Kurumsal Firmalarda Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Şirketinize ait web sayfanızın dünyaya açılan kapınız olduğunu düşünürsek eğer, web sayfanızın tasarımının ve dış görünüşünün öneminin de büyük olduğunu bilmeniz gerek. Şirketinizin dış görünüşünü ve içerisini nasıl dizayn ediyorsanız web sayfanızın tasarımını da oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Web sayfanızı tasarlarken Şirketinizin kurumsal kimliğine uygun bir şekilde tasarlamayı unutmayın. Web Tasarımı şirketinizin kimliğidir. Sitenize giren potansiyel müşterileriniz web tasarımı ve kodlama açısından olumsuz bir gözleme kapılırsa şirketinize karşı negatif bir bakış açısına sahip olabilir. Bu yüzden kurumsal web tasarımı oldukça önemlidir ve göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

İşi Profesyonellere Bırakın!

Web tasarımı oldukça önemli olduğundan dolayı bu işi profesyonel olarak yapan ve web tasarım hizmetleri sunan birçok web tasarım ajansı bulunmaktadır. Şirketinize uygun bir kurumsal kimliğinize yakışan tasarım örnekleriyle profesyonel ve düzenli bir web tasarıma sahip web sayfası hazırlatabilirsiniz.

Web sayfanız ile ilgili örnek tasarımları incelerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hizmet verdiğiniz sektöre uygun bir şekilde tasarlanmış olduğudur. Sektörünüze uygun olarak tasarlanmamış web tasarımı hem ziyaretçilerin sitenize girdikten sonraki izlenimi hem de sektörünüze ait olmadığınızı gösteren bir imaj çizecektir. Bu yüzden web tasarım firması ile görüşmenizde ilk olarak belirtmeniz gereken konu, sektöre uygun bir tasarım istediğiniz olmalıdır. Örneğin bir petrol şirketi işletmesine sahipseniz ve bu işletmeniz için bir web tasarımı yaptırmak istiyorsanız, mutlaka sektörünüze ait renklerin, kullanılacak ikonların, görsellerin sektörünüzü andıracak şekilde olması gerekmektedir. Farklı bir sektöre ait renkler, görseller ve ikonlar şirketinizin hangi alanlarda hizmet verdiğinin anlaşılmasında zorluk yaratacaktır.

Web Tasarım ve Ücretlendirme

Web sayfanızı tasarlamak için yüksek bir bütçe ayırmanız mümkün değilse, firmanızı tanıtacak temel özellikleri barındıran bir web tasarımı yaptırmanızı öneririz. Fakat web tasarımı için iyi bir bütçe ayırmanız oldukça önemlidir. Çünkü farklı reklam ve tanıtım hizmetlerini satın almak yerine bu ücreti web tasarımı yaptırmak için harcamanız çok daha fazla dönüş sağlayacaktır. Ayrıca İstanbul’da bulunan birçok web tasarım firması oldukça uygun fiyatlara yapmaktadır.

Yaşadığımız teknoloji çağında İnternet’in ulaşamadığı hiç bir yer kalmadı. İnterneti, hem iletişim kurmamız, hem iş alanında kendimizi geliştirmemiz, hem farklı bilgiler edinmemiz hem de eğlenceli vakit geçirmek için günlük yaşamımızda neredeyse her an kullanıyoruz. İnternet kullanımının bu denli yaygın hale gelmesi ile birlikte, kurumsal firmalar için web sitesi sahibi olmak çok büyük önem taşıyor. Hatta zorunluluk haline geldi bile diyebiliriz.
Günümüzde internet kullanımının 10’lu yaşlarda başladığını görüyoruz. İnternet kullanımının yaygınlığı ve neredeyse her bireyin internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek, kurumsal her firmanın bir web sitesi sahibi olması gerektiği yadsınamaz bir gerçek. Sektörde adını duyurmak isteyen, geleceğe dönük büyük hedefleri olan kurumsal firmalar son yıllarda “kurumsal web tasarım” ve “kurumsal seo” çalışmalarına ekstra fazla önem vermeye başladı.

FİRMANIZIN KURUMSAL KİMLİĞİNE UYGUNLUĞU ÇOK ÖNEMLİ

Kurumsal her firmanın kendine özgü kurumsal bir kimliği vardır. Kurumsa web tasarım için en özgün, günümüz trendlerine uygun, kaliteli web tasarım firması ile birlikte çalışmak büyük önem arz ediyor. Firmanızın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanan web sitesi, firmanızın kurumsal kimliğinin dünyaya açıldığı geniş bir penceredir. Dünya trendlerine ayak uydurarak, “değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir” mottosuyla hareket edip kendini devamlı yenileyen bir kurumsal firma olmak için dünyaya açacağınız bu pencerenin hangi web tasarım firması firması ile çalıştığınız çok önemli.
Kurumal web tasarım, firmanızın kurumsal kimliğine uygun olarak size web sitesi tasarlar. Kurumsal kimliğinize uygun bir web tasarım, firmanızın imajına uygun olarak prestijli bir biçimde sektörde büyük adımlar atmanızı sağlar. Kurumsal web tasarım ile firmanıza yapılan kurumsal web sitesi, firmanızın tüm dünyanın bir arada olduğu internet ağındaki görünür yüzünüzü oluşturmakla kalmaz, firmanıza internet üzerinden ulaşmak isteyen müşterileriniz için büyük bir kolaylık sağlamış olur. Web sitesi olmayan firmalar, sadece çalışma saatlerinde hizmet verebilirken, kurumsal web sitesi sahibi olan firmalar müşterilerine internet üzerinden 24 saat hizmet verebilir. Bu anlamda firmanız edindiğiniz web sitesi sayesinde, sadece reel mağazanızla kalmayıp, dijital mağazanızı da oluşturmuş olursunuz. Hem de bu dijital mağazada müşterileriniz hiç yorulmadan bilgisayar veya telefon karşısında gezebilir.

KURUMSAL WEB TASARIMIN FAYDALARI NELERDİR?

– Kurumsal web tasarım; firmanızı, ürünlerinizi ve hizmet verdiğiniz alanları en nitelikli şekilde yansıtmanızı ve müşterilerinizin ürünlerinize ve hizmet verdiğiniz alanlara kolayca ulaşıp yararlanmalarını sağlar.

– Kurumsal web tasarım sayesinde firmanız kullanıcılara daha güven verici bir imaj oluşturur. Kurumsal web tasarım firmanızın işine gösterdiği özeni yansıtır. Kurumsal web tasarım müşterilerinizin zihnindeki kurumsallık imajınızı başarılı bir şekilde oluşturur. Kurumsal web tasarım firmanızı potansiyel müşterilerinizin gözünde güvenilir kılar.
– Başarılı bir kurumsal web tasarım internetteki yerinizi sağlamlaştırarak daha geniş kitlelere ve böylelikle daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar.

– Web siteniz için tasarım yapılırken kurumsal firmanın tarzı, hedefleri ve istekleri göz önünde bulundurulur. Firmanızın tarzını ve tüm isteklerinizi başarılı ve deneyimli ekibimizle farklı ve özgün bir şekilde tasarladığımız web sitenize yansıtırız.

– Kurumsal web tasarım sayesinde sektördeki rakiplerinizin önüne hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

KURUMSAL WEB TASARIM SÜRECİNDE NELERE ÖNEM VERİLİR?

Öncelikle kurumsal web tasarım sürecinde firmanıza özel kurumsal web tasarımı ve arayüzü kesinlikle olmalıdır. Kurumsal firmanızı temsil edecek olan bir internet sitesi tasarımı yapılırken, kurumsal bir hizmet verme amacını göz ardı etmememek gerekir. Kaliteli ve başarılı bir kurumsal web tasarım hizmetinde, hangi kurumsal firmaya web tasarımı yapıldığı, firmanın önem verdiği hususiyetleri göz önünde bulundurmak gerekir. Kurumsal web tasarım hizmeti veren firmamız, web sitesi tasarlanacak kurumsal firmanın özelliklerini, isteklerini, hedeflerini gözeterek uzman kadromuzla web sitesi tasarlama sürecini gerçekleştiriyoruz. Peki, kurumsal web tasarım sürecinde gözettiğimiz hususiyetler nelerdir?
1) Web sitesi tasarlanacak firmanın bulunduğu sektör nedir?
2) Web sitesi tasarlanacak firmanın logosu nedir? Ve müşteriler tarafından nasıl yansıtırsak bu logoyu daha akılda kalıcı yapabiliriz?
3) Web sitesi tasarlanacak firmanın verdiği hizmet nedir?
4) Web sitesi tasarlanacak firmanın hedef kitlesi nedir?
Tüm bu unsurlar göz önüne alınarak kurumsal web tasarım firmamız olarak sizlere en iyi hizmet vermek için uzman kadromuzla çalışıyoruz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar