Youtube Video Nasıl İndirilir?

Google’a ait servislerden birisi olan Youtube, gün içerisinde 1 milyardan fazla ziyaretçi alıyor! Teknik olarak dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitleri içerisinde yer alan Youtube, geleneksel televizyonculuğu neredeyse bitirmek üzere. Birçok kişi dizi, film, müzik başta olmak üzere birçok video içeriklerini artık Youtube üzerinden izliyor. Hatta dışarıda, internet bağlantısının olmayacağı yere giderken önceden hazırlık yapıp videolar indiriyor. Bu yazımız içerisinde youtube video nasıl indirilir hakkında merak edilenleri sizlere sunmaya çalışacağız. Oldukça kolay bir şekilde tüm Youtube videolarını saniyeler içerisinde bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. Uygulamanız gereken adımlar;

Programsız Youtube Video İndirme

Youtube Video Nasıl İndirilir
Youtube Video Nasıl İndirilir

Youtube video nasıl indirilir konusunda sizlere programsız önerilerde bulunmaya çalışacağız. Bazı internet siteleri, sahip oldukları özel yazılımlar sayesinde herhangi bir programa ihtiyaç duymadan internet üzerinden youtube videosu indirme hizmeti sunuyor. Bu platformlardan bazıları;

 • ClipConventer CC
 • KeepVid
 • FastestTube
 • SaveFrom
 • Y2Mate

Örnek gösterilebilir. Bu siteler üzerinden tüm videoları hem mp3 hem mp4 hem de ses dosyası olarak indirebilirsiniz. İndirme işlemi sırasında sizlere videoları hangi kalitede indirmek istediğiniz sorulacaktır. Genelde 360P, 480P, 720P ve 1080P arasından seçim yapmanız istenecektir. İnternet bağlantı hızınıza göre en uygun seçeneğini işaretleyerek indirme işlemini başlatabilirsiniz. Sadece video dosyası indirebildiğiniz gibi mp3 ya da doğrudan ses dosyası indirebilmek mümkündür. Bu konu ile ilgili ayrıntıların bu kadar ile sınırlı kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz;

Youtube’dan Nasıl Video İndirilir?

 • Youtube Video Nasıl İndirilir
  Youtube Video Nasıl İndirilir

  Youtube’dan video indirme işlemi başta Android olmak üzere IOS, tablet, masaüstü cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Video indirme işlemine başlayabilmeniz için öncelikle Youtube’a girerek indirmek istediğiniz videoyu açmanız gerekiyor. Daha sonra tarayıcıda bulunan URL adresini kopyaladıktan sonra yukarıda belirttiğimiz ya da sizin bulduğunuz servislerden birisine girmeniz gerekiyor.
 • Video indirme sitelerine giriş yaptığınızda sizlerden video linki paylaşılacak bir alan sunulacaktır. Buraya elinizde bulunan videonun URL adresini yapıştır deyip bir sonraki sayfaya geçin.
 • Bir sonraki sayfada videoyu hangi uzantıda indirmek istediğiniz sorulacaktır. MP3, MP4, ses dosyası gibi birkaç seçenek üzerinden size uygun olanı seçiniz.
 • Seçim yaptıktan sonra indir butonuna bastığınızda ilgili video istediğiniz dosya formatında bilgisayarınıza inecektir.
 • Bu işlemler telefon ve tabletlerde genelde daha kolay ve basit olabilmektedir.
 • Bu bölümde belirtilen uygulamalar tamamen programsız, internet üzerinden Youtube video indirme üzerinedir.

Youtube Video İndirmek Güvenli midir?

Youtube video nasıl indirilir konusunda soru soran kişilerin akıllarında bir de video indirmenin güvenilir olup olmadığı da yer almakta. Bu işlemi programsız, internet üzerinde yer alan siteler üzerinden yaparsanız herhangi bir sakınca ya da riski bulunmamaktadır. Video indirme işlemi sırasında bilgisayar ya da telefonunuza virüs bulaşma durumu neredeyse sıfıra yakındır. Ancak; internet sitelerinde açılan reklamlar bilgisayarlarınızın virüs kapmasına neden olabilir. Bu nedenle dikkatli olmalı, en iyi hizmet veren yerlerden video indirme işlemi yapmaya özen göstermelisiniz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar