Facebook Reklam Hesabının Kısıtlanmaması İçin Alınabilecek Önlemler

Facebook Reklam Hesabı Kısıtlanmaması İçin Alınabilecek Önlemler

 

Facebook reklam hesabınının kısıtlanması, işletmelerin dijital pazarlama stratejisi için oldukça zararlı olabilir. Bu yazıda, Facebook reklam hesabının kısıtlanmaması için alınabilecek önlemleri ele alacağız.

Facebook Reklam Hesabı Neden Kısıtlanır?

Facebook reklam hesabı, Facebook reklam politikalarına uymayan veya spam olarak nitelendirilen içerikler paylaşıldığı zaman kısıtlanabilir. Facebook reklam hesabınızın kısıtlanmasına neden olabilecek bazı durumlar şunlardır:

  1. Yanıltıcı İçerikler
  2. Yasaklanmış İçerikler
  3. Spam İçerikler
  4. Telif Hakkı İhlalleri
  5. Yetersiz Hesap Güvenliği

facebook reklam hesabı erişim engeli

Facebook Reklam Hesabı Kısıtlanması Olmaması İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Facebook reklam hesabı kısıtlanması, birçok işletme için büyük kayıplara neden olmaktadır. Son zamanlarda hiçbir kural ihlali yapılmamasına rağmen facebook reklam hesabının kısıtlandığı görülmüştür. Bunun sebeplerinden biri reklam hesabının yeni açılmış olması ve hemen bir reklam çıkılmasıdır. Facebook, bunu şüpheli hareket olarak algılayıp hesabı kısıtlamaktadır. Bir diğer sebep ise facebook sayfasının yeni olması ve hiçbir paylaşım yapılmadan yine hemen bir reklam çıkılması facebook için şüpheli hareket sebebidir. Peki facebook reklam hesabının kısıtlanmaması için ne gibi önlemler alınabilir?

  1. Facebook sayfası açtıktan sonra herhangi bir kısıtlama olması durumunda reklamların devam edebilmesi için ekstra yönetici eklenebilir. Yönetici eklemeden önce yöneticinin hiçbir reklam veya profil kısıtlaması olmadığına emin olmalısınız.
  2. İşletme ayarlarından yönetici dışında bir ortak eklemeniz yine facebook reklam hesabı kısıtlanması için alınabilecek önlemlerden biridir.
  3. Kendi facebook profilinize profil fotoğrafı eklemesi. Bu fotoğraf sizin olursa daha iyi olur. Çünkü facebook, gerçek olmayan bir profille açılan facebook sayfasını anında kısıtlamaya götürüyor.
  4. Ödenmemiş reklam faturanız var ise kesinlikle ödeyin. Eğer uzun süre bir ödeme yapmadıysanız bu da reklam hesabınızın kısıtlanmasına yol açar.

 

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar