Kurumsal Web Tasarımı ve Site Tasarım Fiyatları

Teknoloji aldı başını gidiyor. Her geçen gün yeni bir kavram insanların karşısına çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de giderek çok daha önemli bir hale gelen  web tasarım siteleri olgusudur. Web tasarımları da kendi içinde alt başlıklara ayrılır. Bunlardan bir tanesi de kurumsal web sitesi olgusudur. Bu yazıda da bu konuda en ince ayrıntısına kadar kişilerin kafasında en ufak bir soru işareti kalmayacak bir biçimde detaylı olarak bilgiler verilecektir.

Web Tasarım Hizmetleri

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Adım adım giderek kurumsal web sitesi nedir sorusunun yanıtını öncelikli olarak vermek gerekir. Kurumsal site tasarım özel olarak hazırlanan web tasarımlarıdır. Tamamen şirketlere, firmalara özel olarak hazırlanan web tasarımlardır. Yani firmanın hizmet verdiği sektör ne olursa olsun yani bir diğer ifade ediş biçimi ile ister hizmet sektöründe çalışsın, ister üretim yapsın ya da her iki alanda da çalışsın firmaya özel olarak hazırlanan web siteleridir. Bu sitelerde firma ile ilgili tüm bilgiler yer alır. Bunlar içinde firmanın iletişim bilgileri, hizmet ve/veya üretim alanları, firma hakkında bilgiler gibi şeyler yazılı ve görsel olarak yer alır.  Kapsam çok geniş olmasına rağmen kısaca  kurumsal web tasarım hizmetleri nedir sorusuna verilebilecek olan yanıt bu biçimdedir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır? 

Kurumsal web tasarım nasıl olmalı diye merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Üstte verilen bu bilgiden sonra şimdi de artık  kurumsal web sitesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermek gerekir ise o noktada da şu şekilde bir açıklama yapmak net bir biçimde mümkündür. Kurumsal web tasarımı örnekleri incelendiğinde de görüleceği gibi tamamen firmaya özel olan tasarımlardır. Anlaşılır bir yapıları vardır. Tamamen profesyonel bir biçimde hazırlanmışlardır. Hedef kitleye uygun olarak hazırlanırlar. Yapılan işi öne çıkaran sitelerdir.  Firmayı siteye giren kişilere son derece doğru bir biçimde aktarır. Herhangi bir sorun sıkıntı yaşanmaz. Müşteriler kurumsal site tasarımlarında aradıkları tüm bilgilere kolayca ulaşılır. Tüm bilgiler özgün ve firmanın hizmet alakalıdır. Son derece sağlam bir alt yapısı vardır.  Kısaca firma web sitesi nasıl olmalı sorusuna verilebilecek olan yanıt bu biçimdedir. Elbette doğru bir yazılım ile web tasarımı hazırlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra özellikle kurumsal olan web tasarımlarda dikkat dağıtan hiçbir unsur yer almamalıdır. Renk ve mizanpaj konusuna dikkat edilerek her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmış olmalıdır. Mutlaka sitenin her yerinde kurumun iletişim bilgileri yer almalıdır. Kurumsal web tasarımı kafa karışıklığına hiçbir biçimde yol açmamalı ve verilmek istenen mesaj net bir biçimde verilmelidir. Kurumsal site sahipleri yurt dışında ihraç yapıyor ise dil seçenekleri de olmalıdır. Tasarım siteye giren kişilerde merak uyandırmalı ve sitede daha çok kalmasını sağlamalıdır. Bunun için ise SEO kurallarına uygun bir tasarım yapılması son derece önemlidir.

Profesyonel Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Ajansı Ne Yapar?

Şimdi de web tasarımcısı ne iş yapar sorusunun yanıtını da bu aşamada vermek gerekir ise web tasarımı yaptırılan firmanın görünürlüğünü artırır. Bilinirliğini artırır. Bu noktada şunu da ifade etmek gerekir ki herkesin son derece iyi bildiği web tasarımı olmadan günümüzde var olabilmek mümkün değildir. İyi bir web sitesinin ise açamayacağı kapı ise hiçbir biçimde mevcut değildir. Günümüzde değişen dünya düzeni içinde birçok iş internet üzerinden yapıldığı için web tasarım olmadan firmaların ilerlemesi, ayakta kalması, rekabet edebilmesi hiçbir biçimde olası değildir. İşte tam da bu işleri yapabilmek için alanında uzman bir profesyonel web tasarım ajans ile çalışılması gerekir. Kurumsal olan web tasarım ajansları web tasarım alanında uzman ve deneyimli eğitimli olan kadrolar ile çalışırlar.  Analitik yaklaşım ile her firmaya özel, firmanın hedeflerini beklentilerini bilerek ona uygun bir biçimde hareket ederler. Değişik firmalara etik değerlere sadık kalarak özel web tasarımları yaparlar. Burada diğer web tasarım firmalarından farklı olarak web tasarımı yapılmadan öncesinde çok ciddi bir biçimde fizibilite çalışması yapar ve çözüm odaklı yaklaşım sergilerler.  En ufak bir hataya vermeden dünya normlarında kurumsal web tasarımı yaparlar. 

Bu noktada sonuç olarak şunu net bir biçimde ifade etmek gerekir ki kurumsal web tasarım ajansları dünya normlarında çalışan firmalardır. Buna uygun doğru bir ekip ile çalışırlar. Kurumsal web tasarım ajanslarının önemi veçalışma biçimi hakkında da bilgi vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir: Müşterilerden kendilerine böylesi bir istem geldiği zaman müşterilerden en ince ayrıntısına kadar bilgiler alınır. Akabinde müşteriye sunulmak üzere bir taslak hazırlanır. Bu taslak müşteriye sunulur. Müşterinin onayı alındıktan sonra ilgili arkadaş ya da ekip tarafından süreç başlar. Web tasarım hazırlandıktan sonra müşteriye temrine uygun olarak teslim edilir.

Web Tasarım Firmaları

Profesyonel Web Tasarım ve Kurumsal Web Tasarım Farkı Var Mıdır?

Profesyonel web tasarım ve kurumsal web tasarım arasında şöyle bir fark vardır. Yapılan tüm web tasarımları profesyonel bir biçimde yapılmalıdır. Burada aslında şu sorunun yanıtı da verilmiş olur: Etkili web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır sorusunun yanıtı da tam da buradadır. Eğer profesyonel web tasarım yapılır ise o zaman ister kurumsal bazlı yapılsın, ister daha özel bir çalışma yapılsın sorun sıkıntı olmayan bir tasarım olacaktır. Dolayısı ile iki kavram birbiri ile tamamen bağlantılıdır. İşin temelinde profesyonellik bu işin olmazsa olmaz olan argümanıdır. Profesyonel web tasarımları alanında uzman ve deneyimli, eğitim almış müşteri odaklı yaklaşımlar sergileyen kişiler tarafından gerçekleştirilir. Kısaca bu alanda söylenebilecek olanlar bu şekildedir.

Web Tasarım Ajans Kurumsal Web Tasarımı Yapar Mı?

Kurumsal site tasarım firmaları elbette adından da net bir biçimde anlaşılacağı gibi kurumsal olarak web tasarımı yaparlar. Üstte yer alan sorunun yanıtını vermek gerekir ise elbette web tasarım ajansları kurumsal web tasarımı da yapar. Bu durum tamamen firmanın yetkinliği ve hedef kitle belirlemesi ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Elbette web tasarım ajansları içinde kurumsal web tasarımı yapmayan firmalar da yok değildir. Bu durum tamamen firmanın kendi tercihi olan bir durumdur. Ülkemizde her iki biçimde de çalışan firmalar mevcuttur. Her firmanın kendi değerleri olduğu için firma seçiminde  tercihler de buna göre yapılmalıdır. 

Kurumsal Web Sitesi Yapan Firmalar

Web Tasarım Hizmetleri Neleri Kapsar?

Web tasarım hizmetleri  kapsamı aşağıda ifade edildiği biçimdedir:

  • Alan adı adımı Domain register olarak geçen bu adım sürecin ilk adımı olup bu aşamada web tasarımının ismi alınarak kaydı gerçekleştirilir.
  • Hosting ( Web Barındırma Alanı ) ve Sunucu adımında tasarımın konacağı yer satın alınır ve alan adı buraya yerleştirilir .
  • Arayüz Tasarımı & Kodlama ve Giydirme İşlemi adımı ki en majör olan adımdır. Bu adımda firmanın tasarımı gerçekleştirilir,  burada en uygun olan web yazılım  kullanılarak bu işlem gerçekleştirilir.
  • SEO Optimizasyonu ve Teknik Alt Yapısı: Genellikle opsiyonel  olan bir seçenektir. İstenirse özel olarak firma için gerçekleştirilir.  Firmalar böylesi bir hizmeti alırken sonuç odaklı düşünerek mutlaka seo optimizasyonu yapan web tasarım ajansları ile çalışmaya özen göstermelidir.
  • Yedekleme ve bakım hizmeti bu alanda verilmesi gereken standart bir hizmettir. Yapılan web tasarımının düzenli olarak yedeklenmesi ve bakımının yapılması işidir.
  • Mail hizmeti yine web tasarım hizmetleri içerisinde olan bir hizmettir. Tasarım içinde yer alan mail işlerinin yapıldığı adımdır.
  • Teknik destek hizmeti de bu firmalar tarafından hazırlanan web tasarımında ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Yapılan web tasarımında çökme vb. sorun olduğu zaman giderilmesi adımıdır.
  • Kurumsal web tasarım danışmanlık  ( bu durum kimi firmalarda opsiyoneldir) hizmeti genel anlamda uzun vadeli olarak yapılan danışmanlık işidir. Ayrı bir fiyatlandırması vardır. Bu danışmanlık türünde genel anlamda bilişim alanında danışmanlık verilir.

Kurumsal Web Tasarım

 Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Değişir?

Fiyat olarak ele alındığında kurumsal site tasarım ne kadar bir fiyata mal olur sorusuna baştan net bir rakam verilebilmesi hiçbir biçimde mümkün değildir. Yapılacak olan web tasarım özellikleri açısından firmadan firmaya göre değişeceği için özelliklerine göre web tasarım fiyatları değişir. Dil olması, çok sayıda sayfa olması, ekstra istemler olması gibi her bir parametre fiyatları etkileyen temel faktörler arasında yer alır. Bunun dışında her bir web tasarım firmasının kendince bir fiyat politikası vardır. Buna göre de rakamlar değişiklik gösterir. Kısacası web tasarım fiyat listesi net olarak bulunmamaktadır, web sitesi fiyat tutarı tamamen isteğinize göre değişmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal web sitesi nedir?

Kurumsal web tasarım nedir sorusuna verilebilecek olan en temel yanıt şirketler için hazırlanan web tasarımıdır Kurumsal web tasarım tamamen profesyonel bir biçimde hazırlanan bir tasarımdır Alanında uzman kişiler tarafından hiçbir biçimde amatör olmadan kurumsal web tasarım ajansı tarafından alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile hazırlanır.

Kurumsal web sitesi tasarımı nasıl olmalı?

Kurumsal web tasarımı hiçbir biçimde kitsch bir görünüm vermemelidir. Kurumsal web tasarım SEO kurallarına uygun bir biçimde olmalıdır Kurumsal olan kurumsal web tasarım nasıl olmalı noktasında verilebilecek olan bir diğer cevap ise elbette hedef kitlesine uygun bir biçimde olması gerektiğidir.

Web tasarımının amacı nedir?

Yapılan web tasarımının en temel amacı web tasarımı yapılan firmanın bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmaktır Elbette firmanın satışlarının artmasına katkı sunmaktır. Bir diğer amacı ise firmanın dijital dünya düzeni içinde var olmasını ve farklı kitlelere ulaşmasını sağlamaktır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar