Satışları Artırmak için 3 Amazon FBA Listeleme Optimizasyonu

Bugün, rakiplerinizi yok etmek için Amazon FBA listelemede yapmanız gereken üç şeyden bahsedeceğiz. Ve inanın bana, üçüncüsünü kaçırmak istemeyeceksiniz. Amazon FBA’da satışlarınızı arttırmak istiyorsanız optimizasyonları yapmanız gerekmektedir. Deneyimli Amazon satıcılarının bile harika bir ürünle pazara girdiklerini, ancak listelemelerinin berbat olduğunu görüyorum. İşin kolayına kaçıyorlar. İlanlarını tasarlaması ve hazırlaması için bir profesyonele ödeme yapmıyorlar. Ve merak ediyorlar, ürünüm neden satılmıyor? Çünkü görselleriniz çok iyi değil. Size yardımcı olması için iyi ve kötü ilanlardan canlı örnekler verelim.

Ana Görsel Optimizasyonu

Amazon fba listeleme de ilk bakılacak yer ana görsel. Neye bakmanız gerektiğinin resmini çizin. Size göstermek istediğim ilk şey ana görsel. Bir müşterinin ürün listenizde göreceği ilk şey ana görseldir. Ve eğer bu ana görselin iyi olduğunu düşünmüyorlarsa, yani aradıkları şeyi tanımlamıyorsa, o zaman tıklamayacaklardır.amazon ana görsel

Ve eğer tıklamazlarsa, ürünü satın almayacaklardır. Dolayısıyla ana görsel, tüm listelemenizin açık ara en önemli parçasıdır. İşte burada, bar tabureleri satıyoruz. Ve çoğunlukla, bu ana görseller ne tür bir ürün olduğunu açıkça gösteriyor. Farklı boyutlar, farklı şekiller, farklı stiller var. Sadece profesyonel, temiz ve rakibinizden daha iyi olmasa da onun kadar iyi olduğundan emin olun. Eğer daha iyi ya da benzer olduğunu söyleyemiyorsanız, o zaman ilanınızı yeniden düzenlemeniz gerekir. Instagram ya da Facebook’ta bir anket düzenleyerek ana görselinizle rakiplerinizin ana görselini karşılaştırın ve insanlara hangisini daha çok beğendiklerini sorun. Onlara hangisinin kimin olduğunu söylemek zorunda değilsiniz. Ve eğer rakiplerinizin daha iyi olduğunu söylüyorlarsa, o zaman çizim tahtasına geri dönmeniz ve daha iyi bir ana görsel elde etmeniz gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu da profesyonel bir ürün fotoğrafçısı tutmaktır.amazon ürün fotoğrafı

Ben upwork’ü kullanmayı seviyorum. Oldukça ucuza bir ürün fotoğrafçısı tutabilirsiniz, belki tüm listenizi yapmak için 300 dolar. Ve buna değer. İşte ilk ve en büyük ipucu bu ana görsel. İyi bir ana görseliniz olduğunda ve müşteriler ona tıkladığında, hadi şuradakine tıklayalım. Müşteriye sizinkinin neden daha iyi olduğunu satmanız gerekir. Aralarından seçim yapabilecekleri binlerce seçenek var.
Neden sizinkini alsınlar? Neden size para vermeliler? Ana görselleriniz ve listelemeniz bunu net bir şekilde açıklamıyorsa, neden satış alamadığınızı merak etmeyin. Amazon satış arttırma için bu optimizasyonlar şarttır. İşte burada harika bir örnek var. Yani, ana görsel korkunç değil, ancak ikincil görsellere bakarsak, bu o kadar da harika değil. Mesela, bar taburesi neden bir kanepenin yanında duruyor? Sanırım masa standı gibi bir şey olabilir. Buraya geliyoruz ve bu hiç mantıklı değil. Bu yatağın yanında Photoshop yapılmış gibi görünüyor ve bazı dolapların yanında bazı güller ve bir gazete var. Bu hiç mantıklı değil. Bu taburenin yatak odasında ne işi var? Bu bana hiç mantıklı gelmiyor. Bu da pek iyi görünmüyor. O kadar da profesyonel olmadığı anlaşılıyor. Demek istediğim, bunu gösteriyor ve sonra bu benim kafamı daha çok karıştırıyor çünkü. Bu ahşap gerçekten koyu. Kahverengi. Ama yaşam tarzı resimlerinde sarı gibi görünüyor. Ben de “Tamam, bu o kadar da iyi değil.” dedim. Birisi bunu satın alabilir. Ve yepyeniler. Sadece 13 yorumu var, yani muhtemelen o kadar da iyi değiller. Bunun nedeni de görsellerinin o kadar iyi olmamasıdır. Şimdi bir rakibe bakalım ve ne durumda olduklarını görelim. Bu biraz farklı bir tarza sahip ama ana görselleri iyi görünüyor, temiz görünüyor ve diğerlerinden daha iyi görünüyor. Ve sonra yaşam tarzı görüntüleri, bu Photoshop yapılmış gibi görünmüyor ve eğer öyleyse, gerçekten iyi bir iş çıkarmışlar.Pek çok insanın ilanlarını Photoshop’lamayı sevdiğini biliyorum. Bunu yaparsanız, profesyonel göründüğünden emin olun. Bunun Photoshop’lu olduğunu açıkça göremezsiniz. Burada iki yaşam tarzı resmi var.
Boyutları, ön ve arka yüzleri ve infografikleri var. Bu çok önemli, rahat bir deneyim. Orada oturmak istememe neden oluyor. Rahat gibi görünüyor, dönüyor, ayak desteği var, kaymaz taban var.
Sağlam ve dayanıklı. Ve sonra çeşitli durumlar var, mutfak tezgahı, ev barı, kafe. Bu satıcı, ürünlerini neden satın almam gerektiğini göstermek için son derece iyi bir iş çıkardı. Siz de ilanınızda bunu yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Ve bunu şüphesiz, hey, sizinki rakiplerinizden daha iyi diyerek söyleyemiyorsanız, girişinizi yeniden tasarlamanız gerekir. Bu da dönüşümlere yardımcı olacak, insanların tıklamasını sağlayacaktır. İlana tıkladıklarında ise onları satacak olan şey görsellerdir. Ana görseller söz konusu olduğunda bahsetmek istediğim ikinci şey, bu çok yardımcı olacak küçük bir altın külçe.

Amazon İç yüzünü Anlama

Amazon fba listelemede başarılı olmak için iç yüzünü anlamaya çalışın. Helium on inceleme içgörüleri adlı bir araç kullanacağız. Ve bu İnceleme Öngörüleri, girişimizi nasıl tasarlamak istediğimizi bilmemize yardımcı olacak. Yalnızca görselleri değil, açıklamadaki madde işaretlerini de. Şimdi buraya gelelim ve İnceleme Analizleri aracını nasıl kullanacağınızı gösterelim. Çok sayıda yorumu olan ana rakibinizi bulacaksınız. Ve oradan, onların listesine tıklayacaksınız.
Sonra da gelip Chrome uzantısına tıklayacaksınız. Oradan da Review Insights’a tıklayacaksınız. Buradan size çok fazla bilgi verecektir. Ve bu bilgiler size sadece listelemenizde değil, aynı zamanda ürün araştırmanızda da yardımcı olacak. Bu, herkesin yapması gereken çok değerli bir şey. Oradan inceleme analizine gitmeyi seviyorum ve bu bize incelemelerde en çok konuşulan ifadeleri gösterecek. İşte tam burada, montajı kolay bu ürünle ilgili 410 incelemede bahsedilmiş. Ve bununla birlikte kelimenin tam anlamıyla iki katı var. Tonlarca insan montaj kolaylığı hakkında konuşuyor. Bu da ürünümün montajının kolay olması gerektiği anlamına geliyor. Yani ürünü tedarik ederken montajının kolay olması gerekiyor.

amazon analiz

İkinci olarak, listemde bir araya getirmenin kolay olduğunu gösterdiğimden emin olmak isteyeceğim. Eğer değilse, belki de tedarikçinizle birlikte çizim tahtasına geri dönmeniz ve ürünü bir araya getirmenin kolay bir yolunu bulmanız gerekir. Ve bu tek başına çok yardımcı olacaktır. Dolayısıyla, ürün listenizde bunu bir görsel olarak bulundurmanız müşterinin ürünü satın almak istemesini sağlayacaktır. Kimse kurulumu 9 saat süren Ikea mobilyalarını satın almak istemez. Ve eğer hey, bu tek vidalı, süper kolay diyebilirseniz. Sadece bunu yaparsınız ve bum, monte edilir. Bunu bir görselde gösterebilirseniz, müşterinin bunu satın alma olasılığı artacaktır çünkü bu 410 farklı kişi için önemliydi. Ve insanlar montajı kolay, bir araya getirmesi kolay diyor. Yani, yüzlerce, muhtemelen 1000’den fazla kişi montajının kolay olduğundan bahsetmiştir. Bir araya getirmek. Montajı kolay, bir araya getirmesi kolay. Çok kolay. Herkes bir araya getirmenin ne kadar kolay olduğundan bahsediyor. Bu, buradaki ana görsellerinizden biri olacak ve başka önemli ifadeler olup olmadığını göreceksiniz. Çok sağlam. Sahip olmak isteyeceğiniz şeylerden biri de çok sağlam olması. Bu satıcı da bunu listesinde belirtmiş. Yani buraya gelirseniz, sağlam ve dayanıklı hakkında bütün bir imaja sahipler. Dayanıklı polyester kumaş, masif ahşap göller. Bu harika bir görsel ve insanlar incelemelerinde bundan bahsediyor. Dolayısıyla, görsellerinizin yanı sıra madde işaretlerinize ve açıklamalarınıza da bunu eklemeniz önemli. Dolayısıyla, girişinizi mükemmel bir şekilde hazırlamak ve bu sorunlu noktaları bulduğunuzdan emin olmak için bu inceleme içgörülerini kullanın ve bunu girişinizde gösterebilirsiniz. Müşteriler ürününüzü çok daha fazla satın almak isteyecektir. Akıllarını okuduğunuzu düşünecekler. “Bu mükemmel” diyecekler. Bu yüzden bu inceleme sitelerini kullanın. Ana görselin iyi olduğundan emin olun, köşeleri kesmeyin ve bu, rakiplerinizi yok etmenize yardımcı olacaktır.

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Amazon fba listelemede bakılacak diğer yer anahtar kelime optimizasyonudur. Rekabetimizi yok etmek için yapacağımız ikinci şey, listemizi anahtar kelime optimizasyonu ile optimize etmektir. Bu çok önemlidir çünkü listelemenizde belirli anahtar kelimeler yoksa müşterilerin ürününüzü bulması çok zor olacaktır. Bulamazlar. Satın almayacaklardır. Şimdi buraya gelelim. Kullanacağımız örnek ahşap bir bitki standı. Yani sattığımız şey bu. İlk yapacağım şey, ana rakiplerimin kim olduğunu bulmak olacak. Bu yüzden X ray Chrome uzantısına geleceğim. Bunu arayacağım ve ürünüme kimin benzediğini ve en çok kimin sattığını göreceğim. Yani, bu satıcı 23.000 yapıyor. Bu satıcı 45.000 yapıyor. Bu satıcı çok satıyor ama benim sattığımdan biraz daha farklı bir stand. Ve bu satıcı da benim ürünümün aynısını satıyor ve 12.000 yapıyor. Şimdi yapacağım şey, üç ana rakibime tıklamak olacak. Bom, bom, bom. Anahtar Kelime Aramasını Çalıştır’a basacağım ve helyum on platin planına sahip olmanız gerekiyor. Yine, %50 indirim için linki aşağıya koyacağım. amazon anahtar kelime optimizasyonu

İnceleme görüşlerine ve ayrıca bu Chrome uzantısına artı helyum on Cerebro’ya erişim elde edersiniz. Ve sonra konuşacağımız son şey, ki bu videonun tamamındaki en önemli şey, o yüzden o zamana kadar kalın. Ve helium ten ile birlikte gelen bir araçtan bahsedeceğiz. Yani gidip onu almanız gerekiyor. Bağlantıyı aşağıya koyacağım, ancak Anahtar Kelime aramasını çalıştır düğmesine bastığımda, yukarı çıkacak ve buna benzer bir şey görünecek. Oradan pozisyona tıklayacağım, 1’den 30’a kadar sıralayacağım. Ve bunu açıklayan eksiksiz videolarım var. Yani çok hızlı gidiyorsam, kanalda bunu açıklayan tonlarca eğitim var. Sonra da uygula tuşuna basacağım. Ve bu üç anahtar kelimenin sıralamada yer aldığı 275 anahtar kelimem var. Bunun önemli olmasının nedeni, kelimenin tam anlamıyla rakibimin anahtar kelimelerini çıkarıyor olmam. Demek istediğim, eğer ayda 23, 40.000, 12.000 dolar kazanıyorlarsa, belli ki çok başarılı oluyorlar.

Anahtar Kelime Araştırması

Amazon fba listeleme için anahtar kelime araştırması çok önemlidir. Başarı. Bu başarı nereden geliyor? İşte bu anahtar kelimelerden geliyor. Şimdi buraya geleceğim ve bunlar, listemin başlığında, madde işaretlerinde ve açıklamasında yer aldığından emin olmak isteyeceğim ana anahtar kelimeler. Bu bilgilerle, en çok ahşap bitki standının arandığını görebiliyorum. Bunun başlığımda olduğundan emin olmak istiyorum, saksı standı, muhtemelen bunu da başlığımda istiyorum. Orta yüzyıl bitki standı. Orta yüzyıla özgü bir havası varsa, bunun da başlığınızda yer aldığından emin olmak isteyeceksiniz çünkü bu, hedefleyebileceğiniz gerçekten harika, benzersiz bir anahtar kelime. Ahşap bitki standlarınız var. Ahşap bir bitki standı satıyorsanız, başlığınızda veya açıklamanızda ahşap veya ahşap kelimesinin yer alması iyi olur. Yoksa bir anlam ifade etmez. Bu bilgilerle buraya geleceğim ve bunları Frankenstein adı verilen bir şeye aktaracağım. Bunu Frankenstein’a kopyalayacağım ve ilk beş ya da altısını alacağım. Sadece ilk on anahtar kelimeyi alacağız ve sonra buraya gelip bunu Scribbles adlı bir araca koyacağım. Yani bunu helyum on platin planının içinde de alacaksınız. Buraya gelip optimizasyonu listeleyeceksiniz. Scribbles’a basacaksınız ve sonra ifadeleri yapıştıracaksınız. Az önce ona tıkladım. İfadeleri tam buraya, buraya yapıştıracağım ve uygula düğmesine basacağım. amazon anahtar kelime araştırması

Ve sonra oradan mükemmel başlığı tasarlamaya ve oluşturmaya başlayacağım. İfadeler oraya girdikten sonra başlığımı yazmaya başlayabilirim ve o da onları geçmeye başlayacak. Ve tüm bunlar bilmeme yardımcı oluyor. Hangi anahtar kelimeleri unuttuğumu veya hangi anahtar kelimelerin zaten dahil edildiğini. Hedeflemek istediğim ana anahtar kelime ahşap, bitki standı. Bunu başlığıma eklediğim anda üstünü çiziyor. Mükemmel başlığı oluşturmak için bunu yapacaksınız. Başlığınızda tüm bu anahtar kelimeleri bulduktan sonra daha fazla anahtar kelime bulmak ve bunları madde işaretlerinize dahil ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Daha fazla yeriniz yoksa bunları açıklamanıza da ekleyebilirsiniz. Ve belki de yanlış yazılmış ya da İspanyolca kelimeler olan başka anahtar kelimeleri de konuya ya da arka uç arama terimlerinize ekleyebilirsiniz. İşte Scribbles’ın size yardımcı olacağı şey, Helium Ten Cerebro’dan anahtar kelimeleri bulduktan sonra bunları Scribbles’a ekleyecek ve girişinizin gerçekten optimize edildiğinden emin olacaksınız.

Endeksleme

Son olarak amazon fba listeleme için endekselemeye bakmanız gerekmektedir. Bunu yaparsanız, listelemenizin başarılı olması için çok daha fazla şans verirsiniz ve yapmazsanız, müşteriler ürününüzü bulamazlar ve bu da konuşacağımız üçüncü şeye yol açacaktır ve bu indeksleme ile ilgilidir. İndeksleme, bu terimi duymuş olabilirsiniz, hiç duymamış olabilirsiniz ama esasen indekslenmenin anlamı ürününüzün aranabilir olmasıdır. Dolayısıyla, indeksleme ve anahtar kelimeler el ele gider ve Cerebro’da bulduğumuz bu anahtar kelimeleri listelemenize ekleyerek indekslenmenizi sağlayacaktır. Şimdi yapacağımız şey listemizi kontrol etmek. Listeyi oluşturduktan sonra görselleri, madde işaretlerini, arama terimlerinde başlığı geri aldık, her şeyi ayarladık ve Amazon’da yayına girdik.
Yapacağımız şey, listemizde herhangi bir hata olmadığından emin olmak için kontrol etmektir ve Helium Ten Index Checker aracının yapacağı şey de budur. Bu anahtar kelimelerin aranabilir olduğunu ve Amazon’da dizine eklendiğini doğrulayacak ve emin olacak.amazon indeksleme

Şimdi buraya gelelim. Çok fazla bilgi olduğunu biliyorum ve eğer herhangi bir noktada kafanız karışırsa bana ulaşmaktan çekinmeyin. Sorularınızı yanıtlamak isterim. Tam anlamıyla tüm süreci anlattığım eksiksiz bir mentorluk programım var. Haftalık canlı görüşmeler. Her şey dahil. Çok fazla bilgi olduğunu biliyorum ama söz veriyorum bu çok önemli. Şimdi buraya gelelim. Dizin denetleyicisine geleceğiz ve bu sadece bunun neden bu kadar önemli olduğuna dair bir örnek. Diyelim ki bu benim bitki standım ve sattığım şey de bu. Şimdi asin’imi alacağım. Asin kodunuzu satıcı merkezinden kopyalayın ve buraya ekleyin. Yani tam burada. Listeleme optimizasyonuna giderseniz, dizin denetleyicisine basarsınız.
Asınızı oraya ekleyeceksiniz ve oradan da cerebral’daki anahtar kelimeleri gireceksiniz. Şimdi buraya gelelim. Aslında Frankenstein’daydılar, bu yüzden ilk 10’u alacağız. Dizin denetleyicisine geri döneceğiz.
Onları buraya koyacağım ve anahtar kelimeleri kontrol et’e basacağım. Devam’a basacağım. Devam et. Ve aramaya başlayacak ve şunu bulacak, hey, aslında hangi anahtar kelimeler için dizine eklendim ve aranabilir miyim? Yani bittiğini söylüyor. Ve eğer buraya gelirsek, metalin indekslenmediğini göreceksiniz. Şimdilik standlarım ahşap ve neden metalin gerçekten arandığını açıklayacağım. Endeksli metal stand endeksli bitki taburesi değildir. Bitki taburesi için indekslenmiyorum. Bu iyi bir anahtar kelime gibi görünüyor. Buradaki cerebro bitki taburesine geri dönersek, 3600 kez aranıyor ve bunun için dizine eklenmiyorum. Bu yüzden bunu listeme eklediğimden emin olmak isteyeceğim. Ve bunu listeme ekledikten sonra, dizine eklendiğimden emin olmak için bitki dışkısını hedefleyen PPC kampanyaları yürüteceğim. Bu da listem hakkında bilmediğim bir şeydi. Sonra aşağıya indiğimde, diğer tüm anahtar kelimeler için dizine eklendiğimi gördüm. Yani bu basit dizin kontrolünü yaparak birçok değerli bilgi öğrendim. Metal veya metal stand ya da bitki taburesi için indekslenmediğimi anladım. Metal ve metal sehpayı koymamın nedeni. Metal bitki standları var, ahşap bitki standları var, plastik bitki standları olabilir ve bahse girerim buraya plastik koysaydım muhtemelen onun için indekslenmezdim.
Yani yaptığım şey, en azından metal stand veya metal bitki standı veya metal anahtar kelimesi için indekslendiğimden emin olmak istiyorum çünkü insanlar metal bitki standı arıyorsa onları ahşap bitki standı almaya ikna edebilirim. amazon fba satış arttırma

Amazon’un tercihi olan ana rakibime gelirsek ve bunu kopyalarsam ve buraya dizin denetleyicisine gelirsem ve bunu buraya yapıştırırsam ve anahtar kelimeleri kontrol et’e basarsam, buradaki satıcının anahtar kelimeleri kontrol et’e bastığını göreceğiz. Devam edin. Evet, bu satıcının metal ve metal stand ve bitki taburesi için endekslendiğini göreceğiz. Yani bu satıcı belli ki ne yaptığını biliyor ve ilanlarına en iyi başarı şansını verdiklerinden emin oluyorlar ve Helium Ten dizin denetleyicisi de bunu yapmanıza olanak tanıyacak. Dolayısıyla, ilanınızı oluşturduktan, görselleri mükemmel bir şekilde ayarladıktan sonra dizine eklenip eklenmediğinizi kontrol ettiğinizden emin olun. Bunun tek anlamı, ürününüzün Amazon’da aranabilir olup olmadığını görmek ve eğer değilse geri dönüp arka uç arama terimlerinize metal, metal stand eklemektir. Açıkçası, açıklamanıza veya madde işaretlerinize metal koymak gerçekten mantıklı değil, ancak bunu arka uç arama terimlerinize koyarsanız, dizine eklenmenize ve biri metal bitki standı veya bitkiler için metal stand araması yaptığında görünmenize izin verecektir. Yani bu konudaki konsept bu. Bu konu hakkında saatlerce konuşabilirim ama sadece rakiplerinizi yok etmek için en önemli üç şeyi açıklamak istedim. Bir numara, görseller. İki numara anahtar kelimeler.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar