Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir? Twitter Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Twitter Şifre Değiştirme Videolu Anlatım

Twitter Şifre Yenileme

Twitter Şifre Yenileme

Popüler sosyal ağ Twitter’ın birçok kullanıcısı, hesaplarının şifresini değiştirme sorunuyla karşı karşıya. Twitter şifrenizi nasıl değiştireceğinizi veya kaybettiyseniz nasıl geri alacağınızı hala bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz! Bugün size nasıl yapıldığını göstereceğiz!

Öyleyse, Twitter’da şifrenin nasıl değiştirileceğine bakalım:

 • Profilinizin sağ üst köşesindeki dişli çarka tıklayın.
 • Daha sonra Ayarlar’a gidin.
 • Parola kısmına tıklayın.
 • Şimdi, mevcut seçeneği, ardından yenisini iki kez girmeniz ve “Değişiklikleri Kaydet” i tıklamanız gerekiyor.

Bingo! Tamamlandı!

Twitter Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Twitterda giriş yöntemi olarak istenilen bilgiler, diğer sosyal ağların çoğu ile benzerlik göstermektedir. Bu nedenle Twitter giriş yaparken yaşayacağınız sorunlar diğer sosyal medya ağlarına giriş yaparken yaşayacağınız sorunlar ile benzer olabilir. Yine de şifrenizi kaybederseniz veya unutursanız fazla panik yapmamanız daha iyidir. Çünkü şifrenizi kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

Bu içerikte, şifrenizi, giriş bilgilerinizi, telefon numaranızı vb. unuttuysanız, bilgisayarda tam sürümde ve telefonda mobil sürümde ” Twitter ” hesabına girişin nasıl geri yükleneceği hakkında konuşacağız.

Twitter’a giriş yaparken yaşanan sorunların bazı nedenleri

Twitter’da oturum açmayla ilgili sorunlar farklı olabilir:

 • Kayıp/unutulmuş kullanıcı adı
 • Kayıp/unutulmuş e-posta adresi
 • Kayıp/unutulmuş şifre
 • Hesapta kayıtlı bir numaranın olması veya değişmesi

En çok yaşanan nedenler bunlardır ve dilerseniz bu nedenlerin sebep verdiği sorunları nasıl çözebileceğinizi anlatalım.

Hesabınıza giriş yaparken sizden istenilen bilgiler kullanıcı adı, e-posta veya şifre olacaktır. Yani bu şu anlama geliyor, hesabınıza kullanıcı adı, eposta veya telefon numarası ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Bu nedenle eğer kullanıcı adınızı unutursanız endişelenmeyin. Eğer hesabınızda kayıtlılarsa e-posta adresiniz ve telefon numaranız + şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. E-Posta adresinizi unuttuysanız, oturum açarken telefon numarası veya kullanıcı adınızı girebilirsiniz vb…

Şifrenizi unuttuysanız Twitter’a nasıl giriş yapılır?

Parolayı unuttuğumuz için Twitter hesabımıza giriş yapamıyorsak, aşağıdaki talimatları uygulamamız gerekecek:

Twitter sayfanıza Twitter nasıl girilir? Şifreli ve şifresiz tam ve mobil sürüm oturum açma nasıl yapılır? Parolanızı unuttuysanız Twitter’a nasıl giriş yapılır?

 • Kullanıcı adımızı girdikten sonra sistem hesabımızı algılayacak ve şifreyi değiştirmeyi, yani sıfırlamayı ve daha önce hesabımıza bağladığımız e-postamıza uygun talimatları göndermeyi önerecektir. ” Devam ” butonu üzerine tıklayın.
 • Ardından, yönlendirmeleri içeren yeni bir sayfa göreceğiz
 • Bundan sonra, e-postamıza gidebilir ve gelen postayı orada bulabiliriz (Spam klasöründe de olabilir .
 • Postaya tıklıyoruz ve içindeki ” Şifreyi değiştir ” butonuna tıklıyoruz.
 • Şifreyi değiştirmeniz için gerekli olan bağlantıya yönlendirileceksiniz.

İşte bu kadar!

Twitter dışında unuttuğunuz sosyal medya platform şifreleri varsa sitemizden inceleyebilirsiniz. Örneğin ; instagram şifremi unuttum ne yapabilirim , facebook hesap dondurma nasıl yapılır diyorsanız linke tıklamanız yeterlidir.

E-Posta ile Twitter Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

 • Twitter’ın ilgili formuna gitmek için Twitter şifre unuttum sayfasını açın.
 • Cep telefonu numaranız veya Twitter adınızı seçin ve “Gönder”e tıklayın.
 • E-posta gelen kutunuzu açın. Posta bir dakika içinde elinizde olmalı. E-postadaki bağlantı sizi tekrar bir forma götürecektir.
 • SMS: Kısa bir süre sonra on altı haneli bir kod içeren bir SMS alacaksınız. Bunu tarayıcıda belirtilen alana yazmanız yeterlidir. Daha sonra başka bir forma yönlendirileceksiniz. İşlev, yalnızca numaranızı ayarlara daha önce girdiyseniz seçilebilir.
 • Yeni forma istediğiniz şifreyi iki kez girin ve “Gönder”e tıklayın. Artık Twitter profilinize tekrar erişebilirsiniz.

Bu kadar! Twitter şifre yenileme işlemi tamamlandı. Twitter şifre değiştirme linki ilgili e-posta hesabınıza gönderilmediyse tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz.

Telefon Numarası İle Twitter Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

Twitter’da gönderi paylaşmak istiyor ancak şifrenizi mi unuttunuz? İki tıklama ile şifrenizi sıfırlayabilir ve hesaba tekrar giriş yapmanızı sağlayabilirsiniz.

 • Twitter’da şifrenizi sıfırlamak için e -posta adresinize, kayıtlı bir telefon numaranıza veya Twitter kullanıcı adınıza ihtiyacınız var. Ardından PC’nizde veya akıllı telefonunuzda resmi Twitter web sitesine girersiniz ve işte bu kadar!
 • Twitter web sitesinde, önce her zamanki gibi “Twitter Giriş” düğmesine dokunarak giriş ekranına geçin. Yatay oklar iki olasılığı gösterir. (Alternatif olarak, bunun yerine dikey okla işaretlenmiş mavi metne tıklayarak 2. adımı atlayabilirsiniz.)
 • Sonraki sayfada başka bir giriş düğmesi ve biraz altında küçük mavi harfler ile belirtilen “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklayın.
 • Yalnızca bir giriş satırından oluşan yeni bir pencere açılacaktır. Telefon numaranızı, e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı buraya girin. Önemli: Bu, şifresini unuttuğunuz hesapla da bağlantılı bilgiler olmalıdır. Arama düğmesine bir tıklama ile süreci tamamlayın.
 • Sağladığınız verilere bağlı olarak Twitter size sonraki adımları söyleyecektir. Bir e-posta adresi verdiyseniz, servis sizi e-posta ile bilgilendirmelidir. Bu size şifreyi sıfırlarken nasıl devam edeceğinizi söyleyecektir.

Twitter Şifremi Unuttum, Eposta Ve Telefon Numarası Yok Ne Yapabilirim?

Twitter şifrenizi sıfırlamak kolaydır; tek yapmanız gereken “Şifrenizi mi unuttunuz?” giriş ekranındaki bağlantıyı ve yönergeleri kullanmaktır. Twitter hesabı şifremi unuttum sorunu ile boğuşuyorsanız lütfen endişelenmeyin.

Ardından, şifrenizi sıfırlamak ve hesabınızı kurtarmak için ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz. Twitter hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum diyorsanız da aynı çözüm yöntemi geçerlidir. Eğer hesap silinmediyse hesabınızı bu şekilde kurtarabilirsiniz.

Ancak e-posta adresinize veya telefon numarasına erişiminiz yoksa şifrenizi sıfırlarken oldukça zorlanabilirsiniz.

Bunun nedeni, Twitter’ın sizinle iletişim kurmak için kullanabileceği herhangi bir iletişim kanalı olmamasıdır. En azından hesabınızla ilişkili bir kanal.

Peki, durumunuz bu kadar zor ise Twitter hesabınızı nasıl kurtaracaksınız?

Makalemizin devamında, e-posta adresinize ve telefonunuza erişim olmadan twitter şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz.

E-Posta Veya Telefon Numarası Olmadan Twitter Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Twitter e-posta ve şifremi unuttum sorunu ile mi karşı karşıyasınız? İlk adım olarak, aklınıza gelen kimlik bilgilerini kullanarak Twitter hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Diğer sosyal hesaplarınız için kullanılan tüm olası şifreleri deneyin. Kullanıcı adı / şifre kombinasyonu doğru değilse, Twitter “Girdiğiniz kullanıcı adı ve şifre kayıtlarımızla eşleşmedi. Lütfen tekrar kontrol edip tekrar deneyin.” hatasını verecektir.

Sahip olduğunuz şifrelerin çalışmadığını onayladıktan sonra standart şifre kurtarma işlemini başlatabilirsiniz.

Hesapta kullanılan e-posta adresine ve telefon numarasına erişiminiz yoksa Twitter hesabını nasıl kurtarabilirsiniz?

Twitter’da eski bir hesabınız varsa ancak hesapta kullanılan e-posta adresine veya telefon numarasına erişiminiz yoksa standart şifre kurtarma seçenekleri çalışmayacaktır. Bu durumda seçenekleriniz sınırlıdır. Birçok kullanıcının başına gelen sorun budur. 

Siz de benzer bir durumdaysanız, işte neler yapacağınız.

Öncelikle, Twitter hesabı bulma sayfasını ziyaret ederek Twitter kullanıcı adınızı kullanarak hesabınızı bulup bulamayacağınızı kontrol edin.

Belirttiğiniz kullanıcı adı geçerli bir Twitter hesabıyla eşleşirse, Twitter’a bir destek talebi gönderme seçeneği sunulur. E-posta kimliğinizi ve ayrıca durumunuzu açıklayan küçük bir açıklamayı sağlayın. Erişmeye çalıştığınız hesap bir işletmeye aitse, resmi iş e-posta adresinizi kullanın, bu işlemi kolaylaştıracaktır.

Yukarıdaki talebi gönderir göndermez, bir otomatik yanıt e-postası alacaksınız. Verdiğiniz e-posta adresi Twitter hesabınızla eşleşmediği için alacağınız yanıt şuna benzer:

“Bu isteği göndermek için kullanılan e-posta adresi, bahsettiğiniz hesaptaki e-postayla eşleşmiyor”

E-posta, profilinizdeki e-posta adresini güncellemek ve hesabınızı kurtarmak için Twitter uygulamanızı cep telefonunuzda kullanmanızı önerir. Ancak cep telefonunuzda yapılandırılmış bir Twitter hesabınız yoksa, bu seçenek de sizin için çalışmayacaktır.

Twitter hesabınız bir şirketi veya kayıtlı bir işletmeyi temsil ediyorsa, şanslısınız. Otomatik yanıt e-postasını yanıtlayabilir ve durumunuzu açıklayabilirsiniz. Ancak, bu rotayı yalnızca Twitter hesabı bir işletme hesabını temsil ediyorsa ve onu kurtarmak için bir iş e-posta adresi kullanıyorsanız izleyebileceğinizi unutmayın.

E-postayı gönderdikten sonra rahatlayın ve Twitter’dan e-posta güncellemelerini bekleyin. Bir veya iki iş günü içinde Twitter, Twitter hesabınızla ilgili güncellemelerle size geri dönecektir.

Twitter Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Twitter hesabıma giremiyorum sorunu işe karşı karşıyaysanız hesap devre dışı bırakıldığı veya bir şifre unutulduğu için Twitter hesabınıza erişemeyebilirsiniz. Twitter hesap kurtarma yöntemleri bu adımda oldukça işinize yarayabilir. Bu gibi durumlarda sorunu giderip hesabınızı kullanmaya devam etmeniz mümkündür. Hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra da kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi görebilirsiniz.

Bilgiler 30 gün boyunca görünür kalır. Bu süre içerisinde hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmeye çalıştığınızda, “Hesabın yeniden etkinleştirilmesi şu anda devre dışı” mesajını görebilirsiniz. Bu durumda tek yapmanız gereken birkaç saat bekleyip tekrar denemek. 30 günlük sürenin dolmuş olabileceğini düşünüyorsanız, yardım için Twitter’ın yardım masasına başvurun. Hesabınızı devre dışı bırakmanızın üzerinden 30 günden fazla geçmediyse, etkinleştirme işlemi nispeten kolay olacaktır. Sorun yaşarsanız, mümkün olan en kısa sürede yardım masasına başvurun.

Twitter Şifre Değiştirme Uyarısı Nedir?

Şifresini unutan Twitter kullanıcıları, giriş engellerini kaldıran yeni bir özellik sayesinde artık şifrelerini SMS kodlarıyla sıfırlayabilecekler.

Bu özellik, Twitter için geleneksel e-posta şifre sıfırlama mekanizmasına ek olarak gelir ve onu 2009’dan beri SMS tabanlı şifre kurtarmayı sağlayan Google ile aynı seviyeye getirir.

SMS yoluyla şifre sıfırlamayı etkinleştirmek için Twitter kullanıcılarının cep telefonu numaralarını hesaplarına kaydetmeleri gerekir. Parolalarını unuttularsa, ‘Parolanızı mı unuttunuz?’ sayfasına gidebilirler. Eğer parolayı sıfırlamak istiyorsanız parolanızı mı unuttunuz sayfasına girin ve cep telefonu numarasını veya kullanıcı adını girin.

Ardından Twitter, 15 dakika sonra süresi dolan ve kullanıcının yeni bir parola seçmesi istenmeden önce bir web sayfasına girdiği altı haneli bir kod gönderir.

“Yeni süreç, sıfırlama bilgilerinizi göndermemizi istediğiniz hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını seçmenize olanak tanır. Bu şekilde, telefon numaranızı yakın zamanda değiştirmiş veya sınırlı erişimle seyahat ediyor olabilirsiniz. Twitter, Perşembe günkü bir blog yazısında, cihazlarınız veya Twitter hesabınıza bağlı eski bir e-posta adresiniz varsa seçenekleriniz var” dedi.

Twitter ayrıca, Google’ın 2010’da tekrar yapmaya başladığı bir şey olan şüpheli oturum açmalarda güvenliğini sağlamlaştırdı. Şirket, şüpheli olanı belirlemek için diğer şeylerin yanı sıra konuma, hangi cihazın kullanıldığına ve giriş geçmişine bakacak.

Şirket, “Birçok kişinin birden fazla sitede aynı şifreleri tekrar kullandığını biliyoruz. Bu sitelerden herhangi birinin güvenliği ihlal edildiğinde, çalınan şifreler Twitter’daki hesabınıza erişmek için kullanılabilir” dedi.

Tehlikeli bir giriş tespit edildiğinde, Twitter, erişim izni vermeden önce kullanıcıya hesabı hakkında gizli bir soru soracaktır. Ayrıca olağandışı bir etkinlik tespit ettiğine dair bir e-posta bildirimi gönderecektir.

Bunların hepsine ek olarak instagram dondurma , facebook hesap kapatma nasıl yapılır merak ediyorsanız web sitemizde blog kısmına girmeyi unutmayın!

 

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter Hesabıma Nasıl Ulaşabilirim?

Twitter hesabınıza ulaşmak için hesabınızda kayıtlı en az bir iletişim bilgisi olması gerektiğini bilmelisiniz. Şifremi unuttum ve hesabımı bul sayfasında bu iletişim bilgilerinden herhangi birini girmeniz halinde hesabınızda ilgili detaylar karşınıza çıkacaktır.

Twittera Neden Giriş Yapamıyorum?

Twitter’a giriş yapabilmek için giriş bilgilerinizi ve parolanızı doğru bir şekilde ilgili forma girmelisiniz. Eğer bu bilgiler doğru şekilde eliniz de yoksa nasıl geriye kurtarabileceğinizi içeriğimizde size anlattık. Eğer yine de hesabınıza erişemiyorsanız, Twitter ile alakalı genel bir problem söz konusu olabilir.

Twitter Şifremi Unuttum Nasıl Kapatılır?

Twitter şifremi unuttum sayfası, Twitter şifrenizi başarılı bir şekilde değiştirdikten sonra görünürden kaybolacaktır. Hesabınıza doğru bilgilerle eriştiğinizde Twitter artık eriştiğiniz cihazı hatırlayacak ve ilgili sayfayı karşınıza çıkarmayacaktır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar