Facebook Hesabı Açma Nasıl Yapılır – Facebook Giriş

Facebook yeni hesap açmak istiyorum diyorsanız doğru adreste olduğunuzu bildirmek isteriz. Kurulduğu günden bu yana beğeni toplayan Facebook, zamanla kendini güncelleyerek çok daha fazla geliştirmiştir. Gelelim Facebook yeni hesap açma nasıl olacağına. Öncelikle bir mail adresinize ihtiyacınız olacak. Facebook kayıt ol yazdığınızda önünüze çıkacak olan sayfaya adınızı ve soyadınızı giriyorsunuz. Ardından sizleri doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak girebileceğiniz sayfaya geçiş yapıyor. Oraya da doğum tarihinizi giriyorsunuz. Sonrasında telefon numaranızı yazacağınız ekrana giriş yapıyorsunuz ve telefon numaranızı yazıyorsunuz. Daha sonra cinsiyetinizi seçmeniz için bir sayfa geliyor ve cinsiyetinizin içerdiği kutucuğu işaretliyorsunuz. Ve sıra geldi şifre oluşturmaya.

Şifrenizi de oluşturduktan sonra artık bir Facebook hesabınız var! Facebook giriş yaparken ilk adım olarak girmiş olduğunuz telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderiyorlar. Telefonunuzdaki mesajlar kısmından o koda ulaşarak Facebook’ta önünüze gelen kutucuğa kodunuzu yazıyorsunuz. Hesabınız açıldı. Facebook profil herkese açık olmasın diyorsanız, artık profilinizi düzenleyerek sizlerde doya doya Facebook’ta zaman geçirebilirsiniz. Kendinize orada arkadaşlar edinebilir, hali hazırda hayatınızda olan insanlarla da Facebook üzerinden arkadaşlık kurarak birbirinizin paylaşımlarını görebilirsiniz, beğenebilirsiniz ve gönderilerinize yorumlar atabilirsiniz. Sizlerde sizinle paylaştığımız adımları uygulayarak hemen Facebook ailesine takılabilirsiniz. Yanlışlıkla hesap açtıysanız ya da eski hesabınızı kapatmak istiyorsanız facebook silme ve kapatma yazımıza bakabilirsiniz. 2004 yılından bu yana dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamasına sizlerde hemen sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Bilgisayar üzerinden nasıl Facebook giriş sağlarım? Gibi sorularınız var ise adım adım Facebook hakkında bilgi verdiğimiz içeriğimize hepiniz hoş geldiniz. İçeriğimiz üst kısımlarında anlattığımız adımları teker teker uygulayarak Facebook hesabı açabilmeniz mümkün. ‘’Facebook hesabı açamıyorum.’’ Diyorsanız da bilgilerinizi kontrol ederek, özellikle telefon numarası bilginizi kontrol ederek tekrar deneyebilirsiniz. Telefonunuza gelen kodu da doğru girdiğiniz takdirde Facebook giriş işlemleriniz başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Öncelikle bir profil fotoğrafı belirleyerek ekleyebilirsiniz. Böylelikle fotoğrafınızdan arkadaşlarınız sizleri kolaylıkla bulabilecek. Diğer bir işlem olan arkadaşlarınızı bulma işlemidir. Arkadaşlarınızı bularak teker teker arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Profilinizi düzenleyerek kullanıma hazır hale gelen sosyal medyanızda güzel zamanlar geçirmenizi temenni ederiz.

Dilerseniz Facebook başka hesap açma işleminden de sizlere biraz bahsedelim. Facebook’ta başka bir hesap daha açmak isterseniz şayet, facebook.com adresinden ‘’yeni hesap aç’’ butonuna tıklayarak önünüze gelen adımları teker teker doldurarak yeni bir hesabınızı oluşturabilirsiniz. Sizlerden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Doğru girmediğiniz her bir bilgi sizler için dezavantaj olacaktır. Adınızı doğru girmediğiniz takdirde arkadaşlarınız sizi bulmakta eper zorlanacaklardır. Ya da telefon numaranızı yanlış girdiğiniz takdirde doğrulama konu tarafına gelmeyecek ve hesap açamayacaksınız. Bundan mütevellit bilgilerinizin doğru olması gerekmektedir. Yeni oluşturduğunuzda Facebook profil herkese açık olmasın istiyorsanız ayarlar kısmından dilediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Dilerseniz Facebook hakkında daha çok bilgi edine bilmek için makalemizin devamına göz atabilirsiniz.

Facebook Hesap Açma Videolu Anlatım

Facebook Hesap Açma Videolu Anlatım

Telefon/Tablet Üzerinden Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Telefondan Facebook hesap açma işlemi için arayış içerisinde iseniz sizler için ince ince yazıya döktüğümüz içerik ile dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Telefon veya tabletinizden Facebook hesap açma işlemi için uygulamayı kullanacağınız cihazınıza App Store veya Google Play üzerinden indirerek Facebook uygulamasına sahip olabilirsiniz. Eğer facebook hesap dondurma yapmak istiyorsanız yine telefon veya bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

 

Telefon Üzerinden Facebook Hesap Açma Videolu Anlatım

Facebook Hesap Açma Videolu Anlatım

Ardından makalemizin başında bulunan adım adım anlatımımız ile sizlerde Facebook yeni hesap aç işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bir diğer merak ettiğiniz konu olarak Facebook profil kilitleme konusuna da değinmek isteriz. Facebook’ta arkadaş olmayan kişiler profillerini sınırlandırdığında bu işleme Facebook profil kilitleme işlemi denmektedir. Yani arkadaşınız olmayan kişiler sizin istediğiniz kadar paylaşımlarınızı görebilecek, sizin istemediğiniz paylaşımları göremeyecekler. Sosyal medyanız tamamıyla sizin kullanımlarınıza bağlı olarak şekil alarak, sizin isteğiniz doğrultusunda görünür olacaktır. Facebook üzerinden sosyal medya yönetimi de yapabilirsiniz.

Sosyal medya tamamıyla kişinin kendisine ait bir platformdur. Hali ile Facebook’ta kişinin sınır ihlalleri üzerine kuruludur. Tüm sınırlarınızı kendinizin koyabileceği, en ince detayına kadar ayarlayabileceğiniz bir platformdur. Görmek istemeyeceğiniz kişileri engelleye bilirsiniz. Böylelikle engellediğiniz kişide sizi Facebook’ta bulamayacaktır. Tamamıyla kendi isteğiniz doğrultusunda yön verebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Telefonunuza veya tabletinize hemen uygulamayı indirerek kendi dünyanızı tek tık ile kurabilirsiniz. Facebook profil kilitleme nedir derseniz de işte sizlere cevabı; geçmişten gününüze dilediğiniz tüm arkadaşlarınızı ekleyebileceğiniz, dilediğiniz fotoğrafları paylaşabileceğiniz, sınırları kendiniz belirleyerek paylaşımlarınızı dilediğiniz kişilere gizleyebileceğiniz ve aynı zamanda Messenger özelliği ile dilediğiniz arkadaşınızla sohbet edebileceğiniz evden sosyalleşmenize yardımcı olacak bir platformdur. Dilediğiniz kadar zaman geçirerek günün stresinden uzak kalabileceğiniz, eğleneceğiniz, arkadaş olduğunuz kişilerin profillerini görüntüleyebileceğiniz bu muhteşem alan ile sizlerde yeni sosyal medyada yer alabilirsiniz. Adım adım anlattığımız hesap açma işlemleri ile Facebook giriş yaparak bu eğlencen mahrum kalmaya bilirsiniz. Adım adım anlattığımız hesap açma işlemleri ile Facebook giriş yaparak bu eğlencen mahrum kalmaya bilirsiniz. Adım adım anlattığımız hesap açma işlemleri ile Facebook giriş yaparak bu eğlencen mahrum kalmaya bilirsiniz.

Facebook Hesabınız Olması İçin 5 Neden

2004 yılından bu yana dünya üzerinde en çok hesap sahibi olunan ve muhteşem tasarımı ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Facebook uygulaması kullanmak için sizlere 5 değil yüzlerce sebep sunabiliriz. Kullanışı oldukça eğlenceli ve sizlere zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir sosyal medya platformu dur. Hobileriniz hakkında sayfaları takip ederek daha fazla bilgi edinebileceğiniz, güncel haberlerden haberdar olabileceğiniz ve aynı zamanda arkadaşlarınız ile internet üzerinden sosyalleşebileceğiniz bir platformdur. Anlat anlat bitiremeyeceğimiz Facebook uygulaması için sayfalarca yazmak isterdik lakin vaktinizi boşa harcamamak adına makalemizi kısa kesip sizlere Facebook’u tanıtarak kalan vaktinizi kendinize ayırmanız ve Facebook’unuz ile zaman geçirebilmeniz için en önemli 5 nedeni sizlere sunacağız.

  • İlk nedenimiz, sosyal medyanın en çok kullanılan platformu olan Facebook’ta dilediğiniz kadar arkadaş edinerek, edindiğiniz arkadaşlarınız ile internet üzerinden dilediğiniz kadar zaman geçirebilirsiniz. Hatta bir kesim var ki tamamıyla kendini geliştirmek adına kullandığı Facebook’u yabancı uyruklu arkadaşlar edinerek yabancı dillerini onlarla sohbet ederek geliştirmektedir.
  • İkinci nedenimize gelecek olursak şayet, tamamıyla sizin istekleriniz ve sınırlarınızı çizebildiğiniz, kendinize ait küçük bir dünyanızın olmasıdır. Ayarlar kısmından ayarlamalar yaparak profilinizdeki her bir detayı ayarlayabilirsiniz. En ince detayına kadar düşünülmüş olan ayarlar kısmı sizlere kendisini hayran bırakacaktır. Dilediğiniz fotoğrafta dilediğiniz insanın görmesini engelleyebiliyorken, dilediğiniz fotoğrafta dilediğiniz kişiye yalnızca onun görebileceği bir ayar yapabilirsiniz. Kulağa hoş gelen bu düşünceyi gerçekleştirmek için Facebook yeni hesap aç butonundan kendi dünyanızı kurmak için bir adım atabilirsiniz.
  • Gelelim üçüncü nedenimize, dilediğiniz fotoğrafları dilediğiniz insanlar ile paylaşa bilir dilediğiniz fotoğrafı da gizleyebilirsiniz. Hatta Facebook’ta profil fotoğrafı gizleme özelliği bile mevcuttur. Uzaktaki tanıdıklarınız ile mesafeyi hiçe sayabilir ve yakınlaşabilirsiniz. Mesafeleri hiçe sayacağınız ve doya doya sosyalleşebileceğiniz arkadaşlıklarınız ile kilometreler hiçe sayılacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse, mesafeleri yok edebileceğiniz bir uygulama da diyebiliriz.
  • Sondan bir önceki, dördüncü nedenimiz ile sizlerleyiz. Facebook’un Messenger özelliği ile tüm sevdikleriniz ile mesajlaşa bilir, birbirinize sesli mesaj gönderebilir hatta görüntülü bile konuşabilirsiniz. Özlem duyduğunuz ve hatta belki de hiç göremeyeceğiniz arkadaş grubunuza tek tık ile yakın olabileceksiniz. Düşüncesi bile hoş gelen bu uygulamaya sahip olabilmek için kaydolabilirsiniz.
  • Ve işte en önemli beş nedenimizin son maddesine gelmiş bulunmaktayız. Beşinci ve son maddemiz olan Facebook’ta hesabı olan gündem sayfalarını, iş arama sayfalarını, iş ilanı yayınlayan sayfaları takip ederek dilediğiniz güncel bilgiye sahip olabilirsiniz. Yararlı alanı çok fazla olan ve tüm güncel haberlerden haberdar olabileceğiniz, sosyalleştikçe bilgi sahibi olabileceğiniz bir platformdur.

 

Facebook Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Facebook hesabı açarken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bunların başında gelen hususlardan bir tanesi bilgilerinizi doğru girmeniz olacaktır. Bilgilerinizi yanlış girdiğiniz takdirde, örneğin adınızın yanlış olduğunu varsayarsak arkadaşlarınızın sizi bulması zor olacaktır ve bu sizin için dezavantaj haline gelecektir. Ya da telefon numaranızı yanlış girdiğiniz takdirde doğrulama kodunuz gelmeyecek ve hesap açamayacaksınız. Doğum tarihinizi yanlış girdiğinizi varsayarsak, arkadaş ortamınızda yanlış bilgi olduğu için ve doğum tarihinizde arkadaşlarınıza gidecek olan bildirim yanlış tarih olduğu için yanlış tarihte doğum gününüzü kutlayabilirler. Ayarlarınızı doğru şekilde ayarlayarak arkadaşınız olmayan insanların paylaştığınız gönderileri görmemesini sağlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz arkadaşınız olduğu halde paylaşımınızı görmesini istemediğiniz kişilere paylaşımınızı gizleyerek gönderilerinizi görmemesini sağlayabilirsiniz. Başka bir bilgi ile paylaşımlarınızın yalnızca kendi dünyanızda kendinizin görmesi için sadece ben seçeneği ile yalnızca sizin görebileceğiniz şekilde ayarlamalar yapabilirsiniz. Siz değerli okurlarımız için adım adım araştırdığımız ve sizinle paylaştığımız makalemizin devamına dilerseniz birlikte geçelim.

Makalemizde sizlerle neler paylaştık onlara bir göz atalım isterseniz. En ince detayına kadar araştırdığımız ve sizlere bilmeniz gerek tüm özellikleri teker teker açıkladığımız, başka araştırmalara ihtiyaç duymadığınız makalemizde sizlere ne konuda bilgiler vermişiz gelin birlikte inceleyelim. Facebook hesabını nasıl açabileceğinizi, facebook hesabınızı kalıcı silmenizi, bilgisayar üzerinden Facebook’a nasıl kayıt olabileceğinizi, tablet veya telefonunuz ile nasıl kaydolabileceğinizi, Facebook hesabınızın olması için 5 neden ve Facebook hesabı açarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini başlıklar halinde anlatmış bulunduk. Bunun haricinde vermiş olduğumuz bilgilerde; Facebook giriş, Facebook yeni hesap aç, nasıl Facebook açabilirim, Facebook hesap açamıyorum, Facebook başka hesap açma, telefondan Facebook hesap açma, Facebook profil kilitleme nedir, Facebook profil kilitleme nasıl yapılır, Facebook profil herkese açık olmasın ve Facebook’ta profil fotoğrafı, Facebook  gizleme gibi anahtar kelimeler ile makale içerisinde sizlere bilgiler verdik. Son olarak sıkça sorulan sorularda aklınızda soru işareti kalmaması adına bilgiler vereceğiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

İlk adım olarak Facebook ayarlar kısmına giriş yapmalısınız. Daha sonra hakkında butonuna tıklayarak profilde yer alan bilgileriniz yanındaki düzenle butonuna tıklamanız gerekmektedir. Hedef kitle seçici seçeneğinden profil bilgisini sadece ben yaparak değişiklikleri kaydedebilirsiniz. Böylelikle Facebook profilinizi gizlemiş olacaksınız.

Facebook Profilimi Kimler Görebilir?

Facebook profilinizi kimlerin göreceği sizin ayarlamalarınıza göre değişiklik göstermektedir. Sizin istekleriniz doğrultusunda şekil alan sosyal medyanız tamamıyla siz nasıl isterseniz o şekilde yol almaktadır. Ayarlarını ne yönde yaptığınız ile alakalı olarak dilerseniz herkes görebilir. Ya da sınırlı kişiler görsün isterseniz yine ayarlar kısmında kişiler sınırlayabilirsiniz. Yalnızca sınırlamak istemiyorum kimsenin görmesini istemiyorum derseniz sadece ben yaparak sadece siz görebilirsiniz.

Facebook’ta Fotoğrafları Kimler Görebilir?

Facebook fotoğraflarınızın üst kısmından ayarlarını dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Seçenekler arasında dilediğinizi tercih ederek her fotoğrafta farklı ayarları kullanabilirsiniz. Dilerseniz paylaşım yaparken ayarlayabileceğiniz fotoğraf ayarlarınızı, dilerseniz paylaşım yaptıktan sonra da değiştirebilirsiniz. Öncelikle sadece siz görmek isterseniz sadece ben seçeneğini tıklayarak yalnızca siz görebilirsiniz, ya da yalnızca görmesini istediğiniz arkadaşlarınızı tek tek seçebilirsiniz. Başka bir seçenek olarak herkese açık yaparak arkadaşınız olmayan kişilerinde görmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar