Google Ads ile Youtube Reklam Verme – Youtube Takipçi Reklamı

Youtube Reklam Verme

Youtube’tan para kazanabilmenin bazı şartları vardır. Bu şartlar 4000 izlenme ve 1000 takipçi şartlarıdır. Bu şartları en hızlı karşılamanın yolu youtube reklam vermedir. Youtube takipçi reklamı vererek anında yükselebilir ve para kazanmayı aktifleştirebilirsiniz. Eğer amacınız youtube reklam verme değil ise o zaman basit bir google reklam eğitimi ile web sitenize trafik çekebilirsiniz.

Google Reklam Hesabı Youtube’a Nasıl Bağlanır?

Youtube reklamları verebilmek için öncelikle bir youtube kanalı sonrasında ise youtube ile google ads’yi birbirine bağlamanız gerekmektedir. Bu işlem hızlı ve basittir. İlk öncelikler bir google reklam hesabı açılır ve google reklam hesabı ayarlarından bağlı hesaplar diyerek youtube kanalı bağlanır. Bu şekilde videolarınızı daha hızlı tanıtabilirsiniz.

google ads bağlı hesaplar

Google Ads ile Youtube Reklam Verme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google ads ile youtube hesabını birbirine bağladıktan sonra google reklamlarını açıyoruz. Youtube abone kasma reklamı için hedef kılavuzu olmadan bir kampanya oluşturacağız.

google reklam hesabı

YouTube videosuna reklam verme için burada genel bakış ya da kampanyalara geliyoruz. Artı butonuna basarak yeni bir kampanya oluşturuyoruz. Bakın burada bir sürü şey var yine biz hedef kılavuzu olmadan bir kampanya oluşturacağız burada. Daha etkili reklam vermek adına anahtar kelime araştırmaları yapabilirsiniz.

hedef kılavuzu olmadan kampanya oluşturma

Ve kampanya alt türünü seçiyorum. Şimdi bizim istediğimiz şey şöyle göstereyim size buradan diyelim ki biz para kazanmak istiyoruz ve hani açık bir saatimiz var hani 712 izlenmesi artık 4000 gerekiyor bize izlenme lazım. İzlenme için bakıyorum kendimiz ayarlayabiliriz. Yine kendimiz ayarlarımız bu atlanamayan bu reklamlar var ya onlar burada dönüşüm sağlama. En basitinden özel video kampanyası olarak seçimimizi yapıyoruz. Kampanya adımızı değiştirebiliriz daha sonrasında daha rahat hatırlayabilmek için. Teklif stratejisi kısmını boş geçip devam ediyoruz. Günlük veya toplam bütçenizi seçebilirsiniz. Ben burada günlük olarak 30 tl diyorum. Reklam bitişi için tarihte ekleyebilirsiniz. Reklamımız görüntülü reklamı bu olsun. Türkçe içerikler çıktığımız içinde konumumuz Türkiye olsun. Doğru hedef kitleye ulaşabilmek için bunu seçtim (standart envanter). Bu türünde bu şekilde şeyler var genelde standart kullanıyoruz. Bunlar ne demek diye sorarsanız videoda da gördüğünüz gibi açıklamaları mevcut. Yani ağır küfürler sansürlenmiş şeyler varsa onlar da gitsin sınırlı da burada. Hiçbir şey olmuyorsa burada standart bizim için yeterli olacaktır. Diğer ayarlamalara dokunmuyoruz ki daha fazla izlenme elde edebilelim. Reklam grubu adını da değiştirebiliyorsunuz. Demografi buradan yaş seçebilirsiniz ama seçmeyin daha fazla kitleye ulaşırsınız. Daha sonrasında anahtar kelimeleri de ekleyip en doğru kitleye ulaşabilmek için ekleme yapıyoruz. Anahtar kelimeleri tırnak içinde alırsanız daha etkili olur. Bu şekilde bütçeniz daha verimli kullanılmış olur.

Bir tane YouTube videosu ekleyin diyor. Kanalıma geri dönüyorum ve reklam çıkacağım youtube videosunun url bağlantısını kopyalıyorum. Feed içi reklam diyorum ve düzenlemelerime devam ediyorum.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar