Facebook Hesap Dondurma

İçindekiler

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook, dünya üzerinde 2 milyar kullanıcıya sahiptir. Bir arkadaşlık uygulamasından çıkarak devasa platform haline gelen oluşum insanların birbirleri ile iletişim kurmasında büyük bir paya sahiptir. Sürekli Facebook kullanmak belirli bir yerden sonra sizi sıkabilir. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Facebook hesap dondurma işlemi hakkında merak ettiğiniz ayrıntıları sunmaya çalışacağız. Facebook hesabı dondurmak oldukça basit, birkaç dakika süren bir işlemdir. Yazımızda dile getirdiğimiz yöntemleri sırası ile uygulamanız durumunda başarıya ulaşacaksınız. Facebook hesabı açma nasıl yapılır diye arıyorsanız link üzerinden yazımıza göz atabilirsiniz.

Facebook gibi popüler olan diğer sosyal mecra uygulamaları ise Twitter ve Instagram’dır. Facebook’da olduğu gibi Instagram ve Twitter’da kullanıcılarına hesap dondurma hakkı tanımaktadır. Facebook hesabını uzun bir süre kullanmak istemeyen ancak hesaplarının durmasını isteyen kişiler, aşağıdaki yöntemleri deneyerek hesaplarını dondurabilirler;

Facebook hesabı dışında facebook reklam hesabı silme işlemi de yapılabiliyor.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nedir?

Facebook Hesap DondurmaSosyal medya yönetim işlerinde yeniyseniz bu sorunun yanıtını bilmiyor olabilirsiniz. Herhangi bir nedenden ötürü sosyal medya kullanımına ara vermek isteyebilirsiniz. Hesabınızı tamamen silmek sizlere zarar verecektir. Ancak dondurma işlemi sayesinde kısa süreli de olsa sosyal ortamlardan uzak kalabilirsiniz. Hesabınızı sildiğinizde sizin adınıza en ufak bir detay bile geri dönüşü olmayacak şekilde silinir. Ancak; hesap dondurma işlemi sırasında hesabınızda bulunan her şey koruma altına alınır.

Facebook Hesap Dondurma İşleminin Avantajları

Facebook silme ve kapatma işlemi sanıldığının aksine oldukça kolay ve hemen halledilebilir bir işlemdir. Hesap dondurma işleminin kullanıcılara sunmuş olduğu bazı avantajlar bulunmaktadır. En avantaj ise; Facebook; kullanıcılarına hesaplarını tamamen silmek yerine belirli bir süreliğine dondurma izni vermektedir. Sosyal mecra içerisinde yer alan uygulamaların neredeyse tamamı kullanıcılarına bu izni vermektedir. Facebook dondurma işlemi sayesinde geri dönüşü olan bir yol izleyebilirsiniz. Birçok kişi hesap dondurma işleminin nasıl yapılacağını bilmediği için hesaplarını silmekteydi. Kararlarından pişman olan kişiler, daha sonra hesaplarını kurtarmanın yolunu arıyor.

Facebook hesap dondurma işleminin en büyük avantajı ise sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanıza olanak sağlar. Sosyal medyada geçirdiğiniz zamanın tamamen boşa çıkmasını sağlayacak olan hesap dondurma işlemi, kendinize daha fazla zaman ayırmanızı sağlar. Hesap dondurma işlemi öncesinde son kez size dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Facebook Hesap Dondurma İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook Hesap Dondurma
Facebook Hesap Dondurma

Web tasarımcı olarak size çok özel bir konu hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Facebook hesabınızı dondurduğunu an artık Facebook arama sonuçlarında çıkmayacaksınız. Arkadaşlarınız profilinize giremeyecek, sizlere mesaj gönderemeyecek. Hesabınızı dondurmadan önce arkadaşlarınıza hesabınızı donduracağınıza dair bir bilgi paylaşmanızı isteriz. Facebook hesabınızı dondurmadan önce fotoğraflarınızı, videolarınızı yedekleyiniz. Hesabınızda bulunan fotoğraf ve videolar gizleneceği için ulaşmanız mümkün olmayacak. Tekrardan Facebook hesabına girene kadar bu videolar gizli olacaktır.

Facebook Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabı nasıl dondurulur konusunda uygulamanız gereken adımları aşağıda listelemeye çalıştık. İşlemler arasında madde atlamanız durumunda işlemin olumsuz sonuçlanacağını söyleyebiliriz. İşlemler ile ilgili detaylar;

  • Facebook hesabınıza giriniz. Akabinde sağ üst bulumda bulunan ters köşeye tıklayınız.
  • Ters üçgene benzer işarete tıkladıktan sonra karşınıza Facebook ile ilgili birkaç seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından “Ayarlar” bölümüne giriniz.
  • Ayarlar bölümü içerisinde hesabınız ile ilgili tüm detaylar listelenmektedir. Bunlar arasında “Facebook Bilgilerim” olan bölüme giriniz.
  • Facebook Bilgilerim bölümüne girdiğinizde kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir bölüm bulunmaktadır. Sayfanın el alt kısmına doğru indiğinizde “Dondurma ve Silme İşlemleri” bölümünün yer aldığını göreceksiniz.
  • Yukarıda belirttiğimiz kısma girdiğinizde “Hesabı Geçici Olarak Dondur veya Kalıcı Olarak Sil” şeklinde bir bölüm çıkacaktır. Karşınıza gelecek yerlerden hesap dondurma ile ilgili olan kısmı seçmeniz gerekecektir.
  • Hesap Dondurma kısmını seçip devam ettikten sonra sizlere hesap dondurma nedeninizi sorulacaktır. Sorulan soruya nedeninizi işaretleyip şifrenizi girdikten sonra devam diyin. Hesabınızın dondurulduğunu göreceksiniz.

Facebook Hesap DondurmaForm doldurmak çok zahmetli ve uzun geliyorsa bir alternatif seçenek daha bulunduğunu söyleyebilirim. Size vereceğimiz form üzerinden hesabınızı oldukça kolay bir şekilde dondurabilirsiniz.

https://www.facebook.com/deactivate/ bu bağlantı adresini ziyaret ederek hesabınızı oldukça kolay bir şekilde dondurabilirsiniz. Bu sayfaya girdiğinizde de bir takım güvenlik soruları sorulacaktır.

Facebook Dondurma İşleminden Sonra Tekrar Açılabilir Mi?

Facebook hesap dondurma işleminin geçici olduğunu dile getirmiştik. Hesabını donduran kişiler, daha sonra diledikleri herhangi bir zaman diliminde hesaplarını yeniden açabilirler. Facebook bu konuda kullanıcılarına herhangi bir sınırlandırma yapmıyor.  Hesabınızı dondurduktan sonra yeniden aktif hale getirebilmeniz için mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir.  Hesap dondurma kalıcı bir durum değildir. Siz yeniden hesabınızı açana kadar hesabınız kapalı kalmaktadır. Ancak sürekli hesabını dondur – aç yapmayınız. Sosyal medya konusunda lider olan Facebook, kullanıcılarına bu tarz hızlı işlemler yapmamalarına izin vermemektedir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar