Küçük İşletmeler İçin İnstagram Daha Fazla Mesaj Reklamı

Küçük İşletmeler İçin Mesaj Reklamı

 

Daha yeni bir işletme iseniz ürün/hizmet satışında doğrudan müşteri ile iletişime geçebilmenin en güzel yolu instagram daha fazla mesaj reklamı vermektir. Eğer mesaj reklamı yerine instagram takipçi reklamı vermek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

İnstagram Daha Fazla Mesaj Reklamı Nasıl Verilir?

İnstagram üzerinden daha fazla mesaj reklamı vermek için 2 yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem instagram üzerinden daha fazla mesaj alma reklamıdır. İkinci yöntem ise facebook business suite üzerinden verilecek daha fazla mesaj reklamıdır.

İkinci yöntemi kullanmak ileride vereceğiniz diğer reklam türleri için markanıza güzel veriler verecekir. Kısacası markanız için ileride bu verileri kullanarak benzer hedef kitle ve özel hedef kitle seçenekleriyle daha geniş hedef kitlelere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Bir küçük işletme olarak daha öncesinde takipçi kazanmak için instagram reklam yayınlama yollarından en iyisi reels videolarıdır.

Küçük İşletmeler İçin Adım Adım Daha Fazla Mesaj Reklamı Vermek

1- Meta business suite hesabınıza giriş sağlayın.

meta business suite

2- Sol tarafta reklamlar seçeneğine tıklayın.

meta reklamlar

3- Reklam oluştur butonuna tıklayın.

instagram reklam oluştur

4- Bir reklam hedefi çıkın. Burada isterseniz bir gönderiyi öne çıkararak yapabilir veya daha fazla mesaj al diyerek yine sıfırdan bir reklam oluşturabilir veya var olan gönderiyi seçebilirsiniz.

meta reklam hedefi

 

5-  Burada daha fazla mesaj seçeneğini seçtikten sonra, konum, yaş, cinsiyet gibi alanları doldurduktan sonra altta bulunan ödeme yöntemini eklemelisiniz. Reklamınız en fazla 24 saat içerisinde onaylanacaktır.

instagram medyasını öne çıkar

Bu reklam türü, markanızın müşteri memnuniyetini artırarak, müşterilerinizin markanıza olan bağlılığını ve sadakatini artırmanıza yardımcı olabilir.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar