İnstagram Reels Reklam Verme

İnstagram Reels Reklamı Nasıl Verilir?

 

İnstagram reels reklamları ile daha fazla insana ulaşabilir ve instagram takipçi kazanabilirsiniz. Fakat instagram reels reklamı çıkmadan önce bilinmesi gereken önemli bir kural mevcuttur. İnstagram reels reklamları instagram için reklam yayınlamanın en iyi yollarından biridir.

Reels Reklamı Çıkmadan Önce Bilinmesi Gereken Kural Nedir?

Reels’i instagrama yüklerken instagram müziklerini kullanmamanız gerekiyor. Çünkü kullandığınız zaman o müzik instagram telif haklarına girmekte ve otomatik olarak reklam vermenizi engellemektedir. Kısacası instagram reels reklamı verebilmek için reels bölümünde alt kısımda orjinal ses ibaresi olmalıdır.

instagram reels orjinal sesİnstagram Reels Reklamı Nasıl Çıkılır?

Reels videomuzu orjinal ses özelliğiyle yükledikten sonra aynı post reklamında yaptığımız çıkma işlemi olan instagram reels öne çıkarma işlemini yapıyoruz. Reklam çıkmak istediğiniz reels videosunun üzerine gelerek altta bulunan 3 noktaya tıklayınız. Daha sonrasında reels videosunu öne çıkar butonuna tıklayınız.

instagram reels öne çıkarma

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza 3 tane reklam seçeneği gelecek. Bu seçenekler;

1- Daha fazla profil ziyareti
2- Daha fazla internet sitesi ziyareti
3- Daha fazla mesaj

instagram reklam hedefleri

Burada seçeceğiniz hedef sizin ne almak istediğinizle ilgilidir. Eğer daha fazla takipçi istiyorsanız daha fazla profil ziyareti / instagram takipçi reklamı, eğer internet sitenizde trafik istiyorsanız ya da internet sitenizden ürün/hizmet satışı yapıyorsanız ve hedef kitlenizi web sitenize yönlendirmek gibi bir amacınız var ise bu reklam hedefini seçebilirsiniz. Daha fazla mesaj hedefiyle ise hedef kitlenizin direkt size mesaj göndermesini sağlarsınız.

Peki bu adımdan sonra ne yapmanız gerekiyor?

Öncelikle seçtiğimiz instagram reklam hedefine ve ileri butonuna tıklayalım.

instagram daha fazla profil ziyareti

Daha sonrasında bir hedef kitle oluşturmamız gerekiyor. Hedef kitle oluştururken yaş,cinsiyet ve bölge gibi seçimleri kendi kitlenize göre ayarlayın. Eğer otomatik hedef kitle seçeneğine tıklarsanız İnstagram sizin takip ettikleriniz ve sizi takip edenleri algılayarak onların ilgi alanlarına göre size bir hedef kitle verecektir. O yüzden mutlaka kendi hedef kitlenizi sizin oluşturmanız reklam verimliliğinizi arttıracaktır.

instagram reklam hedef kitle

Bu işlemden sonra bütçe ve reklam yayınlanma süresini seçmelisiniz. Eğer verimli bir reklam olmasını istiyorsanız minimum 3 günlük bir süreyi ayarlayın. Çünkü reklamın onaylanma süresi maksimum 24 saattir yani bir gün. Siz eğer 3 günden az bir süre çıkarsanız reklamınız 24 saatten az hedef kitlenize gösterilecektir.

instagram reklamı bütçe ve süre

Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra ödeme yönteminizi ekleyip reklamı onaya gönderebilirsiniz.

instagram reels videosunu öne çıkar

 

 

 

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar