Amazon PPC Reklam Kampanyaları İpuçları | PPC Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız

Her bir Amazon Fba satıcısı, yolculukları boyunca bir yerlerde Amazon PPC reklam kampanyalarıyla mücadele etmiştir. Bu yüzden bugünkü yazıda size PPC satışlarınızı hemen nasıl artırabileceğinize dair hızlı bir yöntem göstereceğim. Ayrıca amazon ppc reklamlara başlamadan önce amazon fba satış arttırma ipuçlarına göz atmalısınız.

Bu, ticari hesaplarımızdan biri için satışlarımız. Ağustos ayında toplam satışlarımız 471.000 doların üzerindeydi. Toplam acos sadece %13. Şimdi, bunu nasıl yaptım? Sahip olduğum en büyük hack’lerden birini sizinle paylaşmak istiyorum. amazon ppc

Bugün iki örnek ürüne bakacağız, böylece Amazon PPC reklam kullanarak satışlarınızı artırabilmeniz için ne yapmanız gerektiği konusunda size yol gösterebilirim.

Amazon’da Ürün Araştırması

Konumuza dönecek olursak, bugün burada örnek ürünüm olan bornoz var. Şimdi, bu çok kolay çocuklar. Bunu herkes yapabilir ve bugün yapmaya başlamalısınız. Helium ten chrome uzantınızı yükleyin, açın ve ardından Amazon ürün Araştırması’na gidin. Bu anahtar kelimelerden bazılarını Amazon satıcı merkezine nasıl ekleyeceğinizi de göstereceğim. Ama önce bunu yapalım. Gelirleri büyükten küçüğe doğru sıralayalım. Ben kendi rahatım için büyükten küçüğe doğru sıralamayı seviyorum. Eğer siz bunu yapmak istemiyorsanız, sorun değil. Ama buraya bir göz atalım. Yani, eğer satış yapıyorsanız, bir bornoz sattığınızı varsayalım, tamam mı? Bir bornoz satıyorsunuz ve eminim ki bir bornoz satıyorsanız, belirli bir bornoz türü satıyorsunuzdur. amazon ürün araması

Belki kapüşonlu bir bornoz satıyorsunuzdur. Belki pamuklu bornoz, polar bornoz falan filan satıyorsunuzdur. Yapmak istediğimiz şey, rakiplerimizden anahtar kelime fikirleri almaktır; böylece kampanyalarımızı optimize etmeye başlayabilir ve kampanyalarımızdaki bu kötü anahtar kelimelere para harcamayabiliriz. Kulağa kafa karıştırıcı geldiğini biliyorum, bu yüzden size ne demek istediğimi göstereyim. İlk örneğimiz kadın polar, kapüşonlu bornoz, peluş, uzun bornoz. Şimdi, eğer ben bornoz satıyorsam ya da pardon, siz bornoz satıyorsanız ve bornozunuz uzun değilse, aslında bazı anahtar kelimeleri not edelim. Not defterim burada. Uzun, pelüş, kapüşonlu. Tamam, bunlar ortaya çıkan üç anahtar kelime. Polar, kapüşonlu, peluş, uzun bornoz. Şimdi, bornozunuz uzun değilse, pelüş değilse, kapüşonlu değilse, bunu hemen optimize etmelisiniz. Şimdi size bununla ne demek istediğimi göstereyim. İlerlemeden önce birkaç örneğe daha bakalım. Bu bir kimono, cübbe, uzun, örgü. Tamam, başka bir anahtar kelime görüyorum. Örgü, gündelik ve spor giyim. Bunu da yazalım. Örgü, gündelik, pijama. Ve kendiniz için yapmak istediğiniz şey, en çok satanlardan bazılarına bakmak ve bazı anahtar kelime fikirleri edinmektir. Sizin ürününüz olmayan şeylerle ilgili. Tamam mı? Yani ben bornoz satıyorsam ya da siz bornoz satıyorsanız, bizi karıştırıp duruyorum. Rakiplerimden gördüğüm ve benim ürünümde olmayan tüm anahtar kelimeleri not ediyorum. Yani benim bornozum uzun değil, pelüş değil, kapüşonlu değil, örgü değil, gündelik değil, pijama değil. Bu anahtar kelimelerle ne yapacağım? Çok basit. Tek yapmamız gereken Seller Central’da Amazon’a gitmek, kampanya yöneticinize gitmek ve negatif anahtar kelimeler ekleyebileceğiniz reklam grubuna gitmek. Amazon PPC reklam kampanyaları yürütüyorsanız, bunun tam olarak nerede olduğunu biliyorsunuzdur. Bu yüzden bunu gözden geçirmeyeceğim. Amazon’da bu taktikler ile 10 dakikada amazon fba satışlarını arttırabilirsiniz.

Negatif Anahtar Kelime Ekleme

Negatif anahtar kelimeler ekleyin. Anahtar kelimeleri negatif tam veya negatif ifade olarak koymak istiyoruz. Eğer bu ikisi arasındaki farkı bilmiyorsanız, başınız büyük belada demektir.
Negative exact, yalnızca bu kelimeyi tam olarak negatife koyduğunuz anlamına gelir. Negatif ifade ise bu anahtar kelimeyi içeren tüm ifadelerin arama teriminden çıkarılması, müşteriler bornoz yazdığında Amazon arama çubuğundan çıkarılması anlamına gelir. Örneğin bu anahtar kelimeleri ele alalım. Bunları kopyalayacağım ve negatif ifade kullanacağım. Şimdi, neden negatif ifade kullanmak istiyorum? Çünkü negatif exact, dediğim gibi, yalnızca bu anahtar kelimeleri negatif exact yapacak. negatif anahtar kelime amazon

Kimsenin Amazon arama çubuğuna uzun, peluş ya da kapüşonlu yazdığını sanmıyorum, değil mi? Bu biraz garip. Ancak müşteriler bu anahtar kelimeleri arattığında tüm ifadeleri negatif olarak ifade etmek istiyorum. Yani müşteriler kadınlar için pijama araması yaptığında benim bornozum görünmüyor. Uzun bornoz aradıklarında, kısa bornozum olduğu için benim bornozum görünmüyor. Dolayısıyla, rakiplerinizden anahtar kelimeler alarak sadece kendi önünüze geçiyorsunuz. Sonra da kampanyanızı en başından optimize ederek hiç para harcamak zorunda kalmazsınız.

Bazı anahtar kelime fikirleri edinelim. Şimdi, bir sırt çantası sattığınızı varsayalım. Ancak muhtemelen belirli bir sırt çantası türü satıyorsunuz, değil mi? Yani bu sırt çantası bir dizüstü bilgisayar. Sırt çantası. Tamam. Dizüstü bilgisayar ve okul çantası. Bunları silelim. Anahtar kelimemiz var. Laptop, okul. Ve burada da bir iş kitap çantamız var. Tamam, kitap çantası, bu iyi bir tane. Unutmayın, ürünümü tanımlamayan anahtar kelimeleri not alıyorum. amazon ppc reklam optimizasyonu

Yani sırt çantanız dizüstü bilgisayarlar için değil, okul için değil ve bir kitap çantası değil. Öyleyse neden bu anahtar kelimeleri kullanarak para harcamak isteyesiniz ki? Buradan devam edelim. Buna benziyor. Zaten bazı anahtar kelimelerimiz var. Bu bir hayır, bu kötü bir örnek. Kötü örnek. Oh, tamam. Bu mini bir sırt çantası. Mini kelimesi. Mini bir sırt çantası satmıyorsun. Aslında makul büyüklükte bir sırt çantası satıyorsun. Ve sonra bir şarj portumuz var. İlginç. Yani sırt çantamız şarj için değil. Sadece basit bir sırt çantası. Buraya şarj etmeyi koyalım ve bu anahtar kelimeleri alalım. Ve şimdi bu anahtar kelimeleri negatifin içine koyacağız. İfade. Şimdi, ürününüzü daha iyi tanımlayan daha uzun anahtar kelimeleriniz varsa elbette negatif exact kullanacaksınız, değil mi? Örneğin, kimsenin sırt çantalı dizüstü bilgisayar aramasını istemiyorsanız, bu negatif kesin için iyidir. Ancak tam olarak dizüstü bilgisayarı negatif tam içine koyarsanız gerçekten hiçbir şey yapmaz, değil mi? Dolayısıyla, negatif exact ile negatif phrase arasındaki farkı anlamanız gerekir. Şimdi, tüm bu anahtar kelimeleri negatif ifadeye koyarsam, müşteriler bu Amazon arama çubuğuna gidip bu anahtar kelimelerden herhangi birini yazdıklarında, tüm ifadelerin hariç tutulacağı anlamına gelir. Ve hariç tutulduklarında, söz konusu anahtar kelimeye yönelik tüm ifadeler için sponsorlu amazon ppc reklamlarda görünmeyecekler. Yani başlangıçtan itibaren tonlarca para tasarruf edersiniz. Kampanyalarınızı yürütüyorsanız ve bunu yapmıyorsanız ve arama terimi raporunuzda mantıklı olmayan çok sayıda kötü anahtar kelime olduğunu fark ederseniz, muhtemelen bunu yapmaya başlamalısınız. Böylece anahtar kelime fikirleri edinirsiniz ve bunları en baştan negatife koyarsınız, böylece bu anahtar kelimeler için tek bir kuruş bile harcamak zorunda kalmazsınız. Sonra tabii ki tek yapmanız gereken Anahtar Kelime Ekle ve Kaydet’e tıklamak ve hepsi bu kadar.

Ek olarak amazon fba satışlarınızı arttırmak istiyorsanız anahtar kelimeleri optimize etmeniz sizin için çok önemlidir.

amazon negatif anahtar kelime ekleme

Artık bu anahtar kelimeleri içeren tüm ifadelerin dışında tutulacaksınız. Umarım bu yazı Amazon PPC reklam kampanyalarınızda bir ton para tasarrufu yapmanıza yardımcı olmuştur. Kısacası bunların hepsine amazon fba satışlarını arttırmak için amazon fba listeleme optimizasyonu diyebiliriz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar