İnstagram Reklamları ile İnstagram Viral Video Oluşturma

İnstagram Reklam ile Viral Video Oluşturma

Bugün size Instagram viral video oluşturma işlemi nasıl yapılır onu göstereceğim. Bu viral videoyu instagram reklamlarıyla oluşturacağız.

İnstagram Reklam ile Viral Video Oluşturma

İnstagram viral reklam oluşturma için öncelikle Facebook paneline giriyorum ve buradan kampanya oluştura tıklıyorum. Kampanya oluştura tıkladıktan sonra burada etkileşim seçeneğini seçiyorum. Bu da ne oluyor bakın video görüntülemeleri gönderi etkileşimi. Bu sayede instagram viral video oluşturma işleminde viral olmasını istediğimiz videonun görüntülemesini yükselterek instagram viral video oluşturmuş olacağız. Video görüntülemeleri dediğimiz için devam et diyorum. Buradan kampanyamızın adını koyuyoruz, etkileşim amacımız tamam ileri gidiyorum.

Şimdi burada reklamımızı uygulayacağız. Burada reklamınızda insanların bir video izlemesini gösteren seçeneği seçiyorum. Amacımız video görüntülemeleri  olduğu için “reklamınızda” seçeneği bize tam uymakta. Dilersem dinamikte açıp 2’den fazla video eklemesi yapabilirim ama amacımız tek bir videoyu viral yapmak olduğu için orayı ben açmıyorum. Video viral olduktan sonra da zaten takipçide kazanırız. Yani instagram takipçi arttırma yolları arıyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Buradan günlük bütçenizi ayarlıyorsunuz. Daha sonra şurada şimdi Hedef kitle oluşturacağız. Konum; konumlarda sizin videonuz eğer Türkçe dilinde ise ve Türkiye’ye özelse Türkiye olarak kalabilir. Ama diyelim ki İngilizce şeklinde bir videonuz var o zaman buraya Amerika koyabilirim. İşte dilediğim başka ülkeleri de koyabilirim yani bu sizin video içeriğinize bağlı bir durum. Yeri seçtik bu şekilde daha sonrasında yaş; sizin videonuz hangi yaş aralığına hitap ediyor. Yani 65 yaşındaki insan için ben belki uygun değildir diyorum ki 40. Bunu neden yapıyorum yaş hedefim 65 olursa bütçem daha hızlı bitecek gerek yok. Bütçemi daha uygun kullanabilmek için yaş aralığında değiştiriyorum. Cinsiyete hepsi diyebilirim burada viral olacağı için detaylı hedefleme yapmıyoruz yani ilgi alanını boş veriyoruz. Reklam alanlarında manuel reklam alanlarını seçip sadece Instagram dediğimiz için hepsini kapatıp sadece Instagram seçili oluyor. Bakın akış keşfet bu şekilde buradan ileri diyorum.

İNSTAGRAM VİRAL VİDEO

Tabii bu reklamı verebilmek için yani Instagram’da kullanmak için burada sayfanızın bağlı olması gerekiyor. Bunu unutmayın. Burada reklam oluştur mevcut gönderiyi kullan diyebilirsiniz. Instagram hesabınızda olan ya da sıfırdan reklam oluşturabilirsiniz. Ben video ekle diyorum buradan yükle diyorum ki yeni videom viral olsun. Şöyle bir adet videomun şu olmasını istiyorum ama bakın reklam oluşturmada dediğim gibi mevcut gönderiyi de kullanabilirsiniz. Ana metin reklamın konusunu yazabilirsiniz. Video diliniz ne ise ana metniniz ve dil seçeneğiniz ona göre olsun ki reklam bütçeniz boşa harcanmasın. Ayrıca farklı bir dil seçerseniz o ülkelerde gösterim olursa videonuzu anlamayacakları için viral olma olasılığı zorlaşacaktır. Yayınla deyince 24 saat içerisinde video reklamımız onaylanacak ve yayınlanacak.

İnstagram viral video oluşturmak için instagram reels reklamı da verebilirsiniz. Böylelikle viral olacak videonuz instagram reels videonuz olacaktır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar