katmaktır.

Profesyonel Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel web tasarımı birçok markanın kurulmasında ve yönetiminde oldukça önemlidir. Peki bu tasarım nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir? Gelin birlikte bu konuya bir göz atalım. 

 • İlk olarak taslak çalışmalar yapmanız gerekir.

Web sitesi yapımı konusunda öncelikle bir plan ve taslak çalışmalar oldukça işinize yarayabilir. Bilindiği üzere tüm bu düzen tasarım bütünlüğünde yer alır. Renklerden fotoğraflara, yazıların yerinden görsel bütünlüğüne kadar her ayrıntı detaylı bir şekilde planlanmalıdır. İlk aşama olan tasarım aşamasında bir kâğıt ve kalem kullanarak kurgu yapabilirsiniz. Kâğıdı web sitesi olarak düşünebilir, hangi alanlara nelerin geleceğini çizebilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız kurgu konusunda sizi rahat hissettirerek zamanınızı minimum derecede alacaktır.

Taslak çizimlerini hayata geçirmeniz için yazılıma yani kodlamaya ihtiyacınız vardır. Bu noktada web yazılım konusunda temel bilgilere sahip olmanız size fayda sağlar. Ancak bu konuda bilgili değilseniz işi bilen birine de bu aşamayı kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Yazılım konusunda bilginiz olduğunu varsayarsak izlemeniz gereken bazı adımlar şöyledir:

 1. Tasarımın yazılıma dökülmesi için HTML ve CSS dillerinin kullanılması gerekir. Kodlamayla güzel bir verim almak ilk adımınız için önem taşır.
 2. Bazı kod dosyaların; HTML, CSS, Java, JQuery sıkıştırıldığından emin olmanız gerekir. 
 3. Fotoğrafları orta boyutta seçmeli, aşırı büyük ve küçük fotoğrafları tercih etmekten uzak durmalısınız.
 4. Sitede yer alacak yazıların rengi ve fontu, okunurluk açısından doğru olmalıdır.
 5. Web sitesi içerikleri özgün bir şekilde hazırlanmalıdır. Benzersiz yazılar, Google’da ön plana çıkmanızı sağlar.
 6. Yine benzer şekilde sitede kullanılacak görsellerin telif hakkına dikkat etmelisiniz. Bazı fotoğraf sitelerinde telifli fotoğraflar bulunur. Bu fotoğrafları satın alarak sitenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 7. Fotoğraflarınızın görüntü kalitesi düşük olmamalıdır. Bu durumda görüntü kalitelerine dikkat ederek sıkıştırma tekniklerini kullanabilirsiniz. Görüntüleri en küçük dosya boyutuna getirmeniz, sitenizin hızı açısından önem taşır.
 8. Birçok kişi web sitelerine mobilden giriş yapar. Sitenizin mobil uyumluluğunu sık sık kontrol etmeli, doğru görüntülenmesi için gerekli çalışmaları yapmalısınız.
 9. Google’ın sunduğu PageSpeed test sayfasından sitenizin hızını ölçmelisiniz. Günümüzde kişiler yavaş olan web sitelerinde çok uzun süre kalmaz. Bu nedenle hızınızın iyi olduğundan emin olmalı, eksikleriniz varsa gidermek için çalışmalar yapmalısınız.

Profesyonel web tasarım veya profesyonel hazır internet sitesi konusunda tüm bu adımlardan sonra bir alan adı yani domain name satın alarak web sunucunda (hosting) yayın hayatına geçmek mümkündür.

profesyonel-web-tasarımı

Web Sitesi Şirketleri Ne Yapar?

Web sitesi şirketleri markanın web tasarımı konusunda her adımı titizlikle planlayarak aktif bir rol üstlenirler. Doğru ve verimli bir işin çıkması için profesyonellik önemlidir. Bu noktada hazırlık aşamasında web sitesi tasarlanacak firmanın rakip analizi yapılır. Analizden sonra çalışma planı oluşturularak tasarımın temelleri atılır. Web sitesinde yer alacak görsel ve içerikler, yine firmayla gerçekleşecek etkileşim sonucu kararlaştırılır.

Karar verilen tüm içerik ve görseller, web sitesi planına uygun olarak sayfa ve bölümlere yerleştirilir. İşte tam da bu noktada verimlilik prensibinin iyi çalışması gerekir. Çünkü kullanıcılar neyin nerde olduğunu kolayca öğrenmeli, sitede gezinirken konumlarını iyi hatırlamalıdır. Bundan sonraki tüm süreçte; web tasarım ve kodlama, SEO ve web sitenin hızlı olmasına yönelik çalışmalar yapılır. Hazırlanan web sitesi kullanıcılar için fayda sağlamalıdır. Bununla birlikte sitede kolay gezinilmesini sağlamak doğru hamleler noktasında önemlidir.

web-sitesi-şirketleri

En İyi Web Tasarım Firmaları Hangileridir?

En iyi web tasarım ajansları, bir firma veya markanın web tasarımı yaptırması konusunda yol göstericidir. Sonuçta günümüzde tasarım yapan birçok ajans var. Bu noktada kaliteli hizmetleriyle ön plana çıkan ajanslarla çalışmak firmalar için iyi bir tercihtir. En iyi kurumsal web tasarım ajansları, web sitesi ajansları arasından en iyisini seçmenizi sağlayacak bazı filtreleri sizler için sıraladık. Bu filtrelere göre seçim yapmanız hem markanız hem kurumsal web tasarım ajanslarının önemi hakkında hem de bütçeniz için sizlere avantaj sağlayacaktır:

 • Sahip olunan referansları incelemek
 • Referans sahipleriyle iletişim kurmak 
 • Ajans ile ayrıntılı bir görüşme ayarlamak

En iyi web tasarım firmaları bünyesinde bulunarak bütün bu seçimleri sizlere örnek gösterip, sunuyoruz.

Web Tasarım Firmaları Fiyatları Neye Göre Belirler?

Web tasarım firmalarının hizmetleri incelendiğinde fiyat çeşitliliği ile karşılaşmak mümkündür. Örneğin tek sayfa web sitesi tasarımı ile profesyonel internet sitesi tasarımı yaparken fiyat farklılıkları ortaya çıkacaktır. Hizmet almak isteyen bir marka, her firmada farklı bir fiyat teklifiyle karşı karşıya kalabilir. Bu noktada bazı firmaların fiyatları çok uygunken diğerleri çok yüksek gelebilir. 

Öncelikle bilindiği üzere günümüzde birçok alandaki fiyatlar güncel maliyet ve arz-talep dengesi noktasında belirlenir. Web sitesi için yapılacak tasarım hizmeti alanındaki fiyatlar da belirlenen kriterlere göre farklılık gösterir. Peki bu fiyatlar neye göre belirlenir, neyden etkilenir? Derlediğimiz maddeleri incelediğinizde web tasarım hizmeti veren firmaları daha iyi karşılaştırabileceksiniz. İşte bahsettiğimiz o maddeler:

 • Hizmet talep edilen firmanın deneyimi
 • Web sitesinin türü
 • Web tasarım uzmanı deneyimi
 • Web sitesinin yönetim paneli
 • Web sitesinde yer alması istenilen özellikler
 • Web sitesinin dili ve seçenekleri
 • Web sitesinin sayfa sayısı
 • Proje kapsamı
 • Kullanıcı deneyimi
 • Tasarım hizmeti sonrası destek
 • Tasarım ekibinde bulunan çalışanların sayısı
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) desteği
 • Firmanın kullandığı yazılım teknolojisi
 • Hazır web sitesi paketleri

web-tasarım-fiyatları

Dünyanın En İyi Tasarım Şirketleri Hangileridir?

Web tasarım ajanslarını seçmeden önce web tasarım ajansı ne yapar kısaca bahsedelim. Web tasarım ajansları inovatif bir şekilde oluşturdukları web siteleriyle ön plana çıkar. Hatta bu ajansların kimi dünyanın en iyi tasarım şirketlerinden biri olabilir. Milyonlarca web sitesi arasından tasarımlarıyla dikkat çeken tasarım firmalarının belli başlı ortak özellikleri vardır. Birçok şirkete ilham veren en iyi web tasarım firmalarının ortak hamlelerini şöyle ele alalım:

Sektördeki Tecrübe

Adından sıkça söz ettiren web tasarım ajansları genellikle on yılı aşkın sektör deneyimine sahiptir. Bu süreçteki deneyimi hem kendilerine hem de firmalara karşı yaptıkları çalışmalar sonucu kazanmışlardır. Bununla birlikte mesleki yetkinliklerin kazanılması ve süreklilik haline gelmesi projelerini başarılı kılan en önemli unsurdur.

İnovatif Bakış Açısı

En iyi web tasarım firmaları günümüz teknolojisini yakından takip eder ve projelerinde bu bakış açısını gösterir. Dünya üzerinde sayısız ajansın arasından sıyrılmanın bir diğer temel nedeni de budur. Takip etme, adapte, süreklilik ve inovatif bakış açısı başarının kilit anahtarıdır.

Web Sitelerini Vizyonla Oluşturmak

En iyi web tasarım siteleri sadece yaptıkları sitelerle değil kendi siteleriyle de sektörde dikkat çeker. Vizyonlarını en iyi şekilde sitelerinde yansıtan firmalar, daima dinamik bir ruha sahiptir. Temel amaçlarından biri; kullanıcıların sitelerini gezerken heyecan duymasını sağlamaktır. Bununla birlikte tasarım anlamında dikkat çekici senaryolarının da keşfedilmesini isterler. Yaşanılan bu vizyon vurgusu sadece tasarımda değil, bir fontta bile açığa çıkmış olabilir.

Yüksek UI/UX Deneyimi

Profesyonel web tasarımı yapan bu ajanslar, kullanıcı kavramını özne olarak görürler. Özneye vurgu yapmak için güçlü ve hareketli tasarımlar yaparlar. Bu tasarımlar ana sayfada kullanıcıları karşılarken sitede kalmalarını optimum seviyeye getirir. Ayrıca eklentiler ve tasarımların dinamikliği, web sitesinin vizyonunu yansıtan noktalardan biri olarak karşımıza çıkar.

Dinamik Tasarım

En iyi web tasarım firmaları web sitelerinin banner alanında dinamikliği ön plana çıkararak dikkat çeker. Bu görüntü kullanıcıyı içine alır ve modern bir tasarımı karşısına çıkarır. Hem oturum süresini artırma noktasında hem de kurumsallık açısından hareketli banner alanı bir interaktiftir. Bu alana ek olarak body kısmı ve footer alanı da işlevsel alanlar içinde yer alır. Firmalar web sitelerine yaptıkları dinamik tasarımlarla kullanıcıların sitelerinde keşif yapmalarını sağlarlar.

Dijital Hizmet Seçenekleri

En iyi web tasarım firmaları kişilerin ve markaların ihtiyaçlarına en uygun hizmetleri sunarlar. Hatta bu hizmetleri sunarken beklentileri en iyi şekilde karşılayacak çözüm odaklı yaklaşımı sergilerler. Bununla birlikte bu firmalar sadece web sitesi tasarımı hizmeti vermezler. Dijital pazarlama, e-ticaret, web yazılım ve kurumsal kimlik gibi dijital çalışmaları da bünyelerinde barındırırlar. Ayrıca her biri kendi alanında uzman personellere sahip bireyler aynı anda bu hizmetleri sağlarlar.

web-tasarım-ajansı

Türkiye’nin En İyi Web Tasarım Şirketleri Hangileridir?

Türkiye’nin en iyi web tasarım firmalarını bulmak için markalar çeşitli araştırmalar yapar. Şirket seçimi konusunda kararsız kalan kişilerin bu noktada bilmesi gereken bazı faktörler vardır. Kaliteli bir hizmet sağlama noktasında en iyi web tasarım firmaları etik kurallara göre hareket etmelidir. Bununla birlikte müşterilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamalı ve çözüm üretmelidir. Çözüm üreten ve yapıcı olan bu firmalar hem kurumsallık hem de kalite açısından ön planda yer alır. Buradaki temel amaç; web sitesinin doğru bir tasarımla buluşması ve iyi bir şekilde anlatılmasıdır.

En iyi web tasarım İstanbul firmaları gibi metropol şehirlerde fazladır. Bunlardan biri de web tasarımcı firmasıdır. Buradaki firmalar, web sitelerinin ihtiyaçlarına uygun planlama yapar ve proje aşamalarını gerçekleştirir. Müşteri kitlelerini de planlamaya katan firmalar web sitesi için yapılacak tasarımda temeli sağlam tutar. Bir markanın veya bireyin web sitesi imajı ilk görülen şeylerden biridir. Bu durumda doğru bir içerik ve görsel planının hazırlanması şarttır. 

Alanında uzman bireylerden web sitesi için destek almak sitenin kurumsallığını oluşturan bir detaydır. Çünkü SEO ve Google iç içedir. Bu konularda bilgi sahibi olan firmalar, web sitesinde bilgilerini kullanarak tasarım sürecini geliştirir. Bununla birlikte sitenin arama motorları ile uyumlu bir şekilde hazırlanarak sunulması gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Web sitesini kim yapar?

Web sitesini; web tasarım adı altında alanında uzman web tasarımcılar yapar. Bu tasarım sürecini gerçekleştiren tasarımcılar, oluşturulan sitenin arama motorlarında görünmesini ve erişilmesini sağlar. Bu noktada tasarım konusundan sonra en iyi web tasarım sitelerine kullanıcıların ulaşması hedeflenir.

Web tasarımının amacı nedir?

Bir web sitesi için yapılacak tasarımın ana amacı kişilerin web sitelerine kolay bir şekilde erişimlerini sağlamaktır. Tasarım fikirlerinde bilindiği üzere estetik çizgiler ve ilkeler önemlidir. Oluşan bu tasarımın yazılıma dönüşmesi ise uygulamanın temelini gösterir. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla aktif olan web sitesine kişiler, internet üzerinden rahatlıkla erişebilirler

Web sitesi yapan kişilere ne denir?

Web sitesi, web tasarım uzmanlarının direkt ilgilendiği bir alandır. Bu kişiler; bir markaya veya firmaya ait olan bir web sitesinin kişiler tarafından kullanılmasını sağlar. Bununla birlikte sitenin devamlılığını da sürdürmek işlerinden biridir. Tasarımcılar web sitelerini internet tarayıcılarının görebileceği bir şekilde özel olarak tasarlar.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar