Tiktok Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Bu yazıda TikTok reklam hesabı kurulumu nasıl yapılır, Tiktok reklam hesabı nasıl açılır ona bakacağız.

Neden Tiktok Reklam Hesabı Açmalıyız?

Siz bir işletme bir marka ya da bir hizmet satıyorsanız ve o hizmeti o ürünü Z kuşağını hitap ediyorsanız şu an sizin için en rekabetli yer tiktokdur yani TikTok reklamlardan çıkarsanız Z kuşağına daha rahat bir şekilde ulaşırsınız. Adım adım tiktokta reklamlar nasıl yayınlanır diyorsanız kılavuzumuzu okuyabilirsiniz.

z kuşağı ve tiktok

Tiktok Reklam Hesabı Kurulumu

İlk öncelikle Google’da ads Tiktok yazıyorum ve ilk çıkana basıyorum. Burada başlayın seçeneğimiz var ve bu başlayın düğmesine tıklıyorum. Ve reklam vermek için hesap oluştur diyor. Bunu yapmadan önce ama bir TikTok hesabımın olması gerekiyor o yüzden ilk öncelikle TikTok hesabı açıyorum. TikTok for business’a giriyorum. Bu sayfa çıktığında şimdi oluştura tıklıyorum. Eğer hesabınız varsa diyor buradan giriş yapabilirsiniz yoksa burada şuraya tıklayarak sıfırdan bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ben diyorum ki zaten bir hesabım var o yüzden oturum aça geliyorum. Buradan Eğer manuel bir şekilde üye olduysanız bu şekilde yapabilirsiniz. Ben TikTok ile oturum aça tıklıyorum. TikTok ile oturum aç dediğinizde Google hesabı ile giriş yapabilirsiniz. Bu TikTok business ile TikTok hesabımızı birbirine yetkilendiriyoruz.

tiktok for business

Sırasıyla şimdi hep beraber bunlarınkurulumunu yapacağız. Burada hesap oluşturun diyor burada bakın sektör var hangi sektörde hizmetler bakın bu şekilde medya ve içerik oluşturma, spor eğlence, e-ticaret diğer, evrimdışı perakende şeyleri var bu şekilde. Ben diyorum ki takıyı seçeyim. İşletmenin adı diyor ona da Time diyeceğim. Daha sonrasında bakalım burada telefonla eposta zorunlu ona bakacağız ve evet gördüğümüz gibi ikisi de zorunluymuş. Sonrasında kaydol diyorum ve business hesabına kendimi kaydettiriyorum.

TikTok hesabım olmasına rağmen o TikTok hesabını işletme hesabını çevirmek için böyle bir panel açılmıştı ve vergi numarası gibi seçenekler mevcut. Tüm bilgileri girdikten sonra TikTok reklam hesabı nasıl açılır için ilk aşamamızı hallettik ve reklam hesabımız açıldı.

TikTok Reklam Yöntecisi

Şimdi Reklam yöneticisi modu hangisi diyor. Özel mod var basitleştirilmiş mod var. Basitleştirilmiş küçük işletmeler için bir mod. Eğer daha fazla bilmiyorsanız yeniyseniz basit modu seçebilirsiniz. Ben profesyonel yani özel moda tıklıyorum, buradan ilerleyelim. Bakın burada reklam amacımız var. Erişim aynı Instagram Google ve Facebook reklamlarındaki gibi gözüküyor.

tiktok reklam yöneticisi

Bu şekilde bana seçenekler sunuyor. Erişim var; reklamlarınız maksimum sayıda kullanıcıya gösterin. Trafik var; web sitenize daha fazla müşteri yönlendirerek trafiğinizi arttırın. Video görüntülenmesi; daha fazla izlenme için. Potansiyel müşteri bulma; markanız için müşteri bulma gibi reklam seçeneklerimiz mevcut. Toplulukla erişim reklamını; Instagram’daki daha fazla profil ziyareti gibi düşünebilirsiniz. Burada ayrıca facebook reklamlarındaki gibi dönüşümler mevcut. Bu dönüşümleri meta pixel olarak düşünebilirsiniz.

Benim amacım ilk başta daha fazla profil ziyareti olsun diyorum ve toplulukla etkileşim reklam türünü seçiyorum. Kampanya bütçe optimizasyonu günlük en fazla 100 tl olsun diyorum. Kampanya bütçesini belirleyin diyor toplam diyorum ki 200 olsun devam et diyorum. Ama toplamda maalesef en az 500 TL olarak yapmamıza izin veriyor ve o şekilde değiştiriyorum.

Hedefleme modlarımız var yine Facebook reklamlarındaki gibi. Bu sebeple TikTok’ta reklam verirken zorlanmayacağız. Genel olarak arayüzü bu şekilde.

Tiktok Business Reklam Yöneticisi Genel Arayüzü

Şöyle genel bir bakış durumumuz var yine Facebook ve Google reklamlarındaki gibi.

tiktok reklam hesabı genel bakış

Aslında bu paneli Facebook paneline benzetebiliriz. Burada reklam oluşturma, ödeme kısmımız var. Sağ üst tarafa baktığım zaman başka hesaplarla da girebildiğimi görüyorum.

Reklam yöneticisini karıştırdığım zaman gördüğüm kadarıyla facebook ve google reklamlarındaki panellerin karışık hali burada mevcut. İstatistikleri görebiliyorum, verileri görebiliyorum. Facebook reklamlarında olduğu gibi yeniden pazarlama için özel hedef kitle ve benzer hedef kitleler oluşturabiliyorum.

Tiktok reklam hesabı, Facebook reklam hesabından tek farkı ise TikTok’ta önden bakiye yüklemem gerekiyor. Bakiye yüklemeden reklam veremeyeceğimizi görüyoruz.

Kısacası TikTok reklam hesabı, Facebook reklam yöneticisine benzemekte ve eğer siz meta’dan reklam verebiliyorsanız bu platformda sizlere kolay gelecektir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar