2023’te Amazon FBA Satış Arttırmak İçin İpuçları

İçindekiler

Şu anda satış yapmakta zorlanan bir ürününüz varsa Amazon fba satış arttırmak için ipuçlarını sizlerle paylaşacağım. Ürünlerimden biri ilgi çekmekte zorlandığında, onu piyasaya sürmüştüm ve her şeyi doğru yaptığımı düşünüyordum, ancak satış yapmıyordu. Ben de bir adım geri attım. Başarılı olduğum diğer tüm ürünlere bir göz attım ve bu başarının özünün ne olduğunu anlamaya çalıştım. Amazon’daki diğer markalara da göz attım ve daha fazla online satış yapmak için kullanabileceğiniz uygulanabilir adımlara indirgedim. Bu on yöntem tek başına tüm işinizi değiştirmeyecek, ancak bir araya geldiklerinde büyük bir fark yaratacaklar. Ve bunları birinci adımdan onuncu adıma kadar sıraya koydum. Dolayısıyla, maksimum faydayı elde etmek için sırayla izlediğinizden ve sırayla uyguladığınızdan emin olun. Şimdi başlayalım. Satışlarınızı hemen artırmanın en kolay yolu küresel kargoyu etkinleştirmektir. Bu taktiler ile amazon fba satışlarını 10 dakikada arttırabilirsiniz.

amazon küresel kargo

Bunu daha önce bilmiyorsanız, satıcı ayarlarınıza gidebilir ve kelimenin tam anlamıyla bir düğmeyi çevirip Amazon Global Shipping’i etkinleştirebilirsiniz. Bu ayarı sizin için ekstra bir ücret ödemeden etkinleştirdiğinizde, amazon ürününüzü 100’den fazla ülkede kullanılabilir hale getirecektir. Hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Müşteri sizin için uluslararası kargo ve muhtemelen bazı gümrük vergilerini ödemek zorunda kalacak. Bunu etkinleştirdiğinizde sadece ekstra bir satış elde edersiniz. Amazon.com’u kullanan diğer ülkelerden herhangi biri, ürününüzü arattığında web sayfasında göreceği tek ürün Amazon Global Shipping’in etkin olduğu ürünler olacaktır. Yani çok daha az rekabet var. Ve doğrusu, toplam satışlarımın yaklaşık %2’si Amazon.com dışında ürün satın alan ama yine de Amazon.com’u kullanan insanlardan geliyor çünkü bulundukları ülkede platformlarda kendi Amazon’ları yok. Ayarı etkinleştirmek için tek yapmanız gereken satıcı merkezi hesabınıza girmek, buradaki ayarların üzerine gelmek, Amazon tarafından filme alın seçeneğine gitmek ve buna tıklamaktır. Sizi böyle bir sayfaya götürecektir. Dışa aktarma ayarlarına kadar aşağı kaydırın ve ardından dışa aktarma ayarlarınızın etkin olarak ayarlandığından emin olun.

Amazon Fba Satış Arttırmak İçin Mobil Cihaz Optimizasyonu Yapma

Satışlarınızı artırmak için yapmanız gereken bir sonraki şey mobil cihazlar için optimize etmektir. Çoğumuz masaüstünde çalışıyoruz ve ilanlarımızı masaüstüne göre optimize ediyoruz. Ancak tüm satışların %60’ının mobil üzerinden gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Bu nedenle, masaüstünden alışveriş yapmakla Amazon Mobil uygulamasından alışveriş yapmak ve hatta sadece telefonunuzu açıp Amazon.com’a girip oradan alışveriş yapmak arasında farklar olduğunu anlamak son derece önemlidir. Deneyim tamamen farklı. Pekâlâ, işte Amazon’un masaüstündeyiz. Amazon’dayız. Size masaüstünde ve mobilde görebileceğiniz bazı farklılıkların bir örneğini göstermek istedim. İlk ve muhtemelen hemen fark edeceğiniz en kolay şey, masaüstündeki başlıkların mobilden çok daha uzun olması. Yani bir web sitesinin mobil uyumlu web tasarımın önemi ne ise  amazonda’da mobil optimizasyonu o kadar önemlidir.

amazon mobil optimizasyonu

Aslında burada telefonumu kaydetmeye başlayacağım ve size aynı ürünün mobil cihazlarda nasıl sadece, bilirsiniz, başparmak halkası dört ile sarılır yazana kadar görebileceğinizi göstereceğim, sonra nokta nokta nokta bunun nedeni mobil cihazlarda başlığınızda o kadar fazla yer olmamasıdır. Bu, en önemli değer anahtar kelimelerini önceden eklediğinizden emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Böylece biri ürününüzü gerçekten arayıp baktığında tam olarak ne istediğini ve ürününüze neden ihtiyaç duyduğunu görebilir. Bu ürünün ne için olduğu oldukça açık, ancak insanların bu ürünün tam olarak ne için olduğunu bilmeleri için başlıkta boks veya boks veya muitai gibi bir şey söylemeleri güzel olurdu. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yerleşim düzenidir. Bu ürünü, düzendeki farklılıkları göstermek için kullanacağız. Bir başlık, ardından madde işaretleri ve ardından açıklama olduğunu göreceksiniz.
Ve Amazon’daki her bir ürün için temel olarak bu şekilde. Masaüstünde. Henüz bilmiyorsanız mobil cihazlara gidip bunu kendiniz test edebilirsiniz. Aynı ürünü kullanacağız ve üzerine tıklayıp başlığını görebilirsiniz. Aşağıya indiğimizde birkaç farklılık göreceksiniz. İlk fark, aynı şekilde düzenlenmiş olması ancak özelliklerin aslında kesilmiş olması. Size sadece bir buçuk özellik gösteriyor. Tam olarak açmak ve okumak için üzerine tıklamanız gerekiyor. Amazon’da mobil optimizasyonu yapmak amazon ppc reklam kampanyası optimizasyonu yapmak kadar önemlidir.

amazon mobil

Optimize etmek için neler yapabileceğinizi daha sonra anlatacağım. Ama aynı zamanda, aşağıya doğru kaydırırsanız, orada açıklama olduğunu ve muhtemelen kimsenin okumayacağı dev bir metin bloğu olduğunu görürsünüz. Daha sonra açıklamaya geçtiğini ve açıklamadan sonra özellikleri gösterdiğini görebilirsiniz. Son olarak, farklı ürünlerin aslında nasıl değiştiğini göstermek istiyorum. Bazı ürünler tek bir düzene sahipken diğer ürünler farklı düzenlere sahip. Yani aynı kategoriye gidip bu ürüne gidersem, başlığı olduğunu göreceksiniz. Ondan sonra da açıklaması var. Harika olan A plus içeriğe sahip, bu mobil cihazlar için gerçekten çok iyi. Ve son olarak burada ürün özellikleri var ve bu aslında Amazon Mobil uygulamasında. Üründen ürüne de değişir. Tüm bunlarla birlikte, Amazon listenizde mobil cihazlar için optimize etmek üzere yapmanız gereken birkaç şey var. Birincisi, başlığınızda tüm doğru anahtar kelimelerin ve bir kişinin satın alma nedenlerinin ön planda olduğundan emin olun. Çünkü mobil cihazlarda bu kadarını göremezsiniz. İkinci olarak, birinci ve ikinci madde işaretlerinizin gerçekten dikkat çekici olduğundan emin olun. Çünkü bazen Amazon bunları küçültmeyi sever, böylece onları girişinizde gerçekten göremezsiniz. Birisine neden başkasının ürünü yerine sizin ürününüzü alması gerektiğini anlattıklarından emin olun. Üçüncü olarak, Amazon’un her zaman haftadan haftaya veya aydan aya bir şeyleri test ettiğini unutmayın. Girişiniz tamamen farklı görünebilir. Geri dönüp listenize baktığınızdan ve hangi düzende olduğunu anladığınızdan emin olun, böylece özel durumunuz için doğru yönde optimize ettiğinizden emin olabilirsiniz. Dördüncü şey ise, gösterdiğim son örnekte olduğu gibi, artı içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun. Mobil cihazlar için çok daha iyi ve eğer bunu ayarladıysanız dönüşümlerinizi büyük ölçüde artırır. Bu da bizi Amazon’da satışları artırmanın bir sonraki yoluna götürüyor ve bu da Marka Kaydı’na kaydolmak.

Amazon Fba Satış Arttırmak İçin Marka Kaydı Oluşturmak

Brand register’a kaydolduğunuzda, Plus Content’e erişim elde edeceksiniz ve Plus Content girişiniz için çok şey yapacak. Birincisi, açıklamalarınızı sadece bir metin yığınından ibaret olan bu gibi bir şeyden, ürünü gerçekten görebileceğiniz ve hedef kitlenize daha fazla bilgi aktarabileceğiniz güzel büyük resimlere sahip olan bu gibi bir şeye dönüştürecektir. amazon fba marka kaydı

Ve sadece masaüstünde değil, özellikle mobil cihazlarda genel olarak harika görünüyor. Marka Tesciline kaydolmak eskiden ticari markanızı almak için altı ila on iki ay sürüyordu, ancak şimdi IP hızlandırıcı programını kullanırsanız, iki hafta içinde girebilirsiniz. Bence maliyet dışında, listenizde Plus İçerik bulundurmamanız için hiçbir neden yok. Muhtemelen ürünleriniz için dönüşüm oranları söz konusu olduğunda yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. Marka kaydı yaptırmanın bir diğer büyük faydası da satışlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz bir dizi yeni araca erişim elde edecek olmanızdır. Bu araçlara erişmek için tek yapmanız gereken Satıcı Merkezinize gitmek, Marka’ya tıklamak ve ardından Marka Analitiği’ne gitmektir; böylece bir dizi anahtar kelimeye ve bunun gibi şeylere ve çabalarınızı sıralamada nereye koyacağınızı anlamak için inceleyebileceğiniz verilere sahip olacaksınız. Ve tüm bu araçların iyi yanı, size gerçek aramalardan elde edilen arama hacmini göstermeleridir. Bu şekilde hangi anahtar kelimelerde PPC yapacağınızı tam olarak bilirsiniz. Size verebileceğim bir diğer ipucu da bir Artı İçerik oluştururken metin eklediğinizden emin olun. Bunun gibi bir şey, içinde biraz metin olduğundan emin olun. İyi görünmesi gerekmediğini biliyorum ama Amazon’daki adamım listenizde yaklaşık 500 kelimelik anahtar kelimeli metnin sıralamaya yardımcı olduğunu kanıtladı. Amazon fba listeleme optimizasyonunu kesin yapmalısınız.

amazon görseller

Ve ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, bu şeylere o kadar fazla alaka duyarsınız, organik olarak daha fazla satış elde edersiniz. Ayrıca, görsel eklediğinizde, bu görsellere alt metin eklemeyi unutmayın. Ana görsel bir veya A artı görsel iki gibi ifadeler kullanmak yerine, ürün anahtar kelimeleriniz ne olursa olsun gerçek görselleri adlandırın. Amazon’un meta verileri okuyabilmesi için bunların anahtar kelimeler olmasını sağlayın. Ve son olarak, listelemenizde markadan marka hikayesi türünde bir bölüm olmasını istersiniz. Bunun nedeni, bunun A plus içerik olmasıdır. Oldukça fazla yer kaplıyor. Güzel ve büyük, ama bu daha da doğru. Müşterilere satış yapmak için daha fazla neden, daha fazla satış alanı. Bir başka faydası da, ne kadar çok yer kaplarsa, bir kişinin sponsorlu ürünleri gördüğü bu bölüme kadar gelmesi o kadar zorlaşır. Ve bunların hepsi müşterilerinizi çalmak için teklif veren rakiplerinizdir. Dolayısıyla, birisi zaten sayfanızdaysa, yapmasını isteyeceğiniz son şey o bölüme gitmektir. Yani bu durumda, Angry Orange’a bakıyorsanız, sayfayı kaydırırsınız, sonra hiçbir şey görmezsiniz. Hiçbir şey göremiyorsunuz. Bir reklam bölümü, başka bir reklam bölümü ve ardından devasa bir A Plus içeriği görüyorsunuz ve bir sonraki reklam bölümüne geri dönmeleri uzun zaman alıyor. İşte sizin yapmak istediğiniz de bu. Müşterilerinizi başkalarının reklamlarından uzak tutun. Bu şekilde, zaten sizin sayfanızda oldukları için ürününüzü satın alma olasılıkları çok daha yüksek olacaktır. Bu arada, eğer bu içerikten hoşlandıysanız, herhangi bir değer elde ettiyseniz, lütfen aşağıya bir beğeni bıraktığınızdan emin olun, çünkü bu bana sevdiğiniz içerik türü hakkında bazı geri bildirimler verir.

Amazon Satışlarının Artması İçin PPC Kampanyası Oluşturmak

Bir sonraki yapmak istediğiniz şey süper kolay bir PPC kampanyası oluşturmak. Yani, bu tam anlamıyla para basmak gibi bir şey. PPC kampanyası, otomatik düşük teklif kampanyası. Temel olarak bunu ayarlamanın yolu, kampanya yöneticinize gitmek, kampanyalar oluşturmak ve ardından burada Sponsor ürünler’e tıklamaktır. Burada yapmak isteyeceğiniz şey, içeri girmek, isterseniz reklam grubu adınızı oluşturmak ve sahip olduğunuz tüm ürünlere tıklamaktır. Bu sayfada tümünü ekle düğmesine basın. Bu bölüme gelecek. Ürünlerinizin farklı olması önemli değil. Farklı varyasyonlarınız varsa fark etmez, fark etmez. Hiçbir şey fark etmez. Sahip olduğunuz her bir ürünü bu kampanyaya ekleyin. Otomatik hedeflemede tutacağız, aşağı kaydıracağız ve teklifin çok çok düşük olduğundan emin olacağız. Bunu teklif vermek için beş gibi bir değere ayarlayacağız. Bu nedenle, 0,05 ABD doları yapıyorsanız, 0,5 veya 0,7 ABD doları yaptığınızdan emin olun ve bunu süper, süper düşük teklif yapacağız. Bunun nedeni, yalnızca teklif çok düşük olduğunda gerçekten görünecek olmasıdır. Yani birisi tıkladığında, neredeyse hiçbir ücret almayacaksınız. Bu da, birisinin ACA’nızı tıklayıp satın aldığı her seferin süper, süper düşük ve ultra kârlı olacağı anlamına gelir. Bu, 7/24 çalıştırmanız gereken bir şeydir. Böyle bir şeye 50 ya da 100 dolarlık bir bütçe ayırabilir ve sürekli takip ettiğinizden emin olabilirsiniz. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, o kadar çok para harcamayacaksınız ve elde ettiğiniz her bir satış karlı olacaktır. Bundan sonra yapacağınız tek şey kampanyayı başlatmak, dinamik teklifleri artırıp azaltmaya devam etmek, portföyü adlandırmak, ne yapmak istiyorsanız yapmak, kampanyayı başlatmak ve işini yapmasına izin vermektir.

Amazon Fba Satışları İçin Ürün Videosu Ekleme

Satışları artırmak için yapmak istediğiniz bir sonraki şey, ilanınıza bir video eklemektir. Bugünlerde bile çoğu ilanda video bulunmuyor. Nedenini anlamıyorum, çünkü fiverr’da 100 ila 300 dolara oldukça iyi bir video hazırlatabilirsiniz. amazon ürün videoları

Ve gerçek şu ki, bu videolar aslında size uzun vadede para kazandıracak. Çünkü dönüşümleri %1 veya %2 oranında artırsalar bile, bu, listenizin ömrü boyunca tekrar tekrar cebinize giren %1 veya %2 daha fazla satış anlamına gelir. Ya da dürüst olmak gerekirse, nakit sıkıntısı çekiyorsanız ve birine ödeyecek paranız yoksa, bunu kendiniz yapın. Biraz ilham almak için TikTok Ads web sitesi olan bu web sitesini de kullanabilirsiniz. Bunu yapması için bir fiverr kişisine verecekseniz veya kendiniz yapmak isteseniz bile, en azından bu, son yedi gün, 30 gün, 180 gün içinde en iyi performans gösteren reklamlara bakmanın ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmenin bir yoludur. İlanınıza benzer bir şey ekleyebilirsiniz çünkü bu burada çalışıyorsa muhtemelen sizin ilanınızda da çalışıyordur. Bunlardan herhangi birine tıkladığınızda sizi bunun gibi bir sayfaya götürecektir. Videolar, beğeniler ve bu tür şeyler için size farklı ölçümler verir. Ve aslında neyin işe yaradığına dair fikir edinmek için buradaki videoyu da izleyebilirsiniz. Ve bunun gibi pek çok farklı reklam ve şey var. Ürünler, anahtar kelimeler ve her şey için arama yapabilir ve ihtiyacınız olan tüm ilhamı alabilirsiniz. Tam burada. Ve eğer bir video hazırlatırsanız, bunu Sosyal Medya hesaplarınızda yayınladığınızdan, TikTok’unuza koyduğunuzdan, Instagram’a, Reels’a, Facebook Reels’a koyduğunuzdan emin olun. Çünkü neden ürününüze ve ilanınıza fazladan birkaç göz daha çekmeyesiniz ki?

Satışları Arttırmak İçin Pickful’a Kaydolmak

Bu videoyu izledikten hemen sonra satışlarınızı artırmak için yapabileceğiniz 6. şey Pickfoot’a kaydolmak. Temel olarak bu, farklı şeyleri kafa kafaya koyabileceğiniz çevrimiçi bir anket hizmeti gibidir. Diyelim ki iki ana görseliniz var ve ana görsel A ile ana görsel B’yi test etmek istiyorsunuz. Bir anket düzenleyebilir ve birisine şöyle sorabilirsiniz: Bu resimlerden hangisine tıklayıp ürün hakkında daha fazla bilgi edinme olasılığınız daha yüksek? amazon pickfu

A resmi mi B resmi mi? İnsanlar bu iki resme bakacak ve hangi resmi daha çok beğendikleri ve neden beğendikleri konusunda size geri bildirimde bulunacaklar. Bu şekilde, hangi görselin daha yüksek tıklama oranına sahip olacağını ve daha fazla satışa yol açacağını belirleyebilirsiniz. Size gösterdiğimiz, gerçekten güzel A plus içeriğe ve güzel resimlere sahip kızgın turuncu ilanı hatırlıyor musunuz? Burada görebileceğiniz gibi, hangi ambalajın daha iyi çalıştığını, hangi resimlerin daha iyi çalıştığını, hangi A plus içeriğin daha fazla ilgi çektiğini anlayabilmek için Pickfoo gibi şeyler kullanıyorlar. Pickfoo web sitesine girip aşağıya doğru kaydırırsanız, burada Pickfoo Gallery yazdığını göreceksiniz. Galeri’ye tıklayın, sizi bu sayfaya götürecektir. Ve temelde bu size Pickfoot kullanılarak yapılan tüm farklı anketleri gösteriyor. Yani temel olarak gidip diyelim ki hangi ürünü satın alırdınız? Bunun üzerine tıklayın. Gördüğünüz gibi, bu kişinin bazı ayarları var: 50 ABD merkezli katılımcı, amazon prime abonesi 25 ila 34 yaş arası kişiler ve 35 ila 44 yaş arası kişiler. Yani buraya bazı ölçütler ekliyor ve bu anketi yalnızca bu tür insanlara gösterecek. Gördüğünüz gibi, ona üç ana görsel verdi. Hangi ürünü satın alırdınız diye sordu? Sanırım farklı ürün tarzları var. A ürünü, B ürünü, C ürünü. Ve böylece açık ara C ürününü seçtiklerini görebilirsiniz. Ve yorumları okursanız, tüm bu insanlardan tüm bu yorumları da alabilirsiniz ve sadece ne seçtiklerini değil, neden seçtiklerini de açıklayacaklar. Ve bu özel durumda hangi sırayla satın alacaklarını da belirtmişlerdir. Yani önce C’yi, sonra B’yi, sonra da CBA’yı alacaklar. CBA. CBA. Ya da bu Cab. Yani burada tonlarca farklı varyasyon ve ankete sahip olabilir ve bunları anlayabilirsiniz. Ne tür bir ürün satmak istediğinizi. Farklı renkler deneyebilirsiniz. Farklı ana görseller deneyebilirsiniz. Farklı başlıklar deneyebilirsiniz. Burası tam anlamıyla her şeyi test edebileceğiniz ve hemen doğrudan yanıtlar alabileceğiniz bir yer. Bu anketler birkaç saat sürüyor ve aşağıda gördüğünüz tüm yanıtları alıyorsunuz. Dolayısıyla bu, satışları artırmak ve dönüşüm oranınızı yükseltmek için paha biçilmez bir araçtır. Bölünmüş test için en önemli şey ana görselinizdir. Yani temel olarak yapmak istediğiniz şey bir anket oluşturmak, belki de bunun gibi bir şey. Amazon’da alışveriş yapıyorsanız hangi ürüne tıklarsınız? Tüm rakipleriniz orada olsun, sonra birinin neden beğendiğini anlayın, diyelim ki bu resim bitti. Bu resim pickfoots hakkında en iyi kısmı tahmin etmenize gerek yok. Sadece aşağı kaydırın ve tüm yorumları okuyabilirsiniz. Neden bir ürünü diğerine tercih ettiklerini, neden bir ürünü diğerine tercih ettiklerini. Dönüşümlerinizi artırmanın süper kolay ve basit bir yolu.

Soru-Cevap Bölümü Ekleme

Yapmanız gereken bir sonraki şey, tüm sorularınızı yanıtladığınızdan emin olmaktır. Bir ilana kaç kez baktığımı ve çok fazla soru olduğunu gördüğümü bilemezsiniz, ancak satıcı bu soruların hiçbirini yanıtlamamıştır. amazon soru cevap kısmıVe belki de bunu bilmiyorsanız, ilanınızı aşağı kaydırırsanız ve buradaki bölüme giderseniz, burada bir Soru-Cevap bölümü olmalıdır. İnsanların sorduğu tüm bu soruları görebilirsiniz ve bu durumda olduğu gibi satıcı olarak bunları yanıtladığınızdan emin olmanız gerekir, değil mi? Hayvan testleri soru işareti yazdığını görebilirsiniz. Soru bu. Satıcı da hayvanlar üzerinde test yapılmadığını söyledi. Değil mi? Ve satıcının bunu söylediğini belirten küçük bir rozet gösteriyor. Böylece bu sorular için bir otoriteniz oluyor. Ve eğer biliyorsanız, insanların size sorduğu ortak bir soru var: Hayvanlar üzerinde test yapıyorlar mı? Hayvanlar üzerinde test yapıyorlar mı? Hayvanlar üzerinde test yapıyorlar mı? Birçok insanın bu soruyu sorduğunu ve bu soruya çok fazla katılım olduğunu görebilirsiniz. Ardından, listelemenize girdiğinizden emin olun ve belki de hayvanlar üzerinde test yapılmadığını belirten bir nokta koyun. Hatta belki bunu ürün listenize de ekleyebilirsiniz. Ya da hayvanlar üzerinde test yapılmadığını belirten küçük bir rozet gibi. Aynı şey diğer sorular için de geçerli, örneğin ahşap zeminlerde kullanmak güvenli mi? Ayrıca, listenizde bir yerde parke zeminler için güvenli olduğunun gösterildiğinden emin olun. Bu, insanların sorularını yansıtmak için bir geri bildirim döngüsü olarak kullanabileceğiniz bazı yollardır. Çünkü eğer birisi gerçekten bu soruyu yazarsa, emin olun ki bunu düşünen ve emin olamadıkları için ürününüzü satın almayan çok daha fazla insan vardır.

Satışları Arttırmak İçin Fırsat ve İndirimler Oluşturmak

Satışları artırmak için yapabileceğiniz 8. şey, bir tür fırsat ve indirim oluşturmaktır. Yıldırım fırsatlarından abone ol ve kaydet’e ve her türlü şeye kadar yapabileceğiniz tonlarca farklı fırsat var. Ancak elinizde mevcutsa kurmanızı ve denemenizi tavsiye edeceğim iki tanesi yıldırım fırsatını yayınlamamaktır. Yedi günlük bir anlaşma yapın. Benim için bunlar her zaman en iyisi. Yedi gün boyunca devam etmeleri, daha fazla müşterinin ürününüzü görmesini, indirimi görmesini ve Amazon’un ürününüzü daha uzun süre öne çıkarmasını sağlıyor. Ayrıca, yedi günlük fırsat yazan küçük bir rozetiniz olduğu için listelemenizde büyük bir dönüşüm artışı sağlar ve bu da rakiplerinizden satış çalmanıza gerçekten çok yardımcı olur. Listemde her zaman yayınladığım bir başka şey de bu küçük kuponlardır. amazon kuponlar

İnsanların bunları kullanacağından ve çok büyük bir indirim alacağınızdan korktuğunuz için bunları çalıştırmıyorsanız, yanılıyorsunuz. Bunları kurmalısınız. Bunlar kesinlikle dönüşümleri artırır. İşin komik yanı, bir ya da iki dolar indirim yapsanız bile insanların %50’si o düğmeye tıklayıp indirimden faydalanmıyor. Her halükarda tam fiyattan satın alıyorlar ama o küçük yeşil kupon bölümü onları sizin ilanınıza çekiyor. Size verebileceğim son tavsiye, eğer yedi günlük bir fırsat ya da yıldırım fırsatı düzenleyecekseniz, bunun sizin için işe yarayıp yaramayacağını hesapladığınızdan emin olmanızdır. Çünkü bu fırsatlardan birini yürütmek yaklaşık 350 dolara mal oluyor. Ve eğer matematiği doğru yapmazsanız, anlaşmanızda kolayca çok para kaybedebilirsiniz. Bu yüzden sadece hesap yapın ve bunlardan birini çalıştırmanın maliyetinin 350$ olduğunu hesaba kattığınızdan emin olun.

Amazon Markası ve Gönderi Oluşturma

Yapmanız gereken 9. şey bir marka mağazası oluşturmak ve ardından Amazon Gönderileri oluşturmaktır. Bunun nedeni, burada Hawk’la ilgili bir örneğimiz olması, bilirsiniz, bileklik meselesi. Temel olarak, buradaki marka adına tıklarsanız, Hawk Boxing yazıyor. Buna tıklarsam, beni bir aramaya götürecektir. Arama olarak Hawk Boxing seçersem, Hawk Boxing ürünlerinin çoğunu göreceğim, ancak Hawk Boxing olmayan rastgele şeyler de göreceğim. Yani bu yumruk eldivenleri ve aslında Hawk Boxing olmayan her türlü rastgele şey gibi. Yani bunlara tıklayacaksınız. Belki etrafta dolanırım, hoşuma giden başka bir şey görürüm ve satın alırım. Aslında bir Amazon Mağazası kurarsanız, bunu yapmak biraz zaman alır, biraz para harcarsınız ya da yine dediğim gibi kendiniz yaparsınız. amazon gönderi

Buraya gelebilirsiniz ve burada Hawk markası yerine Angry Orange mağazasını ziyaret etmeyi gösterecektir. Buna tıkladığınızda, sizi mağazaya götürecektir. Temel olarak buradaki tek şey Angry Orange ürünleridir. Burada herhangi bir rekabet bulamayacaksınız. Birden fazla ürününüz varsa, bu yapmak için mükemmel bir şeydir. Eğer bir mağazanız yoksa, sizi arama sayfalarına geri götürecektir ve insanlar sizin ürününüzden daha çok sevdikleri başka bir şey bulabilirler. Bir Amazon mağazanız olduğunda elde edeceğiniz bir başka avantaj da Amazon Gönderileri oluşturabilmenizdir ve bu temelde Amazon’un Instagram versiyonu gibidir. Orada bir takipçi kitlesi edinmek ve bunun gibi şeyler zor olacaktır. Ancak bu kadar güçlü olmasının nedeni, Amazon Gönderilerini ayarladıysanız, insanlar mobil cihazlarda arama yaparken ve diğer rakiplerin ürünlerine gittiklerinde, bazen rastgele bir şekilde, Amazon’un oraya ilgili Amazon gönderilerinden oluşan bir tür besleme koymasıdır. Ürününüzün bu şekilde bir fotoğrafı varsa ve bu fotoğraf bir rakibin listesinde görünürse ve birisi bunu tıklarsa, bu kelimenin tam anlamıyla ücretsiz bir reklam olur. Amazon gönderileri için ödeme yapmanız gerekmez, sadece gönderirsiniz ve Amazon’da rastgele farklı yerlerde görünmeye başlarlar. Tamamen ücretsiz tanıtım. Instagram veya Facebook için zaten içerik üretiyorsanız ve yayınlamak için bazı içerikleriniz varsa, bunları Amazon Mağazanıza da eklediğinizden emin olun. Zaten sahip olduğunuz içeriği yeniden kullanmanın süper kolay ve basit bir yolu.

Satışları Arttırmanın En Önemli ve Son Adımı Amazon Pazarlarına Çıkmak

Ve son olarak, satışları artırmanın on numaralı yolu diğer Amazon pazarlarına açılmaktır. Zaten biraz para kazanıyorsanız, biraz kârınız varsa ve satışlarınızı kolayca artırmak istiyorsanız, diğer pazarlara girmeye başladığınızdan emin olun. Eğer ABD’deyseniz. Kanada’da veya Birleşik Krallık’ta satış yapmayı düşünün. Kanada’daysanız ABD’ye ya da İngiltere’ye taşının. Bunu yapmak istemenizin nedeni, fabrikanız ve tedarikçileriniz için zaten eksiksiz bir kuruluma sahip olmanızdır. Hazırlayın. Zaten liste hazırladınız. Resimleriniz, görselleriniz ve her türlü içeriğiniz zaten hazır. Yani. Pazaryerleri oldukça kolaydır ve çok az çalışmanızı gerektirir. Tüm altyapı mevcut ve ben olsam ilk olarak İngilizce konuşulan ülkelere doğru genişlerdim çünkü Almanya gibi listelerinizi dönüştürmek ve müşteri hizmetlerine sahip olmak zorunda olduğunuz bir yere gitmekten çok daha kolay. Sonra Almanca’da, eğer biri size mesaj atıyorsa, size Almanca mesaj atabilir ve bunu gerçekleştirmek için çok sayıda insan işe almanız gerekir. Bu yüzden önce İngilizce konuşulan ülkelere açılmaya özen gösterin. Bu arada, İngilizce konuşulan ülkelerde bile farklı kelimeler kullandığımızı unutmayın.amazon pazarları

Örneğin Amerika Kanada’da pantolon diyebilirsiniz ama İngiltere’de pantolon diyeceksiniz. Dolayısıyla, listelemenizin girdiğiniz pazar için doğru anahtar kelimeleri ve arama terimlerini yansıttığından emin olmalısınız. Aynı şey anne kelimesi için de geçerli. Kanada’da, Amerika’da anne ya da anne deriz. İngiltere’de daha çok anne. Anne. Eğer doğru anahtar kelimeleri bilmiyorsanız ve insanların nasıl konuştuğunu bilmiyorsanız, yine de birçok şeyi karıştırabilirsiniz. Anahtar kelime araştırmanızı doğru yaptığınızdan emin olun. Listelemenizi kopyalayıp Yeni Pazar Yerlerine yapıştırmayın. Satışlarınızı hemen artırmak için. Yapmanızı istediğim şey. Birincisi, henüz yapmadıysanız küresel kargoyu etkinleştirin. İki, girişinizi mobil cihazlar için optimize edin. Üç, almanızı istiyorum. Marka. Henüz kaydetmediyseniz, A plus içeriğinizi oluşturun. A Plus içeriğine biraz metin koyun ve mümkün olduğunca büyük olduğundan emin olun, böylece mümkün olduğunca fazla yer kaplar. Ve marka bölümünden unutmayın. Dört, size tam anlamıyla para basacak otomatik düşük teklif kampanyaları oluşturun. Beş, biraz ilham almak için size gösterdiğim TikTok web sitesini kullanın. Listelemeniz için süper kolay bir video oluşturun. Altı İlk görselinizin olabildiğince iyi olduğundan emin olmak için ana görselinizi Pickfoo veya başka bir anket hizmeti ile test edin. Yedi Soruları yanıtlayın ve yanıtları ilanınıza yansıtın. Bunu geri bildirim döngüsü olarak kullanın. Sekiz Reklam ve Fırsatlar sayfasına gidin ve yedi günlük bir fırsat için uygun olup olmadığınıza bakın. Bunu yapmak ve henüz yapmadıysanız bir kupon oluşturmak için zaman ayırmaya değer olabilir. Bir dolar bile olsa son derece önemli. İki, o açgözlü rozete sahip olmak buna değer ve çoğu insan indiriminizi bile kullanmayacak. Dokuz numara, bir Amazon mağazası oluşturun ve bazı Amazon gönderileri oluşturun, böylece rakiplerinizin listelerinde görünmeye başlarsınız.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar