Instagram Dondurma

Instagram Dondurma

by phantaso Şubat 01, 2020

Instagram aktif kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkarmış bir sosyal platformdur. Her geçen gün büyümeye devam eden bu platformdan kısa süreli olarak ayrılmak isteyebilirsiniz. Instagram kullanıcılarına hesaplarını kısa ya da uzun süreli olarak dondurma imkanı vermektedir. Bu yazımız içerisinde Instagram Dondurma hakkında merak edilenleri dile getirmeye çalışacağız. Aynı zamanda isteyen kişiler hesaplarını tamamen silebilir, Instagram kullanımına tamamen son verebilirsiniz. İşlemlerin nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılar;

"<yoastmark

Dünyanın en aktif sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, Facebook tarafından satın alınması ile beraber devasa bir gelişme yaşamıştır. Son birkaç yıl içerisinde kullanıcı sayısı kat ve kat arttırmıştır. 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram insanların günlük boş vakitlerini değerlendirmek için neredeyse bir araç haline gelmiştir. Bu denli aktif olarak kullanılan platformdan bazen istemeyerek, özel sebeplerden ötürü ayrılmak isteyebilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak durdurmanın yolunu arıyorsanız;

Instagram Hesap Dondurma İşlemi

Instagram dondurma işleminin öncelikle ne gibi avantajlar meydana getirdiğinden bahsetmek istiyoruz; Hesabınızı dondurduğunuzda profiliniz tamamen arama sonuçlarından kaldırılır. Profilinizde bulunan fotoğraflar, videolar, etiketlendiğiniz fotoğraflar hesabınızı yeniden açacağınız zamana kadar gizlenir. Birisi sizi Instagram arama bölümünde arattığında herhangi bir sonuca ulaşamaz. Aynı zamanda diğer kullanıcılar ile yapmış olduğunuz DM sohbetlerinin de yine siz hesabınızı açana kadar görünmez halde olduğunu biliniz. Hesabınızı nasıl donduracağınızı merak ediyorsanız;

  • "<yoastmarkInstagram hesap dondurma işlemini mobil internet tarayıcısından ya da bilgisayar tarayıcısı üzerinden yapmanız gerekiyor. Instagram mobil uygulaması üzerinden şu an için hesap dondurma hizmeti verilmiyor.
  • Bilgisayar tarayıcısından ya da mobil internet tarayıcısından hesaplarına giren kişiler, sağ üst kısımda yer alan çark gibi butona tıklayıp “Profilimi Düzenle” kısmına girmelidirler.
  • Profilinize girdiğinizde internet tarayıcısında birçok farklı özelliğin sunulduğunu göreceksiniz. Yavaş yavaş en alta doğru indiğinizde “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” şeklinde bir bölüm olduğunu göreceksiniz.
  • Hesabımı geçici olarak kapat bölümüne girdiğinizde sizlerden Instagram hesap şifreniz istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra hesabınızı neden dondurmak istediğinize dair ufak bir soru ekranı gelecektir. Bu alanı doldurduktan sonra artık rahat bir şekilde hesabınızı dondurabilirsiniz.
  • Doğrudan sizlere kolaylık olması açısından BU bağlantıya tıklamanız durumunda sizleri Instagram hesap dondurma sayfasına yönlendireceğini de hatırlatmak isteriz.
Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles