Google Ads Rakip Reklamlarını Görmek

İçindekiler

Google Rakip Reklamlarına Bakmak

 

Google ads, sosyal medya platformaları gibi kolaylık sağlayarak google rakip reklamlarını görmeyi kolaylaştırdı. Facebook reklam kütüphanesinde, rakip reklamları incelenerek ona göre stratejiler oluşturulabiliyor. Eğer ilk kez reklam veriyorsanız öncesinde google rakip reklamları görmek yerine basit adımlarla google reklam eğitimi alabilirsiniz.

Google Ads Neden Önemlidir? 

Google Ads’ın önemi, işletmelerin ürün ve hizmetlerinin arama sonuçları sayfasında ve diğer Google hizmetlerinde daha fazla görünürlük kazanmasına, marka bilinirliğini artırmasına ve potansiyel müşterilere ulaşmasına yardımcı olmasıdır. Ayrıca, Google Ads reklamları, işletmelerin doğru hedef kitleye ulaşmasını ve reklam bütçelerini en iyi şekilde kullanmasını sağlar.

Google Rakip Reklamlarını Görmek

Google rakip reklamlarına telefon üzerinden bakmak için telefondan google uygulamasına giriyoruz. 

google uygulama

Arama çubuğuna aramak istediğimiz ürün veya hizmeti yazıyoruz. Örneğin; ayakkabı.

google arama

Üst tarafta ücretli sponsorlu reklam yazan reklamlara bakmak için sağ tarafta üç noktaya tıklıyoruz. 

google reklam görme

Burada reklam merkezim sekmesi çıkıyor. Burada alt tarafta bulunan daha fazla reklam göster seçeneği ile daha fazlasını görebilirsiniz.

google reklam merkezim

Bu işlemleri yaptıktan sonra google ads anahtar kelime araştırmaları da çok önemlidir. Anatar kelimeleri etkili kullanmazsanı reklamlarınız istediğiniz sonuçları vermeyecektir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar