İnstagram Uygulama Üzerinden İnstagram Takipçi Reklamı Vermek

İnstagram Takipçi Reklamı Vermek

Instagram, milyonlarca kullanıcısıyla sosyal medyanın en popüler platformlarından biridir. Profilinizin daha fazla ziyaretçi çekmesi, markanızın farkındalığını artırarak daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Kısacası instagram takipçi reklamı vererek takipçi kazanabilirsiniz.

İnstagram Daha Fazla Mesaj Reklamı Nasıl Verilir?

İnstagram üzerinden daha fazla mesaj reklamı vermek için 2 yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem instagram üzerinden daha fazla mesaj alma reklamıdır. İkinci yöntem ise facebook business suite üzerinden verilecek daha fazla mesaj reklamıdır.

İkinci yöntemi kullanmak ileride vereceğiniz diğer reklam türleri için markanıza güzel veriler verecekir. Kısacası markanız için ileride bu verileri kullanarak benzer hedef kitle ve özel hedef kitle seçenekleriyle daha geniş hedef kitlelere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Aynı işlemi gönderi yerine instagram hikaye reklamı olarakta verebilirsiniz.

İnstagram Uygulama Üzerinden Verebilecek Reklam Türleri

İnstagram reklamları, farklı hedeflere yönelik olarak tasarlanmıştır. Reklam kampanyanızın amacına uygun bir hedef belirlemek, reklamlarınızın başarısını artırmaya yardımcı olur. Bu hedefler;

instagram reklam hedefleri (1)

1- Daha fazla profil ziyareti: İnstagram profil sayfalarının daha fazla ziyaret edilmesini hedeflemektedir. Bu reklam türü, markaların profil sayfalarını daha fazla kişiye göstererek, profilinize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. Bu reklam türü ayrıca, marka takipçilerinizin sayısını da artırmaya yardımcı olabilir. Daha fazla profil ziyareti reklamı, markanızın İnstagram’daki varlığını artırarak, takipçilerinizin sayfanızla daha fazla etkileşime girmesini sağlar.

 

2- İnternet sitesi ziyareti: İnternet sitesi ziyareti reklamı, reklamverenlerin web sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmeleridir. Bu reklam türü, hedef kitlenizin web sitenizi ziyaret etmesini hedefleyerek, markanızın İnternet’teki varlığını artırmanıza yardımcı olur.  Bu reklamlar, hedef kitlenizin ilgi alanlarına, davranışlarına ve çevrimiçi etkinliklerine göre özelleştirilir. Bu şekilde, hedef kitlenizin dikkatini çekerek, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur.

 

3- Daha fazla mesaj:Daha fazla mesaj reklamı, müşterilerinizin sorularını cevaplamak, ürünlerinizle ilgili bilgi vermek veya siparişlerini almaktan daha fazla hizmet sunmanıza yardımcı olur. Bu reklam türü ayrıca, müşteri memnuniyetini artırmak ve markanızın itibarını güçlendirmek için de etkili bir araçtır.

İnstagram Takipçi Reklamı Vermek

İnstagram’da takipçi reklamı verirken doğru hedef kitleye ulaşabilmek için tüm detayları girmek önemlidir. Bu detaylar;

1- Konum,

2- Yaş

3- Cinsiyet

4- İlgi Alanları

Bu detaylar doğru girildiği takdirde hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve doğrudan sizi takip edeceklerdir. 

5 Adımda İnstagram Reklam Verme

İşletmenizin veya markanızın Instagram hesabının takipçi sayısını artırmak için Instagram takipçi reklamı vermek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1- Öne çıkarmak istediğiniz gönderiyi seçin. Bu gönderi istatistiklere göre en beğenilen bir gönderi ise geri dönüşü daha iyi olacaktır. Çünkü var olan takipçileriniz tarafından iyi içerik olduğu kanıtlanmış durumdadır.

instagram gönderiyi öne çıkar

2-  Takipçi arttırmak için daha fazla profil ziyareti seçeneğine tıklayınız.

daha fazla profil ziyareti

3- Reklamınızı görmesini istediğiniz hedef kitleyi kendi hedef kitleni oluştur diyerek yaş, cinsiyet, konum ve ilgi alanlarını doğru şekilde doldurun.

instagram reklam hedef kitle seçimi

4- Reklamınızın bütçe ve süresini ayarlayın.

instagram reklam bütçe ve süre

5- Ödeme yöntemi ekleyerek reklamınızı onaya gönderin.

instagram reklam ödeme

Reklamınızı verdikten sonra 24 saat içerisinde onaylanacaktır. Bu reklam türünü isterseniz instagram reels reklamı içinde kullanabilirsiniz.

 

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar