En İyi Web Tasarım Siteleri

Dijitalleşen çağda artık hemen hemen herkes hem iş dünyasındaki kurumsal web sitelerinde hem de kişisel web sitelerinde özenli ve kaliteli tasarımlar ister. Özellikle bir e-ticaret sitesine ya da markaya sahipseniz, web siteniz çok daha önemli bir hale gelmektedir. Kurumsal web sitelerinden şahsi kullanımlı olanlara kadar maksimum oranda etkileşin almak için, en iyi web tasarım sitelerine sahip olmak sizi ön plana çıkaracaktır.

Günümüzde kullanıcılar içerik kadar web sitenizin tasarımına da dikkat etmektedir. Bu web sitesi tasarımının özenle hazırlanmış olması gerekir. Organik trafiğinizi arttırmanın en iyi yöntemlerinden biri de tasarım açısından kullanıcılara kolaylık ve estetik sunan web sitelerine sahip olmaktır.

Peki, web sitenizi nasıl bir firmaya tasarlatmalısınız? En iyi web tasarım siteleri nasıl olur? Sizin için en iyi web tasarım firmaları hangileridir? Yazımızın devamında bu soruların tamamına cevap vereceğiz.

En İyi Web Tasarım Siteleri Yapan Firmalar Hangileridir?

Türkiye’de onlarca hatta yüzlerce web sitesi yapan firma vardır. Web sitesi yapan firmalar beklentilerinizi anlayarak, yenilikçi çözümler getirmelidir. Maalesef her firmanın bu koşulları sağladığını söylemek oldukça zordur. Sayısız düzeyde web tasarımı firma olmasına karşın, öncelikle bu firmaların çoğunun bir ekibi yoktur. Web tasarımı birçok farklı alan ve işlem konusunda uzmanlık ister. Tüm bu alanlarda uzmanlaşmak oldukça zordur. Bu sebeple web tasarımı tam bir ekip işidir. Ekibin her üyesinin kendi alanında uzman olması ve web tasarımın farklı bakış açılarıyla donatılması gerekir.

En iyi web sitesi kurma gibi bir iş, oldukça zahmetli bir süreci ifade eder. Burada en iyi kavramı da kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple sizin için en iyi firma, beklentilerinizi en iyi anlayan, taleplerinize uygun işler ortaya koyan, esnek çözüm sahibi, dinamik ve deneyimli bir kadroya sahip olan ajanslar olacaktır. Burada hangi firmayı seçtiğiniz en önemli konu haline gelir. Web tasarımı firması seçerken; ekibe, deneyimi, daha önce yaptığı işlere bakabilirsiniz. Bunun yanı sıra en önemli değerlerden biri de, farklı alanlarda yaptıkları işlerdir. Birden çok alanda hizmet veren firmalar, hem sizin web siteniz için avantaj sağlayacaktır hem de bu durum iş yapma kapasitesinin yüksek olduğunu gösterir.

Bunlarla en iyi web sitesi yapan firmalar konusunda bazı tavsiyeler verilebilir. Bunlardan ilki Web Tasarımcı’dır. Web-tasarimci.com adresinden ulaşabileceğiniz firma, hem birçok web tasarım paketine sahiptir hem de dilerseniz kendinize özel tasarımlar yaptırabilirsiniz. Web tasarımının yanı sıra birçok farklı hizmeti de bulunan firma, tüm sektörlere web sitesi tasarlayabilir. Önereceğimiz bir diğer firma ise, Biltek Tasarım’dır. Biltektasarim.com adresinden ulaşabileceğiniz firma, web’te karşılaşabileceğiniz bütün sorunlara çözüm üretebilme kapasitesi bulunan, tecrübeli bir ekibe sahip ajanslardan biridir. Son olarak ödüllü projeleriyle dikkat çeken Mediaclick, daha önce çalıştığı kurumsal firmalar ile dikkat çeker. Küresel çaptaki onlarca firma ile çalışan Mediaclick projenizi hayata geçirmek konusunda oldukça özenli bir çalışma yürütecektir.

en iyi web tasarım siteleri

En İyi Web Tasarım Siteleri Hakkında 5 Özellik

Web sitenizi daha iyi ve kullanışlı olduğunu gösteren farklı özellikler vardır. Bu özellikler kurumsal ve şahsi web siteleri için bazı ufak tefek değişiklikler gösterse de genellikle benzer unsurlara sahiptirler. 

En iyi web tasarım siteleri konusunda bilgi verdiğimize göre, şimdide bir tasarım sitesini diğerlerinden ayıran temel beş özelliğe geçebiliriz. Bu özellikleri şu şekilde ifade etmek mümkündür;

  • En iyi web tasarım siteleri müşterisinin ihtiyacına göre uygun web site çözümleri yaparlar.
  • Müşteri memnuniyeti adına kaliteli çalışmaları, profesyonel bir ekip ile yürütürler.
  • Web tasarım hizmetinin yanı sıra birçok farklı hizmet sunarlar. Bu hizmetler domain, hosting, yazılım, SEO gibi aynı zaman dijital pazarlama alanına yöneliktir.
  • Farklı sektörlerde yaptıkları çalışmalarla çeşitli proje deneyimlerine sahiptirler. En iyi web sitesi yapan ajanslar genellikle geniş bir portfolyoya sahiptir.
  • Verilen hizmet sonrasında teknik destek sunarak, müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarır ve tasarladıkları web sitelerinin daima en iyi kalmasını sağlarlar.

web-tasarım-sitelerinin-5-özelliği

En İyi Web Tasarım Siteler Hakkında Detaylar

En iyi web tasarım siteleri birçok farklı özelliği bir arada toplamalıdır. Yukarıda verilen beş ana temelin yanı sıra, bir web tasarım sitesi birçok detaya sahip olmalıdır. Bu detaylar ne kadar çok artarsa, web sitenizin başarısı da o denli artacaktır.

Bu detaylardan biri tasarlanan web sitesinin kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarmasıdır. Web sitesinin mesajı açık ve net olarak kullanıcıya iletilebilmelidir. Bu her sektör için farklı bir tasarım ihtiyacı doğurur. Her sektörün farklı bir hedef kitlesi ve bu kitlenin de farklı beklentileri vardır. Web tasarım siteleri bu beklentiye uygun olarak işler çıkarmalıdır. 

Kullanıcı deneyimini yüksek seviyelere çıkarmak isteyen bir web sitesi, dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırmalıdır. Alanında uzman bir ekip ile çalışmak bunu kolaylıkla sağlayacaktır. Deneyimli ve uzman bir web tasarımcı, ekip, web sitenizi tasarlarken bu tip detaylara özen gösterecektir. 

Bunun yanı sıra hem web tasarım hizmeti öncesinde hem de sonrasında iyi bir danışmanlık hizmeti vermelidir. Bu önemli detaylardan biridir. Aynı zamanda bakım çalışmaları yapan bir firma seçimi gelecekte yaşayabileceğiniz sorunları asgari seviyelere indirecektir. 

Seçeceğiniz firmanın ödüllü tasarımları ve daha önceli projeleri de önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra firmanın esnek çözümler ve farklı bir bakış açısı getirmesi de diğer önemli detaylar arasında yer alır.

web-tasarım-hizmetleri

En İyi Web Tasarım Sitesi Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

En iyi web tasarım sitesine sahip olmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken iyi bir web tasarım ajansı bulmaktır. En iyi web tasarım siteleri için birçok özelliği bünyesinde barındıran firmalar, size birçok alanda kaliteli hizmet verecektir.

Bu firmaların hazır paketlerinden birini tercih edebileceğiniz gibi özel bir tasarım da isteyebilirsiniz. Özel tasarım taleplerinizde, beklenti ve taleplerinizi açık olarak iletmeniz gerekir. Birçok sektöre web tasarım hazırlamış bir firma, sizin için farklı çözümler sunacaktır. Bu çözüm önerilerini dikkatle dinlemeli ve en uygunun ne olduğuna karar vermelisiniz. Etkileyici web sitesi görsel açıdan başarılı olandır. Bu sebeple görsel açıdan ne istediğinize karar vermeli ve bu doğrultuda uzman grafik tasarımcıları olan bir firmayı tercih etmelisiniz.

Web tasarım sitesi PR çalışmalarınız açısından son derece önemlidir. İyi bir web sitesi, birçok karmaşık süreci içerir. Bu süreçler uzmanları tarafından yürütülmelidir. Basit bir site tasarımı hem itibar yönetiminize hem de işlerinize zarar verecektir. Bu sebeple en iyi web tasarım siteleri ulaşmak için, en iyi firmalarla çalışmalısınız.

Dünyada En Çok Tıklanan Web Tasarım Siteleri Hangileridir?

Dijital dünyanın çok yaygınlaşmasıyla birlikte web sitelerinin tıklamaları da her geçen gün artmaktadır. Günümüzde dünya üzerinde milyonlarca web sitesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları öylesi büyük çaplara ulaşmıştır ki, bütçeleri bazı ülkelerin yıllık gelirlerini dahi aşmıştır.

Dünyada en çok tıklanan siteler bazı ortak özelliklere sahiptir. Bunlardan başlıcası çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasıdır. Bunun yanı sıra bu siteler oldukça basit tasarımlara sahiptir. Bir web sitesi hedef kitlesi doğrultusunda hareket etmelidir. Hedef kitlesi genişledikçe, buna uygun tasarımlar ortaya konmalıdır. Dünyanın en iyi siteleri genellikle bu temel üzerinden hareket ederler.

Dünyada en çok tıklanan web siteleri ise; TikTok, Google, Facebook, Microsoft, Apple, Amazon, Netflix, Youtube, Twitter ve WhatsApp şeklinde uzayıp giden bir listeye sahiptir. 

en-çok-tıklanan-siteler

Tasarım Ödüllü Web Siteleri Örnekleri

Dünyada web sitelere ilişkin birçok farklı ödül dağıtılmaktadır. Tasarım ödülleri ise özellikle önemli bir yerde durmaktadır. Bir web sitesinin tasarım ödüllü olması, zaten başarılı olan organik trafiğini çok daha arttıracaktır.

Birçok farklı sektördeki web sitesi tasarım ödülü alabilir. En iyi web sitesi tasarımları genellikle soft, basit, anlaşılır ve yaratıcı özelliklere sahiptir. Web sitesi trendleri her sene farklılık gösterebilir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte web sitelerine yapabileceğiniz işlemlerde her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple çok farklı özelliklere ve tasarımlara sahip web siteleri her geçen gün daha fazla artmaktadır. Tasarım ödüllü en iyi web tasarım siteleri açısından bazı örnekler şu şekildedir;

  • QED Group
  • Vangarde Music 
  • Anakin Design Studio 
  • Kaspersky
  • SBS The Boat

kaspersky

En İyi Web Tasarım Sitesi Oluşturucuları

Bir web tasarım sitesi oluşturmak istiyorsanız bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Web tasarım trendlerini takip ederek, istediğiniz bir siteyi tasarlayabilirsiniz. Bu size kendi hayalinizdeki gibi web sitesi yapma imkânı tanır. Üstelik bu oluşturucuların birçoğu oldukça basit arayüzlere sahiptir. Bu sayede basit birkaç adımla web sitenizi hemen oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte bu oluşturucular özellikle kurumsal web sitesi yaratmak konusunda oldukça başarısız sonuçlar verecektir. Bu oluşturucular daha çok blog gibi kişisel kullanımlar için uygundur. İyi ve başarılı bir web sitesi tasarımı arıyorsanız, bunu ancak uzmanların bir araya geldiği firmalarda bulabilirsiniz. Oluşturucularda bulunan tasarımlar genellikle çok basit işlerdir. Kullanıcılarınızı bu tasarımlarla memnun etmeniz neredeyse olanaksızdır. Bunun yanı sıra estetik ve kullanıcı deneyimi açısından zayıf olmaları yeni ziyaretçiler kazanmanıza da engel olacaktır. Bu oluşturucular ile tasarlanan web siteleri oldukça kısıtlı imkânlara sahiptir. Bununla birlikte ciddi zaman ve emek süreçleri gerektirirler.

Buna karşın kişisel bir blog sitesi kurmak adına bu oluşturucular kullanılabilir. Bu oluşturucuların ücretsiz seçenekleri oldukça zayıftır. Burada oluşturduğunuz web siteleri için de her yıl belirli bir ücret ödemek zorunda olduğunuzu ve tüm bakım masraflarının tarafınızca karşılanacağını bilmeniz gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Web Tasarım Trendleri Nelerdir?

Web sitenizin tasarımı son derece önemlidir. Trendlere uygun bir web sitesi sizi ön plana çıkaracaktır. Genel olarak trendler; temiz tasarımlar, simetrik düzenler, toprak tonları, ince yazı tipleri, gerçek kişilerin görselleri, sürreal kombinasyonlar, 3D hareketli ögeler, buzlu cam etkisi, şaşırtıcı etkileşimler ve kafes degradeler şeklindedir. Bu tendlerin her yıl değişebileceğini unutmamalısınız.

Etkileyici Web Tasarım Sitesi Nasıl Hazırlanır?

Etkileyici bir web tasarım sitesi, hedef odaklı olarak tasarlanmalıdır. Bunun yanı sıra mobil için de özel olarak tasarlanmış olması gerekir. Orijinal ve özgün görseller ile uyumlu renk seçimleri etkileyicilik açısından son derece önemlidir. Bunun yanı sıra seçtiğiniz fontlar ve web sitesindeki her bir parçanın nerede olacağı da etkileyiciliği belirleyen diğer faktörlerdir.

Web Siteleri Nelerdir?

Web siteleri, internet dünyasındaki adresiniz gibidir. Kullanıcılar bu adreslere gelerek, sizi ziyaret ederler. Kurumsal firmalar açısından web siteleri son derece önemlidir. Ürün ve hizmet satışı noktasında web sitesi olmayan bir firma düşünülemez. Bununla birlikte kişisel amaçlarla da web sitesi açılabilir. Burada her türlü içerik oluşturmanız ve insanların kolayca bulmasını sağlamanız mümkündür.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar