En İyi 10 Wix E-Ticaret Sitesi Örnekleri

Günümüzde internet üzerinden satış yapan e-ticaret siteleri her yıl artış gösteriyor. Son dönemde COVID-19 pandemisi yaşanmasıyla bu artış daha büyük oranda gerçekleşti. Alışveriş yapan kişilerin eve kapanmak zorunda kalması ve birçok işletmenin internet üzerinden hizmet vermek zorunda kalması etkili oldu. Artık e-ticaret önü alınamaz bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu konuda Wix ile e-ticaret örnekleri başarıları nedeniyle kullanıcılar tarafından wix e ticaret sitesi kurma yoğun bir şekilde talep görüyor.

wix-site-ornekleri

Wix E-Ticaret Sitesi Ücretleri

Wix e-ticaret sitesi ücretleri satın alacağınız pakete göre değişkenlik göstermektedir. VIP işletme paketi satın aldığınızda ayda 73 TL ödemeniz gerekir. Sınırsız işletme paketinde ise ödemeniz gereken ücret 50 TL olmaktadır. Temel işletme paketine sahip olmak istiyorsanız, bunun için ayda 35 TL ödemeniz yeterlidir. Wix e-ticaret sitesi fiyat seçenekleri bu şekildedir.

Tercihini Wix’ten yana kullanan kullanıcıların oluşturduğu en iyi 10 Wix ile e-ticaret sitesi hakkındaki bilgileri yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

  1. wix-e-ticaret-fiyatlari Kaekoo

Kaekoo oldukça özgün ve sıcak bir tarza sahip olmakla birlikte ziyaretçilerini hemen etkisi altına almaktadır. En dikkat çeken özelliği el yazısı kullanılarak yazılan logo, kaliteli fotoğrafların kullanılması ve kullanılan fotoğraflarla uyumlu olan renk paletidir.  Markalaşma kavramının ne olduğunu çok iyi bilen işletme bunu e-ticaret sitesinde de karşı tarafa en iyi şekilde aktarmaktadır.

wix-eticaret-sitesi-ornegi-1

El işi ürünlerin satıldığı bu e-ticaret site tasarımında hem güzel hem de tutarlı bir marka oluşturulmuş. Ev dekorasyonunda mükemmel bir estetik anlayışı harika bir vizyonda birleştiren özel olarak tasarlanmış alanlarda zevkli seçenekleri sunmakta olması gerektiği gibi bu işi yapan Kaekoo, farklı tasarımyla dikkatları çekmektedir.

  1. Cottons Jaipur

Hindistanlı kadınlar için kıyafet satışını gerçekleştiren bu online mağaza, hem modern çizgileri taşıyor hem de modayı yakından takip etmenizi sağlıyor. Bunu profesyonel bir şekilde sağlayan site oldukça ilgi çekici bir şekilde tasarlanmış bir ana sayfaya sahip. Ayrıca bu site keşfet butonuyla ziyaretçiler ile etkileşim yaşamayı da başarıyor.

Site ayrıca ziyaretçilerin alışveriş esnasında aradıklarını kolayca bulması için filtreleme sistemini sunuyor. Böylece yapılan alışveriş daha keyifli hale geliyor. Bu sayede site üzerinden kendi tarzına uygun ve ilham veren kıyafetlere ulaşmak daha kolay oluyor. Bunların dışında güvenli bir şekilde ödeme imkanı sağlaması nedeniyle site oldukça büyük ilgi görüyor.

  1. Coal and Canary

Günümüzde birçok sıradan mum satan mağaza var fakat Kanada’da yer alan bu firma bugüne kadar hiçbir yerde göremeyeceğiniz farklı bir şekilde hizmet veren Coal and Canary mağazası olarak dikkat çekiyor. Bu konsepte uygun birçok kokulu mum ürünü bulabileceğiniz bu sitede yapacağınız alışverişler için ürün galerisini kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz mum kokusu ile alakalı koku bulucu opsiyonlu kullanabilirsiniz.

wix-eticaret-sitesi-ornegi-3

Firma tek seferlik ürün satma yerine müşterileri ile arasında organik bir bağ kurmayı ve yapılan alışverişleri sürekli hale getirmeyi amaçlıyor. Bu yüzden işletmeye ait bir sadakat programı bulunuyor. Böylece işletmeye ait sosyal medya hesaplarını takip ederek farklı kişileri tavsiye eden kullanıcılar, indirim ve kupon kazanma imkanı yakalıyor. Firma böylece inşa ettiği sadakat programı ile sürekli müşterileri kazanıyor ve satışlarını arttırıyor. Ayrıca firma tarafından kullan geri getir sloganıyla kullanılan mumların kaplarını geri iade etmeniz halinde sonraki alışverişler için indirim kazanma hakkı da bulunuyor.

  1. Celebs on Sandwiches

Yüksek kaliteye sahip ürün fotoğrafları kullanan site, aynı zamanda ziyaretçilerin bütün ayrıntıları görünmesine yardımcı oluyor. Ürün üzerinde bulunan fare imleci kullanarak ürünleri yakından inceleme imkanı da sunuluyor. Ayrıca ürünlerin hem çerçeveli hem çerçevesiz olarak gerçek hayatta nasıl göründüğü gösteriliyor. Ünlüler ve sandviçler arasında eğlenceli bir bağ kuran bu site en çok beğenilen Wix e-ticaret kullananlar arasında yer alıyor.

  1. wix-eticaret-sitesi-ornegi-4 Ruby Love

Bayanlara regl döneminde kullanabilecekleri iç çamaşırları satışı gerçekleştirilen bu e-ticaret sitesi, 22 milyon dolarlık bir işletme olarak ön plana çıkıyor. Kullanıcıların açısından bu site kullanışlı olması sebebiyle kullanıcılara içeride basit bir şekilde dolaşma imkanı da sağlıyor. Site başlığında, yapılan promosyonlar, indirimler ve teslimat bilgileri gibi birçok önemli güncelleme yapılıyor. Bu öğeleri akıllıca kullanan firma sıradışı ve özgün ürünlerin satışı ile karşımıza çıkıyor.

  1. wix-eticaret-sitesi-ornegi-5 Cleverchefs

Yüksek kalitede çekilmiş yemek fotoğraflarıyla ziyaretçilerin iştahını kabartan bir tasarıma sahip olan bu sitede, kendinizi bir yemek festivalinde gibi hissedebilirsiniz. Site ayrıca firma ile doğrudan iletişim kurma imkanı da sağlıyor. Diğer taraftan siteyi ziyaret eden kullanıcılar ekranın alt kısmında yer alan pencereyi akıllarındaki soruları ve endişeleri dile getirmek için kullanabiliyorlar. Böylece gerçekleşen canlı sohbet sırasında akıllarına takılan sorulara cevap almakla birlikte fiyatlar ve rezervasyonlar hakkında ayrıntılı bilgi alabiliyorlar.

  1. wix-eticaret-sitesi-ornegi-6 Alaya Tea

Organik çay satışı gerçekleştiren bu Wix e-ticaret sitesi etik ve organik bir tarım yapılarak elde edilen alaya çay yapraklarının satışını sunuyor. Daha duyarlı ve daha taze çay sloganını kullanan firma, böylece değerlerine ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor. Sitede verilen bilgilerin kısa ve öz bir şekilde verilmesi, siteyi daha fazla ön plana çıkarıyor. Böylece üretilen çay kadar keyifli ve unutulmayan bir deneyim sağlayan bu site hizmetleriyle ön plana çıkıyor.

  1. wix-eticaret-sitesi-ornegi-7 Bimber Distillery

Viski ile alakalı kazandığı ödüllerle ön plana çıkan bir işletmeye ait bu e-ticaret sitesinde harika bir tasarım sizi bekliyor. Viski gibi özel bir içkiyle alakalı birçok farklı hikayeye bu sitede ulaşabilirsiniz. Satışı gerçekleştirilen viskilerle alakalı cismin sahip olduğu tat, damıtma süreci ve viskinin yaşı da oldukça önemlidir. Bunu profesyonel bir şekilde gerçekleştiren firma, böylece sahip olduğu otoriteyi de korumaktadır.

wix-eticaret-sitesi-ornegi-8

Kendine ait kulübü olan Wix sitesi, bu siteye özel indirimler ve promosyonlar sunmaktadır. Firma aynı zamanda farklı etkinliklerle de buluşmamızı sağlıyor. Birbirine benzeyen ilgi alanlarına sahip viski tutkunu kişileri bir araya getiren bu Wix e-ticaret referans olma açısından topluluk yaratmak adına harika bir yol tercih etmiş.

  1. Fisher & Donaldson

Çikolata dolgulu ürünleri ile popüler bir hale gelen bir aile fırınının 100 yıllık geçmişine bu sitede ulaşabilirsiniz. Çok eski bir firma olmasına rağmen firma her zaman modernlikten yana olduğunu açıkça ifade etmektedir. Sitede ayrıca firmanın geçmişten bugüne kadar nasıl geldiğine dair pek çok bilgi ve paylaşım da bulunuyor.

wix-eticaret-sitesi-ornegi-9

Firma sahip olduğu sitenin mağaza bloğu ile özel günlere ait temalı kampanyalar, özel promosyonlar ve mağaza ile ilgili haberlerin verilmesi amacıyla online olarak bunu gerçekleştirme imkanı sağlıyor.

  1. Evolve Clothing Gallery

Covid-19 sürecinde yaşanan pandemi nedeniyle dükkanı kapatan ve online olarak hizmetlerini sürdüren firma, ilginç bir hikayeye sahip. Başarılı olmak için sağladığı hizmetleri online ortama taşınması sayesinde site ülkenin her bölgesine gönderim yapacak kadar kaliteli bir firmadır. Aynı zamanda firma sosyal medya hesapları üzerinden de müşterilerine ulaşmayı başarmaktadır. Sürekli güncellenen sosyal medya hesabı sayesinde aktif olan site sayesinde firma hakkındaki bilgilendirmelere kolay bir şekilde ulaşılmaktadır.

wix-eticaret-sitesi-ornegi-10

En başarılı 10 Wix e-ticaret sitesi hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazıda sizlere detaylı bir anlatım sunduk. Umarız Wix ayrıcalığını sizlere anlattığımız bu yazımız cevap aradığınız sorulara cevap bulma konusunda başarılı olmuştur. Wix e-ticaret komisyon ve diğer konular hakkında bilgi almak istiyorsanız Wix resmi sitesini inceleyebilirsiniz.

Wix Alternatifleri

Eğer e-ticaret sitenizden daha bağımsız olmak ve görsel ve işlevsel açıdan daha kullanışlı daha modern sitelere sahip olmak istiyorsanız, wix alternatifleri yazımıza göz atınız. Wix ile e-ticaret sitesi yerine kurumsal site kurmak, firma tanıtım sitesi kurmak istiyorsanız, wix site kurma yazımıza göz atınız. Ayrıca web sitesi kurma ile ilgili daha detaylı bilgi almak için.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar