Freelance Web Tasarım

Freelance Web Tasarım

by web-tasarim Haziran 30, 2019
freelance-web-tasarim

Freelance web tasarım hizmeti mi almak istiyorsunuz? Freelance web tasarım mı yaptırmak istiyorsunuz? O zaman firmanıza ve size yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Bu yazımızda freelance web tasarım uzmanı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği, freelance grafik web tasarım, freelance web tasarım fiyatları ve freelance site yapımı hakkında bilgiler bulacaksınız. Ama vaktiniz yoksa hızlı biçimde bizimle iletişime geçip telefon üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Freelance Web Tasarım Uzmanı Seçerken

Freelance web tasarım uzmanı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey şüphesiz sizinle olan iletişimidir. Öncelikle web tasarım uzmanının sizin ve firmanızın ihtiyaçlarını iyi anladığından emin olmalısınız. Freelance web tasarımcı sizin ihtiyaçlarınızı doğru anlayabilmeli ki doğru işler çıkarabilsin. Bu sebeple işe başlamadan önce bütün ihtiyaçlarınızı teker teker ve açıkça anlatmalısınız, çünkü sonradan çıkan değişiklikler hem sizi hem de tasarımcıyı zorda bırakabilir. Tasarımcıların çoğu planlanmayan değişiklikler için ekstra ücret talep etmektedir. Bu sebeple tüm istekleriniz açıkça anlatılmalı ve freelance tasarımcının merak ettiği sorular aydınlatılmaya çalışılmalıdır. Özellikle web tasarımında nelerin sizin için önemli olduğu, standart bir web sitesinde bulunandan daha farklı hangi özellikleri istediğiniz, web sitesinin resimlerinin ve yazılarının sizin mi yoksa tasarımcı tarafından mı karşılanacağı projeye başlamadan önce belirtilmelidir. Kesinliklikle sadece fiyata bakarak bir karar vermeyin çünkü aksi halde hem paranızın bir miktarını kaybedersiniz, hem de siteniz tamamlanmadan yarım kalır. Böylece hem zaman hem para kaybetmiş olursunuz. Dolayısıyla kalitesine güvendiğiniz, başarılı iletişim kurduğunuz bir freelance web tasarım uzmanı ile çalışılmalıdır.

Freelance Site Yapımı Neden Önemlidir?

Firmalar ve kurumlar için web tasarım özellikle son zamanlarda oldukça büyük önem kazandı. Bunun başlıca sebebi tartışmasız internetin günümüzde edindiği konum. Geçtiğimiz zamanlar içerisinde insanların alışkanlıkları oldukça değişti. Örneğin önceden haberleri gazetelerden veya televizyonlarda yayınlanan ana haber programlarından takip edilirdi. Fakat artık tamamen internetten takip edilmeye başlandı. Alışveriş hatta kitap bile neredeyse artık internetten takip edilmeye başlandı.

İnternetin öneminin artması ile birlikte büyük veya küçük bütün işletme ve firmaların bir internet sitesi sahibi olması gerekiyor. Çünkü insanlar artık gidecekleri kafenin bile internet profillerini önceden inceleyerek gitmeyi tercih ediyor. Durum böyle olunca bir firma açısından internet sitesi oldukça önemli.

İşletmeler İçin Web Sitesi Neden Önemli

Freelance web tasarımı yaptırmanın en büyük önemi kesinlikle özgün bir siteye sahip olabilmek. Çünkü bunu yapan birçok firma veya freelance çalışan var. Fakat bunların arasından doğru firma ve kişiyle çalışmak oldukça önemli. Çünkü bir insan için sizi ilk tanıyacağı yer internet siteniz. Hem sizi hem de firmanızı anlatacak güzel bir site olması oldukça değerli. Peki site tasarımında nelere dikkat etmelisiniz?

  • Sitenizde kullanılacak renkler çok karışık olmamalı. Çalıştığınız kişini belli bir renk teması üzerinde ilerlemesini rica edebilirsiniz.
  • Bu renk temasında ise mavi gibi insanlara güven verecek renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Ana ekran kısmı fazla kafa karıştırmadan sizi iyi tanıtmalı.
  • Firmanızın ne ile ilgilendiği hakkında kapsamlı yazılar bulunmalı.

İnternet sitenizi tasarlanması tamamlandıktan sonra insanların hangi alanlarda veya cihazlarda internet kullandığını dikkate almalısınız. Freelance web tasarım yaptırmanın önemli bir diğer noktası kesinlikle mobil uyumlu olması. Çünkü artık insanlar interneti kullanmak için bilgisayarlarından daha çok telefonlarını tercih ediyor. Bu yüzden tasarımı yapılan sitenin mobil uyumlu bir ara yüzü de mutlaka farklı olmalı.

İnternet Reklamlarının Önemi

Büyük firmaların birçoğu artık reklam için sosyal medya üzerinde belli bir tanınırlığı olan insanları tercih ediyor. Çünkü insanlara artık sosyal medya veya internet televizyona göre daha güvenilir ve samimi geliyor. Bu da aslında internetin günümüzdeki önemini kanıtlıyor.

Freelance web tasarımı yaptırdıktan sonra siteniz belli bir tanınırlığa geldikten sonra reklam bile yapmaya başlayabilirsiniz. Bu yüzden web tasarım olayını kesinlikle küçümsememelisiniz. Çünkü belli bir ücret ödeyip yaptırdığınız siteniz sizin için ileri dönemlerde gelir kaynağı bile olabilir. Fakat bu reklamları seçerken de kesinlikle seçici olmalısınız.

Sitenizin tasarımı mutlaka sade ve anlaşılır olması gerek. Yani sitenize girecek olan insanların yorulmadan ve kafaları karışmadan sizin hakkınızdaki bilgiye oldukça kolay ulaşmalı. Fakat sade ve kaliteli olmalı. Yani sade derken basit ve kalitesiz bir site olmamasına dikkat edin. Bunun en doğru yolu ise doğru bir firma ile çalışabilmek.

Doğru Firma Nasıl Bulunur?

Freelance web tasarım hakkında doğru bir firma ile çalışmak oldukça önemli. Peki, doğru firma veya freelance çalışan birini ararken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Öncelikle kesinlikle çalışacağınız kişinin iş geçmişini kontrol etmelisiniz. Nasıl işler yapmış, konuyla alakalı ne kadar tecrübesi var, bunlar kesinlikle incelemelisiniz.
  • Oldukça önemli olan bir diğer konu ise sitenizin özgün olmasıdır. Firmanın tasarladığı diğer sitelere kesinlikle benzememelidir.
  • Siteniz yapım aşamasındayken karşınızdaki insanı sıkmadan her aşamasını dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Bu noktada ne istediğinizi net bir şekilde anlatmanız oldukça önemli.

Bu ve bunun gibi birçok konuya dikkat ederek internet ortamında kaliteli ve sizleri oldukça öne taşıyacak bir siteye sahip olabilirsiniz.

Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles

WhatsApp!