Twitter’a Kaydolma ve Yeni Bir Twitter Hesabı Oluşturma

Hem ülkemizde hem de dünya çapında Twitter yaygın olarak oldukça fazla kullanılan sosyal ağların başında gelmektedir. Twitter insanların veya çevrenizde gelişen olayların anlık olarak diğer insanlara duyurulması için 280 karakter ile takipçiler ile paylaşılan bir sosyal ağdır. Ülkemizde Twitter’ın başlangıcı 2006 yılıdır. 2011 yılında ise Türkçe dil desteğinin Twitter’a verilmesi ile birlikte kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmıştır. Günümüzde ise yaklaşık olarak 300 milyonun üzerinde kişi Twitter kullanmaktadır. Peki, ilk defa Twitter kullanacaksanız Twitter giriş işlemini nasıl yapacağınıza geldiğimizde ise ilk olarak Twitter’a kaydolma ve yeni bir Twitter hesap açma nasıl yapılır ile işe başlayabilirsiniz. Twitter adresini oluşturmak için ilk olarak ister telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınız üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Kullandığınız cihaz üzerinden internet tarayıcısından Twitter yazıp Twitter giriş sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Ardından karşınıza çıkan ekranda genellikle İki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi kaydol diye bir giriş yaptır. İlk defa üyelik oluşturacak iseniz bu butonlardan giriş yap yerine kaydol butonuna tıklayarak yeni hesap oluşturma ekranını açmalısınız daha sonra buradan istenilen bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurup yeni bir hesap açıp Twitter’a kaydolmuş olursunuz.  Twitter yeni hesap aç butonundan sonra artık hesabınıza açılmış olur ve artık profil doldurma aşamasına gelmiş olursunuz. Buradan Profilinizi eksiksiz ve insanların sizi tanıyabileceğim bir şekilde doldurduğunuzda artık takipçi kazanabilir veya tanıdığınız kişileri takip edebilirsiniz. Sadece tanıdığınız kişileri değil aynı zamanda ilginizi çeken sanatçıları, siyasetçileri, oyuncuları, iş adamlarını yani ilginizi çeken insanlara ve güncel haberlere ulaşabileceğiniz hesapları takip etmeniz de mümkündür. Üstelik Twitter’da kaydınızı tamamladıktan sonra ülkemizde veya dünyada oluşan yeni haberleri anlık olarak hızlı bir şekilde ulaşma imkânınız da bulunmaktadır. Twitter sayesinde dünyadan anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya mecraları arasında en güncel haberler ilk olarak twitter düşmektedir. Dünyada bir çok kişi doğru ve anlık haberler için çoğunlukla twitter kullanmayı tercih etmektedir. Twitter kaydol telefonsuz alternatif kayıt seçeneklerde sunulmaktadır.

Twitter açmak için ne gerekli?

Oldukça kolay bir işlem olan Twitter’ı açmak için Twitter hesap açma nasıl yapılır gibi soruları cevaplayıp ardından twitter açmak için neye ihtiyacınız olduğuna geldiğimizde bunları şu şekilde sıralayabiliriz. İlk olarak Twitter giriş yapma işlemini tamamlayıp buradaki butonlardan Twitter üye ol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada ki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler içerisinde ad ve soyadın bölümünüzün yazılması gereken bir sütün bulunmaktadır. Buraya isminizi doğru bir şekilde ad soyad bölümüne kimliğimizde yazılı olduğu şekli ile doğru bir şekilde yazmalısınız. Ardından telefon ve e-posta bilgilerinizi yazmanız gereken yerde ise ilk olarak bir telefon numarasına ve e-posta adresini ihtiyaç duyacaksınızdır. Güvenlik ve size ait olan e-posta adresini ve telefon numarasını yazarsanız bu şekilde daha doğru olacaktır. Bunun ardından şifre yazan bölümde şifrenizi oluşturmalısınız ve uraya güçlü bir şifre koymanız Sizler açısından İyi olacaktır. Şifremizi oluştururken başka kişilerin güvenlik duvarını aşamayacağı ve tahmin edemeyeceği bir şifre belirlemeniz sizler için daha İyi olacaktır. Ardından şifremizi belirleyip onaylama yapabileceğiniz telefonunuzun da yanımızda bulunması gerekmektedir. Bunun dışında Twitter açmak için gerekli olan neredeyse tek şey Twitter açabileceğiniz bir tarayıcının olmasıdır. Bunun dışında herhangi bir araca ihtiyaç duyulmadan kendi Twitter hesabımızı kolaylıkla açmanız mümkündür. Twitter hesabı açarken özellikle vermiş olduğumuz bilgilerin güncel ve bize ait olan bilgiler olmasına ayriyeten özen göstermemiz gerekmektedir.

Bilgisayar Üzerinden Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzde oldukça fazla kullanıldığı için Twitter hesabı açmak istememiz oldukça doğaldır. Bilgisayar üzerinden Twitter hesabı oldukça basit bir şekilde açılmaktadır. İlk olarak bilgisayardan Twitter hesabı açmak için bilgisayarınızın internete bağlı olması gerekmektedir. Ardından tarayıcınızdan Twitter’ın Türkçe girişli olan giriş sayfasına ulaşmamız gerekir. Giriş sayfasına ulaşmamızı nereden ben artık açılan sayfadaki iki butondan birine tıklamalıyız. Bu iki butondan bir tanesi Twitter giriş diğeri ise kayıt ol butonudur. Umut onlardan kayıt ol butonuna tıklayıp açılan ekrandaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Ilk olarak gelen sayfadaki ad soyad ve güncel olarak kullandığınız e-posta adresinizi girmeniz gerekir. Bu bilgileri girerken mutlaka güncel olmasına özen göstermeliyiz. Aydın’dan hesabınıza giriş yapmak için güçlü bir şifre oluşturmalısınız. Bu sayfayı tamamladıktan sonra Ardından diğer sayfada bu bilgilere ek olarak kullanıcı adınızı oluşturacağınız bir sayfa daha açılacaktır. Bu sayfaya kendi kullanıcı adınızı oluşturarak ilerlemelisiniz. Kullanıcı adınız oluşturduktan sonra aynı sayfada Bilgilerinizi tekrar girdikten sonra kayıt ol butonuna artık ıslanıp gerekecektir. İşte bu adımları tamamladıktan sonra en son işlem olarak kendi kullanmış olduğunuz ve giriş Bilgilerinize Yazdığınız e-posta adresinize gelen onay mailini açıp onay linkini tıklamanız gerekmektedir. İşte Bilgisayar üzerinden Twitter hesabı açmak bu kadar kolay ve hiçbir karmaşıklık bulunmadığı için kolaylıkla açılabilecek bir hesaptır. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden Twitter yeni hesap aç işlemi oldukça basittir. Bu basitinden kaynaklı olarak da İnsanlar genellikle bilgisayar üzerinden açtıklarında giriş sayfası ve Twitter kayıp olduğu yerleri daha açık ve büyük oldukları için ne yapabileceklerini ve nasıl kart olabileceklerini daha net görebilirler. Sizler de Twitter’a kayıt olmak istediğinizde bilgisayar üzerinden rahatlıkla hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Milyonlarca kişinin kullandığı twitterin kullanımı sizleri zorlamayacaktır.

Telefon/ Tablet Üzerinden Twitter Hesabı Nasıl Açılır? 

Telefon veya tablet üzerinden Twitter hesabı açmak için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Genellikle telefonlarımızın işletim sistemine göre değişiklik gösteren ve kendi telefonunuzun işletim sistemine uygun olan uygulama indirme kısmına gidip buradan Twitter uygulamasını telefon veya tabletinizde indirmeniz gerekmektedir. Bunun ardından telefon veya tabletinizde inen Twitter uygulamasına giriş yapıp artık hesabınıza açmaya başlayabilirsiniz. Twitter uygulaması oldukça kullanılan bir uygulama olduğu için telefon veya tablet denize indirilirken hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Giriş işlemini yaptıktan sonra açılan uygulamadaki hesap aç veya kayıt ol butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra telefondan Twitter açmak oldukça basit bir işlem olduğu için açılan ekrandaki bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Bilgilerinizin oldukça güncel ve kullandığınız hesaplar olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu bilgilerinizi doldurduktan sonra şifrem oluştur bölümünden kullanabileceğiniz güçlü bir Şifreyi de oluşturmalısınız. Şifrenizin ikinci bir kişinin eline geçmemesi ise kolayca bulunabilmesi için oldukça dikkatli ve güçlü bir şifre belirlemeniz de fayda vardır. E-posta adresinizi Twitter sisteminin göndermiş olduğu onay e-postasını açıp onayladıktan sonra artık hesabımız telefon veya tablet üzerinden açılmış olacaktır. Hesap açma işlemini bitirdikten sonra indirdiğiniz uygulamadan tekrar giriş yapmadan tek bir girişle bir dahakine giriş yapmanız mümkündür. Aynı zamanda telefon veya tablet üzerinden uygulama indirmeden de Twitter web hesabı açmanız mümkündür. Bunu yapmak içinde telefonunuzun veya tabletinizin tarayıcı kısmına Twitter giriş yazdıktan sonra gelen linke tıklayıp buradan giriş yerinizi yapmalısınız. Giriş bilgilerinizi doldurmalı ve şifrenizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınıza artık açılmış olacaktır. Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça fazla kullanılan ve sevilerek takip edilen bir sosyal ağ olan Twitter oldukça fazla beğeni almaktadır. Bu kadar fazla beğeni aldığı için insanlar Twitter hesabı açmak istemekte ve hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya devam etmektedir. Twitter’ın en güzel yanı ise hiç şüphesiz insanların anlık haberlerden haberdar olmalıdır. Twitter ayarlarlar kısmından bildirimlerin sessini kapabilir yada açabilirsiniz.

Twitter Hesap Açma Sırasında Bilmemiz Gerekenler 

Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Twitter için ilk defa hesap açacaksak mutlaka birçok noktaya dikkat ederek hesabımızı açmamız gerekmektedir. İlk olarak hesap açmaya karar verdiğinizde sizleri hiç zorlama dan Twitter giriş adresleri için bulunan linkleri tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında twitter uygulaması da indirip aynı şekilde buralardan da uygulamaya giriş yapmanız mümkündür. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra burada kayıt ol butonuna tıklayıp Yeni bir hesap açmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Twitter kaydol telefonsuz bir şekilde de bilgisayar ve tabletler üzerinden uygulanmaktadır. Kayıt olduktan daha sonra gelen sayfada adınız soyadınız ve e-posta adresiniz sizlerden istenecektir. Burada istenen ad soyad a e-posta adreslerinizi size ait olan adresten ve kimliğiniz de yazılı olan isim ile Twitter hesap açma işleminize başlamanız gerekmektedir. Ardından tamam sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğimizde emin olmanız gerekmektedir. Twitter hesap açarken bilmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de şifrenizin oldukça güçlü olmasına özen göstermeniz gerekir. Sizlerin izin vermesinin ardından hesap açarken kendinize sizi eksiksiz anlatan bir profil fotoğrafı eklemeniz gerekmektedir. Profil fotoğrafına ister kendinizi isterseniz de beğendiğiniz herhangi bir resmi koymanız mümkündür. Daha çok takipçi kazanmak veya Twitter’da aktif bir şekilde twit atmak için kendinize Sizi gerçekten tanımlayan bir biyografi yazın. Bu biyografi sayesinde sizin seni tanıyanlar tarafından doğru bir şekilde tanımanıza yardımcı olacaktır. Ardından sizin ilgi alanlarınızı profilinize eklemeniz gerekmektedir. Twitter hesabınızı açtıktan sonra size önerilen kullanıcılardan takip etmek istediklerimizi takip ederek artık Twitter kullanmaya başlayabilirsiniz. Anlık bildirimler sayesinde takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını görebilirsiniz.

Eğer instagram hesap dondurma , facebook hesap kapatma nasıl olur diye merak ediyorsanız yazı üzerine tıklamanız yeterli!

 

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter Hesabı Nasıl Herkese Açma?

Twitter hesabımızı açtıktan sonra bu hesabımızı çevrenizdekilere yani herkese açık bir şekilde nasıl yapacağımıza geldiğimizde ise bu işlem oldukça basittir. Bunun için ilk olarak hesabınızı ilk kaydolduğunuz da herkese görünecek şekilde açabilir veya ardından varsayılan ayarlar sekmesinden de hesabınızı herkese açık hale getirebilirsiniz. Bu tamamen sizinlerin tercihine kalmıştır.

Twitter Hassas İçerikleri Nasıl Görebilirim?

Twitter hassas içerikler genellikle kullanıcıların tweetlerde ki küfür veya şiddet içerikli veya argo olan tweetleri görmenizi engelleyen otomatik bir ayardır. Bu ayar sayesinde Sizler bu kötü tweetleri görmek zorunda kalmazsınız. Tunikleri merak ediyor ve görmek istiyorsanız da ilk olarak profil butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından ayarlar ve gizlilik sekmesini açıp buradan gizlilik ve güvenlik butonuna tıklamanız gerekmektedir. Burada açılan sekmede hassas içeriği gizle butonuna kapatıp hassas içerikleri görebilirsiniz.

Twitter Hesap Açmadan Girilir Mi?

Twitter'a hesap açmak oldukça kolay bir işlemdir fakat hesap açmadan da bazı tweetleri görmeniz mümkündür. Bu tweetleri görmek için ilk olarak internetteki bazı paylaşılan Twitter linklerine tıklayarak görebilirsiniz. Fakat bunun dışında ayriyeten bir hesabınız olmadan tablet paylaşamaz veya paylaşılan tweetleri görmeniz mümkün değildir. Özellikle korumalı olan hesapların twitlerini hesabınız olmadan ve hesabın sahibi mi takip etmeden görmeniz kesinlikle mümkün değildir. Lakin bazı siyasi liderlerin, sanatçıların, oyuncuların hesapları açık olduğu için paylaşımlarını görmeniz mümkündür.

Twitter Giriş Videolu Anlatım

Twitter Nasıl Üye Olunur

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar