Tik Tok Uygulaması Nedir?

Son zamanların en trend mobil app’i; Tik Tok uygulaması nedir? hakkında siz değerli takipçilerimiz için detaylı bir rehber hazırladık. Tik Tok uygulaması, İos ve Andorid üzerinden video, müzik, fotoğraf ya da akımlara bağlı olarak kısa videoların paylaşıldığı bir sosyal ağdır. Tik tok uygulaması ile çekilen videolar diğer sosyal medyalar üzerinde rahatlıkla paylaşılabilir. Tik tok üzerinde yalnızca kendi çektiğiniz videoları değil aynı zamanda diğer kullanıcıların çektiği videoları da takip edebilirsiniz. Devamlı bir akış ana sayfanız üzerinde sağlanır ve sağa kaydırak bir sonraki videoya geçiş yapabilirsiniz. Yaratığı o büyülü akış sayesinde dünya genelinde ve Türkiye’de hızla yayılan, milyonlarca insan tarafından kullanılan yeni bir sosyal medya ağı oluverdi.

Tik Tok Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Telefon ve bilgisayarda kullanılabilen Tik Tok uygulaması ne işe yarıyor? Sorusu bize oldukça sık bir şekilde soruldu. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, kısa video bazlı sosyal medya uygulaması Tik Tok; içinde birçok özellik barındırıyor. Sesli görüşme, mesajlaşma, grup mesajlaşması, kulüp kurma, sticker gibi özelliklerin yanı sıra asıl kullanılma amacı olan. Topluluk için 15 saniyelik eğlenceli videolar üretmek. Vine sona erdiği andan itibaren pazardaki boşluğu dolduran bu Çinli geliştiriciler tarafından hayatımıza giren uygulama, kendi fenomenlerini, kendi akımları yaratmaya başladı. Her geçen gün daha fazla insan bu platformdaki yerini alıyor. Türk toplum yapısına dair birçok farklı örnek sunuyor.

Tik Tok Uygulaması Nedir?

Tik Tok Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Tiktok uygulamasını kullanabilmek için öncelikle telefonunuza bu uygulamayı indirmek zorundasınız. Elbette bilgisayardaki tarayıcınızdan da kullanabilirsiniz lakin genel olarak telefon üzerinde kullanmak size birçok avantaj sağlayacaktır. Android cihazlar, Google Play Store üzerinden; Apple Cihazlar ise Appstore üzerinden bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir. Daha sonra şu adımları takip edin:

  • Telefon numarası, mail ya da diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanarak kayıt olun.
  • Profilinizi düzenleyin. Etiket arama için sol alta yer ala mercek düğmesini kullanabilirsiniz.
  • Mesajlar ve bildirimleri kontrol etmek istiyorsanız; sağ alt kısımda yer alan mesaj simgesine tıklayın.
  • Video Paylaşımı: Yeni bir video paylaşmak için ilk olarak alt menüde yer alan “+” tuşuna basmalısınız. Daha sonra video çekmek için efekt seçin; videonuzu çekmeye başlayın. Çektiğiniz videoya ses eklemek için üst kısımda yer alan ses seçin menüsüne tıklayabilir; oradan dilediğiniz şarkıyı yükleyebilirsiniz.

Kullanımı işte bu kadar basit. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Tik tok, kimine göre eğlenceli, kimine göre tamamen vakit kaybı. Bu yüzden Tik tok uygulaması nedir? Sorusuna verilecek her cevap aynı olmayacaktır.

Tik Tok Uygulamasının Sahibi Kimdir?

Tik Tok uygulaması nedir? Sorusunda daha yoğun bir şekilde bizlere gelen soruların başında; Tik Tok uygulamasının sahibi kimdir? Sorusu yer alıyor. Çin merkezli uygulamanın sahibi Çin de faaliyette olan Bytedance şirketidir. İlk olarak 2016 yıllında Çin de yayın hayatına başlayan bu uygulama tam olarak 2018 yıllında son halini alıyor. Douyin ile başlayan bu yolculuk; firmanın Musical.ly uygulamasını satın almasıyla değişime uğruyor. İki farklı uygulamanın birleşiminden ise Tik Tok uygulaması doğuyor. Tik Tok uygulamasının şu an piyasadaki değeri tam olarak 75 milyar dolar; Şirket Kurucusu Zhang Yiming bu uygulama sayesinde bir milyarder olmayı başardı. Henüz 35 yaşında olan bu Zhang Yiming; 4 milyar dolarlık kişisel serveti ile Çin de yaşayan zenginler sıralamasında 35. sırada yer alıyor. Uygulamanın geleceği tam olarak kimse tarafından bilinmese de her geçen gün daha fazla kullanıcı bu uygulamaya kayıt oluyor.

 

Tik Tok Uygulaması Nedir?Peki, Deep web nedir? Daha ayrıntılı bilgi edinmek için sol tarafta yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Tik Tok hakkında tüm detayları sizlere sunduk.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar