Youtube Abone Kasma Reklamı Nasıl Verilir?

Youtube Abone Kasma Reklamı Vererek Ünlü Ol

Youtube para kazanma özelliğini açmak için youtube abone kasma reklamı vermemiz gerekiyor. Bugün youtube abone kasma nasıl yapılır bunu göreceğiz.

Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?

Google Ads hesabı açmak çok basittir. İlk olarak, Google Ads web sitesine girmeniz gerekiyor. Ardından, “Oturum aç” düğmesine tıklamalısınız. Eğer Google hesabınız yoksa, “Hesap oluşturun” düğmesine tıklayarak yeni bir gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Google hesabınız varsa yani gmail hesabınız var ise, oturum açarak devam edebilirsiniz.

Daha sonra, “Hesap oluştur” düğmesine tıklayarak yeni bir Google Ads hesabı oluşturabilirsiniz. Açılacak sayfada, reklam vermek istediğiniz web sitesinin veya uygulamanın adresini girmeniz gerekiyor. Ardından, fatura bilgilerinizi girmeniz ve ödeme yapmanız gerekiyor. Bu adımları tamamladıktan sonra, Google Ads hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube Hesabı ile Google Reklam Hesabını Birbirine Bağlamak

Youtube hesabınızı Google Reklam Hesabı ile bağlamak çok kolaydır. İlk adım olarak, Google Reklam Hesabınızda oturum açın ve “Hesap Ayarları”na gidin. Daha sonra, “Linked Accounts” (Bağlı Hesaplar) bölümünü bulun ve “Youtube” seçeneğini tıklayın. Bu sayede, Youtube hesabınızı Google Reklam Hesabı ile bağlamak için gerekli adımlara ulaşabilirsiniz.

Bağlantıyı kurmak için, “Link Youtube Hesap” (Youtube Hesabını Bağla) seçeneğine tıklayın ve Youtube hesap bilgilerinizi girin ve “Link Accounts” (Hesapları Bağla) seçeneğini tıklayarak Youtube hesabınızı Google Reklam Hesabı ile bağlayabilirsiniz.

Bağlantıyı kurduktan sonra, Youtube hesabınızın Google Ads Hesabı ile bağlandığından emin olun. Bunun için, Google Reklam Hesabınızda “Bağlı Hesaplar” bölümüne gidin ve “Youtube” seçeneğini tıklayın. Burada, Youtube kanalınızın adını ve bağlantı durumunu görebilirsiniz. Eğer bağlantı başarılı bir şekilde kurulduysa, “Connected” (Bağlı) yazısı gözükecektir.

youtube google ads bağlama

Adım Adım Google Ads ile Youtube Abone Kasma Reklamı Vermek

Bu yapacağımız reklam ile youtube takipçi reklamı vermiş olacağız. Google reklam hesabımıza giriyoruz ve yeni kampanya oluştur butonuna tıklıyoruz. Biz YouTube videosu reklamı vereceğimiz için hedef kılavuzu olmadan bir kampanya oluşturun seçeneğimiz mevcut. Buradan videoyu seçiyoruz ve buradan özel video kampanyası olarak seçiyorum. Bunların hiçbirini seçmiyorum. Özel video kampanyası ile devam diyorum. Bu kampanyamızı oluşturmaya başlayacağız. Burada kampanya adını koyabiliriz. Burada teklif stratejisi var hedef ve maksimum GBM mevcut. Biz maksimum GBM seçeceğiz. Yani görüntüleme başına maliyet kesinlikle bu seçili olsun. Burada kampanya toplam olarak seçeceğiz. Diyorum ki bugünden bitiş tarihi 1, 2, 3, 5 günlük bir reklam olsun diyoruz. Ve toplam kampanya bütçesi diyorum ki 100 TL olsun. 6 gün boyunca her gün 16.67 kuruş harcanacağını söylüyor. Burada bu seçili kalabilir çünkü biz tamamen youtube abone kasmaya oynuyoruz. Burada konumlar Türkiye, tüm ülkeler, bölgeler ve başka bir konum girin gibi seçenekler mevcut. Siz Türkiye’de yayınlayın. Daha sonrasında buradan dillerde bakın Türkçe zaten seçili buraya dokunmuyorum. Şimdi eğer siz hedef kitleye yönelik bir şey yapmak istiyorsanız yani doğru hedef kitle ulaşmak istiyorsanız standart envanter seçili olsun. Hayır benim için hedef kitle önemli değil ben sadece youtube abone kasmak kasmak istiyorum abone kazanmak istiyorum diyorsanız buradan genişletilmiş envaneri seçiyoruz.

google ads envanter türü

Burada Eğer yine siz tamamen hedef kitlenize oynamak istiyorsanız burada hariç tutulacak içerek türlerini seçebilirsiniz. Ama biz yapmıyoruz çünkü abone kasma istiyoruz. Buradan etkileşim artırmak için ilgili videolar ekleme var. burada ne yani şuradaki videonun ya bu video reklam çıkmayacağım linki bu video reklam çekiyorum ama bu da çıksın diye. İlgili videolar kısmına koyabiliyorum. Ek ayarlara geliyorum. Sıklık sınırı yok, reklam zaman planlaması yok. Bunların hiçbirini yapmıyorum. Şimdi demografi hedef kitlenize oynamak istiyorsanız buradan cinsiyet yaş ve ebeveynlik durumunu seçebilirsiniz. Ama biz bununla ilgilenmiyoruz. Çünkü sadece youtube abone istiyorum. İlgi alanlarında şöyle bir şey var yine. Bakıyorum benim daha önceki şeylerim mi bunlar ilgi alanları ve alışkanlıklar. Evet bu arama kısmı benim daha önceki şeylerim buradan göz ata geliyorum ben sadece abone kazanmak istediğim için ilgili alanlar ve alışkanlıkları seçerek hepsini seçiyorum. Yani bu ne oluyor bunlarla ilgilenen tüm insanların karşısına videoları çıkartacağız. Burada haberler ve siyasette de daha sonrasında medya ve eğlencede hepsini şöyle seçiyorum. Neden seçiyorum çünkü ilgi alanları diyelim ki sinema ile ilgili bir şey izleyen insanını da karşısına çıkacağız haber izleyenin insanın da karşısına çıkacağız oyun izleyen yani oyun videoları izleyen insanların da karşısına çıkacağız. Bunu neden yapıyoruz biz sadece abone yükseltmek istediğimiz için. Eğer doğru hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız bu kitle segmentlerinden kesinlikle hepsini seçmeyin kendinize uygun seçin. Hedef kitleye oynuyor olsaydık şöyle bir şey de yapacaktık. Hedef kitle oynasaydık ama anahtar kelime de eklemesi yapacaktık.

Aşağıda gördüğümüz gibi yerleşimler var. Hani siz hedef kitleye yönelik çalışsaydınız diyelim ki ben özellikle web tasarımı kanalında da çıksın istiyorsam buradan seçebilirim.

Videonuzu ekleyin diyor ben geliyorum şöyle şunu yapıştırdım burada atlanabilir yayın için reklamı seçeceğiz. Feed içi şöyle nasıl gösterebilirim size arama reklamlarında alakalı videoların yanında çıkıyor çıkarak şey yapılabilecek. Dedim ki ben burada video izliyorum şu altta önerilenlerde biz çıkabiliyoruz bir de atlanabilir yayın içi reklamı var. Genelde burada da dediği gibi 3 dakikadan uzun videolarda olmaz. Burada reklamı adlı seçeneği var. 3 dakikadan daha az olan videolara da örnek vermek gerekirse, müzik tanıtımı, fragman vb. diyebiliriz.  Ama biz şu an youtube abone kasmayı oynadığımız için ben atlanabilir yayın içi reklamı diyorum tekrar burada urlmi yapıştırdım. Burada maksimum gbm teklifi diyor. Biz bunu genelde 0,02 veya 0,03 diyoruz. Kampanya oluştur diyorum. kampanya devam ederek şöyle kontrollerimi sağlıyorum. Eğer bir hata yok ise kampanyamı bitiyorum. Google ads genelde 1 veya 2 gün içerisinde reklamınızı onaylıyor. Bu yaptığımız reklam çalışması sadece youtube abone kasmak içindir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar