Profesyonel Web Tasarım Hizmeti

Bugün sizlere bu yazımız içerisinde Web Tasarım hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Web tasarım hizmeti; estetik çizgi dahilince belirli amaçlar doğrultusunda hazırlanmış, yönlendirilmiş, yazılıma dökülmüş platformlardır. Tüm aşamaların tamamlanması ile beraber internet sitesi denilen oluşum ortaya çıkmaktadır. Son kullanıcıya yönelik işlemlerin yer aldığı web siteleri hem bireysel hem kurumsal hem de işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Web Tasarımcı olarak bu yazımız içerisinde internet sitesi kurulurken dikkat edilmesi gerekenler, bir internet sitesinin unsurları vs. olmak üzere tüm ayrıntılar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Hizmetleri
Web Tasarım Hizmetleri

Günümüzde artık en küçük bir işletmenin dahi internet sitesine sahip olduğunu görüyoruz. Web Tasarım yaptırmak isteyen kişiler bu alanda kim ile çalışacağını merak ediyor. İnternet tarayıcılarında tamamen size özel olarak çalışan tasarımlar Web Tasarımcı tarafından hayta geçirilmektedir. HTML, CSS, JavaScript gibi programlama dilleri ile hazırlanan tasarım örnekleri amacınıza uygun faaliyetler yürütmenize olanak sağlar. Web Sayfası Tasarım konusunda ne gibi unsurlara dikkat edildiğini merak ediyorsanız;

Web Tasarım Unsurları

İnternet sitesi tasarımı yaptırmak isteyen kişiler nelere dikkat etmeleri gerektiğini çok fazla bilmiyor. Web Tasarımcı olarak adlandırılan profesyonel kişiler ilk olarak internet sitelerini görsel açıdan ele alırlar. İhtiyaç duyulan web siteyi en iyi görsellikle ele alan uzman ekip, görselliğin yanında güvenlik, özgünlük gibi konulara da dikkat edilmektedir.

Web sayfası tasarım aşamasında iken HTML ve CSS ile bir kodlama yapısı oluşturulur. Daha sonrasında bir CMS altyapısında entegrasyon oluşturularak test işlemleri yürütülür. Bir müşteri olarak sipariş verdikten sonra işlemlerin basit olduğunu düşünürsünüz. Ancak; işlemlerin detaylı olduğunu ve birçok unsurun ele alındığını söyleyebiliriz. Web Tasarım Unsurları;

Düzen: Düzen bir internet sitesindeki en önemli şeylerden birisidir. Yapılacak tasarımın grafik ve metinleri tamamen gözü yormayacak bir formata sahip olmalıdır. Aksi halde ziyaretçi kaybedebilir, kurumsal kimliğinizin zedelenmesine neden olabilirsiniz. Bununla beraber ziyaretçiler aradıkları bilgilere anında ulaşabilmeli, her şey belirli bir düzen dahilince olmalıdır.

Renk: Renk seçimi konusunda genellikle müşteri istek ve arzuları dikkate alınır. Ancak; markanın kurumsal kimliği ve imajı doğrultusunda özel renkler de dikkate alınabilmektedir. Burada müşteri ile web tasarım ajansı arasında ortak karar alınarak site rengine karar verilmektedir.
Grafik: Grafik basit gibi bir ayrıntı gibi görünse de bir internet sitesinin çalışmasına bütünü ile etki etmektedir. Grafikler sayfa açılış hızı başta olmak üzere ziyaretçilerin site içerisindeki tüm etkinliklerine etki etmektedir. Bunun için logo başta olmak üzere site içerisinde yer alan tüm fotoğraflar optimize edilmektedir.
Font: Web sitelerin özgün olabilmesi için kendisine has bir yazı fontuna sahip olması gerekmektedir. Ziyaretçiler tarafından kolay okunabilen yazı fontları tercih edilmelidir. Dijital dünyada aslında kabul gören çok az font bulunmaktadır. Bunlar arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz.

İçerik: İçerik olmadan bir web sitenin var olması neredeyse imkansızdır. Görsel ve metinlerden oluşan içerikler internet sitelerinin okuyucu ve ziyaretçi kazanmasını sağlamaktadır. Hazırlanan içerikler okuyucularda merak uyandırmalıdır. Ziyaretçileri ne kadar fazla internet sitenizde tutabilirseniz o kadar kardır.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturmak

Web Tasarım HizmetleriYukarıda bir web tasarımının temel unsurlarını dile getirdik. Başarılı bir internet sitesi göze hitap etmelidir. Aynı zamanda son kullanıcıyı düşünerek etkili ve arama motorlarına uygun tasarımlar oluşturulmalıdır. Kullanıcı dostu web tasarımı oluşturmak üzerine dikkat edilmesi gereken hususları ile şu şekilde sıralayabiliriz;

Navigasyon: Profesyonel bir Web Yazılım Uzmanı, internet sitesi tasarlarken menüler ve navigasyon araçlarını tamamen kullanıcı odaklı olarak yerleştirmelidir. Web Tasarımcı olarak başta menüler olmak üzere tüm butonları tamamen kullanıcı odaklı olarak yerleştiriyoruz. Bu gibi ufak detaylar ziyaretçilerin ilgili sitede daha fazla zaman geçirmesine olanak sağlar.

Multimedya: Bir internet sitesinde görsel ve resimler kadar multimedya dosyalarına da yer verilmektedir. Tasarımda kullanılan ses, video, müzik gibi veriler ile ziyaretçilerinizi daha fazla internet sitenizde tutabilirsiniz. Başarılı bir internet sitesinde bu veriler internet sitesine yük bindirmeden tutulmalıdır.

Uyumluluk: Geçmişte internet sitesi sahibi olan birçok kişi gereğinden fazla uyumluluk sorunu yaşamaktaydı. Chrome tarayıcısında sorunsuz açılan internet sitesi Opera’da düzgün açılmıyordu. Uyumluluk sorunun baş göstermesi ile beraber artık daha modern, daha başarılı internet siteleri tasarlanmaya başladı. Web Tasarımcı, tam uyumlu internet adresleri oluşturarak müşterilerine eşsiz bir hizmet sunuyor.

Teknoloji: Teknoloji birçok alanda olduğu gibi web yazılım alanında da değişimler meydana getirdi. Günümüz teknolojisi ile hazırlanan tüm internet adresleri tüm tarayıcılarda, tüm mobil cihazlarda açılabilir olmalıdır.

İnteraktif: Bir web tasarımı içerisinde kesinlikle kullanıcı yorumlarına yer verilmeli. Bu sayede aktif okuyucu ve ziyaretçi sayısını belirleyebilir, kamuoyunda ne kadar etkiye sahip olduğunuzu görebilirsiniz. E-Bülten kayıtları, E-Posta aboneleri gibi şeyler ile okuyucularınız ile bağ kurabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarımı

Web Tasarımcı olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana profesyonel web tasarım hizmeti vermekteyiz. İnternet dünyasında hak ettiği değeri görmek, müşteri potansiyelini arttırmak, ürün ve hizmet satışlarını internet üzerinden yürütmek isteyen kişilere bu alanda hizmetler vermektedir. Profesyonel olarak tasarlanan internet siteleri özellikle işletmeleri internet üzerinde güvenilir olarak gösterilmektedir. Günümüzde web sitelerin ne denli önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Hedeflenen amaca uygun olacak şekilde oluşturulmuş internet sitelerinin büyük başarılar meydana getirdiğini elbette duymuşsunuzdur.

Profesyonel web tasarım aracılığı ile dünyanın diğer ucunda yer alan müşterilerinize ulaşarak kendinize kurumsal kimlik oluşturabilirsiniz. Küçük işletmelere marka değeri oluşturan internet siteleri dünya üzerindeki her noktayı eşit uzaklığa dönüştürerek ürün ve hizmet satışının yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle E-Ticaret üzerine kurulu internet sitelerinin 24 saat açık olması günün her saatinde satış yapılabilmesinin önünü aralamaktadır. Satış ve gelirlerin büyük oranda artmasına olanak sağlayan web tasarım birçok sektörün de gelişmesine olanak sağlamıştır. Reklamcılık, Grafik Tasarım gibi sektörler internetin gelişmesi ile beraber daha ön plana çıkmışlardır.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Web Tasarım Hizmetleri
Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarımcı olarak müşterilerimizin bu alanda bilinçli olmasını istiyoruz. Bir internet sitesi tasarlatmadan önce öncelikle kendinize bir hedef belirlemeniz gerekiyor. Belirlenen hedef doğrultusunda internet sitesinin amacına yönelik bir tasarım oluşturulmaya başlanır. İstediğiniz şeylerin net ve belirgin olması sürecin kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlar. Oluşturulacak tasarımın kesinlikle kullanıcı dostu ve arama motorlarına uygun olması gerekmektedir. Aksi halde alınan hizmet sizlere yarardan çok zarar getirecektir. Eğer alınan hizmetin işe yaramadığını düşüyorsanız o zaman internet sitesi düzenleme işlemleri için web tasarım firması ile görüşebilirsiniz.

Web tasarımda dikkat edilmesi gereken en önemli şey görselliktir. Kullanıcıları daha fazla sitede tutacak, uzunca zaman geçirecek tasarımların kurgulanması gerekmektedir. Ziyaretçilerin internet sitenizde geçirdiği süre arama motorlarında yükselebilmenize olanak sağlamaktadır. Genelde bu tür hizmetler kurumsal ve e-ticaret siteleri için talep edilmektedir. Dinamik, işlevsel, SEO uyumlu, yönetilebilir internet adresleri için doğru ajanslarla iletişime geçmeniz gerekiyor. Web Tasarımcı olarak müşterilerimize her zaman doğru adımlarla yaklaşarak kusursuz hizmet vermeye çalışıyoruz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar