30 Günde İnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır?

Bugünkü yazıda 2023’te İnstagram takipçi arttırma nasıl olur ondan bahsedeceğiz ve size bu sayıların nasıl arttığını gördüğüm konusunda en büyük beş ipucumu ve püf noktamı vereceğim.

İnstagram’da Takipçi Neden Önemlidir?

Instagram’da takipçi sayınız, profilinizin imajını oluşturmanıza yardımcı olur. Profilinizde yüksek takipçi sayısı, insanların size güven duymasını ve saygı duymasını sağlar. Bu nedenle, birçok insan hesaplarında yüksek takipçi sayısı elde etmek için çaba harcar. Yüksek takipçi sayısına sahip olmak, aynı zamanda işletmeler için de önemlidir. İşletme hesaplarında yüksek takipçi sayısı, markanın itibarını artırabilir ve potansiyel müşterilerin güvenini kazanabilir.

Instagram’da yüksek takipçi sayısına sahip olmak, işbirlikleri için de önemlidir. Markalar ve işletmeler, geniş bir kitleye ulaşmak istediklerinde, yüksek takipçi sayısına sahip hesaplarla işbirliği yaparlar. Yüksek takipçi sayısına sahip olmak, bu tür işbirliklerine olanak sağlar ve daha fazla fırsat yaratabilir.

İnstagram Takipçi Arttırma İpuçları

İnstagram Hikayeleri

İnstagram takipçi arttırma yöntemlerinden ilki hikayelerdir. İnstagram hikayelerinin, instagram’da belki de en iyi parçası olduğunu düşünüyorum. İnstagram hikayelerinizi biraz daha iyi, biraz daha ilgi çekici hale getirmenin birkaç yolu var, bu da yalnızca İnstagram hesabınızla ilgili tüm algoritmaya yardımcı olacak. Şimdi, günde en az üç ila beş İnstagram hikayesi yayınlamaya çalıştığım genel bir kuralım var. Elbette, başka şeyler yaptığım ya da bir sürü seyahat ettiğim ya da bir sürü harika şeyin olduğu bir çekimde gerçekten heyecan verici günler olacak. Bu yüzden o günlerde daha fazla şey yayınlayacağım. Ancak en yavaş günlerde veya sadece takıldığım günlerde bile günde en az üç İnstagram hikayesi yayınlamaya çalışıyorum. Bence bu tür bir hikaye, içeriğinizde her zaman devam ediyor ve insanları neyin peşinde olduğunuzla ilgilenmeye devam ediyor. Şimdi İnstagram hikayeleri ile birkaç hızlı ipucu. Günde en az bir kez İnstagram ‘ın sunduğu ilgi çekici araçlardan birine sahip olmaya çalışıyorum. Bir İnstagram anketinden bahsediyorum, belki bir Soru ve. Emoji çıkartması. Ya da kişisel favorim bu kaydırıcı aracı. instagram hikaye

İnsanların İnstagram hikayelerinizle etkileşime girmesini istiyorsunuz. Eğer yaparlarsa, bu İnstagram İnstagram hikayelerinizle ilgilendiklerini söylüyor ve benim teorim bunu daha fazla insana itmeleri. O zaman söyleyeceğim, hikayelerinizin her birinde bu araçlardan birine sahipseniz, biraz daha az gerçek hissetmeye başlar. Çok fazla insan meşgul olmayacak, bu da muhtemelen onu daha az insana itecekleri anlamına gelecektir. O yüzden dikkatli ol. Ama onların zamanında bunlardan en az birine sahip olmaya çalışıyorum. İnstagram hikayelerinizi kalabalıktan ayırmanın bir başka yolu da aslında hikayelerinizde yayınladığınız fotoğrafları düzenlemek olacaktır. Geçen yıl, çektiğim fotoğrafların yaklaşık% 99’unun İnstagram hikayelerime gittiğini söyleyebilirim, bu fotoğrafı telefonunuzdaki gerçek kamera uygulamasıyla çekiyorum çünkü İnstagram içinde bir fotoğraf çekmenizden daha kaliteli görünecek. Ve sonra İnstagram üzerinden geçmeden önce, o fotoğrafı Lightroom Mobile üzerinden çalıştıracağım ve bir ön ayar ekleyeceğim ve fotoğrafı diğer insanlardan çok daha fazla öne çıkarmak için önce düzenleyeceğim. Aslında, aşağıdaki açıklamaya bağlı olarak süper stoklandığım yepyeni bir Lightroom Ön Ayar Paketini düşürdüm. Şimdi kulağa çok iş gibi gelebilir ama bu noktada dürüst olmak gerekirse benim için ikinci doğa. Hikayelerde yayınladığım her fotoğrafta bunu yapıyorum. Ve şimdi birkaç hazır ayarım olduğu için, İnstagram hikayelerinde düzenlenmiş bir fotoğraf çekmem sadece 30 saniye sürüyor. Ve bu gerçekten büyük bir fark yaratıyor. Neredeyse her İnstagram hikayesini sadece telefonunuzla değil gerçek bir kamerayla çekiyormuşsunuz gibi görünüyor. Sana söylüyorum, eğer İnstagram hikayelerini kazanabilirsen algoritmayı kazanacaksın. Bu yüzden bunlardan bazılarını deneyin.

İnstagram Reels Videoları

İnstagram takipçi arttırma yöntemlerinden en popüler olanı reels videolarıdır. İnstagram üzerinde çok fazla büyüme görmek istiyorsanız instagram reelsler gerçek satışlar hala çok önemli. Ayrıca instagram reels reklamı vererekte daha fazla insanın dikkatini çekebilirsiniz. Reelsler muhtemelen bunu yapmanın en iyi yoludur. Reelslera karşı olduğunuz günlere elveda deyin ve onu kullanmak istemezsiniz. İnstagram sadece bir fotoğraf platformu olmalı. Söylediğim için üzgünüm, zamana ayak uydurmalısın. Bence birçok insan Reelsleri fazla düşünüyor ve çılgın bir şaheser olmaları gerektiğini düşünüyor. Ve İnstagram üzerindeki bazı videolarımın bir tür şaheser olmasından kesinlikle suçluyum. Çok zaman alıyorlar. Gerçek bir kamerayla çekiliyorlar. Düzenlemem saatler, biraz zaman alacak. Ve bu bazen basit İnstagram reelsleri aslında en iyi seçenektir. Yani bu denemek için gerçekten harika bir şey. Ama aynı zamanda sadece farklı tarzları denemeniz ve sizin için neyin işe yaradığını görmeniz gerekiyor. Ama reelslerle ilgili en büyük ipucum sadece fazla düşünmemek. İnstagram reelsleri  ile kitlenizi meşgul etmek zorundasınız. Ve bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz.

İnstagram’da ne kadar kaliteli içerikler paylaşırsanız o kadar instagram algoritmasına girersiniz ve bu büyüme daha da hızlanır. Ayrıca instagram reelsleri ile instagram viral video oluşturabilirsiniz. Bu sayede siz birşey yapmadan da takipçileriniz artacaktır.

instagram-reels

İzleyicinizde bu tür harika bir kancaya sahip olabilirsiniz. Ekranlarınızda metin veya resim yazısı olabilir, böylece insanlar o cümleyi bitirdiğinizi veya ne söyleyeceğinizi görmek ister. İçeriğime bakarsanız, metinle birlikte o şeylerin çoğunu görürsünüz. Ve insanları meşgul etmeye yardımcı olmamın bir başka büyük yolu da sadece hızlı kesintiler değil, bu bariz bir şey, ama aynı zamanda büyük bir hayranıyım ve bu noktada kısa formumun üstüne koyduğum tüm kaplamalarımla tanınıyorum, dikey videolar. Bence tüm bu şeyler videolarınıza farklı katmanlar ekliyor. Ve bunların bir kısmını bunun üzerine birleştirirseniz, o zaman insanları içeriğinizle meşgul etmek için mükemmel bir fırtına olur.

İnstagram’da Tutarlılık

İnstagram takipçi arttırma da eğer başarılı olmak istiyorsanız tutarlı olmanız gerekmektedir. Her gün olmalı mı? Haftada bir olmalı mı? Haftada birkaç kez olmalı. Ben şahsen bunun arasında tatlı bir nokta olduğunu düşünüyorum. Mümkünse haftada üç ila beş gönderi yapın. Bence en azından her üç günde bir bir şeyler yayınlamak ideal. Ben şahsen, eğer her gün yapmaya çalışabilirsem, İnstagram algoritmasının seni tam olarak unutmaması için uğraştığın gibi düşünüyorum. Şahsen, kendim için, feed yayınında, fotoğraf yayınında veya İnstagram reelsinde yayınlamadığım bir gün varsa, belki birkaç hikaye daha yayınlayacağım. Bu benim stratejimdi ve oldukça iyi çalıştığını gördüm. instagram tutarlılık

İnstagram Görselleri / İnstagram Gönderi

Son olarak instagram takipçi arttırma yöntemlerinden biri de instagram postlarıdır. İlk şey, açıkça hala nişinizde veya nişlerinizde olmaları gerektiğidir. Ben daha çok genel bir iyi adam gibiyim, belirli bir niş adam gibi değil. Ancak fotoğraflar açıkça ne yaptığınızla ve sayfanızın neyle ilgili olduğuyla ilgili olmalıdır. Ama aynı zamanda sadece bir fotoğraf göndermeyin. Şahsen, kendim için, birden fazla fotoğraf gönderiyorsam daha fazla başarı görüyorum. Bir atlıkarınca içinde en az üç tane tek başıma yap derim. Bazen kelimenin tam anlamıyla on tane yayınlayacağım, bir gönderiye koymanıza izin verdikleri maksimuma çıkaracağım. Bu, insanların farklı fotoğraflarınızda gezinecekleri için daha uzun süre kalmalarını sağlayacak. Bazen İnstagram yayınlarını yenilediklerinde yayınınız tekrar yüklenir, ancak önce farklı bir fotoğrafla yüklenir. Ve bu İnstagram ile ilgili bir tür anahtar. İnsanların içeriğinizde ve sayfanızda daha uzun süre kalmasını istiyorsunuz. Ve bu İnstagram ‘a şunu söyleyecek, tamam, insanlar bu içerikten keyif alıyor, daha uzun süre üzerinde kalıyorlar, bu yüzden bu içeriği daha fazla kişiye yaymaya başlıyorlar.

instagram gönderi

Tik Tok bu işe herkesin aynı videoyu, aynı sesi, aynı fikirleri kopyalayıp yapıştırdığı içerikle başladı. Ve bu günlerde içerik için neredeyse normal. Ve diğer insanlardan ilham almayı sevmeme rağmen ve bunun çok önemli olduğunu düşünmeme rağmen, içeriğinizi nasıl öne çıkaracağınızı ve nasıl daha fazla hissettireceğinizi bulmanız gerekiyor.

Bunların yanı sıra instagram reklam vererek bir büyüme gerçekleştirebilirsiniz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar