Web Tasarım Şirketi ve Önemi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]İnternet üzerinden satış yapan şirketler için web sitesi bir zorunluluktur. İnternet üzerinden satış yapmayan şirketler için de web sitesi artık bir ihtiyaçtır. Firmanın kurumsallığının ve güvenirliliğinin göstergesi web sitesidir. Cep telefonu ve tabletler sayesinde internete her yerden ulaşabildiğimiz günümüzde, web sitesi olan bir firma sektöründeki firmalar ve rakiplerine göre bir adım öne geçmiş demektir. Web Tasarım şirketleri web sitesi konusunda firmalara hizmet vermektedir.

Web sitesi olan firmalar internetin sonsuz dünyası içinde sınırsız kişilere ulaşarak reklamlarını yapmaktadırlar.

Web Tasarım Şirketlerinden Hizmet Alma

Web tasarımını hazır web tasarım şablonları ile kendimiz yapabiliriz diye düşünebiliriz. Hazır web tasarım şablonu ile istediğimiz şablonun üzerine fotoğraf ve içerikleri ekleyip belli bir yere kadar ilerleyebiliriz. Fakat web tasarımının geri planda kod yazımı, ara yüzünün yazılımının da yapılması gerekir. Bu işlemler olmadan web sitesi sadece bir görüntüden ibaret olur ve bu konular da teknik konular olduğu için mutlaka web tasarım şirketi ile çalışmamız gerekmektedir.

Web tasarımı konusunda hizmet aldığımız web tasarım şirketleri ile web tasarımını yapıp web sitesinin aktif hale gelmesinden sonraki süreçte de çalışmaya devam edilmesinde fayda vardır. Web sitesinin belli aralıklarla güncellenmesi yeni ürün veya hizmetlerin web sitesine yüklenmesi, güncel içeriklerin web sitesine yüklenmesi gerekmektedir. Güncellemelerin bu konuda uzman olan web tasarım şirketi tarafından gerçekleştirilmesi hem web sitesinden alınacak performans açısından hem de zaman olarak gecikme olmadan yapılması açısından çok önemlidir. Site fiyatlarını etkileyen faktörlerde aldığınız hizmete göre değişkenlik gösterecektir.

web tasarım şirketi
web tasarim sirketi

web-tasarimci.com web tasarım firması 2013 yılından itibaren sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Firmamız yukarıda bahsedildiği gibi öncelikle proje gereklerini net olarak anlayıp sizlere ona göre bir web tasarım fiyatı çıkarmaktadır. Emin olunuz ki baştan gerekleri net olarak konuşulmayan projeler ilerde hem sizler açısından hem de web tasarım firması olarak bizler açısından sorun çıkarmaktadır. Bu durumda da müşteri web tasarım projesini iptal edip başka bir firma ile çalışmak istese dahi hem müşteri hem de ilgili web tasarım firması için zaman ve para kaybına sebep olmaktadır. O sebeple acele ile bir web dizayn projesi hakkında fiyat teklifi almak yerine ilk verilen yaklaşık tekliften sonra projenin tüm detayları konuşulup net ve kesin bir web tasarım fiyatı verilmesinde her iki taraf açısından daha faydalı olacaktır. Kesinlikle sizi ve firmanızı ve marka değerinizi temsil edecek olan bir proje aceleye getirilmemeli isterler net ve açık olarak konuşulmalıdır.

Web tasarım şirtketlerinden alacağınız hizmetler internet sitesi kurma, alan adlarına göre site kurma vb. hizmetleri kapsamaktadır. .Org domain ile .org site kurma nasıl yapılır diye nasıl yapılır diye sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı İle Çalışırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

  1. Karşılıklı olarak birbirinizi iyi anladığınızdan emin olmalısınız
  2. İstediğiniz tasarımın bir web sitesine benzer bir tasarım mı yoksa tamamen özgün bir tasarım mı olduğu en başından belirtilmeli
  3. Eğer bir web sitesinin benzeri istenmişse ne oranda benzeri istendiği, örnek web sitesinde hangi özelliklerin kesinlikle istendiği, hangi özelliklerin kesinlikle istenmediği belirtilmeli. Böylece web tasarımın kırmızı çizgileri oluşturulmuş olur.
  4. Özellikle slider isteniyorsa sayfadaki sliderin özellikleri, üyelik girişi isteniyorsa siteye üye olan kişinin hangi yeteneklere sahip olması gerektiği, menunun mega menu u, flyout menu mu, slide menu mu ne tür bir menü olduğu net belirtilmeli.
  5. Web tasarımın responsive tasarım mı( mobil uyumlu) yoksa fluid (akışkan tasarım) tasarıma sahipolacağı belirtilmeli. Bu kavramlar bilinmiyorsa web tasarım şirketindne kavramlar ile ilgili bilgi alınmalı.
  6. Web sitesinde eğer seo çalışması yapılacaksa bu çalışmanın nelere içereceği net olarak belirtilmeli. Örneğin sadece meta title ve description alanlarının girilmesi mi, fotoğrafların optimize edilip fotoğraf “alt” alanlarının girilmesi mi, anahtar kelimeye uygun metin çalışması istenip istenmediği tek tek ve projeye başlamadan net olarak belirtilmeli.
  7. Eğer e-ticaret sitesi yapılacak, web tasarım şirketinin kaç adet ürünü fiyat dahilinde gireceği kesinlikle konuşulmalı. Girilecek ürünlerde varyasyon olup olmayacağı ve eğer varyasyon varsa her varyasyonda ayrı açıklama mı yoksa aynı açıklamanın mı kullanılacağı en başından ifade edilmeli.
  8. Ürün ve sayfa açıklamalarının müşteri tarafından mı yoksa web tasarım firması taarafındna mı sağlanacağı konuşulmalı.
  9. Benzer şekilde e-ticaret sitesinde ürünlerde kullanılacak fotoğrafların web tasarım şirketi tarafından mı bulunacağı, şayet ajans tarafından bulunacaksa bu fotoğrafların nerelerden temin edileceği açıkca konuşulmalı. Çünkü örneğin benzer sitelerde çekilen ürün fotoğrafları bazı durumlarda yasal durumlara sebep olmakta. Ürün fotoğraflarının asıl sahibi fotoğrafları izinsiz kullanan firmaya dava açabilmektedir. Bu sebeple çok basit gibi görülen bazı noktalar bazen gerçekten büyük problemlere sebep olabilmektedir. Web tasarım siteleri hizmeti hakkında araştırma yapmanızı öneririz.
  10. Tabi ki en önemlisi proje teslim süresi konuşulmalı ama bunu yaparken çok çok öenmli bir nokta gecikmeler onuşulmalı ve gerekirse imza altına alınmalı. Yani web tasarım şirketi söz konusu web tasarım projesini eğer konuşulan sürede teslim edemezse ne olacak, nereye kadar gecikmeler kompanze edilecek. Gecikmelerde cezai işleme uygulanacak mı? Bu gibi belirsiz konular tasarım projesinin başında karara bağlanmalı.

Ek olarak web tasarım şirketlerinden web site değeri ne kadar olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Web Tasarımcısı Olmak

Web tasarımcısı olmak tamamen yaratıcılığın ön planda olduğu ve yaratıcılık üzerine kuruludur. Üniversitelerde artık web tasarım bölümleri bulunmakta ve buradan mezun olan öğrenciler web tasarım şirketleri bünyesinde web tasarımı yaparak yaratıcıklarını ortaya çıkarmaktadırlar. Üniversiteler dışında özel kurs verem kurumlar tarafından web tasarım ve yazılım kursları verilmekte ve bu kursları tamamlayan kişilere sertifika verilmektedir.

Belediye ve Halk Eğitim Merkezleri de Ücretsiz web tasarım kursları açarak birçok kişinin web tasarımcısı olmasının kapılarını açmıştır. Bu kursları bitiren ve sertifikalarını alan kişiler web tasarım şirketi kurarak web tasarımı yapmaktadırlar. Web tasarımcısı olan kişinin yaratıcılığı teknik bilgi ile birleşince eşsiz web tasarımları ortaya çıkmaktadır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar