Yeni Başlayanlar İçin Tam Shopify Eğitimi 2023 – Sıfırdan Shopify Mağazası Nasıl Oluşturulur

Bugünkü yazıda yeni başlayanlar için sıfırdan kârlı bir Dropshipping için sıfırdan Shopify mağazası açmak nasıl yapılır, tasarlayacağınızı ve kuracağınızı göstereceğim. Yani shopify mağaza kurulumu nasıl yapılır bunu göreceğiz. Şimdi, eğer Dropshipping’i yeni öğrendiyseniz, bu harika. Bu harika bir iş modeli, özellikle de online işlere ve E-ticarete yeni başlıyorsanız. Kendi Shopify mağazanızı kurmak ve online pasif gelirli bir iş kurmak istiyorsanız, bu video sizin için mükemmel bir yazı.

Markalı Dropshipping vs Dropshipping

Bu, E-ticarette çılgınca bir şey değil, özellikle de birim başına 50 veya 100 dolardan bir şey satıyorsanız, bu rakamlara ulaşmak için o kadar çok birim gerekmediğini görebilirsiniz. Yani buna markalı stoksuz satış deniyor. Ve markalı stoksuz satışın geleceğin ta kendisi olduğuna inanıyorum. Ve inanın bana, milyonlarca dolarlık online satış yaptım. Markalı dropshipping gelecek çünkü aslında bir marka inşa ediyorsunuz. Bir ürünü alıyorsunuz ve tamamlayıcı ürünlerle ondan gerçek bir marka yaratıyorsunuz.
Başarılı bir e-ticaret mağazasına bakarsanız, markalı bir mağaza olduğunu görürsünüz, değil mi? Ve muhtemelen dropshipping olarak başlamışlardır. Dropshipping ile, eğer iş modelinin tam olarak ne olduğu hakkında çok fazla bilginiz yoksa, yeni başlayan biri için gerçekten harika, çünkü başlarken kelimenin tam anlamıyla hiç risk yok. Ödeme yapmanız gereken tek şey shopify planı. Yani ilk 14 gün ücretsiz deneme sürümü. Sonra ayda yaklaşık 29 dolar ve sonra alan adı için ödeme yapmanız gerekebilir. Tamam, bu 20, 30 dolar ve hemen hemen hepsi bu. Shopify Dropshipping için ödemeniz gereken başka pek bir şey yok. Dropshipping’in en güzel yanı da Amazon ya da başka bir şirkette aldığınız envanter riskini almıyor olmanız, değil mi? Dolayısıyla, drop shipping ile başlangıçta bir ürünün iyi olup olmadığını gerçekten test edebilirsiniz. Markalı bir drop shipping mağazası kurabilirsiniz ve herhangi bir birim sipariş etmeniz bile gerekmez. 100 veya 1000 adet sipariş vermek zorunda değilsiniz, değil mi?
Dışarıda sizin için bir logo ile drop shipping yapacak pek çok tedarikçi var ve bunu çok iyi yapacaklar. Bunu iyi bir ambalajla, sizin yaratacağınız iyi bir marka tasarımıyla yapacaklar. Size bunu nasıl yapacağınızı da göstereceğim. Böylece envanter konusunda risk almamış olursunuz. Mağazanızdaki müşterilerin ürününüz için ödeme yapmasını sağlayacağınız zaman, ancak o zaman parayı gönderecek ve tedarikçinize ödeme yapacaksınız. Diyelim ki biri mağazanızdan size 50 dolar öderse ve siz de ürün için tedarikçinize 10 dolar öderseniz, aradaki farkı cebinize atarsınız, yani reklam maliyetinizden 40 dolar eksilir. Diyelim ki reklamlar için, müşteriyi elde etmek için 10 dolar harcadınız, yani 30 dolar sizin kârınız.

Stratch’ten Sıfırdan Shopify Mağazası Oluşturma Süreci

İşte bu yüzden, özellikle de yeni başladığınızda, drop shipping harika bir şey. Şimdi bu videoda tam bir eğitim olacak ve her bölüme ayrı ayrı atlayabilmeniz için bunu yapacağım. Her bir farklı bölümün açıklamasının altına bir zaman damgası koyacağım. Doğru ürünü nasıl seçeceğimizin üzerinden geçeceğiz. Mağazanızı nasıl oluşturacağınızı ve tasarlayacağınızı, temaları, uygulamaları, tüm teknik şeyleri, Pixel’inizi, Google Analytics’i, ödeme yöntemlerinizi, gönderim bölgelerinizi nasıl yükleyeceğinizi gözden geçireceğiz. Ayrıca e-posta pazarlamasının da üzerinden geçeceğiz. Ayrıca, kişisel olarak hayranı olmasam da, basit bir başlangıç yapmak istiyorsanız, size oberlo’yu da göstereceğim, ancak bunu nasıl kullanacağınızı da göstereceğim. Ve ayrıca Facebook reklamları. Facebook reklamlarının üzerinden geçeceğiz ve sadece geçtiğimiz yıl Facebook reklamlarına 1 milyon dolardan fazla harcadım ve bu tüm çevrimiçi işletmelerim için geçerli. Yani bana güvenin, Facebook reklamları hakkında bir iki şey biliyorum. Ve Facebook reklamlarına derinlemesine gireceğiz. Bu konuda çok heyecanlıyım. Ayrıca Instagram reklamları fenomenleri ve shopify başarısı için bazı son ipuçları hakkında konuşacağız. Bu videonun sonunda, iyi bir ürüne, hedef pazardaki insanların sorunlarını gerçekten çözen bir şeye ve gerçek bir markaya sahip işlevsel bir shopify mağazanız yoksa, o zaman doğru şekilde takip etmemiş olabilirsiniz. shopify

Sık Karşılaşılan Sorular

Ve tekrar izlemenizi tavsiye ederim çünkü burada çok fazla bilgi olacak. Başlamadan önce, Dropshipping’e başlamadan önce aklınıza gelebilecek bazı genel soruları yanıtlamak istiyorum. Birincisi ve bu çok yaygın bir soru, bunu dünyanın herhangi bir yerinden yapabilir miyim?
Ve evet, yapabilirsiniz. Dünyanın neresinde olduğunuzun bir önemi yok. Şaşırtıcı olan da bu. Bugün olduğu gibi, insanların hayatlarını çevrimiçi iş, Dropshipping ve E-ticaret ile değiştirmeleri için pek çok fırsat var. Şu anda tarihin en çılgın dönüşümünü yaşıyoruz. Ve E-ticaret çok büyük olacak. Şu an olduğundan 100 kat daha büyük olacak. İşte bu yüzden bugün burada benimle birlikte bu videoyu izlediğiniz ve kendinizi başarıya hazırlamanız için doğru bilgileri öğrendiğiniz için çok mutluyum.
Yani, evet, yapabilirsin. Bu sorunun cevabı bu. Ve şimdi ikinci soru, başlamak için ne kadar paraya ihtiyacım var? 200-300 dolar kadar az bir parayla başlayabilirsiniz. Eğer gerçek anlamda 50 ila 100 dolarınız varsa, bu çok düşük olabilir. Ancak 200 ila 300 dolarınız varsa veya en azından buna erişiminiz varsa, o zaman bu başlamak için yeterli paradır. Drop shipping’in en güzel yanı, çok fazla paraya ihtiyacınız olmamasıdır çünkü önden çok sayıda birim sipariş etmeniz gerekmez.

aliexpress

İşte bu nedenle, yalnızca birkaç yüz dolarınız varsa, bu, mağazanızı gerçekten kurup çalıştırmanız için yeterlidir. Ve bu en önemli kısımdır. En önemli kısım harekete geçmektir.
Eğer bugün harekete geçmeye başlarsanız, göreceksiniz ki bugünkü koşullarınız başarılı olmanızı sağlayacak şekilde sıralanacaktır. Çoğu insan harekete geçmez ve işte tam da bu yüzden başarısız olurlar, çünkü denemezler bile. Eğer denerseniz ve bu videoda bahsettiğim her bir adımı gerçekten uygularsanız, başarılı olma şansınız çok ama çok yüksektir. Eğer 200 ya da 300 dolarınız varsa, bu yeterli. Eğer 500 ya da daha fazla paranız varsa, diyelim ki 500 ila 1000, bu daha da iyi. Çünkü o zaman Facebook reklamları yayınlamaya başlayabilirsiniz. Bu bütçeyle mağazanızın çok daha hızlı yükselmesini sağlayabilirsiniz. Facebook reklamları, Google reklamları ve Instagram reklamları da dahil olmak üzere, ki bunları da ele alacağım, mağazanızı çılgınlar gibi büyütmenin, mağazanızı bir orman yangını gibi büyütmenin anahtarıdır. Bu yüzden bundan da bahsedeceğim. Ve şimdi, üçüncü soru ve bu da yaygın bir soru, şöyle soruyor olabilirsiniz, bir saniye bekle Dan, müşterilerim AliExpress’e gidip ürünümü kendileri satın alamaz mı? Cevap şu: Evet, alabilirler. Ama almayacaklar. Dışarıda bu kadar çok başarılı marka olmasının bir nedeni var. Tüm ürünler Çin’de üretiliyor. Hepsi AliExpress’te bulunabilir. Ancak insanlar yine de ürünü AliExpress’ten değil, mağazalardan ya da online mağazalardan satın almak istiyor. Neden mi? Çünkü insanlar kalite istiyor. Ve kalite ancak bir marka oluşturduğunuzda gelir. İşte bu yüzden markalı stoksuz satış en doğru yoldur. Shopify’da kazanmanın gerçek yolu budur. Ve strateji de tam olarak bu. Dropshipping saat mağazası olan bu movement watches, aslında sadece bir mağaza olarak başladı. AliExpress’ten buldukları havalı saatleri 100 milyon doların üzerinde bir fiyata büyük bir şirkete sattılar. Yani mağaza sahibi bugün sadece bir drop shipping mağazası açtığını hayal ediyor, birkaç yıl sonra gidiyor, satıyor ve 100 milyon dolarlık çekle çıkıyorsunuz, değil mi? Açıkçası, bu beceriler günümüzün değişen dünyasında şu anda öğrenmek için harika.

Satılacak Doğru Ürün Nasıl Seçilir?

Ve e-ticaretin patlamasında. Pekala, şimdi Dropshipping mağazanızı açmanız için mükemmel ürünü nasıl bulacağınızdan bahsedelim. Ve bu, uymanızı şiddetle tavsiye ettiğim kriterlerdir. Birincisi, ürününüzün bir vay canına faktörüne sahip olması gerekir. Ve en iyi ürün araştırma tekniklerine değineceğim. Aslında diğer her şeyden çok daha iyi olan bir teknik var ve ben aslında sadece iki tane kullanıyorum. Ve sadece size göstereceğim bu iki teknikle, kişisel olarak bana ayda yüz binlerce dolar satış kazandıran ürünler buldum. Yani, bilirsiniz, karmaşık olmak zorunda değil ve ben bu tür şeyleri fazla karmaşıklaştırmayı sevmiyorum. Para kazanmak zor değil, gerçekten değil. Sadece adım adım ilerleyen basit bir süreç. Sadece zaten birileri için işe yarayan bir şeyi takip etmeniz gerekiyor ve bu durumda, benim için ve dışarıdaki diğer birçok satıcı için açıkça işe yarıyor.

ürün bulma

Yani birincisi, vay canına faktörü. İkincisi, ürün yüksek kaliteli olmalı. Harika bir kaliteye ya da harika bir yeni tasarıma ya da buna benzer bir şeye sahip olmalı. Çünkü AliExpress veya Alibaba’da ürün bulursanız, diyelim ki Alibaba’da ürün bulmaktan bahsedeceğiz, bu tam anlamıyla benim gizli sırrım.
Ürünü orada bulabilirseniz ancak kalitesi iyi değilse, mağazanızın her zaman engelleneceğini göreceksiniz. Her zaman olabileceği kadar iyi olmayacaktır çünkü ürününüz o kadar da iyi değildir.
Dolayısıyla bir numaralı şey harika bir ürüne sahip olmak ve onu bulmaktır. Ürününüz ne kadar iyiyse, kalitesi ne kadar iyiyse, en başından itibaren kendinizi daha hızlı ve daha fazla başarı için o kadar iyi hazırlarsınız. Üçüncüsü, ürünü AliExpress veya Alibaba’da gerçekten bulabilmeniz gerekir. Şimdi AliExpress ve Alibaba iki farklı web sitesidir. AliExpress temelde en yaygın drop shipping shopify web site tasarımı. Dışarıdaki tüm YouTuber’ların gidip oradan ürünleri kopyalayıp yapıştırmayı öğrettiği web sitesidir. Bu nedenle de en rekabetçi web sitesi haline geldi ve aracılarla dolu. Fabrikalarla bile değil, sadece Çin’de sistemi bilen, sistemle oynayan ve drop shipping yapmak isteyen çok sayıda insan olmasından faydalanan ve güncel olmayan bilgileri takip eden insanlarla dolu, bu yüzden çılgınca pahalı fiyatlar ve son derece güvenilmez nakliye alıyorlar. Yani bu bozuk bir sistem, çalışmıyor. Kanalımda bununla ilgili bir video var. Bir yerde de neden AliExpress’i kullanmamanız gerektiğinden bahsediyorum, ancak ürününüz AliExpress veya Alibaba’da bulunmalıdır. Alibaba’yı kullanmayı tercih ediyorum çünkü aslında Dropshipping’e başlamadan önce Amazon’da başarılı bir şekilde satış yapıyordum ve bugün hala yapıyorum. Dropshipping de bunun genişletilmiş bir kolu gibiydi. Ben de bu işe girmek istedim çünkü Amazon’da hem e-ticaret dropshipping hem de özel etiketleme alanlarında uzmanlaşmak istiyorsunuz.
Ve Alibaba’da şunu fark ettim, kendi kendime düşündüm, hey, bir saniye, AliExpress ve Alibaba’da tedarikçiler var. Muhtemelen o kadar da farklı değiller. Muhtemelen aynı tedarikçiler, sadece AliExpress’te daha fazla para talep ediyorlar. Peki ya Alibaba’daki tedarikçi şablonumu tedarikçilere gönderirsem ve temelde onlara Dropshipping ile ilgili birkaç soru sorarsam, hey, bunu benim için drop ship yapabilir misin? Ve bunun üzerine bir logo koyabilir misiniz? Vesaire vesaire. Ve çok işe yaradı. Ve Drop Shipping ile başarılı ürünlerimin çoğu Alibaba tedarikçilerinden geldi. Oradaki tedarikçiler çok daha iyi çünkü profesyonel ilişkilere ve büyük rakamlara alışkınlar. İşte bu yüzden, yeni başlayan biri olsanız bile, sizinle gerçekten bir şeyler yapmak istiyorlar. Harika bir ürün bulmak için ihtiyacınız olan son nokta ise tutkulu ve doğal bir hedef pazardır. Ürününüzün gerçekten tutkulu bir niş veya hedef pazarda olması her zaman daha iyidir, çünkü değilse, gerçekten çok geniş olan ürünlerim oldu ve inanılmaz derecede iyi çalıştılar. Bununla birlikte, ürününüz tutkulu bir niş içindeyse, örneğin kampçılık, yürüyüş veya balıkçılık veya güzellik veya diyelim ki sürdürülebilir güzellik veya bunun gibi bir şey, değil mi veya veganlık, bilmiyorum, yemekle ilgili bir şey, değil mi? Belli ki insanlar bu konuda çok tutkulu ve ne kadar çok şey yazabilirseniz o kadar iyi. Ancak çok fazla niş yapmak da istemezsiniz çünkü o zaman ürününüzle ilgilenecek çok fazla insan bulamazsınız. Dürüst olmak gerekirse, ben olsam ya çok geniş kapsamlı, pek çok insanın kullanabileceği bir ürün seçerdim ya da daha tutkulu bir alanda, daha niş bir ürün seçerdim.

Dropshipping için En İyi Nişler

Ve bu şekilde Facebook’ta hedefleme yapmak daha kolay. Şimdi, ürün araştırmasına başlamadan önce, bir Shopify aboneliğine de ihtiyacınız olacak. Benim 14 günlük ücretsiz deneme sürümüm var. Açıklamanın altında bir bağlantı olacak, bu yüzden bu videoya başlamadan önce hemen kaydolduğunuzdan emin olun, çünkü bu videonun geri kalanını tüm kılavuzla birlikte takip etmek için Shopify’da bir aboneliğiniz olması gerekecek ve bu ücretsizdir. Mağazanız çalışmazsa veya hoşunuza gitmezse 14 gün içinde iptal edebilirsiniz, değil mi? Açıkçası, devam etmenizi ve ısrarcı olmanızı öneririm çünkü başarı tamamen ısrarla ilgilidir. Bağlantı aşağıda. Bu videoyu duraklattığınızdan emin olun, hemen alın ve geri gelin. Size göstereceğim ilk ürün araştırma tekniğine geçmeden hemen önce dropshipping için en iyi nişlerin listesinden bahsetmek istiyorum. Ve o kadar çok niş var ki. Yani, diğerlerinden çok daha iyi olan belirli bir niş yok. Ancak, buradaki liste, örneğin lüks aksesuarlar, bu harika bir liste. Ben şahsen lüks aksesuarlardan bir milyon doların üzerinde satış yaptım.

dropshipping

Kampçılık, doğa yürüyüşü ve hayatta kalma da harika bir bahçe işidir. Yani, bunlardan herhangi biri için ürün bulabilirsiniz ve tutkulu olduğunuz bir şey bulmak zorunda değilsiniz, değil mi? Bu büyük bir yanılgı. Sadece işe yarayan bir şey bulun. Ürünün bahsettiğimiz kriterlere uyduğunu görebileceğiniz bir şey bulun, bir wow faktörü var, Çin’deki fabrikadan çıkan harika bir kaliteye sahip ve Alibaba AliExpress’te bulunabilir. Ayrıca bir tutku nişine sahip, nişte ürünleri hakkında gerçekten tutkulu ve onlar için para harcamaya istekli insanlar var. Bu yüzden kampçılık, yürüyüş, hayatta kalma da harika. Ancak bunlar daha çok mevsimseldir. Yani bu ürünler yaz aylarında kış aylarına kıyasla daha çok satılıyor. Ancak kışın da başka bir niş bulabileceğinize eminim. Örneğin, bunun tam tersi kar sporları olabilir, değil mi? Bu da harika bir niş. Ve Çin’de de kar sporları için pek çok ürün var. Bir diğeri de son zamanlarda büyük bir trend olan çevre dostu ürünler olabilir. Ve trendler Shopify ve stoksuz satış ile gerçekten iyi çalışıyor. Diğer bazı harika ürünler ise golf, tenis, futbol ve futbol gibi spor ürünleridir. Yani doğrudan futbol topu gibi şeyler satmazsınız ama aksesuar gibi şeyler satabilirsiniz, değil mi?
Golf için aksesuarlar, tenis için aksesuarlar, Çin’de bulunabilecek devrim niteliğindeki ürünler gibi şeyler. Örneğin golf vuruşunuzu daha iyi hale getirebilir, tenisteki performansınızı daha iyi hale getirebilir, değil mi? Yani çok fazla fırsat var, yemek pişirme ve mutfak çok büyük. Ve inanın bana, insanlar sadece bu alanda bile çok para harcamaya hazır. Dış mekan, veranda, çim ve bahçe, insanlar her zaman evlerinin harika görünmesini, çimlerinin harika görünmesini isterler ve bu konuda çok tutkuludurlar. Yani bu da harika bir şey. Ve güzellik çok büyük, değil mi? Sürdürülebilir güzellik haklarına ya da çevre dostu ürünlere ya da örneğin lüks güzelliğe pek çok açıdan yaklaşabilirsiniz. Bu konuda izleyebileceğiniz pek çok farklı yol var. Mücevher de çok büyük bir alan. Cartier ve diğer tüm markalar gibi üst düzey mücevherler ne olacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Açıkçası onlarla rekabet edemezsiniz. Size şunu söyleyeyim, belki Cartier ya da benzeri süper pahalı markalarla rekabet edemezsiniz ama kesinlikle lüks mücevher nişine girebilirsiniz. Bana güvenin. Örneğin binlerce dolara mal olan bu saatlerin çoğu Çin’de üretiliyor ve hepiniz bunları ucuza bulabilirsiniz, değil mi? Dünya böyle işliyor. Dünyaya bakarsanız, her şeyin %99’unun Çin’den çıktığını görürsünüz.
Yani işin gerçeği bu. Ve bu videoyu izlerseniz hemen şimdi bundan para kazanabilirsiniz. Şimdi, giyim de harika. Ancak, sadece genel bir giyim mağazasına sahip olmanızı tavsiye etmem çünkü bu açıkça çok rekabetçi ve giyimde çok, çok net bir nişiniz olmalı. Örneğin, belki büyük beden insanlar için kıyafetler, bu açıkça çok büyük ve dropshipping veya çevre dostu kıyafetler için tek başına harika bir niş. Belki de sürdürülebilir malzemelerden üretilen giysiler, bunun gibi bir şey. Ayrıca otomotiv ve araba aksesuarları da tabii ki harika. Pekala, şimdi ilk ürün araştırma tekniğimize geçelim. Ve bu gerçekten de en iyisi. Şimdi, tüm bu özel alet türlerini almaktan, çok paraya mal olan 20 farklı alet almaktan bahseden birçok YouTuber var.

En İyi Ürün Araştırma Teknikleri

Ve yeni başlayan biri için bu tabii ki çok zor çünkü sınırlı bir bütçeniz var. Bugünlerde yeni başlayan çoğu insan sınırlı bir bütçeye sahip çünkü dokuzdan beşe çalışıyorlar ve muhtemelen faturalarını ödüyorlar ve bu yüzden belki de çevrimiçi işlerini başlatmak için kenara koyabilecekleri fazladan bir miktar paraları var. Bu yüzden onları çok iyi anlıyorum. Bu videoda size 20 farklı araca sahip olmayı gerektirmeyen en sevdiğim ürün araştırma tekniğini göstereceğim. Şaşırtıcı gelebilir ama kârlı dropshipping ürünleri bulmanın en iyi yollarından biri sosyal medyada, örneğin Facebook’ta gezinmek ve akışta aşağı doğru ilerlemek. Ve demek istediğim, size söylüyorum, birçok harika ürün buldum. Örneğin, burada bir çeşit saat mağazası olduğunu görebiliyoruz. İlk bakışta şöyle düşünebilirsiniz: Tamam, güzel bir saate benziyor. Muhtemelen drop shipping değildir. Ucuz görünmüyor. Yüksek kaliteli görünüyor. Ve kelimenin tam anlamıyla bakın, bu sadece saati gösteren bir reklam. Herhangi bir marka yok. Mağazalarına girdiğimizde, bunun bir sıfırdan shopify mağazası açmak olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.
Yani görebiliyoruz, tamam, bom. 393 dolara satıyorlar. Kanada’da 367 dolar. Yani ucuz değil. Aşağı kaydırırsak, bunun shopify olduğunu görebiliriz. En altta shopify logosunu bile görebiliriz. Ve bu sadece bir sıfırdan shopify mağazası açmak. Gördüğünüz gibi, bu saatleri kargo ile gönderiyorlar. Mağazalarının markası bile bu değil, yani benim markalı drop shipping yöntemimi takip etmiyorlar gibi görünüyor. İşte böyle. Bum. İşte bu bir saat. Alibaba’ya girip bu saati bulmaya çalışırsak, lüks saat, belki de deri bileklik yazmamız yeterli olacaktır. Yani buraya gidersek, lüks saat, deri bileklik. Hadi bulmaya çalışalım. Tamam, burada 5 ila 15 dolar arasında saatler görebiliyoruz, değil mi? Şuradaki de bizim bulduğumuza benzer şekilde 20 ila 27 dolar arasında. Burada çok fazla saat var. Stil sahibi biri için de bu harika bir fırsat olabilir.
İnsanlar saatlerin inanılmaz derecede rekabetçi olduğunu düşünebilir, ancak bu mağaza tek başına ve alexa traffic rank adlı bir uygulama kullanıyoruz. Aslında ücretsiz. Gidip google’a alexa site rank yazıyorsunuz, google chrome uzantısı. Yükleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulama, bir stoksuz satış mağazasının ne kadar para kazandığını söylüyor, ancak bunu size dolar cinsinden söylemiyor. Trafik sıralaması olarak söyler. Şimdi size bunu nasıl yorumlayacağınızı göstereceğim. shopify ürün bulma

İşte tam burada, Chrome’da Yükle’ye tıklayın. Ayrıca bu uygulama ve bu videoda önerdiğim diğer ücretsiz uygulamalar için aşağıdaki açıklamada bir bağlantı olacak. Mağazaya geri dönersek Alexa site sıralaması. Burada çok fazla var. İşte burada. Evet, ABD’de 214.000 trafik sıralaması var. Ve dünya çapında 435.000. Bunun anlamı şu: Alexa, aslında Amazon’a ait, Alexa’yı duymuşsunuzdur, hani şu evinize koyduğunuz konuşan robot gibi bir şey. Ancak Alexa, Amazon’daki bir bulut aracı gibidir ve gidip her bir web sitesini giden trafik miktarına ve trafiğin ne olduğuna göre tarar ve sıralar. Bu temel olarak web sitesini her gün ziyaret eden insan sayısıdır. Yani 214.000, 215.000’lik bir sıralama için bu ABD’de çok yüksek ya da oldukça yüksek. Yani, dışarıda çok fazla web sitesi var. Yani bu web sitesi 214.000 ya da 215.000 ile ABD’de en çok ziyaret edilen web sitesi. Dünya çapında ise 435.000’inci. Yani tam olarak ne kadar para kazandıklarını söyleyemeyiz ama gerçekten para kazandıklarından emin olabiliriz. Şimdi, gerçekten kârlı olup olmadıklarını ve para kazanıp kazanmadıklarını kontrol etmenin bir başka yolu, Facebook.com Reklam Kitaplığı’na gidersek, bu harika bir araçtır ve size tam olarak söyleyebilir.
Baktığınız mağazanın yayınladığı tüm reklamları size gösterebilir. Bu şekilde gerçekten para kazanıp kazanmadıklarını ya da hiç reklam yayınlamıyorlarsa para kazanmadıklarını ve faaliyetlerini durdurduklarını anlayabilirsiniz. Hadi gidip şuna bir bakalım. Önce sağ üst tarafa gidip tümünü tıkladığınızdan emin olun. Bu şekilde yayınladıkları tüm reklamları görebilirsiniz, aksi takdirde sadece size gösterecektir. Örneğin, Brezilya’daysanız, size yalnızca Brezilya’daki reklamları gösterecektir.
Bu yüzden tümünü tıkladığınızdan emin olun ve ardından gidip mağaza adını yazın. Tofina 354.000 beğeni almış. Görünüşe göre gerçekten çok büyükler, değil mi? Yani reklam yayınlıyorlar.
Play handmade in Germany since 1828’e tıklarsanız yayınladıkları reklamları görebilirsiniz. Yani, temel olarak, bu şirketler bu gerçek reklamlara istedikleri her şeyi koyabilirler. Ama belli ki siz doğruyu söylemek istiyorsunuz. Ama her neyse, sizinki Almanya’da el yapımı olmak zorunda değil. Almanya’da tasarlandı diyebilirsiniz. Kaliforniya’da tasarlandı, Çin’de üretildi diyebilirsiniz. Her neyse, tabii ki bu kısmını tanıtmayacaksınız. Ama evet, yayınladıkları ve para kazandıkları anlamına gelen reklamları tam olarak görebilirsiniz. İşte bu yüzden Facebook’ta gezinirken bir sürü harika ürün fikri buldum. Yani buradan geçerseniz, reklamları göreceksiniz ve bazen biraz daha zor olabilir. Örneğin, bu kesinlikle bir Drop shipping mağazası. Bu ve bu markalı bir Dropshipping mağazası. Yani YouTube’da kimsenin bunun hakkında konuşmadığını görebilirsiniz. Ama gidilecek yol bu. Gelecek bu. Ve web sitelerine girdiğimizde, bir tür akıllı klima şeyini tanıttıklarını görebilirsiniz, değil mi? Yani bu güzel bir web sitesine benziyor, ama eminim aslında bu Shopify olmayabilir, ama yine de aynı şeyi Shopify’da yeniden oluşturabilir ve Alibaba’da tam olarak aynı şeyi bulabilirsiniz.

dropshipping ürün bulma

Bugünlerde orada her şey bulunabiliyor. Akıllı klima kontrolörü ya da onun gibi bir şey gibi görünüyor. Ama kesinlikle Alibaba’da bulabilirsiniz. Ve para kazanıp kazanmadıklarını kontrol etmek için aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. Yani alexisyrank bizde 76.000. Belli ki çok popüler. Şimdi, bu işlemi daha hızlı hale getirmek için Turbo Ad Finder adlı bir Chrome uzantısı yükleyebilirsiniz. Ve bazen bu Chrome’da kullanılamıyor. Bazı nedenlerden dolayı, bir açılıp bir kapanıyor. Ama şu anda mevcut. Bu yüzden aşağıda da bir bağlantı olacak. Bu Turbo Reklam Bulucu’yu açtığımızda, aslında gidip bize sadece reklamları gösteriyor. Çoğu kişi reklamları engeller, ancak biz Dropshipper’lar için bu harika bir şey çünkü bize tüm reklamları gösteriyor. İşte burada, bom. Bu bir Dropshipping mağazası ve bu da markalı bir mağaza. Yani aslında Dropshipping’den markalı Dropshipping yaklaşımına ve markalı özel etiketlemeye geçtiler, ki bu da kârlı bir mağazanız olduktan sonra gideceğiniz bir sonraki adım.
İşte burada reklamlarını görebiliyoruz. Mağazalarına tıklayabiliriz. Yani kar diş beyazlatma. Bu, piyasadaki en büyük shopify mağazalarından biri. Ve kesinlikle Shopify üzerinde çalışıyor. Aşağı kaydırırsak Shopify olduğunu görebiliriz. Ayrıca temel olarak Shopify olup olmadığını öğrenmek için Sayfa Kaynağını Görüntüle’ye sağ tıklayın ve ardından gidip F komutunu veya F kontrolünü kullanarak Shopify yazın. Bum. Eğer shopify yazıyorsa bile, shopify üzerinde çalıştığını görebilirsiniz.
Yani her şey mümkün. Bakın. Şu güzel mağazaya bakın. Birisi bunu gerçekten yapmış. Ve siz de yapabilirsiniz. Size söylediğim hiçbir şey yok, bunu başlatan kişi ile sizin aranızda pek bir fark yok. Hepimiz aynı ayakkabılarla başladık ve hepimiz temelde sahip olduğumuz bilgilerden öğrenmeye başladık. Ve şu anda buna sahipsiniz, ki bunu yaptığınız için çok mutluyum. Burada Turbo reklam bulucuya gidersek, gerçekten çalıştığından emin olmak isteriz. Burada reklamları gerçekten engelliyor mu yoksa sadece bize mi gösteriyor emin değilim. Tekrar deneyelim. Belki Chrome’u yeniden başlatmamız gerekebilir. Tamam, işte oldu. Yani bize kesinlikle daha fazla reklam gösteriyor. Bazen komut dosyası tam olarak çalışmıyor, ama tam burada, yüce selfie çubuğu, değil mi? Başka bir markalı drop shipping fırtınası. Sürpriz. Kimse internette bundan bahsetmiyor. Bu çılgınca. Çok fazla fırsat var. İşte burada, çok ama çok basit bir mağaza. Bir çeşit selfie çubuğu, sanırım, harika bir fikrin etrafını sarıyor. İnsanlar selfie çubuklarına kafayı takmış durumda ve aşağı kaydırırsak bunun shopify olduğunu görebiliriz. Bu da hakkında konuşacağımız yaygın bir uygulama. Bum, değil mi? Başka bir sıfırdan shopify mağazası açmak. Bir başka harika fikir. Şimdi, size göstermek istediğim bir sonraki en iyi ürün araştırma tekniği Ecom Hunt adlı bir aracı kullanmak. Dediğim gibi, çok fazla araç tanıtmayı sevmiyorum ama bu araç kendi işimde bana gerçekten yardımcı oldu. Bu araçla birden fazla ürün buldum ve bu, piyasadaki tüm ürünler arasında bulduğum en iyisiydi. Yani ayda sadece 20 ya da 30 dolar. Aşağıda bir link olacak. Ve temel olarak nasıl çalıştığı, her gün seçilmiş bir ürün listesi. Üzerine gidip siparişlere göre sıralayabilirsiniz. Bizim burada yaptığımız da bu. Ve eğer siparişlere göre sıralarsak, temel olarak size en yüksek sipariş edilen ürünleri söyleyecektir. Şimdi, sadece siparişlere göre sıralarsanız bu en iyisi olmayabilir, çünkü bunlar en fazla rekabete sahip ürünlerdir, ancak yine de rekabetten korkmamalısınız, çünkü markayı, drop shipping yaklaşımını takip ediyorsanız, o zaman herkesten farklı bir marka yaratıyorsunuz demektir.

shopify ürün araştırması

Rekabette kazanmanın anahtarı da budur. Herkesin üzerinde kazanmanın anahtarı budur. Bu arada, herkes birbiriyle rekabet etmekle meşgulken, AliExpress’ten kopyalayıp yapıştırırken, siz bambaşka bir alandasınız. Yani buraya gidersek. Örneğin cep telefonları ve telekomünikasyonu seçiyoruz. Bir göz atalım. El kranklı, USB telefon şarj aleti. Bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Ama, bilirsiniz, bütün mesele bunun size başka türlü elde edemeyeceğiniz fikirler vermesi. Bluecom. Daha birkaç gün önce üç çift mavi ışık engelleyici gözlük aldım. Yani bu da bir başka harika araç. Mavi ışık engelleyici gözlük mağazası kurmak isteyenler için de harika bir fikir. Ve burada da büyük bir trend var. Az önce burada selfie çubuğunu gördük, yüce selfie çubuğu. Bum. Yani, işte tam burada. Ve buraya Ecom Hunt’a gidersek, tavsiye edilen satış fiyatının tam olarak ne olduğunu görebiliriz. Gerçi ben olsam buna uymazdım. Ben bunu satıyor olsaydım en az 39 99 ya da 49 99’a satardım. Ve sonra tam burada, size ortalama ürün maliyetini gösteriyor. Alibaba yaklaşımımı kullanırsak, bunu aşağı çekebiliriz. Bu kadar para ödemek zorunda değiliz. Bence çok fazla. Ve burada size bunu nerede bulabileceğinizi gösteriyor. Bu yüzden size Facebook reklamlarının CPA’sını da gösterdiğini ifade edeceğim. Bu da çok önemli, çünkü bu temel olarak her bir satış için reklamların size ne kadara mal olacağını söylüyor. Yani bir satış için bize 3 ila 6 dolar arasında bir maliyeti varsa, diyelim ki 4 dolar, bu kar marjının yaklaşık bu kadar olduğu anlamına gelir, değil mi? Bu, Facebook reklam maliyetinize bağlı olarak 16 ila 13 dolar arasındaki net üzüntüdür. Hatta reklamlarınız için tam olarak neyi hedeflemeniz gerektiğini de gösteriyor. Yine de reklamları bu şekilde yapmanızı tavsiye etmem. Facebook reklamlarına 20 milyon doların üzerinde para harcayan danışmanlarım var ve onlar bana bundan farklı şeyler öğrettiler. Ve bu bilgiyi sizinle bu videoda ücretsiz olarak paylaşacağım. Bum! Instagram fenomenleri de dünyanın farklı yerlerinden bazı örnekler. Yani diyebilirim ki bunun için 20-30 dolar vermeye değer. Yeni bir ürün aradığım her zaman bunun için para öderim. Facebook’ta durmaksızın gezinmek yerine, bu araca girebilir ve temelde bir listeye sahip olabilirsiniz. İşte bu kadar. Ama bunlar en iyi iki ürün araştırma yöntemi.

Markanız İçin Harika Bir Tedarikçi Bulma

Başka bir şeye ihtiyacınız yok. Şimdi harika bir Dropshipping tedarikçisi bulmaktan bahsedelim. Açıkçası bu çok önemli çünkü iyi bir tedarikçiniz yoksa ürünleriniz berbat olacak, mağazanız berbat olacak ve müşterileriniz sinirlenecek. Yani bunun olmasını istemeyiz. İşte bu yüzden şimdi size, yıllar boyunca yüzlerce, muhtemelen binlerce tedarikçiyle konuştuktan sonra, en iyi tedarikçiyi ve onları bulmak için en iyi web sitelerini nasıl bulacağınızı göstereceğim. Ayrıca kullandığım kişisel tedarikçi şablonumu da sizlerle paylaşacağım. Buna markalı Drop Shipping Tedarikçi Şablonu deniyor ve daha önce Amazon’da satış yapma deneyimime dayanarak yazdığım bir şey. Amazon’da tedarikçilerle iletişim kurmak için her zaman kullandığım tedarikçi şablonunu aldım ve temel olarak shopify’a uyarladım. Ve bunu size tamamen ücretsiz olarak vereceğim. Aşağıda bir bağlantı olacak ve tedarikçilerimizle iletişime geçmek için bunu kullanacağız. Tedarikçilerle iletişime geçerken hatırlamamız gereken bazı önemli noktalar var. Pekala, Alibaba.com ya da AliExpress’i kullanacağız. Alibaba’yı kullanmanızı tavsiye ederim ve her zaman Alibaba’yı kullanmaya çalışacaksınız. Belirli bir model aradığım ürünlerin çoğunu Alibaba’da buldum ama AliExpress’te bulamadım. Bunun nedeni de, deneyimlerime dayanarak AliExpress’in bir sürü hileli ürüne ve daha düşük kaliteli ürünlere sahip olması.

shopify tedarikçi bulma

Bu nedenle, iletişim kurduğumuz tedarikçilerin yılda milyonlarca dolar gelir elde ettiğinden emin olmak istiyoruz. Bu yüzden size buna nasıl bakacağınızı da göstereceğim. Ayrıca, en az iki yıldır faaliyette olduklarından emin olmak istiyoruz. Ayrıca en az üç ila beş tedarikçiyle temasa geçmek istiyoruz, çünkü yalnızca bir tedarikçiyle temasa geçersek fiyatlar açısından herhangi bir referans noktamız olmaz. Herhangi bir pazarlık gücümüz olmaz çünkü belirli bir ürün için doğru fiyatların ne olduğunu ve kazıklanıp kazıklanmadığımızı ya da adil bir anlaşma yapıp yapmadığımızı bilmeyiz. Ayrıca, üreticiler ve tüccarlar arasındaki farktan da bahsedeceğim. Aradaki farkı anlamak çok ama çok önemli. Kimse bu konuya gerçekten girmiyor ve inanın bana, bir tüccar yerine bir üreticiyle iletişime geçebilmek size büyük bir artı sağlayacak. İşte bu markalı Dropshipping tedarikçisi şablonu. Burada böyle görünüyor ve bağlantı aşağıda. Devam edip indirebilirsiniz ve tamamen ücretsizdir. İtalik harfleri koyduğum yeri değiştirmek isteyeceğiniz açık. Örneğin, merhaba, benim adım Name. Bunu değiştirdiğinizden emin olun. Yoksa tedarikçiniz bunu görürse, “Tamam, bu kişi ciddi değil” diyecektir. Bu yüzden olduğumuzdan çok daha büyük göründüğümüzden emin olmak isteriz. Onlara, hey, ben sadece, bilirsiniz, ben sadece bir erkeğim ya da ben sadece bir drop shipping işi kurmaya çalışan bir kızım demek istemezsiniz. Size web sitenizi ve benzeri şeyleri sormaya başlarlarsa, geliştirme aşamasında olduğunu veya şu anda yeniden geliştirmekte olduğumuzu söyleyerek zaten kurulmuş gibi görünmek istersiniz.
Ve işte tam burada, şirket adı. Sadece bir marka adı oluşturun. Kullanacağınız son isim bu olmak zorunda değil. Onlara her zaman şöyle diyebilirsiniz, hey, evet, bu bizim yepyeni marka adımız.
İnanın bana, gerçekten fark etmez. Zaten dil engeli var. Yani burada mağazamız ürün kategorisi satışında uzmanlaşmıştır. Bu yüzden kategoriyi veya nişi girin. Ve şirketle uzun vadeli bir iş ilişkisi kurmakla ilgilendiğimizi vurgulamak istiyorsanız, Çinli tedarikçiler her zaman uzun vadeli bir iş ilişkisi kurmakla ilgilenirler çünkü bunun anlamı genellikle dropship yapmayacaklarıdır. Özellikle Alibaba’da iletişim kurduğumuz bu tedarikçiler gibi, siparişlerinin çoğuyla drop shipping ile başlamayacaklar, ancak bizim için aslında drop shipping’e başlamak istiyorlar çünkü daha sonra gidip envanter sipariş etmeye başlayacağımızı biliyorlar. Yani binlerce ve binlerce birim gibi ve asıl parayı kazandıkları yer burası. İşte bu yüzden bu mükemmel çünkü bizi iyi bir notla başlatıyor. İşte soracağımız bazı sorular.
Kör drop shipping sunuyor musunuz? Bu, temelde müşterinizin 50 dolar ödediği bir ürünü mağazanızdan almasından daha kötü bir şey olamaz. Ve aldıkları ürünün üzerinde bir sürü Çince yazı, Çince pazarlama materyalleri ve daha da kötüsü, ürün için 3 dolar ödediğinizi gösteren bir fatura olması.
Yani açıkçası çok sinirlenecekler. İşte buna kör dropshipping deniyor. Bazıları bunun ne olduğunu bilmiyor, bu yüzden onlarla sohbette gerçekten konuştuğunuzda onlara bunun ne olduğunu açıklayın.
Ve ayrıca toplu stoksuz satış temel olarak onlara şunu söylemektir, hey, toplu stoksuz satış sunuyor musunuz? Bu da onlara siparişlerimizi içeren bir Excel sayfası göndereceğimiz anlamına geliyor. Bunu shopify’dan almak çok kolay ve size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim. Bunu her gün veya iki günde bir yapabilirsiniz. Onlara sipariş sayfanızı gönderebilirsiniz ve bu şekilde her siparişi ayrı ayrı yerine getirecekler ve doğrudan müşterinize gidecektir. shopify ürün tedarikçisi

Hiçbir şey göndermek zorunda değilsiniz, hiçbir şey paketlemek zorunda değilsiniz. Bu yüzden gerçekten çok işe yarıyor. Ayrıca, ürünlerinden herhangi biri için minimum sipariş miktarları varsa, onlardan bir MOQ istiyoruz. Ve çok ama çok önemli olan, şirketimin logosunu ürüne uygulayabiliyor musunuz? Her zaman, her zaman logonuzu ürünün üzerine koymaya çalışmalısınız, drop shipping olsa bile. Bazen, evet, logo istiyorsanız, 50 minimum sipariş kalitesi veya 100 minimum sipariş kalitesi olacaktır diyeceklerdir.
Bunun nedeni, baskı sistemlerinin bu şekilde çalışmasıdır. Bu durumda pazarlık yapmaya çalışın. Sadece, hey, biz sadece bir test yapıyoruz deyin. Bu yüzden şu anda MOQ siparişi veremiyoruz.
Ancak logoyu ürüne basabilirseniz ve hemen gönderebilirseniz, daha sonra binlerce adet sipariş vereceğiz. Böylece bunu yapmaya daha istekli olacaklar. Ayrıca bunu nasıl yapacağımızı da açıklıyoruz.
Yani şirketimiz size her müşterinin bilgilerini içeren bir Excel tablosu dosyası gönderecek. Yani tam ad, e-posta adresi, ürün ve her siparişi ayrı ayrı işlemenizi sağlayacak. Daha sonra bize bir fatura gönderecekler ve biz de PayPal ya da banka havalesi yoluyla ödeme yapacağız. PayPal’ı tavsiye ederim, ancak güvenilir bir tedarikçiniz varsa, zaten iyi bir ilişki kurmuşsunuzdur. Banka havalesi tamamen uygundur. En alta da WhatsApp numaranızı yazıyorsunuz. Tedarikçinizle WhatsApp üzerinden iletişim kurmanızı şiddetle tavsiye ederim, çünkü AliExpress ve Alibaba mesajlaşma platformları son derece hantaldır ve dürüst olmak gerekirse, aynı müzakerelerin WhatsApp üzerinden yapılabileceği ve çok daha az zaman alacağı durumlarda uygun bir fiyat için pazarlık yapmak günler alacaktır. En alta da şirketinizin adını yazdığınızdan emin olun. Yani bu videonun altında mevcut. Ücretsiz olarak alabilirsiniz. Şimdi size Express’te ve Alibaba’da örneğin bu selfie çubuğunu nasıl bulacağınızı göstereceğim. Gördüğümüz mağaza iyi bir mağazaya benziyor. AliExpress’e gidersek, önce bir göz atalım. Aslında daha önce burada bir scooter arıyordum, ancak burada selfie çubuğuna gidersek esnek olur, selfie çubuğu, enter’a basın. İşte oldu. İşte burada. Bununla ilgili sorun şu ki, iyi görünmesine rağmen bu çok pahalı. Benim fikrime göre. Bu kadar pahalı olmamalı. Gördüğünüz gibi, geniş bir fiyat aralığı var, büyük olasılıkla bu bir tüccar, Çin’de bilgisayarının başında oturan biri, temelde fabrikalar ve bizim gibi drop shipping yapmaya çalışan insanlar arasında anlaşmalar yapıyor. Ve böylece parayı cebe indiriyorlar. Biz de bundan kaçınmak istiyoruz. İşte bu yüzden, yani siparişe göre bile yapabilirsiniz ama o zaman bulamayabiliriz. Bu yüzden bazen sadece en iyi eşleşmeye gidiyoruz. Ve her neyse, burada bir tedarikçi bulursanız ve iyi olduğunu düşünüyorsanız, sadece üzerine tıklayın. Pekala, bu AliExpress’teki ürün sayfası. Ve temelde herkesin yaptığı şeyi yapmak istemiyoruz, sadece gidiyorlar. Neyse ona tıklıyorlar. Fransa, Çin ve sonra renk ve sonra şimdi satın al. Ya da bunu kopyalayıp mağazalarına yapıştırmak için ücretsiz bir uygulama olan Oberlo’yu kullanıyorlar. Ve biz bunu yapmak istemiyoruz. Onlarla iletişime geçmek ve logomuzu bu ürüne koydurmaya çalışmak istiyoruz. Brandon Dropshipping’in amacı da bu. İnanın bana, logosuz veya herhangi bir şey olmadan sadece bu küçük hileli şeyi drop ship yapacak uzun vadeli, başarılı bir mağaza olmayacak. Harika bir ürün olabilir, ancak yalnızca sağlam bir marka tarafından destekleniyorsa. Buradan yukarı çıkabilir ve Şimdi İletişime Geç’e tıklayabilirsiniz. Buraya gidip şablonu kopyalayıp yapıştıracaksınız. İsimleri ve bunun gibi her şeyi düzenlediğinizden emin olun. Başlığı koymayın. Şablonu koymayın. Açıkçası çok önemli. Bunu kopyalayın ve buraya yapıştırın. Ve sonra WhatsApp numaranızı ve bahsettiğim tüm bu tür şeyleri girin.
Şimdi, ePacket’e bakarsanız, ePacket Çin ve ABD arasındaki ticaret anlaşmasıdır. Her ne kadar ticari ilişkiler son zamanlarda ticaret savaşı nedeniyle kopmuş olsa da. Ama endişelenmeyin, bu bizi etkilemez.
İnanın bana, eğer dünyayı herhangi bir şekilde etkileseydi, ürünlerin %99’u Çin’den çıkardı. Yani aslında sadece bizi değil, diğer herkesin işini de yok ederdi. Bu yüzden tüm o haber makalelerine kulak asmayın.
Sadece önemli olan şeye odaklanın ve bu da ilk kârlı çevrimiçi işinizi yapmaktır. Dropshipping ile. Markalı dropshipping ile. Açıklamak gerekirse, ePacket Çin’den gönderim yapmanın biraz daha hızlı bir yöntemidir. Müşteriye ulaşması dört hafta gibi bir süre almak yerine, markalı dropshipping ile artık iki ila üç hafta sürebilir. Her zaman DHL ile gönderim yapmalarını isteyebiliriz. Bu şekilde DHL ile gönderi yapacaklar. Daha pahalı olacaktır ama çok daha hızlıdır. Çin’den üç ila beş gün sürer. Ve sonunda mağazamızda markalı özel etiketlemeye geçiyoruz. İşin püf noktası da bu. Bu şekilde milyonlarca dolarlık bir mağaza kurarsınız ve bu sizi ömür boyu ayakta tutar. Şimdi, size AliExpress’i gösterdim, ancak benim yapmayı sevdiğim yol Alibaba’ya gitmek. Bu sitede daha fazla deneyimim var ve buradan çok sayıda harika ürün ve genel olarak çok daha iyi tedarikçiler buldum. Dürüst olmak gerekirse burada harika tedarikçiler bulabiliyorsunuz. Mesela bu hafta yeni bir ürün sipariş ettim ve tedarikçim şimdiden doğru talimatları, doğru açıklamayı koyup koymadığımı görmek için benden ürün sayfamın linklerini istiyor çünkü satış yaptığımdan emin olmak istiyorlar. Çünkü eğer satış yaparsam, bu onlara daha fazla sipariş vereceğim ve hepimizin daha fazla para kazanacağı anlamına geliyor. İşte bu yüzden Alibaba harika. Bunun için Esnek Selfie Çubuğu yazacağız. Ben de bunu tavsiye ediyorum. Markalı drop shipping için en iyi yol bu. Şuraya bir bakalım. Gerçekten araştırmanız gerekiyor. Bazen ürünler birinde var ama diğerinde yok. Ama burada bulabileceğinize eminim. aliexpress tedarikçi

Çok esnek selfie çubukları. Hadi gidelim. İlk olarak, her zaman gidip Doğrulanmış Tedarikçi yaparım. Bu temelde Alibaba’nın tedarikçileri incelediği, denetimler yaptığı ve tedarikçinin gerçekten iyi olduğundan emin olduğu bir program gibi. Ancak tedarikçinin doğrulanmış bir tedarikçi olmaması, mutlaka kötü olduğu anlamına gelmez. Yani tam burada, bu ürünü bulmak biraz daha zor gibi görünüyor. Buraya gidersek, Esnek Selfie Çubuğu veya Monopod Maymun Tutucu gibi adlara da bakmaya çalıştığımızı gördük, sanırım. Bakalım burada bulabilecek miyim? Pekâlâ, görünüşe göre burada benzer bir şey buldum. Yani çoğu zaman gidip tedarikçi olursak ve onlarla iletişime geçersek, bize daha iyi bir model bulabilirler, değil mi? Bu, tam olarak bunu satın almamız gerektiği anlamına gelmiyor. İşte bu yüzden Alibaba daha iyi, çünkü AliExpress’te sizin üzerinizden para kazanan tüccar yerine gerçekten fabrikayla iletişime geçme şansınız çok daha yüksek. Yani bu durumda. Fiyatı görebiliyoruz. Şimdiden aynı şey olabilir gibi göründüğünün çok altında. Sadece farklı bir şekilde sunulmuş olabilir. Ve ifade edeceğim ama işte. Ve gidip tedarikçiyle iletişime geç seçeneğine tıklıyoruz. Ve sonra buna tıkladığımızda, miktarımızı gireriz, bu arada, miktar için, drop shipping yapıyor olsak bile, bin yazarız. Bin adet girerseniz, bana güvenin, 1000 veya 1000 adetlik bir mesaj gören bir tedarikçi, buna her zaman yalnızca bir adet olan bir şeyden daha hızlı yanıt verecektir, değil mi? Bu yüzden buraya gidersek, bunu kopyalayıp başlık olmadan buraya yapıştırırız ve adı, şirket adını ve bunun gibi şeyleri değiştirdiğimizden emin oluruz. Ve işte böyle. Sorguyu gönderdikten sonra ayrılabilir, kartviziti paylaşmayı kabul edebilir ve şimdi sorguyu gönder düğmesine basabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Eğer buraya gidersek, bu arada tedarikçiye de bakarsanız, üç yıldır faaliyette olduğunu görebiliriz. En az iki yıl dediğimi hatırlayın. Eğer bir yıl ise, sorun olmayabilir, ancak daha derine inmeniz gerekir.
Ve eğer gerçekten gidip tıklarsak bu tedarikçi Shenzhen’de yerleşik. Tedarikçilerimin çoğu Shenzhen’den. Shenzhen elektronik ve telefon aksesuarları ve Bluetooth gibi şeyler için harika bir yerdir.
Burada kaç çalışanları olduğunu, kuruldukları yılı, gidebileceğimiz işlemleri görebilirsiniz. Genellikle yıllık gelirleri de var. Bazen buraya koymazlar. Tam burada, toplam yıllık gelir milyonlarla ifade ediliyor.
Fabrikalarının resimleri var. Bazen gerçek resim kullanmazlar. Ama size iyi bir fiyat veriyorlarsa, önemli olan tek şey budur, değil mi? Bu yüzden üç ila beş tedarikçiyle iletişime geçtikten sonra onları WhatsApp’a alıyoruz ve onlarla pazarlık yapmaya başlıyoruz. Hangisinin en iyi fiyata sahip olduğunu ya da hangisinin fiyatını düşürebileceğimizi görüyoruz. Ve bu bize genellikle tüccar ya da fabrika olmalarının fark etmediğini, büyük olasılıkla fabrikanın size daha iyi bir fiyat vereceğini söylüyor.
Bu da farkında olmanız gereken bir şey. Şimdi, muhtemelen merak ediyorsundur, Dan, bahsettiğin markalı stoksuz satış yöntemi için bir ürün bulmak için Alibaba’yı kullanırsak, o zaman bunu mağazamıza nasıl koyacağız? Bu harika bir soru. Aslında çok basit ve şimdi size bunu göstereceğim. sıfırdan shopify mağazası açmak gerçek tasarımına ve oluşturulmasına geçerken. Yani gidip bir satış sayfası oluşturuyorsunuz ve manuel olarak kendi resimlerinizi, kendi satış metninizi ekliyorsunuz.
Kopyalayıp yapıştırmak için aşırı yük kullanmak zorunda değilsiniz, AliExpress veya bunların herhangi biri. İşte böyle yapıyoruz. Şimdi bir sonraki bölüme geçelim. Pekala, şimdi mağazamızı gerçekten kurmaya, gerçek tasarımına ve temel olarak müşterilerimiz için harika görünmesi için hepsini bir araya getirmeye başlayalım.

Online Mağazanızı Nasıl Oluşturur ve Tasarlarsınız?

Şimdiye kadar, bu videonun başında bahsettiğimiz gibi shopify ücretsiz deneme sürümünüzü zaten kurduğunuzu varsayıyorum. Eğer yapmadıysanız, ücretsiz deneme sürümünüzü ayarlamak için videonun altındaki bağlantıya tıklayın. Bu sizi şuna benzer bir sayfaya götürecek. Buraya bir e-posta adresi, bir şifre ve mağaza adınızı yazmak isteyeceksiniz. Ürününüzün ne olduğunu ve markanızın adını zaten biliyorsanız, kişisel e-posta adresinizi kullanmamanızı öneririm. Gidip mağaza adınız altında geçici olarak bir Gmail kurabilirsiniz. Bunun için on@gmail.com adresine gidiyoruz. Burada Hesap oluştur seçeneğine tıklamanızı ve ardından kendim için seçeneğine tıklamanızı ve devam etmenizi öneririm.
Burada Gmail oluşturacağız. İlk ad için, diyelim ki mağaza adımız Glowyskin olacak. Ve bu aslında alan adına sahip olduğum bir mağaza, zaten logom ve bunun gibi her şeyim var. Sadece hiç kurmadım çünkü çok meşguldüm ve o zamandan beri farklı projelere ve farklı mağazalara geçtim. İşte bu yüzden mükemmel. Bu videoda size bu mağazayı nasıl kuracağımı göstereceğim. Böylece adım adım takip edebilirsiniz. Bu durumda buraya koyacağımız kullanıcı adı için Glowyskin yazacağız. Zaten Glowyskin mağazasına ait bir e-posta adresim var. Ya da glowskinofficial veya glowskinsupport@gmail.com yazabilirsiniz. Şimdi bu sadece geçici çünkü destek e-postamızın daha meşru görünmesini istiyoruz. Bunu nasıl elde edeceğinizi, gerçek bir alan adı e-postasını nasıl elde edeceğinizi daha sonra Gmail ile açıklayacağım, buna sahip olabilirsiniz. Yani support@glowskin.com veya Glowskinco.com gibi, alan adınız her neyse. Devam edin, şifrenizi girin, onaylayın, ileri tuşuna basın ve e-postanızı oluşturduktan sonra buraya geri dönün ve e-posta adresine girin. Buraya Glowyskinstore@gmail.com yazacağım ve mağaza adı için Glowyskin yazacağım ve bakalım bu mevcut mu? Bu zaten var. Ve zaten Glowyskin Co mağazasına sahibim. Bu yüzden zaten var. Ancak gerçek mağaza adınız mevcut değilse, sonuna Co yazın. Ayrıca bunu yaparken, mağazanız için alan adı alıp alamayacağınızı, hatta mevcut olup olmadığını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu durumda, Google Domains’e gitmek istiyoruz ya da GoDaddy veya Namecheap’e gidebilirsiniz ve mağazanız için alan adını bu şekilde alabilirsiniz. Bu temel olarak www.glowskin.com veya www.and.com arasında her ne varsa odur. Buradan Google Alan Adları’na gidip alan adınızı arayın. Glowskin.com yazacağız. Tamam, burada alınmış olup olmadığını gösterecek. Bunun zaten alınmış olduğunu biliyorum ve bu alan adının bende olduğunu düşünüyorum ya da belki başkasında vardır, ama kesinlikle Glowyskinco veya Glowskinstore.com gibi bir alan adım var.
Yani Glowyskin Co veya Glowyskinstore veya Glowyskin Co gibi bir alan adı bulabildiğiniz sürece sorun yok. Yani bu durumda, ismi kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece mağazamızı kurduğumuzda şaşırmayız. Alan adımızı satın almak istiyoruz ve uygun bir alan adı bile alamıyoruz. Ve eğer bir alan adı satın almazsanız, o zaman profesyonel olmayacaktır. Ve mağaza bağlantınız örneğin Globeskin myshopify.com gibi olacak. shopify mağaza oluşturma

Ardından ücretsiz denemeyi başlat düğmesine basın. Bunları zaten kontrol ettikten sonra, müşterileriniz için kullanacağınız geçici destek e-postanızı oluşturmuş olursunuz. Ve evet, ücretsiz denemeyi başlatın. Şimdi tam bu kısma geleceğiz ve başarılı olduğunu, mağazanızın kullanıma hazır olduğunu söyleyecek.
Şimdi de bize biraz kendinizden bahsedin diyecek. Burada ne söylemeniz gerektiği konusunda size adım adım yol göstereceğim. Yani zaten satış yapıyorsunuz. Sadece satış yapıyorum ama online değil yazabilirsiniz. Ya da henüz ürün satmıyorum yazabilirsiniz. Ve sonra satacak bir şeyiniz var mı? Evet, yakında piyasaya sürmeye hazır olacağım bir ürünüm var diyebilirsiniz. Mevcut gelir, 5000’e kadar koyabilirsiniz veya yeni başlıyorum. Bu gerçekten önemli değil. Buraya daha yüksek rakamlar yazarsanız, bir shopify uzmanı sizi arayacak ve temelde size kurumsal planlarını satmaya çalışacaklardır. Bu yüzden 5000 veya sıfır gibi bir rakam koymak daha iyidir. Ve sonra ileri’ye tıklayın. İsterseniz bunu atlayabilirsiniz de. Ve burada ödeme alabilmeniz için bir adres eklemek istiyorsunuz. Yani bu sizin varsayılan iş adresiniz gibi. Yani yaşadığınız evin ya da kayıtlı iş yerinizin adresini girin. Zaten bir LLC veya şirketiniz varsa, o zaman sadece o işletmenin adresini yazın. Eğer böyle bir adresiniz yoksa, başlamak için buna ihtiyacınız yoktur. Ancak, bunu kendi ülkenizde kurmanızı tavsiye ederim.
Yani nerede olursanız olun, örneğin Kanada’daysanız, bir şirket kurun. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz, bir LLC kurun. En iyi eyaletlerden bazıları Nevada, Delaware, Wyoming, Florida’dır. Her bir eyalete ayrı ayrı bakmanız gerekir çünkü hepsinin kendine göre avantajları vardır.
İşte böyle. Bu arada bunlar genellikle en düşük vergilerin olduğu eyaletlerdir. Henüz bir LLC’niz yoksa, sorun değil. Şahıs şirketi olarak başlayabilirsiniz, ancak kesinlikle para kazanmaya başlar başlamaz bir LLC aldığınızdan emin olmak istersiniz. O kadar da pahalı değil. Birkaç yüz dolardır ve sizi vergilerden ve baş ağrısından kurtaracaktır. Bu yüzden devam edin, adınızı, soyadınızı ve adresinizi yazın, ardından telefon numaranızı ve zaten bir alan adınız varsa alan adınızı yazın. Eğer yoksa boş bırakabilirsiniz çünkü bu videonun ilerleyen bölümlerinde alan adı satın alma konusunu ele alacağız ve ardından Mağazama Gir’e tıklayın. Tamam, şimdi yeni shopify mağazamızdayız ve buna kontrol paneli deniyor.

Online Mağaza Temalarınızı Ayarlama

Yani satış yapmaya başladığınızda böyle görünecek. Ne kadar para kazandığınız gibi birçok yeni şeyin ortaya çıktığını göreceksiniz. Ayrıca her bir günün, her bir ayın dökümünü yapabilir ve dönüşüm oranınız gibi şeyleri görebilirsiniz. Yani şimdilik oldukça basit. Burada çok fazla şeyimiz yok ve size bir alan adına bir temada bir ürün eklemenizi söylüyor. Bu yüzden yapacağımız ilk şey bir tema eklemek olacak. Şimdi, ücretsiz temalar ve ücretli temalar var ve ikisi arasındaki farkı açıklayacağım.
Açıkçası, ücretli tema için ödeme yapmanız gerektiği gerçeği dışında, size kullanabileceğiniz harika ücretsiz temalar göstereceğim. Ben şahsen ücretsiz temalar kullandım ve sadece ücretsiz temalarla milyonlarca dolar kazandım. Yani illa ücretli bir temaya ihtiyacınız var diye bir şey yok. Her şey mağazanız için nasıl bir görünüm istediğinize bağlı. Genel shopify görünümünden gerçekten uzaklaşmak istiyorsanız, ücretli bir tema kullanmanızı öneririm. O kadar pahalı bile değiller. Size şahsen kullandığım bazı harika temaları göstereceğim. Bir kez ödediğinizde yaklaşık 100 ila 200 dolar arasında değişiyor. Şimdi online mağazaya ve ardından temalara tıklayın. Sonra aşağı kaydırın ve shopify tema mağazasına tıklayın. Tema mağazasını ziyaret edin. Ve işte burada yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm temaları alabilirsiniz. Koleksiyonlar’a giderseniz, örneğin Minimalist Stil’e gideriz. Nelere sahip olduklarına bir göz atalım. Burada pek çok harika ücretsiz tema var. Pop ve Boundless gibi, bunlar daha yeni olanlar. Ve sonra debut. Aslında debut’u kullandım. İyi ücretsiz temaları açacağım. Ve bu videonun amacı için. Mağazayı ücretsiz bir temayla tasarlayacağım. Mağazayı ücretsiz bir temayla tasarlayacağım, böylece ödeme yapmak istemiyorsanız veya bütçeniz kısıtlıysa takip edebilirsiniz. Çünkü dediğim gibi, harikalar. Özel bir şeye ihtiyacınız yok. Şimdi burada harika bir ücretli tema örneği var. Bunun adı Launch. Ve ben bunu zaten satın aldım. Bu 180 dolar. Bu temanın en iyi yanı, birden fazla stil içermesi. Yani sadece bir tane değil. Yani havalı, taze, cesur gibi şeyler görebilirsiniz. Bizim durumumuzda, bir epilasyon mağazası kuracağız. Glowy Skin aslında size burada ürünü göstereceğim. Ürün bu. Yani bir epilasyon aleti. Ve bu sadece bu video için. shopify tema mağazası

Dediğim gibi, artık bu ürünün peşinde değilim. Ama işte bu. İşte ürün böyle görünüyor. Gelişmiş bir lazer epilasyon cihazı. Ve biz bunu Alibaba’da bulduk. Alibaba’ya girersek. Orada olduğunu açıkça görebilirsiniz. Buraya gidersek, Epilasyon, IPL cihazı veya Lazer yazarsak, onu bulabileceksiniz. Size sadece Alibaba’da mevcut olduğunu göstermek istiyorum. Bazen sadece kaydırmanız gerekir. Şuradaki gibi, bu da bir benzeri. Sanırım bu bir kopya. Bu bir kopya. Aslında gerçekten hızlı. Birçok tedarikçinin ürün kopyalarını bu kadar hızlı yapması komik. Bu iyi bir şey çünkü. Her zaman daha kaliteli bir versiyonunu bulabileceğiniz anlamına gelir. İşte burada. Aslında buradaki biraz farklı. Ama bu bizim ürünümüz. olarak kullanacağımız ürün. Bu mağazayı inşa etmek için bir örnek. Örneğin Launch’a bir göz atarsak. Bunun için harika bir tema. Ya da harika bir stil cesur, taze olurdu. Bunun iyi olacağını sanmıyorum. Bence cesur iyi olurdu. Ancak bu videonun amacı için ücretsiz bir tema kullanacağız.
Bu arada, size gerçekten büyük bir dropshipping mağazası olan blendjet.com’u göstermek istiyorum. Bu da markalı bir stoksuz satış mağazası. Yani stratejimin sadece benim tarafımdan değil, dışarıdaki birçok kişi tarafından kullanıldığını görebilirsiniz. Bunun tam olarak o tema lansmanı olduğunu görebilirsiniz. Harika, değil mi? Bum’u görebilirsiniz. Aynı stil. Yani o kadar da değiştirmemişler. Mağazanın Alexa site sıralamasına bakıyorsunuz, ABD’de 23.000. Yani çok büyük. Yılda on milyonlarca dolar kazanıyorlar. Bir bakalım ve görelim. Pekâlâ, Debut’ta Varsayılan ya da hafif seçenekler var. Bir de minimal vintage modası var. Bakalım hangisini kullanabileceğiz. Bence bu kıyafet ve pop için daha iyi. Evet, bu biraz fazla basit. O yüzden bence debut. Ayrıca Jumpstart adında bir tane daha vardı. Aslında bu temayı şahsen kullandım. Gerçekten çok iyi. Jumpstart’a gidiyoruz. Aslında bu gerçekten çok iyi. Ürün sayfasını görelim. Her zaman Demoyu görüntüle’ye tıklayıp Özellikler’e tıklayabilirsiniz, değil mi?
İşte burada. Ve sonra orada bir ürün sayfasına sahip olabiliriz. Ve sonra Debut’ı görebiliriz. Demoyu da görüntüleyebilirsiniz. Ve sonra bom. Ürün sayfası. Öyleyse devam edelim ve bu temayı ekleyelim.
Debut’ı kullanacağız. Tema stilleri için varsayılanı görelim. Sanırım açık renk olanı kullanacağız. Hafif olan çok daha iyi. Öyleyse tema ekleyin. Ve şimdi temayı mağazanıza yükleyecek. Şimdi yayınlamak istediğinizden emin misiniz diye soracak. Debut. Yayınla’ya tıklayın. Şimdi tema mağazamızda yayında. Ve eğer gidip buraya tıklarsak özelleştir. Şimdi temamızın içindeyiz. Ve gördüğünüz gibi, sadece mağaza adı var. Yani Glowy Skin co bunu Glowy Skin olarak değiştireceğiz. Ve sonra bom, işte böyle görünüyor. Bu markalı bir Drop shipping mağazası olacağından, ilk başta yalnızca bir ürün olacak. Belki daha sonra para kazandıktan ve para kazanmaya başladıktan sonra bazı tamamlayıcı ürünler ekleyeceğiz. Şimdilik, bu öne çıkan koleksiyonu sileceğiz ve burada bazı değişiklikler yapacağız.

shopify tema kurulumu

Yapmayı sevdiğim ilk şey logomu yüklemek. Ve burada bu marka için zaten bir logom var. Yani, bom. Gördüğünüz gibi, birkaç fotoğrafım var, bunun için daha önce bazı fotoğraflar çekmiştim.
Şimdi, logonuz için şiddetle tavsiye ettiğim şey, size burada bazı seçenekler sunacağım çünkü satışa başlamak için bir logoya ihtiyacınız olacak. Yapabileceğiniz ilk şey Canva.com’a girebilirsiniz ve bu ücretsiz bir web sitesidir ve kullanımı Photoshop’tan çok daha kolaydır. Ve gerçekten harika. Aslında bu web sitesi için aylık ücretli bir planım var çünkü çok iyi ve yıllardır tüm işlerimde kullanıyorum. Yani buraya gidebilirsiniz. Bir tasarım oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir logo için genişlik yaklaşık 400 diyebilirim. Sadece metin logosuysa, bu yeterli olacaktır, 400’e 150. Ya da 800’e 300 bile yapabilirsiniz. Bu daha iyi olur. Ve size geniş bir alan vermeli. İşte böyle. Ve sonra bir logo için, burada sadece metne gidebilirsiniz. Örneğin benim sevdiğim bir yazı tipi Montserrat olurdu. Ya da aslında tam burada, önce bir başlık ekleyeceğiz. Sonra da yazı tipi için Montserrat’ı seçeriz. Tamam, bu şekilde bile, bom. Parlak bir cilt ve bom, bir logom var, değil mi? Google’a girip yıldız emojisi gibi bir şey alırsam. Yıldız emojisi, örneğin, parıldıyor. Sanırım bunu kopyalayıp burada çalışıp çalışmadığına bakacağım, böylece bunu daha önce koymayı deneyebilirim. Bum, bir logom var. İşte oldu. Tamam, aslında bunu zaten yapmıştım. Şuradaki logoma bir bakayım. Çok benziyor. Aslında sadece parıltıları sonuna koydum. İşte böyle. Bu kadar basit. Yapacağınız şey yayınlamak ve ardından indirmek. Ve indirdiğinizde, PNG olarak indirmek istiyorsunuz. Ayrıca bu şekilde, arka planın şeffaf olduğundan emin olmak ve ardından indir’e tıklamak istiyorsunuz. Ve sonra onu mağazamıza yükleyebiliriz. Bunun en güzel yanı da kimseye ödeme yapmak zorunda olmamanız. Ücretsiz. Gerçekten çok kolay. Başka pek çok harika yazı tipi var, örneğin Lee Gothic iyidir. İşte böyle. Tamam mı? Yüksek teknoloji mağazaları için bu daha iyi olur, değil mi? Yani logonuzun ürün alanınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca, logo tasarlamayı bilmiyorsanız veya bu işinize yaramıyorsa, fiverr.com veya Upwork.com’a gitmenizi öneririm. Upwork daha pahalı olacaktır, ancak bu ikisi çevrimiçi olarak en iyi serbest çalışan web siteleridir. Burada harika grafik tasarımcıları bulabilirsiniz. Burada görebilirsiniz, sadece Logo yazın. Aynı şey burada da var. Sadece gidin ve Upwork.com’da en üste Logo Tasarımı yazın. Ve sonra sadece bizi kapatıyorsunuz. Ve sonra burada filtreliyorsunuz. Burada gerçekten her şeye giriyoruz. Bu harika bir şey. Sizler için bu videoyu hazırlama şansım olduğu için gerçekten çok mutluyum. Sol tarafa gidersek, saatlik ücret, 10 dolar ve altında yapabiliriz. Ya da biraz daha yüksek kalite istiyorsanız, 10 ve 30 dolar. Ama gerçekten bu işe ihtiyacınız yok. Başarı 90 ve üstü. Kazanılan miktar, on bin artı kazanılan saat 1000 artı oluşturur. Ve sonra İngilizce seviyesi gerçekten önemli değil. shopify tema

Gidip portfolyolarına bakıyorsunuz, değil mi? İşte buradaki, grafik tasarım. Grafik tasarım. Hindistan’dan, Filipinler’den pek çok harika grafik tasarımcı var ve saat başına sadece 8-7 dolar gibi bir ücret alıyorlar. Yani gerçekten harika bir web sitesi. Ama bu sadece Canva işinize yaramazsa geçerli. Logom burada. Logo Görseli’ne gidip Görsel Seç’e ve ardından Yükle’ye tıklayacağız. Ve sonra tam burada, ışıltılı cilt ürün resimleri. İşte oldu. Ve şimdi bu bizim logomuz. Burada logo genişliğini bile değiştirebilirsiniz. Temel olarak ne kadar büyük istediğinize karar verebilirsiniz. Şimdilik iyi görünüyor. Menü konusuna daha sonra değineceğiz. Şimdi bir sonraki bölümde web sitemize bazı resimler yükleyeceğiz. Marka mağazamız için gerçekten iyi resimlere ihtiyacımız var. Başarılı olmak istiyorsanız, markada, Drop shipping’de gerçekten çok önemli olan şey, ürününüzü mümkün olan en iyi ışıkta sunmaktır. Bunu yapmak için de profesyonel kalitede resimlerimiz olduğundan emin olmalıyız. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı açıklayacağım. Bunun için evinize en azından ürünlerinizden bir ya da iki örnek getirmeniz gerekecek, böylece onları görebilir, fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ya da gerekirse onları bir fotoğrafçıya gönderebilirsiniz. Ve ben bunu zaten yaptım. Tedarikçinizle WhatsApp üzerinden konuşurken sadece bir numune isteyin ve sizden genellikle bir birimin maliyetinden daha fazla ücret talep edeceklerdir. Bunun nedeni, logonuzla bir numune üretmenin onlar için daha pahalı olmasıdır. Ve numuneyi logonuzla ürettiklerinden emin olmak istersiniz. Bu çok ama çok önemli. Onlara logolu numune üretmelerini söyleyin ve sonra bunu evinize gönderecekler. O gelene kadar beklemeniz gerekiyor ve geldiğinde gidip kendiniz fotoğrafını çekebilirsiniz, beyaz arka plan üzerinde birkaç fotoğraf istiyorsunuz. Size burada bazı resim örnekleri göstereceğim. Örneğin, bunların hepsi beyaz arka plan üzerine çekilmiş resimler. İşte burada. Bu beyaz fonda. Ve aslında bunu kişisel fotoğrafçıma yaptırdım. Tüm e-ticaret işlerim için kullandığım ve aslında bu ürün için de bu resimleri yapan fotoğrafçının bağlantısını istiyorsanız, bağlantı aşağıda ve böylece beyaz arka planlı olduklarını görebilirsiniz.
Sonra da kutuyu doğru yerleştirdiniz. Yani çok, çok basit. Eğer bunu gerçekten piyasaya sürseydim, eminim milyonlarca dolar kazanabilirdim. Ama dürüst olmak gerekirse, o kadar çok markam ve o kadar çok işim var ki bazen bunaltıcı olabiliyor. Bu mükemmel çünkü şimdi size bu mağazayı nasıl kuracağımı gösterebilirim. Ama evet, bunlar sadece bazı resim örnekleri. Ayrıca bazı yaşam tarzı fotoğrafları da çekmek istersiniz. Yeterince güzel bir kameranız varsa ya da iPhone’unuzu kullanmayı deneyebilirsiniz.
iPhone kamerası yeterince iyi. Gidip ürününüzün kullanılırken fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yani beyaz bir arka plan üzerinde her açıdan fotoğraf istiyorsunuz. Ve sonra da ürününüzün kullanıldığı fotoğraflar istiyorsunuz. Yani dışarıda veya ürününüzün genellikle kullanıldığı ortamda. Şimdi Google Drive’ımdayım ve burada çektiğimiz resimleri görebilirsiniz. Yani bir sürü fotoğraf çektik. Ve bunları web siteniz için kullanabilirsiniz, değil mi? Gördüğünüz gibi burada bir model var, resimler için kullandığımız bir kadın model. İşte görüyorsunuz. Bu çok ama çok önemli. Eğer henüz resimlere sahip değilseniz, devam edebilirsiniz. Bir sonraki zaman damgasına geçebilirsiniz. İşte mağazanızı kurmanın bir sonraki kısmı. Ama bu resimleri almak çok önemli. Numuneyi alana kadar bekleyin. Ya da upwork veya fiverr üzerinden bir fotoğrafçı tutacaksanız, tedarikçinizin doğrudan onlara bir numune göndermesini sağlayın. Upwork’ten birini işe alırken mesajlarda adreslerini isteyin ve. Ve sonra doğrudan onlara gönderin. Şimdi gidip buraya bir resim yükleyeceğim. Devam edelim ve resim seçelim.
Ve buraya zaten birkaç tane yükledim. Şimdi gidip bunu alalım. Şunu bir deneyelim. Bazen en iyi şekilde görünmeyebilir, bu yüzden daha sonra düzenleyebiliriz. Burada görüntü hizalamasını değiştirebilir, böylece üstte, altta nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Bunun için orta düzenleri kullanacağız. Sabit genişlik ya da tam genişlik yapabilirsiniz. Bu yüzden sabit genişlik yapacağız. Ve şimdi buraya isterseniz metin koyabilirsiniz. Şimdi aslında bu ürün için bir rakibim var. Aslında Haysilky Skin adlı bir mağazadan ilham aldım. Milyonlarca dolar kazanıyorlar, sanırım şu anda on milyonlarca dolar. Fikir edinmek için rakiplerinize bakmanızı tavsiye ederim. Rakiplerimizi kopyalamak istemeyiz, tamam mı? Bu bilgileri sadece ceplerini doldurmak ve insanlardan faydalanmak isteyen ve aslında dünyamız için değerli bir şey satmak ve inşa etmek istemeyen insanlara öğretmek istemiyorum. shopify tema oluşturma

Doğru. Bu bilgileri sadece başkalarından faydalanmaya çalışan insanlara vermek istemiyorum. Bu nedenle, eğer böyle bir kişi değilseniz, rakiplerinizin ne tür metin başlıkları kullandığını görmek için onlardan ilham alabilirsiniz çünkü belli ki işe yarıyor. Tekerleği yeniden icat etmeyin. Farklı bir açıdan, kendi açınızdan yaklaşmanıza gerek yok. Geliştirin ama kopyalamayın. Pekala, mağazamız zaten farklı bir tema kullanıyor, bu yüzden zaten önemli ölçüde farklı görünüyor. Tam burada bir başlığım var. Yani DIY lazer epilasyon burada. Yani buraya kendin yap gibi bir şey koyacağız. Lazer epilasyon burada. Hadi deneyelim. Tamam, bu biraz fazla uzun oldu. O zaman kendin yap’ı deneyebiliriz. Lazer epilasyon burada. Birebir kopyalamamaya çalışın ama işte böyle. Harika görünüyor. Yani tercihen bunları birebir kopyalamaya çalışmazsınız ama bunu sizin için biraz daha hızlı hale getirmek için yaparsınız.
Yoksa saatler ve saatler harcayabiliriz. Gidip size bunun nasıl görüneceğini göstereceğim. Ama bunun yerine premium lazer epilasyon gibi bir şey yapabilirsiniz, değil mi? İşte burada. Ayrıca bunun boyutunu da değiştirebilirsiniz, daha sonra web sitenizdeki şeyleri nasıl özelleştireceğinizden bahsedeceğim.
Yani DIY lazer epilasyon burada. Buradaki metin için de istediğinizi yazabilirsiniz. Ben sadece bu video için gezegendeki en iyi lazer epilasyon cihazını koyacağım. Tamam, işte böyle. Bum. Ve sonra bir düğme bile koyabilirsiniz. Şimdi alışveriş yapın. Şimdi açılan bir düğme olmalı. Aslında düğmenin nerede olduğundan emin değilim ama genellikle bir düğme vardır. Bunu daha sonra bir ürün sayfası hazırladığımızda koyacağız. Henüz bir ürün sayfamız yok. Şimdi geri dönelim. Ve burada menümüz var. Bu yüzden menü seçeneklerini de eklemek istiyoruz. Ayrıca uygulamaları da eklemek istiyoruz. Burada gelecek koleksiyonu için üzerine tıklayabilir ve ardından bir ürün koyabiliriz. Aslında ikiden az ürün koyamayız. Bu yüzden şimdilik bu bölümü gizleyeceğiz. Yani buraya tıklayabilirsiniz. Bir slayt gösterimiz var, belki ileride buna da sahip oluruz. Ve sonra buraya markanız hakkında bazı metinler koyabilirsiniz.
Yani sadece buna tıklayın ve sonra istediğiniz her şeyi özelleştirebilirsiniz. Şimdi ne yapacağız ve ayrıca, örneğin, harita burada, haritaya ihtiyacımız yok. Bir, iki, üç, sahte sokak. Haritaya ihtiyacımız yok.
Bu yüzden bunu kaldıracağız ve hepsi bu kadar. Ayrıca altbilginiz gibi şeyleri de özelleştirebilirsiniz, yani ödeme simgelerini gösterebilirsiniz. Müşterilerinizin Amex ve benzeri kredi kartlarını desteklediğimizi görebilmesi için bunu açmak istiyorsunuz. Visa. Ayrıca buradaki renkleri de değiştirebilirsiniz. Bülten için, bunu sadece bir bülten olarak da kullanmayacağız. Bu etkili bir e-posta pazarlaması değildir. Bu durumda, İçeriği Kaldır’a tıklamanız yeterlidir. Ve böylece bunu mümkün olduğunca minimalist hale getirmek istersiniz. Sayfanızda bir sürü karmaşa olmasını istemezsiniz. Şimdi burada tema ayarlarına gidersek ve Tipografi’ye tıklarsak, bunu değiştirin. Şimdi değiştirmeye giderseniz, genellikle temanızla birlikte gelen varsayılan Tipografi’yi alırsınız. shopify tema değiştirme

Bu yüzden farklı metinleri test edin. Bunun için bu iyi görünüyor ama ben mağazamın diğerlerinden farklı görünmesini istiyorum. Çünkü temel sıfırdan shopify mağazası açmak gibi görünmek istemezsiniz, değil mi? Örneğin, iyi bir tane, Arvo’yu deneyelim. Bakalım nasıl görünüyor. Tamam, bunu gerçekten beğenmedim. Asistan yüklemesini daha fazla deneyebilirsiniz. Bu fena görünmüyor. Asistan seçmeyi deneyebiliriz. Bu, mağazanızdaki başlık tipografisini değiştirecek. Ve sonra gövde metni için katır bırakacak. Ve sonra boyutunu bile değiştirebilirsiniz. Yani eğer şuraya gidersek, buradan değiştirebiliriz. Ve sonra başlık için, onu daha büyük yapabilirsiniz, değil mi? Aslında burada masaüstü için bir sınır var, ancak buraya tıklarsak, mağazanızın mobil cihazlarda nasıl göründüğünü de gösterecek. Açıkçası mağazayı gerçekten oluşturduğumuzda bu şekilde görünmeyecektir. Optimize edilmiş bir resim ve bunun gibi şeylere sahip olduğumuzdan emin olacağız. Henüz hiç resminiz yoksa her zaman Google’a girip geçici resimler ekleyebilirsiniz. Marka resimlerinizin burada olması her zaman daha iyidir, ancak Google Görseller’e gidin. Google.com. Görseller’e gidin. Buraya. Ve sonra örneğin Lazer Epilasyon Cihazı yazabiliriz. Tamam. Sonra buradan bir resim seçebilirsiniz. Örneğin, bunun gibi, bu iyi olur. Bunu kaydedebilir ve ardından fotoğraflarınızın, profesyonel fotoğraflarınızın gelmesini beklerken geçici bir resim olarak mağazanıza yükleyebilirsiniz. Şimdi sayfamızı özelleştirmeye ve daha iyi görünmesini sağlamaya devam etmeden önce, yapmamız gereken bir sonraki şey aslında bir ürün koleksiyonu oluşturmamız gerektiğidir. Mağazamıza geri dönersek, ürünlere gitmek istiyoruz. Ve sonra buraya bir ürün eklemek isteyeceğiz. Dolayısıyla bu çok önemlidir. Markalı drop shipping ile bu tek ürünlü bir shopify mağazadır, bu nedenle yalnızca bir ürün eklememiz gerekir. İki ürününüz yoksa ve birbirlerini gerçekten tamamlıyorlarsa iki ürünle başlamak isteyebilirsiniz, ancak ben her zaman bir ürünle başlamanızı öneririm. Konfüçyüs, iki tavşan kovalarsanız hiçbirini yakalayamazsınız demiştir. Bu yüzden başarılı olana kadar tek bir şeye odaklandığınızdan emin olun. Bunun için gidip buraya bir başlık yazacağız. Açıklama için Glowy Skin Advanced Premium Lazer Epilasyon Cihazı yazacağız. Ve şimdilik dünyanın en iyi lazer cihazını koyacağız. Ve sonra resimler için, gidip bazı resimleri buraya sürükleyip bırakacağız. Şimdi. Resimlerimize bir göz atalım ve hızlı bak seçeneğine tıklayalım. Bu bizim ilk resmimiz olacak. Böylece gidip buraya sürükleyip bırakabiliriz. İşte oldu. Şimdi her bir resmi ekleyeceğiz. Bu arada, fiyatlandırma için, rakiplerimize bakıyormuşuz gibi fiyat koyacağız. Sanırım bunu 200-300 Kanada dolarına satıyorlar. Yani bunun için, diyelim ki, bilmiyorum, 500 dolara kıyasla 229 99 koyacağız. Böylece bunun üstünü çizecek ve satış fiyatını gösterecek. Kalıcı bir satış gibi. Ve bu şekilde insanları satın almaya daha çok teşvik eder. Vergilerle kendiniz ilgilenmek istemiyorsanız, bu üründen vergi almak istersiniz, bu satış vergisidir. Ve envanter için bunu doldurmanız gerekmez. Miktarı düşürürsek, sınırsız olduğu için 100.000 gibi bir rakam koymak istersiniz. Ve sonra bu fiziksel bir üründür. Şimdi ağırlık için 100 gram koymak istiyorsunuz. Bunu yapmamın bir nedeni var. Çünkü nakliye bölgelerini her şeyin mantıklı olacağı bir şekilde yapılandırıyorum. Daha sonra ne yaptığımı göreceksiniz, ancak her birine bir kilo gibi bir şey koyabilirsiniz. Buraya ne koyduğunuz gerçekten önemli değil, ancak gerçek doğru ağırlık olmasa bile 100 gram olması hoşuma gidiyor. Bu sadece mağazanızın kargo fiyatlarını ve ardından gümrük bilgilerini nasıl hesaplayacağı içindir. Bunu boş bırakın. Bunu yalnızca shopify posta sistemini kullanıyorsanız doldurmanız gerekir. Ve sonra burada web sitesi SEO‘sunu düzenleyebilirsiniz.
Bu, Google’ın ürününüzü nasıl sıraladığı ile ilgilidir. Ürününüzü daha iyi sıralamak istiyorsanız, dünyanın en iyi DIY epilasyon cihazı olan Glowy Skin gibi bir ürün koyabilirsiniz. Ve sonra burada, sadece anahtar kelimelerle doldurmak istiyorsunuz. Örneğin, DIY veya evde kullanım için saçlar için en iyi DIY lazer epilasyon cihazı gibi. Ve sonra buraya anahtar kelimeler yazmaya devam edebilirsiniz. URL ve tanıtıcı için buna dokunmuyoruz. Şimdilik bu kadar.

Online Mağazanız İçin Kullanabileceğiniz En İyi Uygulamalar

Ve sonra kaydet düğmesine basacağız. Şimdi ürün sayfamızı oluşturduk ve daha sonra gidip bunu geliştirebilirsiniz. Özelleştirebilirsiniz. Görüntüle’ye tıklarsanız, şu anda nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Yani ürünümüz için özel sayfa ve aslında gideceğimiz yer burası. Ve bunu önemli ölçüde değiştireceğiz. Mesela, satış metninin çok çok daha uzun olmasını sağlayacağız. Bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca, ürün resimlerinizin yeterince yüksek kalitede olduğundan emin olmak istersiniz, böylece burada gerçekten yakınlaştırma etkisi elde edebilirsiniz. Şimdi de uygulamalardan, mağazamıza hangi uygulamaları yüklememiz gerektiğinden, 2019, 2020 ve sonrasında hangi uygulamaları önerdiğimden bahsedelim. Bir sürü harika, harika uygulama var. Shopify’daki App Store çok büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Bu yüzden her zaman işleri daha iyi yapan yeni uygulamalar çıkıyor. Çok sayıda ücretsiz uygulama var. Çok sayıda ücretli uygulama da var. Ancak ücretli olanlar genellikle, özellikle de size önerdiklerim, kendilerini çok daha fazla amorti edecek ve size çok daha fazla kâr sağlayacaktır.
Buradan Shopify App Store’u ziyaret ederseniz, Sipariş Arama uygulamasıyla başlayacağız. Bu uygulama, mağazamıza bir sipariş arama uygulaması yüklememize olanak tanıyor ki bu harika bir şey çünkü siparişi tedarikçimize göndertiyorsak veya daha sonra bahsedeceğimiz sipariş karşılama merkezlerini kullanıyorsak, müşteriniz takip numarası aldığında web sitenize girip en üstte bir sipariş arama numarası bulabilir. Öyleyse sipariş verin. Arama sayfası. Sipariş Arama’ya gidersek ve bunu buraya yazarsak ve sonra burada Sipariş Arama’ya tıklarsak. Bunun yedi günlük ücretsiz deneme sürümü var. Buradaki Uygulama ekle’ye tıklayalım. Tamamdır. Ve sonra buradaki Uygulamayı Yükle’ye tıklamak istiyorsunuz. Ücretsiz denemeyi başlat’a tıklamak istiyorsunuz. Şimdi siparişimiz var. Bak. Yüklendi. Evet, lütfen mağazamı doğrulayın seçeneğine tıkladığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Ekipleri gidip mağazanızı doğrulayacak. Bundan sonra, gidip bunu menümüze ekleyeceğiz. Ama önce, ihtiyacımız olacak uygulamaları eklemeye devam edelim. İhtiyacımız olan bir sonraki uygulama Yardım Merkezi.
Yardım Merkezi temelde bir SSS uygulamasıdır. Böylece sayfamızda hoş görünümlü bir Sıkça Sorulan Sorular bölümüne sahip olmamızı sağlayacak. Yardım Merkezi’ne veya App Store’a gidelim. Sonra buradan Yardım Merkezi’ne gideceğiz. Ve sonra burada, Uygulama Ekle’ye tıklayacağız. Yükle’ye tıklayın. Ve bu uygulama güzel görünümlü bir SSS bölümü oluşturmamızı sağlar. Rakiplerimize bakacak olursak, menü sayfalarına gittiğimizde bir Sorular ve Yanıtlar sayfaları olduğunu görürüz. Böylece tüm soruları, genellikle aldıkları tüm sık sorulan soruları görebilirsiniz. Bu mükemmel bir şey çünkü gidip bu sorulara kendi cevaplarımızı verebiliriz. Ve sormamız gereken soruları zaten biliyoruz. shopify uygulamalar

Örneğin, ilk soru şu olabilir, peki bu nasıl çalışıyor? Buraya gidip Yeni bölüm ekle’ye tıkladıktan sonra buraya Sorular ve Cevaplar gibi bir bölüm ekleyeceğiz. Ve sonra buraya yeni makale. Ve sonra buraya koyacağız, peki nasıl çalışıyor? Nasıl mı? Sonra da sorunun gerçek cevabını yazacaksınız. Bu durumda, nasıl çalışıyor? Ahizenin IPL kullandığını söylüyor. Yani bunu oraya yazıyorsunuz. Örneğin, burada Glowy Skin el cihazının Gelişmiş IPL teknolojisini kullandığını yazacağız. DA DA DA, tamam mı? Öyleyse makaleyi ekleyin. İşte oldu. Ve sonra gidip Önizleme sayfasına tıklarsanız, şu anda mağazamızda nasıl göründüğünü görebiliriz. Gördüğünüz gibi, sadece bizim yüklediğimiz haliyle bile oldukça iyi görünüyor. Ama tabii ki çok daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi, bir diğer harika uygulama Luke’s Reviews ve bu da sayfamızda resimli yorumlar bulundurmamızı sağlıyor. Ve aslında bu, en başta kendi yorumlarınızı yazmanıza izin veriyor. Ben genellikle bunu yapıyorum çünkü başlangıçta herhangi bir sosyal kanıtınız yok. Hiçbir şeyiniz yok. Sosyal kanıt, temelde yorum yazan diğer insanlar, ürününüz hakkında yorum yazan müşterileriniz gibi bir şeydir. İşte bu yüzden başlangıçta satış yapmaya başlamak zordur. Ancak bu, kendi yorumlarınızı göndermenizi sağlar. Gidip bir Excel sayfası indirebilir ve belki önceki müşterilerinizden ya da arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen bazı değerlendirmeleri doldurabilirsiniz. Sadece bazı isimler, bazı yorumlar yazabilirsiniz. Kendiniz de yazabilirsiniz ve sonra buraya Uygulama ekle’ye tıklayabilirsiniz. Ve bu 14 günlük ücretsiz denemeden sonra aylık 10 dolara mal olacak. Ve sonra burada, bize planı soruyor. Temel ya da büyüme planlarından birini seçebilirsiniz. Şimdilik Basic yapacağız ve daha sonra her zaman yükseltebilirsiniz. Ve şimdi Luke’un kontrol panelindeyiz. Buradan Ayarlar’a gidebilirsiniz. Dili değiştirebilirsiniz, değiştirebilirsiniz. Burada pek çok farklı ayar var. Ve aslında gönderilen bir inceleme talebi e-postası da var. Ama ben bunu, birazdan bahsedeceğim e-posta pazarlamasının bir parçası olarak kullanmayı seviyorum. Bu videoda e-posta pazarlaması ve terk edilmiş alışveriş sepetlerini geri alabilmeniz için iyi bir e-posta dizisinin nasıl ayarlanacağı hakkında bir bölüm olacak. Ayrıca sayfanızda otomatik olarak yorum almaya da başlayabilirsiniz. Ve burada siparişler gibi görebilirsiniz, dediğim gibi incelemelerinizi içe aktarabilirsiniz. İşte talimatlar. İçe aktarmak için yapmanız gerekenler ve henüz hiç yorumunuz yoksa ve sadece bir şeyler başlatmak için kendi yorumlarınızı yazmak istiyorsanız bir elektronik tablodan içe aktarabilirsiniz. Şimdi yüklemek istediğimiz bir sonraki uygulamanın adı SMS Bump. Bu harika bir uygulama ve potansiyel müşterilere otomatik mesajlar göndermenizi sağlıyor. Diyelim ki birisi satış sayfanıza girdi ve satın almadı, bu uygulama gidip ona “hey, mağazaya geri dön, sayfaya gel, işte %20 indirim kuponu” şeklinde bir mesaj gönderecek. Ve bu benim için inanılmaz işe yaradı. Sadece bu uygulamayı kullanarak %9000’lik bir yatırım getirisi elde ettim. Yani süper, süper bu uygulamayı tavsiye ederim. Gerçekten, gerçekten harika. SMS Bump’a üye olduktan sonra telefon numaranızı ve e-postanızı girmeniz gerekiyor. shopify için uygulamalar

Ve bunu yaptıktan sonra, sadece buraya atla düğmesine basın ve size bu videonun ilerleyen bölümlerinde bunu nasıl kuracağınızı göstereceğim. Bu son derece güçlü bir uygulama ve her birinize bunu yüklemenizi tavsiye ediyorum çünkü bu uygulamayla çok daha fazla satış yapabilecek ve otomatik pilotta çok daha fazla kâr elde edebileceksiniz. Yani bu uygulamayı kim yaptıysa, harikasınız çünkü shopify oyununu tam anlamıyla değiştiriyorsunuz. Şimdi yükleyeceğimiz bir sonraki uygulamanın adı Clavio ve bu bizim e-posta pazarlama uygulamamız. Buraya gidip Clavio yazarsak, bu benim kullanmayı sevdiğim e-posta pazarlama uygulaması ve aylık planları da var. Uygulama ekle’ye tıklayın. Genellikle bunları yüklemek ücretsizdir ve onlarla gerçekten hacim yapmaya başladığınızda, aslında paraya mal olacaklardır. İşte o anda satış yapmaya başlayacağınızı umuyorum. Yani o zamana kadar sadece uygulamalar için ücret almayacaksınız, bu yüzden bu videoda e-posta pazarlamasıyla ilgili de bir bölüm olacak. Şimdi göz atabileceğiniz diğer birkaç uygulama. Recart harika bir uygulama. Bu uygulama temelde SMS Bump ve Clavio uygulamasına benziyor, yani e-posta pazarlaması ve ardından SMS, tek farkı Facebook Messenger pazarlaması. Yani temel olarak. Bu, gidip Facebook mesajlarında onları vuran diziler oluşturmanıza izin verecektir. Ve bunların çok daha yüksek açılma oranlarına sahip olduğu biliniyor, yani insanlar bunlara e-postalardan çok daha fazla bakıyor. Yani onlara Facebook Messenger’dan, e-postadan ve SMS’ten ulaşıyorsanız, bu çok büyük bir şey. Bunu yaparak çok daha fazla para kazanacaksınız. Bu yüzden recart’ı da yüklemenizi tavsiye ederim. Bu yüzden burada recart’ı yükle’ye tıklayacağız. Ve burada sizden e-posta adresinizi de isteyecek. Bu yüzden mağaza e-postanızı kullandığınızdan emin olun. Buraya Glowskinstore@gmail.com yazacağız ve sonra birini CC yapabilirsiniz. Ve sonra telefon numarası için, oraya telefon numaramı yazdım. Ve sonra bir Facebook sayfası bağlayabilirsiniz. Sosyal medya ayarlarınızı daha sonra yapacağız. Şimdilik atla butonuna basacağız. Ve sonra burada size müşteri sohbeti ve bunun gibi şeyler yapmaya başlamanızı önerecek. Bunu da bu videonun ilerleyen bölümlerinde ele alacağız. Bu yüzden atlayacağız, atlayacağız, atlayacağız, kontrol paneline gideceğiz. Burada terk edilmiş sepet sıralaması gibi şeyler ayarlayabilirsiniz ki bu çok önemlidir. Ayrıca Luke’un inceleme uygulaması ile bir dizi de ayarlayabilirsiniz. Birinin ürünlerinizden birini satın aldığını ve ardından Facebook mesajlarında sayfanızdan otomatik bir mesaj aldığını düşünün, hey, lütfen bize bir yorum bırakın ya da her neyse. Tabii ki gidecekler ve gidip size bir yorum bırakma şansları çok daha yüksek. Ve ne kadar çok yorumunuz olursa, o kadar çok sosyal kanıtınız olur, bu da daha fazla satış yapmanız anlamına gelir. Dolayısıyla, onlara her açıdan ulaşıyorsanız, 21. yüzyılda ticarette kazanmanın anahtarı her yerde var olmaktır. Sosyal medya ile her yerde bulunma, sosyal medya e-ticareti, internetin yanı sıra bugün bizim neslimizdeki en büyük iki güçtür. İşte bu yüzden bu çok büyük. Şimdi, deneyebileceğimiz diğer bazı uygulamalar Zipify. İki zipify var, zipify sayfaları ve Zipify. Tek tıklamayla satış. Tek tıkla satış burada yok ama aslında zipify sayfalarını ve tek tıkla satışı kullandım ve harikalar. Ve yapmanıza izin verdikleri şey, sayfanız için bir tür satış hunisi oluşturmanıza izin vermeleridir. Şimdi, sayfa için huni oluşturmayı pek sevmiyorum. Gerçekten tıklama tuzağı gibi görünüyor. Dürüst olmak gerekirse, temiz bir ürün sayfasına sahip olmayı seviyorum. Ürün sayfamın gerçekten çok güzel göründüğünden emin olmak istiyorum. Tıpkı Haysilky Skin’in ürün sayfasını yaptığı gibi. Buraya gidersek, herhangi bir huni kullanmadıklarını görebiliriz, değil mi? Sadece bazı güzel resimler içeren bir ürün sayfası. Bu, sahip oldukları kayan bir sosyal kanıt. Ve aşağı inersek, bu da Luke’unki. Rakibinizin tam olarak hangi uygulamaları kullandığını anlamanın bir başka harika yolu. Ve bu arada, bu altın değerinde. Başka kimse size bunu öğretemez. Bu yüzden burada olduğun için çok mutluyum. Buraya girip uygulamalar yazarsanız, tamam mı? Burada Bold’dan yüklenmiş bir para birimi uygulaması var. Ve bu uygulamanın adı aslında tam olarak ne olduğunu unuttum. Ama burada, Bold’a göre aramaya giderseniz, yani Bold ve bakın, onu burada bulabileceksiniz. Yani Bold. Çoklu para birimi. İşte burada. Yani bu bir para birimi dönüştürücü. Yani otomatik bir para birimi dönüştürücü.
Ve temel olarak, eğer biri Kanada’dan gelirse, Kanada doları cinsinden olacaktır. Bizden biri gelirse. ABD. Doları. Birisi Avrupa’dan geliyorsa. Euro cinsinden. Uluslararası satış yapacaksanız bunu da yüklemenizi tavsiye ederim. Ve sonra burada sahip oldukları her uygulamayı görebilirsiniz. Ayrıca kolay konumlandırma da var. Bunun ne olduğundan pek emin değilim. O yüzden kolay lokasyona gidin. Şuna bir göz atın. Pekala, bu bir otomatik GeoIP yönlendirme uygulaması. Yani temel olarak bu, kullanıcıyı sayfanızdaki uygun mağaza diline yönlendirir. Örneğin, diyelim ki Fransa, İspanya ve ABD’de satış yapıyorsam bu harika olur. Birisi Fransa’dan geliyorsa ve mağazamın Fransızca sürümü varsa, onu mağazamın Fransızca sayfasına yönlendiririm. booster apps

Yani bu gerçekten de harika bir şey. Bu çok büyük bir şey. Yani, sahip oldukları tüm uygulamaları görebilirsiniz, değil mi? Bazen burası biraz karmaşık olabiliyor. Ama aşağıya inmeye devam edersek, sahip oldukları farklı uygulamalar için farklı bölümler olduğunu görebiliriz. Lemoni apps diye bir şey var. Bunun ne olduğundan emin değilim ama bu benim keşfettiğim çılgın bir hack. Dürüst olmak gerekirse bunu tüm rakiplerimde kullandım ve sadece bunu kullanarak harika fikirler edindim.
İndirim ninjası kullanıyorlar. Bir tür kalıcı indirim uygulaması gibi görünüyor. İndirim ninjasını deneyebiliriz. Bakalım burada bir uygulama var mı? Buyurun bakalım. Yani bu temelde otomatik bir indirim uygulaması. Ayrıca birden fazla kupon da yapabiliyorsunuz. Benim kullanmaktan hoşlandığımın adı indirimli upsell. En çok deneyim sahibi olduğum uygulama bu. Bu. Temel olarak, otomatik indirimler ayarlayabilirsiniz. Diyelim ki birisi bizim telefonlarımızdan iki tane satın alırsa, 440 ya da 50 ya da her neyse onu ödemek yerine diyelim ki 399’a bir fırsat elde edebilir, değil mi? Bu yüzden gidip bunu mağazamıza ekleyeceğiz. Şimdi indirimli üst satış yüklüyoruz. Ve temel olarak, bu noktada, istediğimiz tüm uygulamalarımızı buraya yükledik. Yani burada aslında otomatik bir üst satış oluşturabilirsiniz. Yani bu durumda, Upsell ürünlerini arayabiliriz. İşte burada. Bu bizim ürünümüz. Ve sonra ikinci adıma geçeceğiz. İndirim bu şekilde ayarlanır. Örneğin, indirim uygulayarak dönüşümleri artırmak mı istiyorsunuz? Aslında bu konu hakkında daha sonra konuşacağız. Şimdilik sadece kaydet tuşuna basacağız ve App Store’a geri döneceğiz. Şimdi, AliExpress’ten ürünleri kopyalayıp yapıştırmanın eski yolunu kullanmak istiyorsanız, oberlo’ya ihtiyacınız olacak. Bu yüzden size bu videoda nasıl kullanılacağını gösterebilmek için oberlo’yu yükleyeceğiz. Bu markalı Drop shipping olmasa da, temelde sadece kopyalayıp yapıştırıyorsunuz. Ve dediğim gibi, bu yöntem gerçekten o kadar iyi çalışmıyor. Ama eğer bunu yapmak istiyorsanız, yine de nasıl yapılacağını göstereceğim. Şimdi gidip yükleyeceğiz. Pekala, şimdi gidip sayfamızın üst kısmına bazı menü çubukları ekleyeceğiz. Glowyskinco.com adresindeki gerçek web sitemize gidersek, sayfamız şu anda böyle görünüyor. Yani çok ama çok basit. Burada gerçekten hiçbir şey yok. Ayrıca bir ürün de ekledik, ancak burada hiçbir şey olmadığını görebilirsiniz. Şimdi menü çubuklarımızı eklememiz gerekiyor. Bunun için Online Mağaza’ya gidiyoruz ve ardından Navigasyon’a gidiyoruz. Sonra burada ana menü için Ana menüye tıklıyoruz. Ve sonra buraya menü öğelerimizi ekleyeceğiz. Bunun için rakiplerinize tekrar bakmanızı ve ne tür menü seçeneklerine sahip olduklarını görerek ilham almanızı öneririm. Dediğim gibi, onları kopyalamayın. Bir şeyleri değiştirin. Uni EQ olun. Tamam mı? Mesele kopyalamak değil. Bir değer katmakla ilgili. Ama sadece bu videonun amacı için, bunu hızlıca yapacağım. Yani bunu bir dükkan ahizesi gibi yapacağız. Unuttuğum bir şey de menü çubuklarımızı yönlendirmek için sayfalar eklememiz gerektiği. Yani. Tam burada, örneğin, raf ahizesi. Bunun için zaten bir sayfamız var. Bu ürün sayfası. Bu yüzden buraya bir inceleme sayfası koymamız gerekecek. Yani incelemeler, kaydet diyeceğiz. Aynı şeyi para iade garantimiz için de yapacağız. Sanırım para iade garantisi için burada sadece basit bir metin var. Buraya geri dönüp bir sayfa ekledikten sonra ömür boyu garanti gibi bir şey diyelim. shopify apps

Garanti artı garanti kaydedin ve sonra buraya başka ne koyabileceğimize bakalım. Kargo detayları harika olurdu. Yani sipariş arama, zaten var. Yani kargo detayları. Ve sonra sipariş arama için, aslında bunu siparişinizi takip edin olarak yeniden adlandırmak istiyorum. Bunun için buraya gidip siparişinizi takip edin yazıyoruz ve kaydet’e basıyoruz. İletişim formu için de Easy Contact Form adlı bir uygulamayı kullanacağız. Devam edelim ve bu uygulamayı buraya ekleyelim. Ücretsiz denemelerden sonra uygulamalar için ödeme yapmanız gerektiği konusunda endişelenmeyin. Dediğim gibi, birkaç hafta içinde ürününüzü satmaya başlayabilecek ve bazı reklamlar yayınlamaya başlayabileceksiniz.
Bu konuya yakında gireceğiz, o yüzden bu konuda çok fazla endişelenmeyin. Bolluk zihniyetine sahip olmak istiyorsunuz. Ve bana güvenin, bu reklamları yayınlamaya başladığınızda, yine de bu satışları alacaksınız ve bunlar uygulamalarınızdan çok daha fazlasını ödeyecek. Ve uygulamalar sadece sabit bir giderdir. Ödemeniz gereken bir şey gibi. İşte böyle. Uygulamayı yükle’ye tıklayacağız ve artık ihtiyacımız olan sayfalarımız olduğuna göre navigasyona geri dönebilir, tıpkı yaptığımız gibi ana menüye gidebiliriz.
Ve sonra burada bazı menü düğmeleri oluşturmaya başlayabiliriz. Menü öğesi ekleyin. Ve sonra menü öğesi için, örneğin, bize ulaşın’ı koyacağız ve bağlantı sayfalar ve ardından bize ulaşın olacaktır. İşte bu kadar. Menü öğesi, örneğin, mağaza ahizesi olacaktır, bu da ürünler olacaktır. İşte bu kadar. Yani bunu ürüne yönlendirirsiniz. Yani çok ama çok basit. Shopify bunu çok basit hale getiriyor. Shopify, keşfedeceğiniz işlevsellik açısından sınırlı olsa da, resimlerinizin mobil cihazlarda mükemmel şekilde göründüğünden ve bunun gibi şeylerden mükemmel şekilde emin olamayacaksınız. İşte bu noktada özel kodlama devreye giriyor, daha sonra burada sonlara doğru bundan da bahsedeceğim. Evet. Bunlardan birkaçı ömür boyu garanti gibi olabilir. Bunun için sayfalar ve ardından ömür boyu garanti artı garanti yapacağız. Şimdilik kaydet tuşuna basarsak, sayfamıza geri dönebileceğimizi görebilirsiniz. Yani globeskinco.com. Şimdi bazı menü düğmelerimiz var ve bunların sırasını da değiştirebilirsiniz. Shopping dedi ki, önce bunu istiyorum ve sonra ömür boyu garanti, kaydet’e basmadan önce bunu istiyorum.
Ve sonra buraya geri dönüp yenilersek, yenileme düğmesine tıklarsak, şimdi her şeyin düzgün çalıştığını görebiliriz. Ve hatta burada en altta inceleme uygulamamız bile var. Hiç yorumumuz yok.

Çevrimiçi Mağazanız için Alan Adı Nasıl Oluşturulur ve Bağlanır?

İncelemelerinizi içe aktardığınızda, burada aşağıya indiklerini görebileceksiniz. Pekala, şimdi uygulamalar hakkında konuştuğumuza göre, shopify mağazanızı oluşturmaktan ve temel tasarımından, menü çubuklarınızdan bahsettik, değil mi? Umarım bizi takip ediyorsunuzdur. Bu videoda çok fazla bilgi var ama bana güvenin, bu hayatınızı değiştirecek. Ve bu, shopify ve e-ticaret ile gerçekten başarılı olmanın ve dünyadaki bu inanılmaz, inanılmaz trendden para kazanmanın yeni yoludur. Şimdi bu noktadan itibaren teknik konulara gireceğiz. Yani aslında yapmamız gereken pek çok teknik şey var. Bu yüzden bunların her bir parçasına değineceğim. Ve başlayacağımız ilk şey aslında alan adı. Gördüğünüz gibi, mağazam zaten bir alan adı üzerinde. Yani Globeskinco.com, buna her girdiğinizde, zaten alan adında. Ancak shopify mağazanızı gerçekten oluşturduğunuzda, varsayılan olarak bu şekilde olmayacaktır. Bunun için şuradaki online mağazaya ve ardından alan adlarına gitmemiz gerekiyor. Alan adlarına gittiğimizde, bir alan adı satın aldıktan sonra gidip alan adınızı bağlayacağınız yer burasıdır. Alan adınızı buradan da satın alabilirsiniz, benim önerim bizim yaptığımız gibi Google alan adlarına gitmeniz. Buraya girdikten sonra, devam edin ve alan adınızı yazın. Örneğin, barbecue pro gibi bir alan adı arıyorsak, diyelim ki, tamam, al. Ve burada barbecuepro.com’un alındığını görebiliyoruz. shopify domain

Peki ya barbecuepro mağazası? O bile alınmış. Yani örneğin, Bbqpro mağazası, bunu deneyebilirsiniz. Tamam, mağaza mevcut. Yani bazen bir alan adı alınmışsa, örneğin barbecueprostore.com, gerçekten derinlere inmeniz gerekir. Bakalım sahibi kimmiş. Bazen de satılık oluyorlar. Yani bu satılık değil, ama bazen satılık olduğu yazıyor ve belki o zaman satın alabilirsiniz. Ancak bir alan adı için 20, 30, 50 dolardan fazla harcamanızı önermiyorum çünkü gerçekten buna ihtiyacınız yok. Ve .com alan adı her zaman en iyisi olsa da, barbecueprostore combacuppro co.com gibi bir alan adınız her zaman olabilir, değil mi? Böylece daha sonra, daha fazla paranız olduğunda, isterseniz gidip daha pahalı bir alan adı satın alabilirsiniz. Önerdiğim ikinci alan adı sağlayıcısı GoDaddy. Bu da harika ve bunun ön ödemesi biraz daha düşük, ancak bir yıl sonra biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor. Ama bu da aynı şekilde. Sadece gidip mağaza adını yazıyorsunuz ve enter tuşuna basıyorsunuz. Sonra sizin için alan adlarını bulacak. İşe yarayan bir diğer site de Namecheap.com. Namecheap’e giderseniz, gerçekten, gerçekten harika ve bence uzun vadede biraz daha ucuzlar. Yani bunların üçü de harika. Şimdi geri kalanlar, dürüst olmak gerekirse, bunlardan başka bir şey kullanmazdım. Bunlar fazlasıyla yeterli. GoDaddy gibi bir şirket kullanıyorsanız, alan adlarınızı bağlamayı da gerçekten kolaylaştırıyorlar.
Yani burada Mevcut Alan Adını Bağla’ya tıklarsanız ve burada GoDaddy’den Minus’u görebilirsiniz, aslında çok basit. Kelimenin tam anlamıyla düğmelere tıklamanız için bir yol olacak ve ardından GoDaddy alan adınızı otomatik olarak shopify’a bağlayacak. Ve eğer değilse, o zaman sadece gitmeniz gerekir ve size alan adınızı nasıl bağlayacağınıza dair adım adım bir kılavuz gösterir. Alan adınızı ayarladıktan sonra şimdi buraya gideceğiz ve Tercihler’e tıklayacağız. Buraya geldiğimizde bir ana sayfa başlığı girmek isteyeceğiz ve buradaki tüm bilgileri doldurmak isteyeceğiz. Ana sayfa için, buraya ne koyacağınızı bilmiyorsanız, dediğim gibi, bir rakipten ilham alın. Haysolkskin.com’a giderseniz, bu onların en üstteki ana sayfa başlığıdır. Yani evde kendin yap lazer epilasyon. Bu durumda, Glowyskin Premium Epilasyon gibi bir şey koyacağız. Hepsi bu kadar. Ardından Meta Açıklama için buraya mümkün olduğunca çok anahtar kelime girmek istersiniz. Bu, mağazanız arama motorlarında göründüğünde Google’da çıkacak olan açıklamadır. Yani parlak bir cilt, birinci sınıf saçlar gibi bir açıklama yapmak istemezsiniz. Gerçekten mantıklı olduğundan emin olmak istersiniz, ancak içinde çok sayıda anahtar kelime vardır. Örneğin. Bugün piyasada bulunan en iyi DIY premium, gelişmiş veya lazer epilasyon cihazları gibi. Ve sonra daha fazla anahtar kelime, örneğin, tüyleri kolayca ve otomatik olarak çıkarmak gibi olacaktır. DA, DA DA kendi evinizin rahatlığında, değil mi? Yani burada yeterince anahtar kelime var. Ve sonra Google Analytics için bu, mağazamızdaki birçok şeyi izlememize olanak tanıyacak.

Google Analytics Nasıl Kurulur?

Google analytics gerçekten çok güçlüdür ve temel olarak ziyaretçilerin mağazanızda ne kadar süre kaldığını ve bunun gibi şeyleri görmenizi sağlar. Ve raporlar oluşturabilirsiniz. Şimdi gidip bunu ayarlayalım. Google’a girip Google Analytics yazacak ve buraya tıklayacaksınız. Mağazanız için Google hesabınızda oturum açtığınızda, şimdi size Google Analytics’e kaydolmanızı söyleyecek. Bu yüzden kaydol’a tıklayın. Ve sonra burada hesap adı olarak Glowy Skin yazacağız. Ve sonra bunların hepsini açık bırakacağız. Google’a tüm verilerimizi verelim. Yani, onların ürününü ücretsiz kullanıyoruz, neden olmasın? Peki neyi ölçmek istiyorsunuz? Sadece web. Web sitesi adı, yakın görünüm veya mağaza adınız için ileri tuşuna basın. Web sitesi URL’si https. Her zaman Https olduğundan emin olmak istersiniz. İşte bu kadar. Sektör kategorisi, buraya bakalım. Perakende. Perakende iyi olur. Eğer sizinkini bulamazsanız, güzellik ve fitness iyi olur. Sektör kategorisi için aşağı kaydırıp alışverişe tıklayacağız. Saat dilimi için de buraya saat dilimimizi gireceğiz. Yani benim durumumda New York saati. Oluştur’a basın ve ardından her şeyi kabul edin. Kabul et, her şeyi kabul et. Artık Google Analytics hesabınız var. Yani buraya girebilirsiniz. Bunu gerçekten mağazaya yükledikten sonra buraya girebilirsiniz ve size web sitenize giren kişiler ve müşterileriniz hakkında birçok yararlı bilgi verecektir. shopify google analytics kurma

İşte tam burada size bu global site etiketini verecek. Buraya gidin, sağ tıklayın ve kopyalayın. Sonra buraya gidin ve buraya yapıştırın. İşte böyle görünecek. Ve işte böyle. Ve Facebook Piksel Kimliği için, benimki zaten yüklü, ancak bu çok önemli. Facebook Pikseli, Facebook reklamlarınızı yayınladıktan sonra, potansiyel bir ziyaretçinin veya müşterinin sayfanızda gerçekleştirdiği her bir eylemden otomatik olarak öğrenen otomatik bir robot gibi olan Facebook Pikseli adı verilen bir şeydir. Yani birisi reklamınıza yanıt verirse, reklamınıza tıklarsa ve ardından örneğin web sitenizdeki bir menü sayfasına tıklarsa ve ardından sayfanızdan ayrılırsa, Pikseliniz bunu öğrenir. Ya da birisi sepete ekleme yaparsa, Pikseliniz bunu öğrenir. Facebook Pikseliniz ne kadar çok veriye sahip olursa, reklamlarınız o kadar iyi performans gösterir çünkü benzer kitleler oluşturabilir ve zaman içinde çok daha iyi reklamlar oluşturabilirsiniz. Facebook Pikseli’ni daha sonra yükleyeceğiz ve nasıl yapılacağını zaten biliyorsanız buraya kimliğinizi girmeniz yeterli. Eğer bilmiyorsanız, bunu size Facebook reklamları bölümünde göstereceğim. Parola koruması için parolayı devre dışı bırakmanız ve ardından kaydet tuşuna basmanız yeterlidir. Şimdi blog gönderilerine gidersek, isterseniz bazı blog gönderileri yazabilirsiniz.
Örneğin, Haysilky Skin’in sıfır blog yazısı var. Ve dürüst olmak gerekirse, ben hiç blog yazısı yazmadım. Ama teorik olarak, SEO gibi arama motorunuzda size yardımcı olabilir, diyelim ki çalışan bir mağazanız varsa ve bir mağaza olan BlendJet gibi, blog yazıları olup olmadığına bakalım. Olduklarından eminim, ancak teorik olarak Google’daki sıralamanızda size yardımcı olabilir. Bir bakayım. Aslında blog yazıları olduğunu sanmıyorum. İpuçları gibi görünüyor, buradan İpuçları’na gidersek. Yani burada sadece sayfaları var. Bunun yerine bunu tavsiye ederim. Dürüst olmak gerekirse, bu çok daha iyi görünüyor. Ve kimse bir mağazanın blogunu umursamıyor. 2001 ya da 1996’da değiliz. Bu yüzden gerçekten bir blog yazısı yazmak istemiyorsanız bunu atlamanızı tavsiye ederim. Bir sonraki bölümde ise mağazanın gerçek ayarları hakkında konuşacağız. Yapacağımız ilk şey ödeme sağlayıcıları olacak. Ödeme sağlayıcılarımızı kuracağız ve mağazanızda kesinlikle ihtiyacınız olan iki ödeme sağlayıcısı PayPal ve Shop Fi Payments ya da ülkenizde Shopify ödemelerine erişiminiz yoksa Stripe’tır. Shopify ödemelerini yüklemek için Shopify ödemelerini etkinleştir’e gidin ve ardından her şeyi yüklemek için burada size adım adım yol gösterecektir. Burada da her şeyi adım adım yüklemeniz için size yol gösterecek.

Ödeme Yöntemlerini Seçme

Shopify ödemelerini yüklemek için Shopify ödemelerini etkinleştir’e gidin ve ardından her şeyi yüklemek için burada size adım adım yol gösterecektir. Burada da her şeyi yüklemeniz için size adım adım yol gösterecek. Burada bir LLC veya şirketiniz yoksa bireysel veya şahıs şirketi seçeneğini belirleyin. Adresinizi, şehrinizi ve posta kodunuzu girin. Yani bu sizin eviniz olabilir. Burada bir işletmeniz varsa, şirketi ve ardından yasal işletme adını girersiniz. Ve sonra kişisel bilgileriniz için kişisel bilgilerinizi girersiniz. İleri tuşuna bastığınızda sizden bir banka hesabı isteyecektir. Dolayısıyla, hesabınız için paranın yatırılmasını istediğiniz banka hesabını girmeniz gerekir. Aynı şey PayPal için de geçerli. PayPal’ı kurarken PayPal istemlerini gözden geçirin ve mağazanız için ayrı bir PayPal kurduğunuzdan emin olun. Önce Paypal.com’a gidin ve buraya geldiğinizde kaydol’a basın. Ve sonra burada işletmeye tıklamak istiyorsunuz. İşletme için kaydolun ve hepsi bu kadar. Çünkü kişisel bir hesaba kaydolursanız başlangıçta bunu yapabilirsiniz, ancak daha sonra sizden bunu bir işletme hesabına aktarmanızı isteyeceklerdir. Yani bir şirketiniz varsa, iş yapın. Henüz bir şirketiniz yoksa, kişisel yapabilirsiniz ve bu arada çok önemli, shopify payments veya stripe’ı gerçekten yüklerken, buraya kaydırın ve transit numaranızın, kurum numaranızın, hesap numaranızın, hepsinin doğru olduğundan emin olun.
Bu sizin banka hesabınız. Yani bankanız, ülkeniz, ABD veya Kanada ya da hangisinde yaşıyorsanız. Ve sonra fatura ekstresi için, bu, müşterilerinizin kredi kartı bilgilerinde veya kredi kartı faturalarında görünen şeydir. Bu yüzden çok net olduğundan emin olmak istiyorum. Bu yüzden bunun için ışıltılı bir cilt koyardım, bu iyi olurdu. Ve sonra telefon numarası için müşteri hizmetleri telefon numarasını yazmak istersiniz. Yani telefon numaranızı ya da bir sürü arama almak istemiyorsanız, şimdilik sahte bir telefon numarası yazın ve daha sonra gerçekten bir destek sisteminiz olduğunda bunu değiştirebilirsiniz.

shopify ödeme yöntemi ekleme

Şimdi ödeme seçeneğine tıklayacağız ve burada ödeme seçeneklerini özelleştireceğiz. Burada müşteri hesapları için, müşterinizin ödeme yaparken bir hesap oluşturmasını isteyip istemediğinizi seçin diyor.
Yani hesaplar devre dışı. Bence buna gerek yok. Müşteri iletişimi. Ve sonra burada müşterilerinizin ödeme yapmak için hangi iletişim yöntemlerini kullanabileceğini seçin. Bunun üzerine tıklayın, telefon numarası veya e-posta. SMS Bump uygulamasının çalışmasını istiyorsanız bu seçeneği seçmeniz gerekir; bu, SMS bump uygulamasıyla onları takip eden yüklediğimiz uygulamadır. Yani aşağı inersek, müşteriler sipariş durumu sayfalarından varış uygulamasını indirebilirler. Bu iyi bir şey. Form seçenekleri ad ve soyadı gerektirir. Şirket adı gizli adres satırı iki isteğe bağlı gönderim adresi, telefon numarası gizli. Ve sonra aşağı inersek. Müşteri ödeme yaparken, sevkiyat adresini varsayılan olarak fatura adresi olarak kullanın ve ardından adres otomatik tamamlamayı etkinleştirin. Bir siparişin ödemesi yapıldıktan sonra, siparişi otomatik olarak göndermeyin, çünkü siparişleri kendimiz göndereceğiz. Sipariş gönderildikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişi otomatik olarak arşivleyin. Ve sonra burada, kaydolma seçeneğini önceden seçin. Böylece insanlar mağazamıza girip grup ve ödeme e-postaları için kaydolduğunda e-posta listemizi otomatik olarak oluşturacağız. Shopify’ın varsayılan ödeme e-postalarını kullanmayı sevmiyorum, bu yüzden bunu kapatacağız. Bunun yerine Clavio’yu kullanacağımız için şimdilik bu kadar. Bunu nasıl kullanacağımız hakkında daha sonra konuşacağım. Şimdi, geri dönersek, faturalandırmaya tıklamak istiyorsunuz ve orada shopify planınızı seçmek istiyorsunuz. Burada size göstereceğim farklı shopify planları, tam burada shopify planlarına gidersek, shopify fiyatlandırması, farklı planları görebileceğiz. Yani şu anda deneme sürümündesiniz, ancak gidip kolayca aylık 29 dolarlık plana geçebilirsiniz. Deneme sürenizin sonunda bunu zaten yapmanız gerekecek. Mağazanızı korumak istiyorsanız ve ucuzsa, aylık yüzlerce dolar ödemek zorunda değilsiniz. Yani ayda 29 dolar. Ve sonra sadece daha yüksek planlara yükseltmeniz gerekiyor. Çok fazla satış yapmaya başladığınızda, işlem oranlarının farklı olduğu gerçeğini gerçekten anladığınızdan emin olmanızı tavsiye ederim. Bu çok ama çok önemli ve pek çok kişi bunun hakkında konuşmuyor. Diyelim ki ayda 10.000 sipariş veriyorsanız, işlem başına oran nedeniyle bu siparişiniz diğerinden daha pahalı olabilir. Bu durumda Google’a shopify işlem hesaplayıcı ücretlerini yazmanız gerekir. Burada buna benzer bir şey var. Ve buraya gidersek, gidip aylık gelirinizi yazabilirsiniz. Diyelim ki aylık gelirim 50.000 dolar. Shopify ödemeleri. Evet. Aylık ödeme yapmak istiyorum, değil mi? Aylık bir plan için ödeme yapmak istiyorum. Bu aslında bize orta shopify planının diğerlerinden 100 $ daha ucuz olduğunu gösteriyor. Ve diyelim ki ayda 10.000 yaparsak, o zaman bize ayda 200.000 yaparsak bunun daha ucuz olduğunu gösteriyor. O zaman bu ya da bu önemli ölçüde daha ucuzdur. İşte bu yüzden bu hesap makinesini kullanmak istiyorsunuz. Özellikle de bu çılgın rakamlara ulaştığınızda size gerçekten yardımcı oluyor. 100,000, 200,000. Çılgınca değil mi bu arada?
Ama yeni başlayan biri için bu çılgınca gelebilir, ama bana güvenin, bu mümkün. Ve bu, günümüz e-ticaret dünyasında o kadar da çılgınca bir şey değil. Şimdi, planlama izinlerinde, aslında gidip planınızı seçtiğiniz yer burasıdır. Yani oraya gidip planınızı seçiyorsunuz. Burada, kodlayıcıları işe almanız durumunda personel hesabını ekleyebilirsiniz, bundan da birazdan bahsedeceğim. Ve çok çok önemli bir şey daha var, o da kargo. Bu yüzden devam edeceğim ve nakliyeye tıklayacağım. Buraya girdiğinizde, kargo bölgeleri ekleyebileceksiniz. Bunun hemen üstünde gönderim kaynağınız yer alıyor. Bu, Shopify’a kaydolduğunuzda işletmeniz için girdiğiniz adres olacaktır.

Gönderi Bölgeleri Nasıl Hesaplanır ve Ayarlanır?

Şimdi, bunun için aslında gerçekten önemli değil çünkü siparişlerimizi tedarikçimizin yerine getirmesini sağlıyoruz. Birazdan bu siparişleri nasıl indireceğinizi de göstereceğim. Öncelikle kargo bölgelerimizi ayarlamamız gerekiyor. Bu yüzden Kargo bölgesi ekle’ye tıklayalım. Bu çok önemli çünkü kargo ücretlerinin sayfada doğru bir şekilde görünmesini istiyorsanız, insanların kargo için fazla ücret ödemediğinden emin olmak istersiniz. Ya da insanların ücretsiz kargo yapmasını sağlamıyorsunuz, değil mi? Ücretsiz kargo yapmak istemiyorsanız veya nişinizde yaygın bir şey değilse. Ücretsiz kargo yapmanızı önermiyorum. Daha düşük fiyatlı bir ürününüz varsa kesinlikle kargo ücreti alın.
Bizim fiyat seviyemizde 230 dolar gibi bir fiyat yapıyorsak, o zaman ücretsiz kargo yapabiliriz. Ana rakibimizin ne yaptığına bir göz atalım. Burada ücretsiz gönderim yaptıklarına eminim. Evet, bir ila üç günlük ekspres kargo ücretsiz. Ama bunun nedeni satın almanın çok daha pahalı olması. Yani zaten yüksek bir kâr marjı elde ediyoruz. Ama burada size şunu göstereceğim. Diyelim ki bir birim için 10 dolar, iki birim için 20 dolar, üç birim için 30 dolar gibi bir gönderim yapmak istedik. Bu şekilde size bunu ücretsiz kargo için nasıl ayarlayacağınızı göstereceğim. Buraya gidin ve tam buraya ücretsiz kargo için bir fiyat ekleyin. Çünkü müşteriniz bunu görecek ve siz buna istediğiniz adı verebilirsiniz.
Müşteriniz bunu aslında ödeme sayfasında görecektir. Bu yüzden gerçekten iyi görünmesini istersiniz. Yani ücretsiz kargo. Burada ücretsiz kargo seçeneğine ve ardından tamam seçeneğine tıklamanız yeterlidir. İşte bu kadar. Ücretsiz kargo için yapmanız gereken tek şey bu. Bölge adı için de Dünya Çapında Yönet’i seçersiniz. Dünyanın Geri Kalanı’nı yaparsınız ve hepsi bu kadar. Yapmanız gereken tek şey bu. Ancak kargo bölgelerimizi, diyelim ki teorik olarak doğru olacak şekilde ayarlayalım. shopify kargo

Bir birim için 10 dolar, iki birim için 20 dolar, üç birim için 30 dolar. Yani bölge adı yeterli. Birleşik Devletler. Pekâlâ. Aslında burada ABD ülkelerine gönderim diyeceğiz ve Bölgeler de ABD olacak. Bunları seçip kaydet tuşuna basmak istiyorsunuz. Daha sonra ağırlık bazlı bir fiyat seçmek isteyeceğiz. El cihazlarımızdan biri için ağırlığımızı nasıl 100 gram olarak seçtiğimizi hatırlıyor musunuz? İşte bu yüzden bir birim 100 gram ve iki birim 200 gram ise, bu sıfırdan buraya kadar olan her şeyin Kg cinsinden olduğu anlamına gelir, sanırım. Yani 0,9’a kadar olan tüm yol 10 dolarlık bir nakliye maliyeti olacaktır. Bu yüzden buna Ekspres ABD Kargo diyeceğiz, tamam mı? Ve teorik olarak iki ya da üç gün kargo yazabilirsiniz, ancak tabii ki yalan söylemeyin çünkü o zaman mağazanız gerçekten hızlı bir şekilde kapanacaktır. Ücret için 10 dolar yazıp tamam butonuna basacağız ve ardından ücreti hesaplayacağız. Bunu atlayacağız. Ve sonra ağırlık bazlı bir oran daha eklemek istiyorsunuz. Buradan itibaren, burada iki birim için, Express USA Shipping, 2,0 veya 0,2 ile sıfır nokta 29 arasında olacaktır, 20 $ kargo ücreti olacaktır. Tamamdır. Ve sonra 30 $ kargo ücreti için de aynı olacaktır. Yani Express USA kargo sıfır nokta 39 ve 30 dolar. Bunu yapmak için bulduğum en iyi yol bu. Ve kaydet’e basıyoruz. İşte bu kadar.
Şimdi, kargo bölgelerimize geri dönmek istersek, Birleşik Devletler kargosu için fiyat belirlemeye devam edebilirsiniz. Genellikle yaptığım şey, eğer kargo ücreti alıyorsam, Amerika Birleşik Devletleri için bir kargo ücreti ayarlamaktır. Yani 120 ABD doları için 10 ABD doları, üç ABD doları için 230 ABD doları gibi. Sonra da Kanada için bir kargo ücreti belirlerim. Böylece başka bir kargo bölgesi eklerim ve Kanada’ya kargo gibi bir şey koyarım, değil mi? Ve sonra tüm bu kısmı tekrar yapardım. Yani ülkeler ve bölgeler, Kanada’yı yapardık. Çünkü Kanada’ya göndermenin maliyeti Amerika Birleşik Devletleri’ne göndermekten farklıdır. İşte böyle. Ağırlık bazlı fiyatları tekrarlardım ve bunu Avrupa için de yapardım. O yüzden buraya gideceğim. Yönet’e tıklayacağım. Sonra Avrupa’ya tıklayacağım. Yani Avrupa’yı yapamayız. Yani her ülkeyi seçmemiz gerekecek. Yani Fransa, İspanya tipik olarak ePacket ülkeleri gibi olur. Yani Google’da ePacket ülkeleri yazarsanız, bu ülkeler sadece bizim gönderim anlaşmalarımızdır. Yani burada Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa gibi ülkeleri görebilirsiniz. Sonra Norveç, İsveç gibi. Yani buraya tıklarsanız, tüm Avrupa ülkelerini burada görebilirsiniz ve sonra buraya geri dönüp onları seçebilirsiniz. Ve sonunda tüm bunları doldurmuş ve uygun hale getirmiş olursunuz.
Ve böylece kargo gerçekten işe yarayacaktır. Ancak dediğim gibi, ücretsiz kargo ise, bunların hiçbirini yapmak zorunda değilsiniz ve sadece ücretsiz kargo bölgesini yaparsınız. Pekala, şimdi e-posta pazarlamasından bahsedelim.

E-posta Pazarlamasının Önemi ve Nasıl Kullanılır?

E-posta pazarlamasını göz ardı ederseniz bu büyük bir hata olur, çünkü e-posta pazarlaması shopify mağazanızla kârlı olmanın büyük bir parçasıdır. Normal bir sıfırdan shopify mağazası açmak iki şey vardır.
Ön uç ve arka uç. Her işte olduğu gibi, bir ön uç ve bir de arka uç vardır. Peki ön uç ile arka uç arasındaki fark nedir? Ön uç, müşteriler mağazamıza girdiğinde, reklamımızı gördüklerinde ve gerçek satış sayfamızdan satın aldıklarında ortaya çıkar. Buna ön uç satışı denir, ancak paranın çoğu aslında arka ucunuzda ve ön ucunuzda kazanılacaktır. Asla sadece reklam yayınlamaya ve temelde sadece aynısını elde etmeye ya da sadece mağazanıza girip ürününüzü satın almak için sürekli yeni müşteriler edinmeye güvenemezsiniz. Aynı müşteriye tekrar satış yapmak, yeni bir müşteri edinmekten her zaman daha iyidir. Ve bu sadece pazarlamanın temel kurallarıdır. İşte bu yüzden arka ucumuzu geliştirmeliyiz. E-posta pazarlamamızı SMS ve ardından Facebook Messenger olarak ayarlamak da bunun bir parçasıdır.
Şimdi gerçek Clavio’muzun içine girelim. Clavio’ya tıklıyoruz. Yüklediğimiz uygulamayı hatırlayın, tam burada. Şimdi giriş yapalım. Yapacağımız ilk şey, terk edilmiş alışveriş sepeti sekansımızı ayarlamak olacak. Akışlar’a tıklayın ve ardından Akış Oluştur’a tıklayın. Burada zaten bir tane terk edilmiş alışveriş sepeti olduğunu görebilirsiniz. Öyleyse akış oluşturalım. Ve burada zaten bir terk edilmiş sepet fikri var. Şimdi gidip terk edilmiş sepete tıklarsak, hangisini yapabileceğimize bakalım. Burada pek çok farklı seçenek var. Yani yüksek değere karşı düşük değer. Biz sadece standart olanı yapacağız. Sıfırdan da başlayabilirsiniz. Ancak bu, dizimizi önceden doldurur, böylece daha az iş yapmamız gerekir.
Bunun için Glowy Skin abandoned Cart sekansı diyeceğiz. Terk edilmiş sepet, bir kişi sayfanıza girip ürünü sepete ekledikten sonra diyelim ki fikrini değiştirdi ve ödeme yapmadı. Bu durumda terk edilmiş sepet sekansına maruz kalırlar çünkü bir müşteri sepete ekleme yaptığında ödeme sayfasına ulaşmadan önce e-postasını girmesi gerekir. O halde akış oluştur’a tıklayalım. mail pazarlama

Şimdi size bunu nasıl kuracağınızı göstereceğim. Yani gerçekten çok basit. Burayı uzaklaştırabilir ve bu akışın tüm düzenini görebilirsiniz. Ve bu otomatiktir ve tetikleyiciler ve ardından e-postalar üzerinde çalışır. Yani burada tetikleyiciyi kontrol edebilirsiniz. Ve sonra burada bu bir zaman gecikmesi gibi, böylece 4 saat bekleyebilirsiniz. Aslında burada kişisel olarak kullandığım bir tane var. Bu da terk edilmiş kart e-posta dizisi. Ve ben bunu yapmayı seviyorum. Birisi ödeme işlemini başlattıktan 2 saat sonra %15 indirim kuponu sunmayı seviyorum. Bu yüzden bunu ekleyeceğiz ve burada da bir dizi var. Bu konuya çok fazla girmeyeceğim, aksi takdirde bunu ayarlamak birkaç saat sürecektir. Ama en azından ilkini kuracağız. Bu şekilde ilk terk edilmiş alışveriş sepeti dizisine sahip olursunuz. En azından satışlarınızın çoğunu kurtarmış olursunuz. Şimdi buraya girelim ve sonra bu silme e-postasını sileceğiz, bu silme şablonunu sileceğiz. Ve sonra burada Düzenle’ye tıklamak isteyeceksiniz. Ayrıca analizlerinizi de görebilirsiniz. Bunu gerçekten kullanmaya başladığınızda, analizlerinizi göreceksiniz. Glowyskin’den ve ardından konu satırı için tam burada, siparişiniz hakkında bu yanıtı almayı seviyorum. Bu tür konu satırları gerçekten çok işe yarıyor, özellikle de başındaki re ile çünkü gönderdikleri bir e-postaya yanıt gibi görünüyor. Bugünlerde pek çok insan e-postalara bakma zahmetine bile girmiyor. Şirketlerden. Bu yüzden dikkatlerini çekmek için elimizden geleni yapmalıyız. Ve sonra burada içeriği düzenle ve değişiklikleri kaydet’e tıklayacağız. Ve şimdi bizi asıl e-postaya götürecek. İşte bu yüzden önceden doldurulmuş olan terk edilmiş alışveriş sepeti sekansını seçmek istedik çünkü bu, alışveriş sepetini terk ettikleri ürünü otomatik olarak doldurmamızı sağlıyor. Bu yüzden gerçekten harika. Yani bunu olduğu gibi bırakmak istiyorsunuz. Ve sonra burada, mağazanızın logosunu her zaman en üste ortalayın. Bunun için yapacağımız şey bir logoya sahip olmak. Buraya bir resim koyalım ve sonra gidip Gözat’a basalım.
Ve bir resim ekleyeceğiz. Gözat’a basacağız. Ardından Görüntü Kitaplığı için yükleyeceğiz ve bunu buraya sürükleyip bırakacağız. İşte oldu. Şimdi logomuz burada. Ve yapabileceğiniz şey bunu daha da küçültmektir. Örneğin, üç gibi, 200 gibi, hatta bu şekilde ortalayabilirsiniz. İşte böyle. Bu durumda ben 250 ya da 280 gibi koyardım. İşte böyle. Ve sonra buraya, bunu çöpe atacağım. Bunu istemiyorum. Ve sonra buradaki başlık için, siparişinizde yüzde 615 indirim elde etmesini istiyorum. Yani siparişinizde %15 indirim kazanın. Ve sonra tam buraya koyacağımız mesajımız var. Selam, ilk isim varsayılan. Bu Ashley, buranın kurucularından biri. Ve şimdilik bir isim uydurabilirsiniz, eğer diğer videolarımı izlediyseniz veya beni YouTube’da tanıyorsanız, farklı markalar için sahte isimler uydurmayı sevdiğimi biliyorsunuz çünkü bir güzellik ürünü satacaksanız, Dan’in müşteri hizmetleri e-postalarınıza yanıt vermesini istemezsiniz. İşte bu yüzden bu harika çalışıyor. Eğer alet edevat satıyorsanız, Ashley’i ya da güzellik ürünleri satıyorsanız başka bir şey yazın, tamam mı? Yani bu size kalmış. Şimdi gidip bunu buraya kopyalayacağız. Ve bunu buraya bu şekilde koyacağız. Ve hepsinin iyi göründüğünden emin olacağız. Ve sonra burada e-postayı değiştireceğiz. Glowyskin store@gmail.com olacak. Ayrıca bunu önizleyebilirsiniz. Bunu gönderebilir ve nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Tam buraya, bunu sol tarafa koyacağım, kodu kullan. Yani bunu buraya, ortaya koyacağız. Ve bunu daha büyük bir metin haline getireceğiz. Aslında, bunu diğerleriyle aynı yazı tipine sahip yapacağız. Sadece burada solda olacak. Ve sonra bu şekilde geri koyacağız. Çünkü bunu telefonda iyi görebilmelerini istiyorsunuz, değil mi?
Yani telefonu açarsanız böyle görünecek. Sonra gidip burada geri tuşuna basacağız. İşte geride bıraktığınız şey. Ürünümüzü gösterecek. Yani ışıltılı cilt ürünü. Şimdi gidip bunu tekrar kopyalayacağız. Ve bunu buradaki ürünün altına sürükleyeceğiz. Tam burada bu bloğa tıklayacağız. Sonra tekrar düzenleyeceğiz. Ve bunun altında, ödeme sırasında kodu kullanın yazan metin satırları olan dikdörtgen bir kutumuz olacak. shopify email pazarlama

Ve sonra altında, kod. Tam burada ödeme sırasında kodu kullanın yazacağız. Ve sonra bu şekilde kalınlaştıracağız. Burada büyük harflerle yazacağız. Kenarlık için de blok stilini kullanacağız.
Ve sonra gidip bunun gibi kenarlığa tıklayacağız. Ve sonra bunun gibi siyah kenarlık. Oops, arka plan değil. İşte böyle demek istemiştim. Beyaz arka plan. Yani bunun gibi siyah kenarlık. Düz kenarlık.
Kesikli de deneyebilirsiniz. Yani iki gibi. Bunu deneyelim. Bakalım nasıl görünecek. Kenarlığı gerçekten göremiyorum. Neden emin değilim. Çünkü sorun yok. Yani siyah yapmalıyız. İşte oldu. Artık bir kenarlığımız var. Üçüncü boyut gibi yapabiliriz. İşte oldu. Ve sonra ödeme kısmına usecode koyabilirsiniz. Ve sonra yapacağımız kodu. Bu, e-postalarınız için bir kupon kodu oluşturmak için oluşturduğum rastgele bir kod. Sadece buraya indirimler kısmına gidin ve sonra burada bir indirim oluşturun, indirim kodu. Ve sonra buraya gidip bir kod oluşturabilirsiniz. Ama ben üretmeyi sevmiyorum çünkü çok karmaşık. Bu durumda, örneğin 40 indirim veya 15 indirim gibi bir şey yapmayı seviyorum, değil mi? Ve sonra yüzde yaparsınız. 15 tüm sipariş için geçerlidir ve daha sonra müşteri başına bir kullanımla sınırlandırabilirsiniz. Ayrıca müşteri uygunluğu için, bunu yalnızca belirli müşteri grupları olacak şekilde filtreleyebilirsiniz. Örneğin, terk edilmiş ödemeler olabilir, değil mi? Böylece ekleyeceğiz ve hepsi bu kadar. Yani burada yapabileceğiniz pek çok şey var. Ardından indirim kodunu kaydedip başlangıç tarihinin bugün olduğundan emin oluyorsunuz ve hepsi bu kadar. Bitiş tarihi yok. Böylece, bu kodu kullanabilmek için mükemmel olan terk edilmiş ödeme işlemlerine izin verilecektir. Bu yüzden buraya kodu bu şekilde koyacağız ve hepsi bu kadar. Bu oldukça iyi bir temel terk edilmiş alışveriş sepeti e-postası. Bunun altına sosyal medya bağlantılarınızı koyabilirsiniz. Buraya sosyal medyanızın bağlantılarını ekleyebilir ve buraya örneğin Ashley’den veya her neyse onu koyabilirsiniz, değil mi? Ve sonra markanızın bir parçası. Ve sonra içeriği kaydet’e basın. Ve sonra buradaki gerçek e-posta dizimize ve akışlara geri döndüğümüzde. Yani bu 2 saat sonra otomatik olarak gönderilecek. Ben bunu 2 saat sonra yapmayı seviyorum. Kaydet’e basıyorsunuz ve işte oldu. Temel bir terk edilmiş alışveriş sepeti dizisini bu şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca koşullu bölmeler ve tetikleyici bölmeler de yapabilirsiniz. Ancak bu videoda bahsetmeyeceğimiz çok daha gelişmiş şeyler var, aksi takdirde bu video tam anlamıyla 10 saat uzunluğunda olurdu. Şimdi ayarlamamız gereken bir sonraki şey SMS çarpma dizimiz. Bu çok önemli. Çok çok önemli. Ve bu aslında e-posta pazarlamasındaki e-posta dizimizden bile daha etkilidir. Çünkü şöyle bir şey oluyor ve ben bunu kullanıyorum, ürünü inceledikten 2 saat sonra terk edilmiş bir sepet mesajı gönderiyorum ve temelde şöyle diyor, hey, ben Glowy Skin’den Ashley.
Ürünü incelediğinizi gördüm ama satın almadınız. İşte ekstra %20 indirim, işte bağlantı. Ve bu inanılmaz işe yarıyor. Bunun için önce ayarlara gidelim. Burada aşağıya doğru kaydırmak ve ardından otomatik yeniden şarjı etkinleştirmek istiyorsunuz. Ve sonra temel olarak yaptığım şey, bakiyem 10 doların altına düştüğünde hesaba 20 dolar eklemek. Ve sonra genellikle 1000’den fazla harcama yapmıyorum çünkü mağazalarımı gerçekten çok hızlı ölçeklendiriyorum. Ama bu size kalmış.
100’le sınırlayabilirsiniz. Şimdi bu benim kullandığım SMS çarpma dizisi. Şimdi size ilkini göstereceğim. Terk edilen alışveriş sepetinden 1 saat sonra gönderiliyor. Merhaba, ben Brand Name’den Ashley.
Ürün adımızı kontrol ettiğinizi gördüm ve sonra harika bir seçim, size bir kod ve ardından kod yaptım. Dolayısıyla, e-posta dizinizin aksine farklı bir koda sahip olmak istersiniz, aynı koda değil. Ve sonra terk edilmiş ödeme URL’si. Bunu otomatik olarak ekler ve otomatik olarak ilk adlarını da ekler. Yapacağımız şey buraya gitmek, otomasyonlara tıklamak ve ardından yeni otomasyon oluşturmaya gitmek. Ve buraya terk edilmiş bir alışveriş sepeti koyacağız. Terk edilmiş alışveriş sepeti metni bir numara, terk edilmiş alışveriş sepeti hatırlatıcısı. Bu harika bir uygulama. Bu uygulamaya gerçekten bayıldım. Bu nasıl görüneceğini gösterecek. Böylece seçici bir metin mesajı alır. Müşteri gecikmesini etkin hale getireceğiz.
Yani 1 saat olacak. Ve işte aslında koyacağımız metin. Bunu kopyalayıp yapıştıracağız. Ve işte oldu. Bum. İşte böyle görünecek. Bu harika. Ve sonra buraya bir indirim de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde otomatik olarak indirim de eklenecek. İşte bu kadar. Sadece marka adını, ürün adını değiştirmek istiyorsunuz ve bu inanılmaz, inanılmaz derecede iyi çalışıyor. Size garanti ederim ki sadece bu sayede bile çılgın bir yatırım getirisi elde edeceksiniz. Kaydet’e basıyoruz. Ve işte bu kadar. SMS’leriniz için temel terk edilmiş alışveriş sepeti sekansınız bu. Elbette bunun gibi genişletilmiş dizilere sahip olabilirsiniz.
Ancak bu videoyu genel bir düzeyde tutmak istediğimden, çok ileri düzeyde değil, daha ileri düzey şeylere girdiğinizde, o zaman buna ihtiyacınız olacak. Ama bu şimdilik iyi. Ve sonra yeniden başlatmak için de aynı şeyi yaparsınız. Terk edilmiş bir alışveriş sepeti habercisi kurduğunuzdan emin olmak istersiniz. Yani bu, temel olarak ödeme yaparken Facebook’larına da bağlamalarını sağlayacak bir düğme ekleyecek. Ve bu olacak. Varsayılan olarak işaretli. Açıkçası bu bizim için harika bir şey. Bu terk edilmiş alışveriş sepeti mesajcısını burada kurmak istiyorsunuz. Etkinleştir’e basın. İlk olarak buraya gidersek, Facebook sayfanızı bağlamak istiyorsunuz, ki bunu birazdan yapacağız.

Facebook’ta Ücretli Reklamlar Yayınlama

Bu gerçekten de iş yapmanın çok daha iyi ve doğru bir yolu. Pekala, şimdi ücretli reklam yayınlamaktan bahsedelim. Şimdi yayınlayabileceğimiz pek çok farklı reklam kaynağı, reklam türü var.
Örneğin Facebook reklamları, Instagram reklamları, Google PPC, YouTube reklamları gibi. Ayrıca Pinterest ve hatta Bing ve bu tür diğer şeyler gibi çok daha fazlası var. Ancak deneyimlerime göre en iyileri ve şiddetle tavsiye ettiklerim, mağazanızı çok hızlı bir şekilde ölçeklendirebileceksiniz, özellikle de başlamak için paranız varsa Facebook Reklamları, Instagram Reklamları, Google PPC ve daha sonra isterseniz çoğu dropshipper bu trafik kaynağını kullanmıyor. Ben bunu çok ama çok kârlı bir şekilde kullanıyorum ve bu da YouTube reklamları. Ancak bu bölümde size Facebook reklamlarını, Instagram reklamlarını göstereceğim ve Google PPC’ye de kısaca değineceğim. Böylece satış yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan bilgiye sahip olacaksınız. Facebook reklamları için yapmak istediğiniz ilk şey, Facebook.com işletme sayfasına gitmek. Buradan işletme Facebook.com adresine gidin ve Giriş’e tıklayın. Yani mevcut Facebook hesabınıza giriş yapmak istiyorsunuz. Bir Facebook hesabına ihtiyacınız olacak. Şimdi bunu yapacağım. Giriş yaptıktan sonra, gidip işletme yöneticisi denilen şeyi oluşturmak istiyorsunuz. Ve bu çok kolay. Sadece adımları takip edin. Şu anda, sadece bu video için örnek olarak Glowy Skin için bir işletme yöneticisi oluşturdum. Ve burada size göstereceğim şey. Facebook reklamlarının tam olarak nasıl çalıştığı. Facebook reklamları harika çünkü başlangıçta harcayacak biraz paranız varsa, bilirsiniz, biraz daha yüksek bütçeleriniz var. Yani 300, 400, 500 dolar artı gibi, o zaman mağazanıza gerçekten büyük, büyük bir sıçrama başlangıcı verebilirsiniz çünkü sosyal kanıt reklamları, etkileşim reklamları gibi reklamlar yayınlamaya başlayabilirsiniz. Ardından satın alma dönüşümleri yayınlamaya başlayabilirsiniz. Piksellerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ve tüm bu şeyler stoksuz satış için muazzamdır. İşte bu yüzden burada yayınlayabileceğimiz bazı kârlı reklam türlerinden bahsedeceğim. Buraya çıkıyoruz ve bu size Facebook reklamlarının her bir bölümünü gösteriyor. Örneğin, buradan Kitle Analizleri’ne gidersek, bu çok ama çok kullanışlı bir araçtır. Ve bu, reklamlar için hedeflenecek en iyi kitlelerin neler olduğunu görmemizi sağlar. shopify facebook reklamı

Örneğin, Facebook’taki herkese tıklıyoruz ve diyelim ki lazer epilasyon için buraya gidiyoruz. Yani burada Birleşik Devletler’i yapıyoruz. Ve bu arada, buraya büyük dördü koyabilirsiniz. Büyük dört Avustralya, Birleşik Krallık ve Kanada için kullanılan bir drop shipping terimidir. Oraya ulaştığımızda, ilginizi çekmesi için lazer epilasyon yazmak istiyorsunuz. Bunu deneyebiliriz. Ya da lazer epilasyon, değil mi? Epilasyon, bunu deneyebilirsiniz. Bum. Böylece bu kitlenin yaklaşık 5 milyon ila 6 milyon kişi olduğunu görebiliriz. Ve sonra sayfa beğenilerine gidebiliriz. Tam olarak hangi sayfaları beğendiklerini görebiliriz. Ve bu sayfalardaki ilgi alanlarını bir not defterine yazmaya başlamamızı mı istiyorsunuz? Ya da örneğin Evernote gibi. Eğer gidip bunu açarsam, burada ilgi alanlarını yazmaya başlayabiliriz.
Örneğin, Alta Beauty’nin harika olduğunu biliyorum. Bath and bodyworks sephora. Reklamlarımızı yayınlamaya başladığımızda, sephora’yı seven kişileri hedefleyebiliriz, Bath and Bodyworks’ü seven kişileri hedefleyebiliriz. Ve aynı kişilerin epilasyonla ilgilendiğini görebiliyoruz. Yani mağazamızla gerçekten ilgilenme ihtimalleri çok yüksek. Şimdi, Ikea gibi gerçekten mantıklı olmayan bazı katmanlar var, bu çok geniş ve sadece mobilya, bu yüzden bunu atlayacağız. Burada da, örneğin Nordstrom gibi, bu çok geniş. CoverGirl iyi. Ayrıca, hedeflemek istiyorsanız tam şehirler gibi konumu da görebilirsiniz. Ben genellikle şehirlere göre hedefleme yapmıyorum. Asla o kadar daraltmam. Ama. Hedefleme açısından reklamlarınızı ne kadar geniş tutarsanız, reklamlar o kadar ucuz olur. Bu yüzden daha geniş bir hedefleme yapmanızı öneririm. Çoğunlukla kadın ve %20 erkek olduğunu görebiliyoruz. Şimdi biraz ilgimiz olduğuna göre, reklamları gerçekten yapmaktan bahsetmek istiyorum. Bu videonun başında size gösterdiğim Facebook.com reklam kütüphanesine gidersek, burası aslında herhangi bir şey için yayınlanmakta olan reklamları görebileceğimiz yerdir. Facebook sayfası orada. Facebook bunu şeffaf hale getiriyor çünkü müşterilerin platformda yayınlanan tüm reklamları görebilmelerini istiyorlar. Yani buraya gidersek, ana rakibimiz olan Haysilky Skin’i yazıyoruz. Bunu size sadece bazı harika reklamlara örnek vermek için gösteriyorum, böylece gidip kendiniz de yapabilirsiniz. İşte başlıyoruz. Bu size Haysilky Skin’in yayınlamaya başladığında yayınladığı her bir reklamı gösteriyor. Aşağı inerseniz her bir reklamı görebilirsiniz. Yani bu ilham almak için harika bir şey. Ve reklamları kaydetmek için özel bir teknolojiye ihtiyacınız yok. Mesela benim en kârlı mağazalarım, kelimenin tam anlamıyla onlardan geliyordu. Hâlâ da yapıyorum. Hâlâ sadece iPhone videoları kaydediyorum ve model bulmayı koordine ediyorum. Reklamınız için bir modele ihtiyacınız varsa, fiverr veya Upwork’ten birinin sizin için bir reklam oluşturmasını da sağlayabilirsiniz, ancak bunu önermiyorum. Yapacakları şey, internette buldukları bir dizi farklı klibi bir araya getirmek olacaktır. Bu bir süreliğine işe yarayabilir ama bu tür şeyler Face’de spam olarak algılanır ve Facebook bundan nefret eder. Ve Facebook reklam hesabınızı bile engelleyebilir. Bu yüzden kısa vadeli bir iş yapmıyorsanız bunu tavsiye etmem. Örneğin burada, bu patlama. Bu sadece ani bir satış. Yani bu bir yeniden hedefleme reklamı gibi görünüyor. Bunun anlamı, web sitesini daha önce ziyaret etmiş kişileri hedefledikleridir. Bu ise soğuk bir reklam gibi görünüyor, yani buradaki ürün hakkında bilgisi olmayan kişileri hedefliyorlar. Yani görebiliyoruz, tamam, bom. Yani sadece ürün hakkında konuşuyor, ürünü gösteriyor. Ve sonra bu, çekimi zaten kendiniz yaptıktan sonra Upwork’te kiralayabileceğiniz profesyonel bir video editörü tarafından bir araya getirilen bir düzenleme.

shopify facebook reklamı oluşturma

Yani bu zor değil. Sadece bir iPhone kullanabilirsin. Bir arkadaşınızı çağırabilirsiniz. Onlara ürününüzü verebilir ve “hey, ürünü göster” diyebilirsiniz. Bulduğum en iyi reklam türleri, başlangıçta sorunu gösteren ve sonra onu çözen reklamlardır. Yani, örneğin, bunlar sorun çözen reklamlar değil. Bu daha çok bir tanıtım reklamı gibi. Çünkü bunun için sadece havalı görünüyor. Yüksek bir vay canına faktörüne sahip. Örneğin burada aşağı kaydırırsak herkes bu ürün için çıldırıyor, değil mi? Dolayısıyla, bu reklam için özel bir küçük resme de sahip olabilirsiniz. Yani bum. Sadece kullanıyor ve sonra herhangi bir vücut parçası üzerinde kullanıyor. Yani çok basit. Sadece klipler. Bir grup arkadaşınızı toplayabilir ya da bir grup model kiralayabilirsiniz. Modeller çok pahalı değil. Yani bunlar yapılabilecek en iyi reklam türleri. Şimdi size markamı ve dropshipping stratejimi takip eden bir dropshipping sayfasının başka bir örneğini göstereceğim. Adı jawline me. Bu komik bir ürün. Aslında geçenlerde kanalımda bundan bahsettim. Ve kelimenin tam anlamıyla ağzınız için bir masaj aleti ya da masaj aleti değil, ağzınızda bir yüz egzersiz topu gibi. Tamam, bu sadece bir referans. Yani bu bir yeniden hedefleme reklamı. Bu bir resimli reklam. Bir göz atalım. Resimli reklam. Görünüşe göre resimli reklamlarla oldukça iyi iş çıkarıyorlar. Tamam, bom. Yüzünüzle egzersiz yapın. Bu durumda, müşterilerinin veya muhtemelen ürünü DM yoluyla ücretsiz olarak gönderdikleri kişilerin resimleri veya videoları. Ve burada gerçek ürünü gösteriyorlar.
Elbette, reklamı gerçekten iyi yapmak size kalmış. Ne kadar iyi yapabilirseniz, Facebook reklamlarında ve reklam verdiğiniz diğer her yerde o kadar iyi çalışacaktır. Bu arada, Facebook Instagram’ın da sahibi.
Yani bu reklamların her ikisini de Facebook’taki işletme yöneticinizden yayınlayabilirsiniz. Ve gerçek reklamlarınız için, reklam sütunlarınızın bu şekilde ayarlandığından emin olmak istersiniz. Şimdi reklamlarınız için önce reklam oluştur’a tıklayın. Bunu yaparken her zaman önce bir etkileşim reklamı oluşturmayı tercih ederim. Bunun yaptığı şey, aslında reklamın kendisine sosyal kanıt sağlamaktır. Yepyeni bir mağaza olduğunuzda, videonuzun beğenilmesini ve yorum almanızı istersiniz.
Bu şekilde yorumlara yanıt vermiş olursunuz ve reklamınızı gören insanlar daha sonra bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde kampanya dönüşümleri satış anlamına gelir. Yani reklamı satış için kullanıyorsunuz. Bunlar sadece farklı hedeflerdir. Potansiyel müşteriler ileride bunu gördüklerinde şöyle düşüneceklerdir: Tamam, demek ki bunu beğenen insanlar var. Bu konuda yorum yapıyorlar. Yani muhtemelen yasaldır ve en başından itibaren daha fazla güven duyarlar. Yapacağımız ilk etkileşim sonrası kampanyanın adı, ben buna PPE underscore GS demeyi seviyorum. Bu Chloe Skin. Ve sonra sadece Broad, örneğin. İşte böyle. Sonra devam düğmesine basın. CBO ile de oynayabilirsiniz.
Bu, hedefleme için kampanya bütçesi optimizasyonudur. Örneğin, ecom hunt. Hatırlayın, size hedeflemeniz için bir şeyler vermişti. Facebook Reklamlarında oyunun adı test etmektir. Test etmeli, test etmeli, test etmelisiniz. Facebook reklamlarına bir milyon dolardan fazla para harcadım. Facebook reklamları için toplamda 10 milyon doların üzerinde harcama yapan kişilere danışmanlık yaptım. Akıl hocalarım da Facebook reklamları için on milyonlarca dolar harcadı. Ve öğrendiğim şey, Facebook Reklamlarının bir makine olduğu. Bu bir sistem. Ve bir sistem aslında okuduğum Sistemler İçinde Düşünme adlı harika bir kitap. Bu kitabı bana akıl hocam Sam Ovens vermişti. Ve bana temel olarak Facebook Reklamlarını bir makine gibi anlamanız gerektiğini söyledi. Girdiler ve çıktılar var. Eğer girdileri bozarsak, çıktılar da bozulacaktır. Bununla kastettiğim şey, konumlar için buraya gittiğimizde, yapmanızı önerdiğim şey Amerika Birleşik Devletleri’ni hedeflemeye başlayabilirsiniz.

shopify facebook reklamı nasıl yayınlanır

Yani Birleşik Devletler. Kanada. Avustralya. Birleşik Krallık. Ve bu şekilde, bu konumda yaşayan insanları yapacağız. Ve sonra 18 ila 65 yaş arası için, artı, bunu daraltabilirsiniz. İlk başta bunu önermiyorum çünkü ayrıntılı hedefleme için geniş gitmek istiyoruz, düzenle’ye basmak istiyorsunuz ve yalnızca bir ilgi alanı yapmak istiyorsunuz, daha fazlasını değil. Kimseyi dışarıda bırakmak istemezsiniz, böyle bir şey yapamazsınız çünkü bu girdileri ve çıktıları bozar. Sistemin size satış yapması ve müşteri bulması zorlaşır. Bu yüzden tam buraya bulduğumuz ilgi alanı olan Ulta Beauty’yi koyacağız.
Ayrıca, bu arada, bu yanlış olan. Sadece 62.000 görebilirsiniz. Yani bu yanlış Ulta Beauty. O yüzden doğrusunu bulmalısınız. Bu doğru 132 milyon 737 bin. İşte oldu. Ve sonra bunu işaretlemeden bırakmak istersiniz çünkü Facebook’un buraya sokmaya çalıştığı ve her şeyi daha pahalı hale getiren pek çok şey var. Bu yüzden bunu tavsiye etmem. Diller, şimdilik tüm dilleri koyabiliriz. Sadece İngilizceyi de test edebilirsiniz. Ve sonra yerleştirmeler için, ben her zaman her şeyi işaretlemeyi severim. Bu nedenle, ilk önce her şeyi bu şekilde kapalı bırakırsak, soğuk hedefleme yapıyorsak, ki burada yaptığımız şey bu, yepyeni, bizi daha önce hiç görmemiş, kim olduğumuzu bilmeyen Soğuk bir kitle için sadece Facebook Haber Kaynağı, Instagram Akışı ve ardından Instagram Hikayesi’ni yapmayı seviyorum.
Asıl reklam öğeniz, diyelim ki dikey modda çekilmişse, Instagram Hikayesi’ni kullanabilirsiniz. Yani instagram Story Facebook feed instagram Story bunlar soğuk için Facebook’taki en iyi yerleşimler.
Diğerlerini yapmaya başlarsanız paranızı boşa harcamış olursunuz ve bunlar harikadır. Yeniden hedefleme reklamları için otomatik yerleşimler yapabilirsiniz. Örneğin, bir kişi daha önce mağazanıza girdiyse, bir reklama yanıt verdiyse ancak satın almadıysa, bir reklam başlatabilir ve burada özel bir kitle oluşturabilirsiniz, değil mi? Ve bunu kitlelerinizde yapabilirsiniz. Ve yalnızca, diyelim ki ödeme işlemini başlatmış olan kişileri hedefleyebilirsiniz. Bunu burada, tüm araçlarda ve ardından kitlelerde yapabilirsiniz. Kitlenizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. Ve sonra burada, temel olarak, hiçbir şeyi hedeflemezsiniz ve sadece otomatik yerleştirmeler yaparsınız. Ve bu şekilde onları mümkün olan her Facebook Akışından, Instagram Akışından, Instagram videolarından, her şeyden, kitleden, ağdan vuruyoruz. Bu da yeniden hedefleme için iyi bir yöntem çünkü müşteri edinme maliyeti zaten çok daha düşük çünkü bizi zaten tanıyorlar, değil mi? Bu temel pazarlama, soğuk ve sıcak ve sıcak kitleler. Bu da etkileşim içindir. Etkileşim reklamlarından satış elde etmeyi beklemeyin, tamam mı? Etkileşim reklamları yalnızca sosyal kanıt elde etmek içindir. Bundan sonra yapabileceğiniz şey, buradaki Facebook reklamlarına geri dönmektir. Reklam oluşturun ve ardından gidip aynı reklam üzerinde dönüşümler gerçekleştirin. Bu şekilde, yorumları aktarmak için Gönderi Kimliğini buraya kopyalayabilir ve sizden Gönderi Kimliğinizi istediğinde bunu oluşturduğunuz yeni reklama yapıştırabilirsiniz. Ve etkileşimle başlamanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi. Beğenileri ve sosyal kanıtı elde ettikten sonra aynı Gönderi Kimliğini dönüşüm reklamında kullanın. Ardından bunu yapın ve reklam seti başına ilgi alanı başına günde beş ila 10 ABD doları arasında ödeme yapın. Ve dediğim gibi, reklam setine aşırı yüklenmeyin. Oraya iki veya üç ilgi alanı koymayın. Her şeyi aşırı yükleyecekler. Sistemi mahvedecek ve çok çok yüksek maliyetler elde edeceksiniz. Yeni bir Dropshipping mağazası için Facebook reklamlarını temelde bu şekilde yayınlarsınız. Ve elbette, çok daha fazla ayrıntıya girebilirsiniz, ancak bu videoda bunlara girmeyeceğim, çünkü bu, yepyeni ve bir sıfırdan shopify mağazası açmak açmak isteyen biri için markalı Dropshipping için genel bir öğretici olması amaçlanmıştır.

Google’da Ücretli Reklam Yayınlama

Google Ads için de aynı şey geçerli. Sadece Ads@google.com adresine gidin ve buradan Google Ads hesabınızı oluşturun. YouTube’un sahibi Google. İşte burada. Ve sonra temel olarak Google ve YouTube’u yaparsınız. Şimdi size burada işletmelerimden biri için Google Ads hesabımı göstereceğim. Burada işletmelerimden biri için Google Ads hesabımdayım. Bu bir dijital ürün işletmesi. Yepyeni bir Dropshipping mağazası için bunu yapmak için yapacağınız şey, en iyi kampanya türünün bir Google PPC kampanyası oluşturmak olacağıdır. İşte bu da böyle bir şey. Mağaza adını, yani Jawline Me yazarsak, birisi Glowy skin yazdığında web sitemizin en üstte çıkmasını sağlamak istersiniz. Jawline Me aslında bunu yapmıyor. Yani rakipleri burada çıkıyor. Bunu nasıl yaptıklarına gelince, gidip burada yeni bir kampanya oluşturmuşlar. Ardından Web Sitesi Trafiği’ne tıklıyoruz ve ardından arama yapıyoruz, böylece Görüntülü Alışveriş videosu yapabiliyorsunuz. Google Alışveriş’e kaydolmak da harika. Bu videoda bunu ele almayacağım. Eğer kaydolmak istiyorsanız, Google Alışveriş’e gidin ve yönlendirmeleri takip edin. Biraz karmaşık ama buna çok ama çok değer çünkü insanlar ürününüzü aradığında Alışveriş’te görünecek. Bu nedenle, bunu burada ayarlamanızı, arama yapmanızı ve ardından temel olarak işletmenizin web sitesine koyduğunuz hedefinize ulaşmak istediğiniz yolları seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Şimdilik bunu boş bırakabiliriz. Ve sonra burada. Google arama ortaklarını dahil et. Görüntülü Reklam Ağı’nı kapatabilir ve ardından Google Arama iş ortaklarını dahil edebiliriz. Tamamdır. Ve sonra kampanya adı için Glowy Skin Search PPC yapacağız. Ve sonra ülkeler için tüm ePacket ülkelerini yapacağız.

shopify google reklamları

Bunun için ePacket ülkelerine gidin. Dediğim gibi, listeyi bulun. Ve ürünlerimizi gerçekten karşılayabilecek ülkeleri hedeflemek istiyoruz. Üçüncü Dünya ülkelerini hedeflemek istemiyoruz çünkü bu ülkelerin ürünlerimizi hedefleyecek ya da satın alacak kadar harcanabilir gelirleri yok. Şimdi, bütçe için burayı aşağı kaydırdığımızda, günde 20 $, günde 30 $ gibi bir fiyattan başlayabilirsiniz. Ve sonra teklif vermek için tıklamalara odaklanmak istiyoruz, değil mi? Yani dönüşümler yerine tıklamalara odaklanmak istiyoruz. Dönüşümleri hedeflediğinizde, bu satış gibi bir şey anlamına gelir ve her zaman daha pahalıdır. Google’a “hey, benden daha fazla ücret al” demiş olursunuz. Bu yüzden buraya gidip maksimum tıklama başına maliyet teklifi sınırı belirliyoruz. Bunun için bir maksimum belirlemeyeceğim. Teklif stratejisini Google’ın yapmasına izin vereceğim. İşte böyle. Tıklamaları en üst düzeye çıkarmak her zaman daha iyidir. Yani tıklamaları ve ardından dönüşümleri en üst düzeye çıkarın, bunları ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, burada bu konuya girmeyeceğim ama burada dönüşümler var. Bu da web sitenize giren ve gerçekten alışveriş yapan herkesi izlemenizi sağlayacaktır. Burada dönüşümlere giderseniz, bunu nasıl yapabileceğinizi görmek için size bunu gerçekten hızlı bir şekilde göstereceğim. Dönüşümlere giderseniz, buradan yeni bir dönüşüm oluşturabilirsiniz. Ardından web sitesine gidersiniz ve bu da satışları izlemenizi sağlar. Eğer Google Analytics’i zaten yüklediyseniz, site etiketini de zaten yüklemişsiniz demektir. Örneğin, satın alma gibi yapabiliriz. İzlemek istediğimiz şey bu. Diyelim ki Glowy Skin Handset satın alındı, aynı değeri kullanabiliriz ya da farklı değerler kullanabiliriz.
Yani varsayılan değer, diyelim ki ABD Doları olacaktır. Bu arada unuttuğum bir şey var, mağazanızı istediğiniz para birimine ayarladığınızdan emin olun. Ben genellikle ABD. Dolar. Yani bu, shopify genel ayarlarınızda olacaktır. Ama burada 229 gibi yapacağız. Bu kadardı. Ve sonra her birini saymak istiyoruz. Çünkü biri birden fazla satın alabilir. Ve sonra dönüşüm penceresi boyunca bir günlük görünüm, 30 gün iyidir. Sonra oluşturun ve devam edin. Burada, Google dönüşümlerini mağazanıza tam olarak nasıl yükleyeceğinizi açıklayan bir makale buldum. Google’da, Google Ads’de dönüşüm eylemini oluşturduk. Ardından global site etiketini yüklemek istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınızı şuradaki online mağazaya gidin ve ardından temalara gidin. Bu yüklenene kadar bekleyin ve ardından buradaki gibi kodu düzenle seçeneğine tıklayın. İşte tüm kodlama burada yapılıyor. Bu arada, pek çok şey, diyelim ki ödeme düğmenizin veya sepete ekle düğmenizin belirli bir bölümünü özelleştiremiyorsunuz.
Bu durumda, upwork.com’da bir kodlayıcı kiralayabilirsiniz. Çok sayıda harika yazılımcı var ve fiyatlar ne kadar gelişmiş bir yazılımcı istediğinize bağlı olarak saati 15 dolar ile 100 dolar arasında değişiyor. Ve her şeyi yapabiliyorlar. Yaptıkları şey kodun içine girmek ve temelde her şeyi sizin isteğinize göre özelleştirmek. Tam burada theme liquid’i bulacağım. Yani sadece tema sıvısı. Ve sonra buraya Google Ads site etiketini yükleyebiliriz. Tam burada, site etiketini ilk kez yüklüyorsanız, bunu head bölümünün arasına yapıştırmanız gerektiği yazıyor. Yani buraya geri dönersek, bir başlık bölümü olacak. Yani tam burası, baş kısmı. Ve sonra bir sonraki başlığı bulmak istiyoruz. Yani burası başın kapandığı yer. Yani aslında bunu buraya koyabiliriz. Ve dikkatli olmak istersiniz. Hiçbir şeyi silmek istemezsiniz, yoksa her şey berbat olur. O yüzden bunu kopyalayın. Bunu yapıştırın ve kaydet tuşuna basın. Her bir satın alma işlemini takip etmek istiyorsanız, bunu sayfa yüklendiğinde yaparsınız. Yani bu kodu alırsınız ve shopify’ınızda, bunu kaydettikten sonra ne yaparsınız, yani kaydet’e basarsınız. Yapacağınız şey, ayarlarınıza gitmek ve ardından buradan ödeme bölümüne gitmek ve ardından burada ek komut dosyasında. Sayfa yükleme etiketi. Ve işte burada dönüşecek. 229$’lık bir dönüşüm gösterecek.
Artık mağazanıza gelen ve Google’daki reklamınızı tıklayan her bir kişiden tam olarak kaç satış elde ettiğinizi görebileceğiz. Ayrıca gerçek Google kampanyası için bazı anahtar kelimeler ekleyeceğiz, ki bu tabii ki önemli.

İnstagram İnfluencer’larını Pazarlama Aracı Olarak Kullanmak

Bunu nasıl yapacağız, buraya iniyoruz, Kaydet ve devam et’e tıklıyoruz. Bütçe, örneğin sadece bu video için 20 dolarlık bir bütçeyle başlayacağız, on sent gibi bir bütçe yapacağız, bu yüzden kaydedin ve devam edin. Ve buraya bir reklam grubu adı koyacaksınız, yani Glowy Skin PPC.
Anahtar kelimeler için yapacağınız şey, burada en altta görebileceğiniz gibi, google hedefleyebileceğiniz farklı yollardan bahsediyor. Yani geniş eşleşme, kelime öbeği eşleşmesi, tam eşleşme. Daha önce Amazon FBA yaptıysanız, bunu PBC’den biliyorsunuzdur. Glowy Skin’i hedeflediğimizden emin olmak istiyoruz, değil mi? Yani bu şekilde parantezler arasında, yani birisi Google’da parantezler olmadan Glowy Skin yazarsa reklamımız en üstte görünecektir. Yani Glowy Skin veya Glowy Skin Store. Bu şekilde Kaydet ve Devam Et’e basın. Bunun sizin için kârlı olacağı neredeyse garantidir çünkü mağazanızı zaten tanıyan, ürününüzü çevrimiçi olarak arayan, belki de Amazon’da bulmak isteyen ve mağazanıza gidip temelde satın alacak olan kişiler olacaktır, değil mi? Müşterinize her zaman satın almasını hatırlatmak istersiniz. Ve bu videoda da bahsettiğim gibi, her yerde bulunmak çok önemli. Pekala, şimdi Instagram influencer’ları hakkında konuşalım. Influencer’lar inanılmazdır ve sadece influencer’lar üzerinden milyarlarca dolarlık işletmeler kurulmuştur. Şu anda influencer çağında yaşıyoruz ve bu yüzden size influencer’ları nasıl doğru şekilde kullanacağınızı ve e-ticaret mağazanızı, shopify mağazanızı büyütmek için doğru olanları nasıl bulacağınızı anlatacağım. Başlangıç bütçesi olarak yalnızca 200 ila 300 dolarınız varsa bu harika bir yöntem, çünkü bundan daha fazla paranız varsa doğrudan Facebook reklamlarına yönelin derim. shopify instagram influencers

Yani, hey diyorsunuz. Ve onlara sosyal medyanızdan, mağazanızın Instagram sayfasından mesaj atarsınız. Ve elbette şimdiye kadar, mağazanıza gerçek ürününüzün bazı resimlerini yüklemiş ve bazı insanlarla etkileşime girmeye başlamış ve bazı ilişkili sayfaları beğenmeye başlamış olursunuz.
Bu şekilde, iki takipçisi olan yeni bir Instagram hesabından mesaj atıyorsanız, kimse buna cevap vermeyecektir. Bu yüzden her zaman yapmak istediğimiz şey, onlara ücretsiz bir ürün göndermeye çalışmaktır. Onlara iki ya da üç gün içinde hızlı kargo ile ürün göndermenin bir yolu yoksa yapabileceğiniz şey Amazon’a gidip bir ürün satın almak ve markanız olmasa bile doğrudan Amazon’dan onlara göndermektir. Sadece onlara gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu pek etik olmasa da. Ve bu sadece ürününüzün üzerinde zaten bir logo yoksa işe yarar. Bu da bir seçenek ve oldukça komik ama işe yarıyor. Ya da ürününüzü tedarikçinizden üzerinde logo olan bir numune olarak çok hızlı bir şekilde göndermenin bir yolunu bulabilirseniz, bunu her zaman yapın çünkü o zaman bir logonuz olacaktır. Ve onlara şunu söyleyebilirsiniz: Hey, sayfanızda sesinizi duyurmanız karşılığında sadece ücretsiz ürün.
Ayrıca, yalnızca takipçileri olduğundan değil, aynı zamanda takipçi tabanlarının gerçekten aktif olduğu gibi meşru insanlara sahip olduklarından da emin olmak isteyeceksiniz. Gönderdikleri şeylerle ilgileniyorlar ve Ve sahte değiller. Şimdi size para ödetmeye çalışacak pek çok influencer sayfası var. Bu durumda, örneğin 100.000, 250.000 takipçisi olan gerçekten iyi bir sayfa veya gerçekten iyi bir influencer bulursanız, onlara ödeme yapmayı teklif edebilirsiniz. Her zaman önce onlara ücretlerinin ne olduğunu sormak istersiniz ve her zaman pazarlık yapabilirsiniz. Yani bir seslendirme için 50, 100, 200 dolar ödeyebilirsiniz. Ben daha önce 200 dolar ödedim ve 30.000 dolar kazandım. Yani bu gerçekten değişir. Bazen ödersiniz ve hiçbir şey alamazsınız, bazen de ödersiniz ve büyük ikramiyeyi vurursunuz. Ama hiç para ödemek istemiyorsanız, mikro influencer’lar harika. Bunlar temelde Instagram’daki insanlar ve takipçilerinin çoğu ünlü değil. Takipçilerinin çoğu sadece arkadaşları. Ve bu insanların 1010 bin arasında takipçisi var. Eminim siz de böyle insanlar tanıyorsunuzdur ve onlar ünlü falan değiller, sadece normal insanlar. shopify instagram

Instagram’da takılmayı gerçekten seviyorlar. Siz de onlara DM atıp “hey, bedava ürün” dersiniz. Onlar da gidip bunu paylaşacak ve arkadaşları bunu görecek ve belki de sizden ücretsiz ürün isteyen bir DM gönderecekler. Bu şekilde ürününüz ağızdan ağıza pazarlama ile yayılır. Ve bu her zaman ücretli pazarlamadan daha güçlüdür. İşte bu yüzden mikro influencer’lar benim influencer pazarlamasındaki gizli sırrım. Sadece mikro influencer’lara ulaşmak için Upwork’ten tuttuğum sanal asistan gibi bir VA’m var. Örneğin, Norveç’i hedeflemek istiyorsam ve mağazamın Norveççe bir versiyonuna sahip olmak istiyorsam, kelimenin tam anlamıyla tüm bir ülkeyi bombalayabilir ve bir VA’nın ülkedeki hedef pazarınızdaki birçok kişiye DM göndermesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde onlara ücretsiz ürün gönderebilirsiniz ve bunun mağazanızda bir ton trafik yaratacağını göreceksiniz. Yani bunu yapmanın ücretli yolları var. Bunu yapmanın ücretsiz yolları da var. Şimdi, iyi bir sayfa bulmak istiyorsanız, diyelim ki mağazanız PC oyunları alanında. Yapacağınız şey, buraya gidip arama yapmak, PC yazmak ve şunu görmektir: Tamam, burada hiçbir şeye benzemiyor. Bilgisayar oyunları, değil mi? Tamam, bu çok büyük. Bu dergi gibi bir şeye benziyor. Gördüğünüz gibi işle ilgili bir e-posta adresleri var. Onlara her zaman DM atmak istersiniz. Ayrıca onlara bir e-posta da gönderebilirsiniz.
Sadece profesyonel olduğundan emin olun. “Kardeşim, bana seslen” gibi bir şey yapmak istemezsiniz. Tamamen profesyonelce. Bu şekilde, bilirsiniz, size gerçekten ciddiymişsiniz gibi davranırlar. Aktif bir takipçi kitlesine sahip olduklarını ve insanların gerçek olduğunu görebilirsiniz.
Takipçi tabanının sahte olup olmadığını yorumlara bakarak hemen anlayabilirsiniz. Yorumların resimle hiçbir ilgisi olmayacaktır. Ve böyle devam eder. Pekâlâ, sonuna kadar geldiniz.
Tebrik ederim. İki saatten fazla ya da ne kadar sürerse sürsün sesimi dinleyebildiniz. Ve bunu yaptığınız için çok mutluyum, çünkü biliyorsunuz, bugünün fırsat ve bolluk zamanında çevrimiçi bir iş kurmaya kendini adamış, hayatını değiştirmeye gerçekten kararlı birkaç kişiden birisiniz.
İşte bu yüzden burada olduğun ve işleri kolay yoldan halletmeye çalışan diğer insanların bir parçası olmadığın için çok mutluyum. Haklısın. Çünkü işleri yapmanın kolay bir yolu yok.
Oldukça basit. Bu videoda gösterdiğim her şey ama kesinlikle kolay değil çünkü biz gerçek bir iş kuruyoruz. Bu bir tür hile değil. Bir tür numara değil. Ve bunu gördünüz. Hayatınızda yapabilecekleri gerçekten çok güçlü. Artık başarılı bir markalı dropshipping mağazası açmak için ihtiyacınız olan her şeyi biliyorsunuz. Ve bu videoda ihtiyacınız olan tüm bilgileri aldığınız için çok mutluyum. Diyelim ki e-posta pazarlama kısmını anlamadınız veya Facebook reklamları kısmını anlamadınız ya da shopify ayarlarınıza ne koymanız gerektiğini anlamadınız, o kısma geri sarmanızı tavsiye ederim. Zaman damgaları bu videodaki her bölümün açıklamasında yer almaktadır. Şimdi bu videoyu bazı kritik ipuçlarıyla, shopify başarısı için çok önemli bazı ipuçlarıyla bitirmek istiyorum. Çünkü bu işe başlamaya çalışan pek çok insan görüyorum, pek çok insan e-ticarete girmeye çalışıyor ve başarısız oluyorlar.
Ve insanların başarısız olmasının en büyük nedenleri. Dürüst olmak gerekirse her şey birkaç nedene dayanıyor. Bir numara. Başarısız olmamanız, gerçekten başarılı olmanız için en büyük ipucu harekete geçmektir. Harekete geçin. Eğer bu videoyu izlerken harekete geçen insanlardan biriyseniz, bu harika.
Hayatını değiştirme konusunda ciddi olan birkaç kişiden birisiniz. Eğer değilseniz, o zaman devam edin ve bunu tekrar izleyin ve sonra gerçekten harekete geçerken adım adım takip edin. Çünkü bilgiyi izlemek ve özümsemek bir şeydir, ama onu uygulamaya koymak tamamen farklıdır. Çünkü sizi gerçekten başarılı kılacak olan ve shopify ile başarıya ulaştığınızda size binlerce ve yüz binlerce dolar kazandıracak olan şey budur.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar