ZenMate VPN Nedir?

ZenMate VPN Nedir?

by phantaso Ocak 27, 2020

ZenMate ile ilgili son zamanlarda birçok soru almaya başlamıştık. Bu yazımız içerisinde ZenMate ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıları ele almaya çalışacağız. ZenMate VPN, yasaklı sitelere giriş için kullanılan bir DNS değiştirme aracıdır. Bu program sayesinde ülkemizde yasak olan tüm internet sitelerine giriş yapabilir, bu internet sitelerinde zaman geçirebilirsiniz. Dijital Dünya içerisinde kullanabileceğiniz sayısız VPN bulunuyor. Ancak; aralarında ZenMate’nin ön plana çıktığını görüyoruz. ZenMate VPN yazılımını ister bilgisayarlarınıza yükleyebilir isterseniz de internet tarayıcınıza eklenti olarak kurabilirsiniz.

ZenMate Nedir?

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate, internette anonim bir şekilde dolaşmanız olanak sağlayan bir yazılımdır. Bu VPN sayesinde internette güvenli bir şekilde gezebilir, ülkemizde yasaklı olan tüm web adreslerini erişim sağlayabilirsiniz. Tarayıcılara eklenti olarak kurulabilen ZenMate, tüm işlemleri aslında Proxy üzerinden yönetmektedir.

ZenMate Nasıl Kullanılır?

Google Chrome internet tarayıcısını kullanan kişiler Chrome eklenti mağazasına girip ZenMate araması yaparak eklenti oldukça kolay bir şekilde bulabilirler. Eklenti sayfasında karşınıza indir ve kur seçenekleri sunulacaktır. Tamamen ücretsiz olan eklentiyi oldukça kolay bir şekilde indirebilir, internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulmasını sağlayabilirsiniz. Eklenti kurulum işleminden sonra eklentiyi kullanabilmek için bir kayıt işlemini yürütmeniz gerekecektir. E-Posta adresi ile ücretsiz bir şekilde kayıt olduktan sonra eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz. E-Posta adresi ile kayıt işlemini tamamlamayan kişilerin eklentileri maalesef aktif hale gelmemektedir.

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate VPN Nedir?

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra karşınıza mavi bir ekran gelecektir. Bu ekranda size gösterilen şifreyi güvendiğiniz bir yere saklamanız önerilmekte. Farklı bir cihazda ZenMate eklentisini aynı mail adresi ile kullanacaksanız sizden mavi ekranla iletilen şifreyi girmeniz istenecektir. Bu işleri tamamlamamız ile beraber artık ZenMate’nin aktif hale geldiğini görebilirsiniz. Tarayıcınıza tanımlı Proxy adresinin aktif hale gelmesi ile beraber yasaklı sitelere erişim sağlamaya başlayabilirsiniz.

ZenMate Proxy VPN adresi size bulunduğunuz ülkenin dışında bir Proxy adresi tanımlıyor. Tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan ZenMate logosuna tıklayarak daha sonrasında ülke değişimi yapabilirsiniz. Bazı ülkeler ücretsiz olarak sunulurken bazı ülkelerin Proxy adresi Premium olmalarından dolayı ücretli olarak sunulmaktadır.

ZenMate Bizi Gizleyebilir Mi?

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate kullanmak isteyen kişilerin aklında bir soru daha bulunmaktadır. Bu VPN servisini kullandığımızda kimliğimiz tamamen gizli hale gelir mi? Bazen yapacağımız gezintilerde kimliklerimizin tamamen gizli olmasını isteriz. Ancak; ZenMate kullanıcılarının oturumunu maalesef tamamen gizleyemiyor. Bu VPN servisi ile yaptığınız gezinti sırasında illegal bir işe karışmanız durumunda yerinizin tespit edilebileceğini bilmeniz gerekiyor. ZenMate sizleri yasaklı sitelere vs. sokabilir ancak kimliğinizi tamamen gizleyemez.  Kimliğinizin gizli kalmasını istiyorsanız;

ZenMate Premium Nedir?

ZenMate tarafından sunulan ücretsiz paketler kullanıcıların kimliklerini gizlemiyor. Kimliklerin gizli olmasını isteyen kişiler Zenmate Premium VPN servisinden destek almaları gerekiyor.  Premium paketlerin ücretleri ise; aylık abonelik 11,95 Dolar olurken 6 aylık üyelik 54,95 Dolar, 12 Aylık Premium üyelik ücretinin 89,95 Dolar ücret ödemek gerekiyor.  Ücretli Premium üyeliğin alınması ile beraber kullanıcıların kimlikleri tamamen gizli, anonim hale gelebiliyor.

ZenMate VPN Nedir?

ZenMate VPN Nedir?

Bu yazımız içerisinde ZenMate nedir, nasıl kullanılır, hangi amaçla kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştık. İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümünün sansürden hoşlanmadığı görülmüştür. Bazı internet sitelerine uygulanan erişim yasakları sorununu ancak ZenMate gibi VPN’ler sayesinde çözülebilmektedir. Piyasalar içerisinde buna benzer alternatif birçok VPN servisi bulabilmek mümkündür. Son olarak çok ama çok özel bir bilgi daha vermek istiyoruz. ZenMate sadece yasaklı sitelere giriş için kullanılan bir servis değildir. Bu hizmet aynı zamanda mevcut internet hızından memnun olmayıp internet hızını arttırmak isteyen kişilerce de kullanılmaktadır.

Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles

WhatsApp!