Youtube Hesabı Açma ve Kapatma

Bu yazımız içerisinde sizlere Youtube hesabı açma ve kapatma hakkında merak ettiğiniz bilgiler sunmaya çalışacağız. 2005 yılında Google tarafından satın alınan Youtube, dijital dünyanın en başarılı platformlarından birisi haline geldi. Kendisine ait videoları Youtube’a yükleyen kişiler, aldıkları izlenme sayesinde düzenli ve yüksek kazanç elde edebilmektedir. Eğer sizde youtube kanalı ile para kazanmak istiyorsanız web tasarım firmaları ile görüşerek SEO ve reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Boş bir izlenme kanal sahiplerine gelir getirmez. Videolarda yer alan reklamlar izleyiciler tarafından görünmez ise maalesef kazanç elde edilememektedir. Bu dünya içerisinde yer almak isteyen kişiler Youtube hesabı nasıl açılır sorusunu sormaktadır.

Youtube Hesabı Nasıl Açılır?

Youtube Hesabı Açma ve Kapatma
Youtube Hesabı Açma ve Kapatma

Bir Youtube hesabına sahip olduğunuzda kendi youtube kanalınızı oluşturabilir ve video yükleyemeye başlayabilirsiniz. Buna ek olarak diğer kullanıcılar tarafından yüklenmiş videolara beğeni, dislike ya da yorum atabilirsiniz. Herhangi bir kanala abone olmak istediğinizde sizlerden yine Youtube hesabı istenecektir. Youtube hesabı açma için gerekli olan şeyler;

  • Youtube hesabı açmak için Gmail hesabına ihtiyacınız vardır. Mevcut Gmail hesabınız ile Youtube hesabı açabilirsiniz. Eğer elinizde Gmail hesabı yoksa yeni bir hesap oldukça kolay bir şekilde açabilirsiniz.
  • Youtube’a girdiğinizde sağ üst bölümde “Oturum Aç” şeklinde bir bölüm olduğunu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda Gmail ile oturum açmanız istenecektir. Gmail hesabınız ile oturum açtığınızda Youtube hesabınızın ilk aşaması tamamlanacaktır.
  • Bir sonraki aşamada Youtube hesabınızda görünecek ad ve soyad girmeniz istenecektir. Bu bölüme istediğiniz bir ismi girdikten sonra kaydet dediğinizde Youtube hesabınız açılmış olacaktır.

Youtube hesabı açtıktan sonra yukarıda belirttiğimiz gibi kanal oluşturabilir, kanalınıza video yükleyebilirsiniz. Ayrıca youtube videolarını indirebilirsiniz. Bununla beraber başka kanallara abone olabilir, videolara beğeni ve yorum atabilirsiniz. Belirli bir süre Youtube kullandıktan sonra hesabını kapatan kişiler, Youtube hesap kapatma işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. İşlem ile ilgili detaylar;

Youtube Hesap Kapatma

Youtube Hesabı Açma ve Kapatma
Youtube Hesabı Açma ve Kapatma

Youtube hesabınızı silmek istiyorsanız ilk olarak BU (https://myaccount.google.com/general-light?pli=1#deleteservices) Bağlantıda yer alan internet sitesine girmeniz gerekiyor. Bağlantıyı ziyaret ettiğinizde sizlerden yeniden Youtube hesabınıza girmeniz istenecektir. Giriş yaptıktan sonra sağ panelde yer alan seçeneklerden “Genel Bakış” kısmına girip buradan “Gelişmiş” bölümünü ziyaret etmeniz gerekiyor. Gelişmiş bölümüne girip en alta doğru indiğinizde “Kanalı Sil” şeklinde bir bölüm göreceksiniz.

Kanalı silmek istediğinizde sizlerden Youtube içeriklerinizin de silinip silinmemesi gerektiği sorulacaktır. Ardından gelecek bir metinde hesap silinmesi durumunda meydana gelecek şeyler sırası ile listelenir. Metni okuyup kanalınızın silinmesi durumunda karşılaşacağınız durumların farkında olduğunuzu göstermek istiyorsanız “İçeriğimi Sil” butonuna tıklamanız yeterlidir. Hesap silinmeden önce elbette bilmeniz gerekenler olacaktır.

Kanalınızı silmeden önce eğer kanalınızda video varsa bunların yedeğinizi almanızı öneririz. Aksi halde tüm videolar kalıcı olarak silinecektir. Kanal silme işleminden sonra geri dönüşün olmadığını, silinen videoların asla geri gelmeyeceğini biliniz. Yapılması gerekenleri bizler dile getirmeye çalıştık. Bu süreçten sonrası tamamen sizde!

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar