Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Web sitesi kurmak kadar tanıtmak da önemlidir. İnternet ortamında her sektörden web siteleri yer almaktadır. Bu durum da ister istemez bir rekabet ortamını beraberinde getirecektir. Site tanıtımı hususunda bu yolların her birinden fayda görebilmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da site sahiplerinin rekabet ortamı içerisinde site tanıt işlemlerini uygulamaları da son derecede önemlidir. Web siteni tanıt konusunda kendi başlarına olabileceği gibi profesyonel destek alarak da sonuç elde etmeleri muhtemeldir. Bu süreç içerisinde farklı yöntemleri izlemeleri durumu da istenen sonuçları yaratma hususunda idealdir.

Web sitelerine dair tüm bu işlemler sayesinde yükselişe geçmek mümkündür. Site tanıtımı nasıl yapılır hususunda da herkesin beklentilerine yakın bir halde sonuç almaları söz konusudur. Site tanıtma konusunda tamamen aradıklarını bulacaklardır. Site tanıtımları her zaman belirli ölçütlerde gerçekleştirilebilecek ve kullanıcıların arzu ettikleri sonuçlara ulaşmalarında yeterli bir yapıda olacaktır. Site tanıtma yollarından her biri bu yüzden tercih edilecek yapıda bulunmaktadır. Kısacası site açmak ile tüm işler bitmemektedir. Sonra tanıtımına başlanmalıdır.

site tanitimiSite Tanıtım Videosu Hazırlama ve Yayınlama

Sitede var olan işleyiş görsellerle de ortaya konulabilir. Bunun için video hazırlamada ürün ya da hizmetin etkili bir biçimde müşterilerin odağına yerleştirmek gerekebilir. Site tanıtım videosu hazırlama hususunda firmaların amaçlarını belirlemelerinde ve mesajlarını da bu doğrultuda hazırlamalarında büyük bir fayda vardır. Sonrasında da şirketlerin tanıtım videosu için etkin bir süreç içerisine girmeleri gerekmektedir. Animasyon ya da video çekimi gibi süreçlerin içerisine girmeleri oldukça önemlidir. 3 en iyi web tasarım firması ile iletişime geçerek sitenizin tanıtım videosunu hazırlayabilirsiniz.

Firmaların site tanıtım videosu konusunda dikkat etmeleri gereken ana kriterler görüntü kalitesi, video uzunluğu ve ses durumu olarak adlandırılmaktadır. Siteyi tanıtacak olan bu videoların 30 ile 60 saniye aralığında olması ve hareketli görüntüleri barındırması daha idealdir. Öte yandan bu videoların mobil uyumlu olması ve farklı platformlarda yayınlanması adına değişik ölçülerde bulunması gerektiği de unutulmamalıdır. Genel olarak 16:9 formatında olan bu videoların bu şekilde ölçülendirilmesi de tavsiye edilen bir konudur.

google site tanıtımSite Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Web sitesinde yer alan ürün ya da hizmetlerin tanıtılması hususunda tanıtım yazıları etkin bir yerde bulunmaktadır. Genel olarak arama motorunda daha da yukarılara çıkmak amacıyla bu yol izlenebilir. Öte yandan site tanıtım yazısı örneği ile beraber kullanıcıların ürün hakkında daha da detaylı bilgilere ulaşmaları mümkün olacaktır. Web sitesi arama hususunda da tanıtım yazıları devreye girecek ve etkisini bu konumda gösterecek yapıda bulunacaktır. Her bir müşterinin ilgisini çeken tanıtım yazılarının ortaya çıkması adına bazı kriterler ele alınmalıdır. Arama yapın web sitesi girin işlemini uygulayan her bir kullanıcının bu firmaya daha rahat ulaşmaları durumu ortaya çıkacaktır.

Tanıtım yazısı yazarken ve Google sites içerisinde daha da fazla öne çıkmak amaçlanmaktadır. Bunun için bazı kriterler esas alınması gereken hususlar arasında da bulunmaktadır.

 • Yazılacak olan tanıtım yazısı tamamen özgün olmalıdır.
 • Metinler doğal ve bilgi odaklı olmasıyla beraber ürün ya da hizmetlerin doğru bir biçimde sunulması gerekmektedir.
 • Metinde imla kurallarına dikkat edilmeli ve okunabilirlik derecesi yüksek tutulmalıdır.
 • Metin içerisinde beşten fazla link çıkışı yapılmamalıdır.
 • Tanıtım yazıları en fazla 150 kelime olmalıdır.

google reklam tanıtımıSite Tanıtım Yapan Siteler

Site tanıtımı konusunda farklı platformlardan destek alınabilir. Forum siteleri, basın bültenleri, sosyal medya gibi platformlardan bu şekilde yararlanmak mümkün olacaktır. Site tanıtımı yapan siteler konusunda forumlara yönelme halinde konu açarak bu yönde destek alınabilir. Sözlüklerde de herhangi bir hashtag ile entry girişi esnasında sitenin linkini paylaşarak bu yolda ilerlemek mümkün olmaktadır.

Site tanıtımı hususunda bu yazıların her zaman işlevi olacaktır. Uzun zaman boyunca bu platformlarda olacağından ötürü sitelerin yükselişine her zaman katkı verecek türde bulunacaktır. Kullanıcıların bu işlemleri gerçekleştirmeleri esnasında add URL yöntemini kullanarak harekete geçmeleri gerekmektedir. Anahtar kelimelerinde linklerini bulundurmaları ya da direkt olarak bu linkleri paylaşmaları da önemlidir. Google site tanıtım işlemleri bu denli kolay bir biçimde gerçekleşecek ve kısa sürede siteye fayda sağlamaya başlayacaktır. Tanıtılacak olan sitenin kısa bir zaman diliminde yükselmeye başladığı görülebilecektir.

Google Site Tanıtımı ve Site Ekleme

Sitelerin yükselişe geçmesi ve daha fazla ziyaretçi almasının temel yollarından bir tanesi de arama motorlarıdır. Google en fazla tercih edilen arama motoru olduğundan ötürü web sitesi sahipleri var olan platformlarını bu şekilde göstermeleri gerekmektedir. Google kayıt evresinde manuel olarak hareket etmek gerekmektedir. Böylelikle daha kolay yoldan sonuçlar alabilmek de söz konusu olacaktır.

Google kayıt işlemleri için ilk aşamada Google Search Console uygulamasına gitmek gerekiyor. Buraya web sitesi linkini girdikten sonra da “Mülk Ekle” işlemini gerçekleştirmek yeterli olacaktır. Bu süreci gerçekleştirdikten sonraki zaman zarfında doğrulama işlemleri gerçekleştirilmesiyle beraber bu işlemlerin bütünüyle tamamlanması durumu da ortaya çıkacaktır.

yahoo bing site eklemeYahoo ve Bing Site Ekleme Nasıl Yapılır?

Yahoo ve Bing arama motorlarına site ekleme işlemleri Google’da olduğu gibi gerçekleştirilebilir. Tek bir hareketle Yahoo ile Bing arama motorlarına bu işlemi gerçekleştirmek söz konusudur. Bu işlemleri gerçekleştirmek için Bing web sitesine giriş yapılmalı ve Outlook hesabı olması gerekmektedir. Bu esnada site şeması istenecek ve link girişiyle beraber bu sürecin tamamlanması durumu da gerçekleşebilecektir.

Ekleme işlemleri sonrasında doğrulama sürecine de girilecektir. Bu yüzden Yahoo site ekleme hususunda doğru bilgilerin girilmesi de son derecede önemlidir. Doğrulama işlemlerini gerçekleştirdikten sonraki zaman zarfında da tüm işlemlerin tamamlanması oldukça kolay bir halde gerçekleşebilecektir.

Dünya genelinde fazlasıyla kullanılan bu arama motorlarına web sitesini kaydetmek son derecede kolay olacaktır. SEO çalışmaları için önemli bir yer tutan bu kayıt işlemleri sonrasında da ziyaretçi sayısının giderek yükselişe geçmesi gibi bir durum da ortaya çıkacaktır.

Web Sitesi İndexleme Nasıl Yapılır?

Web sitesinin arama motorları tarafından fark edilmesi adına farklı yöntemler kullanılabilir. Web sitesi indexleme konusunda başvurulan yöntemler, rakiplerin arasına hızlı bir biçimde girebilmeyi sağlamaktadır. Bu yöntemler arasında;

 • Web sitesinin haritasını meydana getirmek
 • Google webmaster prodüksiyonu içerisine site haritasını dahil etmek
 • Google Analytics kullanmak
 • Web sitesinin adresini arama motorlarına kayıt etmek.
 • Google index site içeriklerini paylaşmak
 • Google index öğelerini sosyal medya mecralarında kullanmak.

Bu yöntemler genel olarak revaçta bir konumda yer alıyor. Aynı zamanda da içeriklerin kaliteli ve özgün olması konusunda da durulması önemli bir konumda kendini gösteriyor. Google index üzerine manuel olarak sayfaları dahil etmek de bu yöntemler arasında kendini gösteriyor. Google Search Console kullanarak, sitenin daha da aktif bir yükselişin içinde olması da ele alınıyor.

Google tarafından index almak için basit yollar da öne çıkıyor.

 • Site haritası
 • Pingleme
 • Sitenin güncellik durumu
 • Site hızını optimize etme
 • Düzenli içerik girişinde bulunma
 • Sitenin mobil uyumlu olması
 • Anahtar kelimelerin düşük rekabette seçimi
 • SEO uyumlu linkler
 • H etiketleri
 • Meta açıklamaları
 • Görsellerde alt metin düzenlemeleri
 • Backlink
 • Sosyal medya adaptasyonu
 • Görsel SEO

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar